Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ciasto ktore zawsze sie udaje

Polecane posty

Gość gość

chcialabym upiec jakies ciasto na swieta moze jakies dwa ale musi byc to taki przepis ktory niemal zawsze wychodzi, poniewaz mam taki zwykly piecyk- piekarnik zamiast tradycyjnego i dziad nie piecze ładnie- mieso wiadomo urosnac nie urosnie ale sie upiecze a ciasto katastrofa zakalec na palec... myslalam o murzynku takim a'la brownie i na polewe z czekolady dac orzechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz zrobić rafaello bez pieczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słone krakersy rzecz niemal nie do zdobycia tu gdzie mieszkam niestety więc musze bazować na tym co w domu- chyba że ktos poda przepis na ciasto podobne do biszkoptowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś piekłam ciasto, było bardzo łatwe i wyszło takie jak miało :D Dodam, że to było moje pierwsze ciasto w życiu i też bałam się, że nie wyjdzie, mimo, że wybrałam prosty przepis. Jest to ciasto tureckie, nazywa się ŞAMBALİ, upiekłam je z myślą o moim tureckim chłopaku, mam nadzieję, że będzie mu smakować :) Przepis znalazłam na blogu kuchnia turecka. Składniki: ciasto: 1 szklanka mąki 1 szklanka kaszki mannej 1 szklanka jogurtu ¾ szklanki cukru (najlepiej cukier puder) ¾ szklanki oleju 3 jajka proszek do pieczenia starta skórka cytryny lub pomarańczy syrop: 4 szklanki wody 4 szklanki cukru sok z połówki cytryny Przygotowanie: Jajka roztrzepujemy z cukrem, dodajemy pozostałe składniki na ciasto i mieszamy. Wyrobione ciasto układamy w wysmarowanej tłuszczem foremce (najlepiej okrągłej). Pieczemy w temperaturze 170'C przez 40 - 45 minut. W międzyczasie przygotowujemy syrop - gotujemy wodę z cukrem i sokiem z cytryny, tak długo aż odparuje połowa wody. Ciasto po wyciągnięciu z pieca nacinamy ukośnie (w kształt rombów). Jeżeli mamy zwykłą prostokątną formę nacinamy kwadraty. Pocięte ciasto zalewamy syropem i czekamy aż się wchłonie. Ciasto można posypać pistacjami, cukrem pudrem czy innymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz zrobić na herbatnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×