Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak sie robi śliwki na zaparcia

Polecane posty

Gość gość

Moje sześcioletnie dziecko ma zaparcia, byłam u lekarza zaleciła diete bogatą w błonnik. Mam tez podać ugotowane suszone sliwkii je zmiksować, jednak teraz już nie pamiętam jak lekarka to mówiła. Te ślwiki się gotuje i co ja je potem ze skórką mam zmiksować? czy ona nie zaszkodzi? a dosłodzić je czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w ciąży i miałam taki problem. Lekarka powiedziała, żeby zjeść ok 100 gram śliwek na wieczor, jako ostatni posiłek i popić herbatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc sliwki szuszone można zjeść ze skórką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No lekarka kazała kupic te paczkowane i w żaden sposób nie przetwarzać, tylko po prostu pół paczki i koniecznie popić ciepłą herbatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ja daje swojej 3-latce jak nie może zrobić kupki, albo do pojedzenia bo bardzo lubi. Nic nie gotuje, skrórki nie zdejmuje, zjada całe śliwki. Potem daje popić. Dawaj też jablka i jak lubi to płatki owsiane z rodzynkami i sliwkami suszonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
suszone śliwki trzeba, obojętne, mozesz dać dziecku do zjedzenia albo zagotowac****odac ten płyn do wypicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadwóchdziewczynek
najlepiej moim zdaniem skutkują śliwki zalane wodą zjedzone łącznie z płynem; zalej na noc kilka śliwek w kubeczku 1/3-1/2 szklanki wody gorącej, ale nie koniecznie wrzątkiem i zostaw na noc a rano niech to zje i wpije płyn. Nie wiem czy posmakuje dziecku, ale podziała na pewno. Dobre są śliwki takie podwędzone, nie za mocno wysuszone, woda robi się słodka i smaczna. Możesz też podać gerbera słoiczek albo jogurt activia z suszonymi śliwkami - znajoma daje dziecku z podobnymi problemami i chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobito :P dziecko ma sześć lat może śmiało jeść śliwki ze skórką to nie kamienie! Możesz mu dać kilka śliwek i ciepła herbata do popicia, ogólnie po śliwkach dużo płynów, bo lepiej pęcznieją i łatwiej przechodzą przez jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się zdarza w miarę często robić dla siebie. Robię tak jak ktoś wyżej napisał. Zalewam gorącą wodą, Jak wiem, że będzie następnego dnia problem to zostawiam na noc, jak się nie zapowiada a rano się okazuje, że nie mogę się załatwić to zalewam wodą, czekam aż trochę ostygnie i piję "kompot" a śliwki zjadam. Działa niemal natychmiastowo :) Myślę, że dziecku będzie smakować, chociaż faktycznie możesz ten kompot wraz ze śliwkami potraktować blenderem, wtedy wyjdzie papka, może chętniej zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelka34
na mnie praktycznie w ogole nie działaja śliwki jak również inne domowe sposoby, jedynym skutecznym ratunkiem na zaparcia sa czopki eva/qu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jeść suszone,jednak na moja 6 letnia córkę słabo działają,podaje czopek glicerynowy przez sen i rano sie załatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6letnie dziecko jest juz za duże na czopki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, w to że kiedyś takie podejście było jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo brak wiedzy, leków itp, ale teraz wystarczy iść do byle apteki i w każdej masz masę środków, dicopeg junior dla dzieci albo dla dorosłych, a śliwki o ile dziecku pomogą można podać też te w słoiczku, u nas się czasem sprawdzało, sama nigdy nie robiłam żadnych przetworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramka22

śliwki są spoko, ale ile można ich jeść. dla mnie dobre jest jedzenie owoców i warzyw. do tego jeszcze kapsułki debutir, dzięki którym moje jelita pracują regularnie i nie trzeba jeść śliwek bo po prostu nie ma zaparć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looa

Oczywiscie, daje sie ze skorka, tak swieże, jak i suszone. ^latkowi nie ma co miksowac, zpreciez pogryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kupuje się surowe, dajesz dziecku, a ono potem popija to mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam suszone i leżą, nie przechodzą u mnie, może spróbuję do owsianki dodać i będą bardziej do przełknięcia.  Ostatnio mi mama na ten problem polecała jeszcze zioła fibravitale, na razie nie zamawiałam ale jak nie dam rady przegryźć tych śliwek to je zamawiam bo ponoć dobre i z dobrym składem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×