Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karimata_88

Paskudny zapach stęchlizny

Polecane posty

Gość karimata_88

Przeprowadziłam się do mieszkania, w którym jest kilka szaf wnękowych. Podejrzewam, że właśnie z tego powodu w powietrzu utrzymuje się lekki zapach stęchlizny, który niestety przenosi się na ubrania. Będąc na miejscu w zasadzie już tego nie czuję, ale ostatnio wyjechałam na parę dni i w innym otoczeniu zorientowałam się, że śmierdzi mi każda jedna rzecz w walizce. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się tego paskudnego zapachu? Może są jakieś skuteczne pochłaniacze, które można by ustawić w szafach? Spróbuję wszystkiego - bez różnicy, czy to domowe sposoby, czy jakieś drogeryjne cuda. Ktoś może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluto20
Jeśli jest taki zapach to musi być także gdzieś jego źródło-obstawiam słaba wentylację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karimata_88
Wietrzę codziennie, więc więcej w tym zakresie zrobić nie mogę. Szukam czegoś, co mogłoby ten smród pochłonąć/zniwelować. Najbardziej mnie te nieszczęsne szafy wnękowe przerażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnaś je rozmontować i zobaczyć czy nie ma tam grzyba bo to pleśń jest przyczyną takiego zapachu i pochłaniacze/odświeżacze niczego tu nie załatwią. Pamiętaj też, że pleśnie są rakotwórcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karimata_88
A zakładając, że za szafą faktycznie coś znajdę, to jak można się tego pozbyć? Tylko remont? W ogóle, szczerze mówiąc, mam wrażenie, że one są wmurowane i niespecjalnie da się to rozkręcić. Cholera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogrzewać chatę i wentylacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak za szafą będzie grzyb to trzeba zerwać tynki do cegły i potraktować ścianę specjalnym płynem grzybobójczym. A potem modlić się zeby zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Leroyu, Praktikerze czy Castoramie znajdziesz specjalne płyny grzybobójcze są dwa rodzaje: do likwidacji grzyba i do zapobiegania możesz kupić osuszacz powietrza i ustawić w tych szafach czy pokojach sprawdz kratki wentylacyjne czy nie są zakurzone czy czymś zapchane drzwi w łazience powinny mieć otwory wentylacyjne mój mąż sprwdza otwory wentylacyjne przy pomocy zapalniczki, zapaloną zbliża do otworu i jeśli płomień kieruje w stronę otworu jest ok, jeśli kieruje się na mieszkanie to znaczy że jest ciąg zwrotny jeśli masz okna plastikowe to ustawiaj klamki w położenie wentylacyjne czyli nie poziomo tylko tak po skosie, lub zamontuj nawiewniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze jeden pomysł: w sklepach dla zwierzaków możesz kupić żwirek silikonowy dla kotów, są w opakowaniach 5 kg, możesz go wymieszać z dodatkiem zapachowym do żwirku, nasypać ten żwirek w np. stare pończochy czy skarpety i poukładać w szafach pewnie wyjdzie taniej niż te tabletki osuszające z Casoramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karimata_88
Może rzeczywiście spróbuję z tym żwirkiem - dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będziesz perfumować zwirkiem a syf za szafą zostanie...dziwne to dla mnie, ja bym taki problem starała się "wyrwać z korzeniami" a nie maskować...jak się obudzisz za kkilka lat z chorymi płucami albo rakiem to na likwidację grzyba będzie za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karimata_88
Tak jak mówię, szafy są wmurowane, nie do samodzielnego wymontowania. Gdyby to było moje mieszkanie, oczywiście starałabym się pozbyć źródła, ale nie mogę po prostu rozwalić szaf i skuć tynków bez zgody właściciela. Umowa kończy się za mniej więcej pół roku i nie zamierzam jej przedłużać. A przez ten czas będę się skupiać na tym,żeby ubrania mi nie śmierdziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie myślałaś o tym, że to może być za duża wilgoć w powietrzu? Ja bym Ci poleciła fachowców, którzy się na tym znają. To firma apeco. Ostatnio mojej mamie montowali wentylator. Może coś pomogą i na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może pop prostu masz wadliwą instalację wentylacyjną lub jest bardzo zanieczyszczona? Ja miałem podobny przypadek i okazało się, że jeden z kominów się zatkał bo jakieś ptaszki sobie tam gniazdo zrobiły. Przez to nie było ciągu w mieszkaniu i panował straszny zaduch. Jak coś to tutaj masz kontakt http://suwar.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Instalacja profesjonalnej wentylacji to spory wydatek, ale z pewnością najszybciej i najskuteczniej rozprawi się z Twoim problemem. Jeśli będziesz szukała sprawdzonej firmy, która specjalizuje się w tego typu usługach, to polecam Ci www.klima-venta.pl z Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tez tak bylo. strasznie nieswieze i przytlaczajace powietrze w domu, w ktorym by sie chcialo tylko spac. Fachowiec polecil mi zamontowac wentylator bo mowil ze w mieszkaniu nie ma przeplywu powietrza. Kupilam tu http://www.amparklima.pl/ odpowiednie urzadzenie i czuc poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w całym mieszkaniu tak było (dość stare wynajęliśmy i trochę był problem, nie tylko w kwestii ubrań) myslę,że tak jak wyżej mówią, ozonowanie mieszkania powinno pomóc (u nas zajęli się tym stąd www.destra.com.pl/ozonowanie-pomieszczen.xhtml ), w wielu wypadkach może tez być grzyb w takim mieszkaniu i lepiej to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margart
U mnie w mieszkaniu też mieliśmy ten problem , początkowo nie wierzyła, że ozonowanie pomoże , ale rzeczywiście pomogło. http://alergia-ozonowanie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najprościej pozbyć się brzydkiego zapachu zamawiając usługę ozonowania: www.airozone.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki ozonowaniu można skutecznie zlikwidować przyczyny i źródła nieprzyjemnego zapachu. www.airozone.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończyłeś, reklamiarzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może być grubsza sprawa - możesz mieć mnóstwo bakterii w wentylacji a to jest bardzo prawdopodobne, gdyż wilgoć im sprzyja. faktycznie spróbuj ozonowania, bo nie tylko pozbędzie się smrodu ale i zlikwiduje bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby sie pozbyć nieprzyjemnego zapachu to dobrym pomysłem bedzie przeprowadzenie ozonowania powietrza. mi to pomogło gdy też borykalam się z problemem brzydkiego zapachu w mieszkaniu. Warto sprawdzić, taką usługę świadczy np. http://ozongenerator.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze swojej strony mogę poradzić usługi ozonowania, miałem źle działająca wentylację, ponieważ układ był zanieczyszczony i należało go porządnie wyczyścić i zdezynfekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też tak było okazało się że wilgoć zrobiła się na ścianie za kanapą:( powodem wszystkiego była słaba wentylacja w mieszkaniu. Po zamontowaniu nawiewników problem się skończył. Mogę polecić firmę www.nawiewniki-szczecin.pl, która u nas i u znajomych montowała nawiewniki, bardzo dobrzy fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba znaleźć przyczynę problemu i nie ma innej rady. Jeżeli ona nie zostanie usunięta to nieprzyjemny zapach będzie powracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chce mi sie juz tu pracowac. Jak bede mial okazje wracam. Sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś zainteresować się ofertą http://mador-osuszanie.com , którzy powinni odsuszyć pomieszczenie z którego śmierdzi stęchlizną i kłopot zniknie. Bardzo serdeczie polecam ich usługi, gdyż w ten sposób uratowali moją piwnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapewne masz kiepską wentylacje w mieszkaniu, najlepiej by było jakbyś cos z tym zrobiła, bo problem powróci! Polecam usługi firmy www.nawiewniki-szczecin.pl jakby kiedyś nadarzyła się taka potrzeba, poradzą również sobie z wilgocią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×