Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ćwicząca od niedawna 33

Juz nie wiem co myslec pomozcie Czy Ewa Ch naprawde zle wykonuje cwiczenia

Polecane posty

Gość Ćwicząca od niedawna 33

Dopiero 3 tygodnie temu kopnęłam sie w cztery litery i zaczęłam ćwiczyc i interesować się ćwiczeniami. Zaczęłam od Ewy Chodakowskiej bo była najbardziej dostepna. Teraz kiedy szukam różnych informacji na temat ćwiczeń czytam że Ewa wykonuje ćwiczenia nieprawidłowo i że nie ma wykształcenia w tym kierunku. Boje się że sobie zrobie krzywde. Co mam ćwiczyć? Może podacie jakieś ciekawe namiary na ćwiczenia w domu? Z góry dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejrzałem skalpel i to co na pewno nie powinnaś robić to pod koniec jest takie ćwiczenie w leżeniu , rozciąganie dokładnie, nogę pod kątem prostym uniesioną przyciąga do siebie , niewiem czy kojarzysz :), to fatalnie wpływa na kolana i drugie to przysiady na szeroko rozstawionych nogach , też mocno obciąża kolana problemem wogóle jeśli chodzi o chodakowską jest dużo ćwiczeń izometrycznych, które polegają na napinaniu mięśni, można to robić ale nie kiedy jednocześńie robiśz ćwiczenia dynamiczne, mięśnie są wtedy przemęczone łatwo o kontuzje, a takie różne stepy, machanie rękami, podnoszenie nóg , w lezeniu w klęku, nożyce są ok , rób to we własnym tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ćwicząca od niedawna 33
dziekuje za takie cenne wskazówki :) bardzo sie przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można robić tak pompki to niczemu nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrobisz sobie żadnej krzywdy. Jedyna filozofia to robić przysiady pilnując, żeby kolana nie wysuwały się za palce stóp i żeby zadek był wypięty do tyłu. Poza tym przy skakaniu zwracaj uwagę, żeby miękko (jak najciszej) lądować. Ćwiczenia Chodakowskiej to bardzo dobre przygotowanie do trudniejszych zestawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny litośc***ompki z tyłkiem w górze?????????? To nie są pompki proszę tu jest jak prawidłowo wykonywać pompki www.youtube.com/watch?v=R9_pds2SOQ4#t =158 Do tego killer i po wyskoku z przysiadu opadanie na proste nogi masakra dla kolan kolana powinny być miękko aby amortyzować. Jak chcecie ćwiczyć z Ewką to radzę najpierw zapoznać się z prawidłową techniką i ćwiczyć po swojemu ja czasem wrzucę sobie jakiś jej trening dla urozmaicenia ale zawsze robię poprawną techniką nie tak jak ona!!!! Polecam Insanity i Jilian Michaels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś ci się pomyliło , nie ma czegoś takiego jak prawidłowe wykonywanie pompek, jest tylko sposób, żeby odpowiednie mięśnie maksymalnie obciązyć, w tym wypadku chodzi o mięśnie ramion , jak "prawidłowo" wykonywać pompki nie jest się w stanie to trzeba "oszukiwać" , czyli tyłek w górę albo w dół ale to ma sens jeśli chce się robić ćwiczenia tylko na ramiona a jeśli tylko schudnąć to to jest bez znaczenia bo liczy się ogólny wysiłek , więc każdy powinien robić jak umie killera nie znam ale skakanie na proste nogi wiadomo, że jest szaleństwem ogólnie to należy brać z takich ćwiczeń to co jest przydatne a pomijać jeśli coś nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no kochana to gratuluję jeżeli uważasz że pompki można wykonywać byle jak byle by mięsnie rąk pracowały a co z odcinkiem lędźwiowym ja się pytam??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale co ma być? w tzw prawidowej pompce odcinek tułów-nogi powinien być w lini prostej sztywno, żeby nie pomagać sobie ruchem tułowia i ułatwiać zrobienie pompki, mięśnie ramion są bardziej wyizolowane pompki z tyłkiem w górze to inny rodzaj wykonywania tego ćwiczenia, ani lepszy ani gorszy a na pewno nieszkodliwy jeśli chodzi o możliwosć kontuzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak zapomniałem przecież to nowatorska metoda pani Ewy więc to też nowatorka pompka :-P pewnie bardziej efektywna bo ci wszyscy trenerzy którzy pokazują jak wykonywać pompkę prawidłowo są zazdrośni o jej sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzizas, przxecież ci tłumaczę , pompki z prostymi plecami izolują mięśnie rąk, ruszając tułowiem "oszukuje " się trochę ale to nie jest w niczym szkodliwe dla zdrowia, jeśli ktoś chce robić ćwiczenia na ręce powinien robić "prawidłowo" pompki , jeśli chce siętylko schudnąć to wszystko jedno,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to znaczy tylko schudnąć? Bo jeżeli chcesz tylko schudnąc bez wyrabiania mięśni to weź pod uwagę, że będziesz mieć flaka z ciała jeżeli chcesz ćwiczyć to nie tylko ćwiczenia cardio trzeba też ćwiczyć siłowo każdy profesjonalista ci to powie a jak chcesz "tylko schudnąć" to dieta ci wystarczy. Pierwszy raz słyszę żeby nie było różnicy czy wykonuje się ćwiczenia prawidłowo czy byle jak!!! Każdy dodatkowy kilogram mięsni pomaga spalić tkankę tłuszczową. Ja tam wolę ćwiczyć dokładnie a nie byle jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×