Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość blondasek86
samotna szczęśliwa mama -GRATULACJE :) Ja zaczynam się robić jakoś niespokojna, dziś zauważyłam rano taki gęsty przejrzysty śluz nie było tego dużo ale wcześniej tego nie miałam ale to raczej nie jest ten cały czop śluzowy chociaż pewności to ja nie mam w końcu to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
Samotna wielkie gratulacje. Corcia duża więc już mogła śmiało wychodzić. Szkoda tylko że dali ci stracić przytomnosc, tak być nie powinno! Ale najważniejsze że jesteście obie całe i zdrowe. Trzymajcie sie i pisz co u was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To troche przed czasem.. Ja mam nadz.ze dotrwam do cc na 11sty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samotna - gratuluje! :) Gosc - skoro miala termin na 12 to urodzila dwa tygodnie przed terminem, wiec dziecko donoszone. Cesarki planowane robi sie mniej wiecej na 2 tygodnie przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Limfa- tak wiem..najważniejsze ze dziecko zdrowe i donoszone. Ja mam na 9 dni przed terminem z om.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Samotna szczęścliwa - gratulacje! Jak się czujecie? Miałaś narkoze przy cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja byłam wczoraj na wizycie i moja córcia to kruszynka, waży 2450 (35+4), termin cc za równe 3 tygodnie. Myslicie, że moge coś zrobić, żeby jeszcze przybrała na wadze i urodziła się z wagą ponad 3 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samotna szczęśliwa mama wielkie gratulację, dobrze ze wszystko skończyło się dobrze :-) Jak się czujecie, ile nie czułaś ruchów, u mnie są słabsze, ale jak byłam u lekarza to wszystko ok, przepływy, łożysko. Gościu jak za wcześnie, termin z OM jest tylko orientacyjny, można urodzić 2 tyg przed jak i 2 tyg po i to też jest w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alma- wiem 2 tyg..przed i po jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy pobolewa was kość ogonowa? Czy to juz zwiastuje rychly poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie pobolewa spojenie lonowe ale to tak ze czasem jak za dlugo poleze o isc nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Ja już nie pisze co mnie pobolewa:) A pykają wam kości w miednicy? Zastanawialam sie co to jest i w koncu wiem,strzela mi i strzela az się wystraszyłam. rozszerza się wszystko. Ta nasza natura jest super. Martwie się, mój M. podziębiony, został w domu, nie moze byc chory, bo nie moge sama rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez cos strzela tam na dole jak na przyklad wstaje masakra ciekawe co to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez boli strojenie. Najgorzej jest w nocy i rano jak wstaje wtedy boli mnie całe krocze i ból przechodzi do kolan. Kość ognowa nie boli. W nocy ten ból mnie budzi. Sprawdzam brzuch i jest strasznie twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samotna szczesliwa mama - serdecznie gratuluje, dalas rade ogarnac wszystko sama. Super! Wczoraj zaczelam mierzyc cisnienie, bo cos zawroty glowy mam lekkie u slabo/sennie mi nagle, jakcw pierwszym trym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego pykania to tez cos słyszałam ale myślałam że mi się wydaje tak jakby kości strzelaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samotna-wielkie gratulacje!!! Napisz prosze jak dlugo nie czulas tych ruchow, bo ja przed wczoraj mialam bardzo wyrazne i mocne ruchy, ze sie balam dlaczego maly tak mocno kopie, a wczoraj btlam zaganiana i wieczorem sobie uswiadomilam, ze wogole nie czulam ruchow, ani bolu brzucha, juz mialam jechac do szpitala ale poczulam jakies przepelzanie bardziej, bo ******* to nazwac nie mozna. Dzis czuje malucha co chwile ale tak delikatnie i brzuch tez twardnieje, tak bardzo chcialabym juz urodzic, termin na 7 a tu nic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ale fajnie:) teraz już każdego dnia możemy spodziewać się nowych dzieciaczków z naszego forum. Oby wszystkie urodziły się zdrowe. Na szczęście jak dotychczas tak jest i mamy też czuja się dobrze, co chyba nam wszystkim dodaje otuchy. Jedno jest pewne, torby musimy mieć juz na dobre spakowane i jak najszybciej trzeba pozałatwiać to, co nam jeszcze pozostało do zrobienia przed porodem, no i chyba w końcu czas na jakiś odpoczynek, żebyśmy miały mnóstwo energii do opieki nad naszymi Skarbami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Dziewczyny, jeszcze ponowie pytanie, czy uważacie, że 2450 gram na 35+4 tyg to za mało i czy znacie jakieś sposoby na zwiększenie wagi maleństwa? Wyczytałam na jednym forum, gdzie wypowiadały się dziewczyny, które miały planowane cesarki w 7-8 miesiącu, że zalecano im jedzenie jajek, mleka, tłustych twarogów i tłustych ryb morskich dla podniesienia wagi urodzeniowej dzieciaczków... Wiecie może coś na ten temat? A może przesadzam i waga jest w normie? Doradzcie obiektywnym, macierzyńskim okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Mandarynka mój mały w 34 tygodniu wazyl 2300 a teraz jestem w 37 i ma 3kg. Teraz zaczynasz od 36tyg 9 miesiac i dzidzius juz nie rosnie a gromadzi tkanke tluszczową i nabiera najwiecej cialka takze spokojne:) napewno w ciagu tych 3 tyg przybedzie do 3 kg lub wiecej napewno. A dlaczego masz planowane cc czy to przez cesarke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Czy to przez cukrzyce mialo być?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia w 32 tyg miała ok 1100 gram.faktycznie jadłam jajka ale nie wiem czy to miało wpływ.urodziła sie z waga 3250.jeszcze ma troszke czasu wiec moze sporo przybrac na koniec.nie ma co porownywac wagi. i nie denerwuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Córki ze zaniedbalam ale z Lilki straszny glodomor i cycus:-) z wtorku na środę nie Czulam żadnych ruchow I zaraz rano wczoraj pojechalan IP zrobili mi ktg USG i zadecydowali o prowokacji. O 12 dostalam kroplowke o 14:50 przebili mi wody. Dostalam boli co dwie min o 17 dali mi gaz rozweselajacy. Nic nie dal ujście na 4cm i zero postępu a bol nie do opisania. Skakalam na piłce i padlam stracilam przytomność. Pamiętam tylko ruch, papiery, krzyk i bol nie do opisania. Dostalam całkowita narkoze o 19.15 malutka była na świecie. Wstalam dziś o 14 okropny bol brzucha dodatkowo mega skrzepy. Teraz nie jest złe bardzo ładnie ssie ale jeszcze ja dokarmiam. Jestem juz wysiusiana i po kąpieli. Teraz lezymy sobie razem:-) TP miałam na 8.09 urodziłam dokładnie 38+3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wy macie ta pilke do skakania? Ja mam i dzis sobie skakalam ale tak tylko chwilke. Co o tym myslicie? Polozna powiedziala mi ze moge skakac od 38 tygodnia u mnie w sobote rozpocznie sie 40. A dzis wraca moj M z delegacji wiec troche sobie pouzywamy :-D jak M wyjezdzal to powiedzial do synka zeby czekal az tatus wroci. No i synek czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
A ja jutro ostatni raz na mocz i morfologię się wybieram. Nie wiem czemu, strasznie się stresuję porodem, a to przecież nie pierwszy raz. Zaczynam sobie chyba przypominać, jak to bolało. I boję się o zdrowie dziecka. Ojjj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dzis jak glupia nachodZilam po schodach, bylam na dwoch spacerach z psem i oprocz bolu nog i pachwin jest cisza... Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Samotna, jestes mega mega dzielna, trzymajcie sie dziewczyny. Nika, Ty wiesz co Cię czeka, ale my pierworódki nie :D Ja płakalam po wyrywaniu nerwów w zebie, mój próg bolu... chyba nie mam czegoś takiego. Próbuje skupić się na tym co bedzie potem i powtarzam sobie, że to tylko kilka/naście godzin bólu. Najwazniejsze abysmy obie były zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z was mamusie miała wąską miednice, tylko nie pamiętam która. Jakie wymiary wyszły z pomiaru? Ja miałam 17, 25, 25 , 18. Ten pierwszy był mierzony z przodu od góry i dwa kolejne mierzone niżej, ostatni jak lezalam na boku i mierzyla od przodu do tylu. Miała któraś z was taki pomiar miednicy? Jakie mialyscie wymiary dla porównania? Dwie położne mi powiedziały że to wymiary na cc. Lekarz jeszcze ich nie widział tylko na oko stwierdził że wąska miednica i kazał iść na taki pomiar. Na następnej wizycie może mi coś więcej powie. Ja też dzis troszkę pochodzilam skoro już mogę :) ale skurcze były, kilka mocnych. Teraz już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×