Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
mała ja też proponuje iść 2 razy na bete. jak przyrasta to dobrze. teraz mam 2 wolnego., dziś czuje się bardzo dobrze. jutro idę do pracy a weekend znów wolny. mam nadzieję że nasze samopoczucie będzie już tylko lepsze. i mam nadzieję że forum jeszcze się rozwinie bo coś mało nas. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mała1407. Ja jutro ide na pierwszą wizyte I to będzie tak jak u ciebie 7 tydz I 2 dzien. Mam nadzieję że serduszko bedzie juz bilo. Trzymajcie kciuki dziewczyny bo stres mnie zżera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do bety to mam zle doświadczenia. Ostatnim razem wzrastało mi po 8000 -10000 dziennie a do 10 tygodnia pęcherzyk był pusty i trzeba było usunac. Miałam w 9 tyg wynik 64100 dzień później 72500 więc że szpitala wypisali żeby dac czas. Po tygodniu na usg nic, pusty pęcherzyk.Każdy ma inaczej ale ja tym razem nawet nie mam zamiaru sprawdzać bety bo u mnie sie nie sprawdza. Jedynie usg jest pewne jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do bety to mam zle doświadczenia. Ostatnim razem wzrastało mi po 8000 -10000 dziennie a do 10 tygodnia pęcherzyk był pusty i trzeba było usunac. Miałam w 9 tyg wynik 64100 dzień później 72500 więc że szpitala wypisali żeby dac czas. Po tygodniu na usg nic, pusty pęcherzyk.Każdy ma inaczej ale ja tym razem nawet nie mam zamiaru sprawdzać bety bo u mnie sie nie sprawdza. Jedynie usg jest pewne jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
hej Dziewczyny ;) dawno mnie nie było, ale już nadrobiłam wszystkie zaległości-trochę tego jest ;) i wiecie co, trochę się martwię.. w niedziele od rana coś bolało mnie w podbrzuszu, zupełnie inny ból niż jak na okres, takie coś jakbym miała kolkę po obu stronach brzucha i rozprzestrzenia się na całe podbrzusze. Przeszło mi do południa i był spokój na dwa dni. Wczoraj koło 16 znów zaczęło boleć i bolało już dopóki nie poszłam spać. Rano się obudziłam było wszystko ok, jednak koło 13 znów to samo. Zaczęło się co prawda niewinnie i praktycznie niezauważalny,lekki ból, ale teraz jest coraz gorzej ;( Mój lekarz jest na urlopie, idę dopiero 17 na badanie prenatalne. Nie wiem czy nie jechać z tym na izbę przyjęć czy coś, nie zapowiada się, żeby mi przeszło, ale też nie chcę z jakąś błahostką jechać i panikować... co myślicie? może któraś z Was miała coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
a boli cie z prawej strony jakby na wyrostek taki pulsaCyjny bol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala1407 - mozemy sobie ręke podac. Wczoraj byłam na wizycie, ciaża wyglada na 4-5 tydzien, nie widac serca - z om wychodzi 8tc. ALe mój lekarz nie powiedział że pewne jest obumarcie ciąży. Mówił że może sie owulacja przesuneła i jeszcze kazał czekac. Dzis zrobiłam pierwszą bete, jutro wynik kolejne usg za 10 dni. Ja jeszcze mam nadzieję... chociaz neiwielką bo jednak spore te róznice w wieku ciązy wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
ból jest ciągły, z obu stron brzucha i promieniuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
moze rozciaga ci sie.poczekaj jeszcze moze z dzien jak ci nie przejdzie koniecznie przejdz sie do innego lekarza do szpitala kolejki na izbie przyjec lekarze tam sa zawsze niemprzyjemni bynajmiej mi sie tak trafialo i ten stres mysle ze juz w ostatecznosci gdyby lekarz nie pomogl. evee oby bylo dobrze zycze ci tego wiem jak ci ciezko i najgorszy ten czas i to czekanie na wyniki musi byc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patka weź nospe na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. ja miałam kłócia w podbrzuszu w pierwszej ciąży ale nie non stop tylko bo jakiś czas. i okazało się że to macica się rozciąga... dziewczyny które czekają na 2 usg trzymajcie się ciepło będzie dobrze. wiem że łatwo mówić . zawsze możecie iść troszkę wcześniej na usg., rozumiem wasza niepewność . trzymam za was kciuki. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuski....dawno mnie nie było...miałam masakryczny tydzień a może i więcej...straciłam już rachubę...mnóstwo spraw do załatwienia...nie wiedziałam w jakim świecie żyję - i na to wszystko młoda w domu bo ferie i musiałam ją wszędzie ciągac ze sobą;/ Patka nie martw się takie bule to rozciągająca się macica...w pierwszej ciąży miałam tak samo - wystraszyłam się wtedy a ze akurat leżała w szpitalu to lekarz mnie uspokoił odrazu (bo ja przestraszona myślałam że coś nie tak bo dwa dni wcześniej miałam mega krwotok) Ja ciągle biorę Duphaston zostało mi kilka tab więc musze podjechać do gina po recepte - chyba jestem skazana na leki do samego końca - ciągle mam plamienia, które teraz nasiliły się co jest dla mnie jednoznacznie efektem zbyt wysokich obrotów na jakich ostatnio żyję;)Jutro mam lużniejszy dzień ąć(jesli nic nagle nie wypadnie) więc mam zamiar odpocząć dla dobra swego i dziecka;)Póki co mdłości ustąpiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka te bóle to najpewniej rozciągająca się macica. mnie w pewnym momencie bolało tak, że aż płakałam, że to coś złego dzieje się z ciążą. ginekolog kazał brać nospę i 4 dawki magnezu (po 2 tabletki na dobę przez 2 dni) i przeszło. także nie ma co panikować, to tylko wystrój wnętrz się zmienia ;) mala ja bardzo nie pomogę. dorzucę jedynie, że na chwilę obecną moja ciąża wygląda na +/- tydzień młodszą niż wynika to z daty ostatniej miesiączki. mnie jednak ginekolog pytał się też o datę poczęcia i wiek ciąży praktycznie się z nią zgadza. poza tym wiek ciąży z USG nie zawsze zgadza się z tym z okresu. także nie trać nadziei :) K_K_K_K miałam się z czystej ciekawości zapytać wcześniej ale zapomniałam. czy Wy wcześniej byliście zaręczeni? a co do tego skrócenia terminu to w USC Ci tego nie powiedzą bo to dla nich zwyczajnie niewygodne. ja mam znajomą kierowniczkę USC, która była bardzo pomocna stąd ta wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, powiedzcie mi gdzie idziecie i jak wybierałyście miejsce na badania prenatalne? ja nadal nie jestem w stanie się zdecydować gdzie iść choć w Warszawie jest wiele ośrodków, które je wykonują. nie przedyskutowałam tego bardzo z moim ginekologiem ostatnio (niby będę miała jeszcze wizytę przed okresem, w którym badania powinno się robić) ale domyślam się, że dużo się nie dowiem bo ma bardzo konserwatywne poglądy w tym temacie. ale oprócz tego ma niebywałą wiedzę i jest autorytetem w dziedzinie ginekologii i nie chcę ani go zmieniać ani mu podpadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
HEJ.ja badnia prenatalne robilam we wroclawiu u bardzo fajnej pani doktor .naprawde bylo warto dostalam szczegolowa rozpiske wyklyuczajaca jakiekolwiek choroby i jakie prawdopodobienstwo zespolu downa oraz plyte w 3d ktora jest pamiatka naprawde fajna sprawa.wybralam tego lekarza z znany lekarz ktory ma najlepsze opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
dziewczyny a czy tez tak sie boicie przed wizyta u lekarza czy bije serduszko??ja jakos mam takiego stresa doszukuje sie co chwile licze tygodnie....czy napewno tydz ciazy odpowiada usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosiunia ja cały czas się boję., dopiero jak widzę usg to jest ok. a teraz kolejne mam dopiero w marcu. a ty jesteś z wrocławia.? Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
tak z wroclawia:) ja mam kontrolna wizyte potwierdzajaca 7tyg we wt a tak pewnie pozniej za miesiac;/tez bede sie stresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się umówimy z wózkami gosiunia bo ja mieszkam niedaleko i często bywam. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
a gdzie mieszkasz???masz juz moze dzici?ja mam coreczke:)skonczyla 2latka kilka dni temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 3 latka do wrocławia mam 10km przepraszam nie chce dokładnie zdradzać okolic. ale możemy kiedyś umówić się w klubodzieciarni dzieci się pobawią a my napijemy słabej kawy . Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
jasne fajnie:)moja mala jeszcze za mala zebym ja zostawila sama jeszcze malo mowi i pewnie by sie bala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Dziewczyny pomóżcie. Mam tak potworne bóle krzyża ze ustac nie moge:-( wyslalam chłopaka po jakaś maść albo plastry rozgrzewające ale kobieta w aptece mu powiedziała ze nie moge takich rzeczy i ze z lekarzem powinnam sie skonsultować i nie kupił ich :-( a ja naprawdę nie wytrzymam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk to jedz gdzieś na ostry dyżur nie wiem jak ci inaczej pomóc Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_K_K_K ostry dyżur, najlepiej gdzieś, gdzie jest też ginekologia bo od razu skonsultują leki albo zadzwoń do swojego ginekologa, może on coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Kurde nie chce aż tak panikować żeby na pogotowie jechać :-( postaram sie do jutra wytrzymać jak jutro bedzie to samo to zadzwonie do mojego ginekologa choć nie rozumiem w jaki sposób takie plastry lub maść mogą w ciazy zaszkodzić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
hej kkkk ja takie bole krzyza mialam w rtamtym tyg one mnie skusily do powtorzenia hcg co wynik wyszedl bledny pojechalam do innego lekarza a on mnie nastraszyl....bol byl straszny promieniowal na caly krzyz rozchodzac sie w kierunku bioder i na prawa noge nie moglam zasnac w nocy budzilam sie nie moglam lezec chodzic siedziec...mysle ze u mnie byly ze zmiany pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KKK,takie bóle krzyża mogą zwiastować przedwczesny poród - na co ty chcesz czekać do rana?! Rano może się okazać, że jest już po sprawie :o:o:o Gdzie wy mózgi macie dziewczyny, że tak masakrycznie ignorujecie tak poważne dolegliwości :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Mózg wyobraz sobie mam :-) to nie jest ciągły ból który trwa od rana. Stoję robię cos dłużej i zaczynaja bolec wiec muszę sie położyć podciagam nogi i muszę tak chwile "odpocząć" myśle ze to tez dlatego ze cały dzien już drugi zreszta na zmianę stoję cos gotuje pekluje szykuje i leżę bo mnie bolą plecy. Zanim byłam w ciazy tez mnie od czasu do czasu pobolewal uważam, ze mam słabe mięśnie kręgosłupa tym bardziej ze mam duzy biust i muszę je poprostu wzmocnić dlatego nie chce od razu jechać do szpitala i panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×