Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Dziewczyny bylam w toalecie bo poczulam mokro a to taki gesty sluz, czy to oznaka odchodzacego czopu? brzuch mnie nie boli, powiem, ze jakis strach mnie oblecial:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka 1
Alma2800 Przy dodatnim gbs nie mozna brac brac kapieli w wannie? Lekarz nic mi nie mowil a chetnie pomoczylabym sie w cieplej wodzie bo termin mam za tydzien, rozwarcie na palec ale malemu sie nie spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Dziewczyny jestem po wstępnych zalatwieniach becikowego i rodzinnego. To jest istna porażka... Jeśli macie Jakieś pytania piszcie. Bo szkoda waszych nóg do zwracania np do zusu po trzy razy.... Xxxx Jutro kontrol poziomu bilirubiny... Mam nadzieje ze nie urosła, chodź mała po buzince nie jest juz zolta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie. Mały waży ok 3 kg, ja 10,5 na plusie. Na 99% bedzie cesarka. Lekarz stwierdził że w każdym z wymiarów miednicy mam za mało o ok 3 cm. Przez to dziecko nie ma możliwości przyjąć właściwej pozycji do porodu i główka w takim położeniu nie wejdzie w kanał rodny. Poza tym przez ta wąska macice mały praktycznie nie przybrał na wadze tylko 100 gram w 2 tygodnie, gdzie wcześniej przybieral nawet 500 gr. Biedny miejsca juz nie ma :( następna wizyta za 10 dni i mam nadzieję ze troszkę przybieze kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś byłam u lekarza. Mala wazy 3600,czyli w 3 tyg 800gr. Trochę mnie to przeraza, bo juz raz rodziłam spore dziecko :/ U mnie 13 kg na plusie, szyjka skrocona i przygotowana do porodu, rozwarcie na 1cm, ale główka jeszcze wysoko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze dopytałam kiedy jechać do szpitala, gdy pojawią się skurcze. Mianowicie jeśli będą trwały 2 godziny, a pomiędzy nimi będzie 10-minutowa przerwa to właśnie wtedy. Lub jeśli odejdą wody to też do 2 godzin najlepiej zjawić się w szpitalu. A jak rozróżnić, że to sączą się wody, a nie wydzielina fizjologiczna? Jak są wątpliwości to najlepiej założyć zwykłą podpaskę lub ligninę - jeśli po kilku minutach będzie mokra na całej swej długości to są to wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie chyba coś bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katar męczy i głowa boli. A zostało mi do porodu nie całe dwa tygodnie. Macie jakieś domowe sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bylam na badaniach I czulam takie rozpieranie w srodku caly czas czuje z reszta... Rano tez mnie pogonilo do toalety... Ciekawe czy to cos sie rozkreci czy uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pylasia tak się zastanawiam bo mam termin na ten sam dzień co ty a 11stego mam już zgłosić do szpitala. Teraz co parę dni lekarz prosi mnie żebym przychodziła na KTG a ty masz dopiero wizytę za 10 dni i CC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Dziewczyny, trzymam kciuki za szybkie rozpakowanie :) Powiedzcie, mialyscie wizyty patronazowe położnych, jak one wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o wizyte położnej w domu PRZED porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borsuczek ja mam termin na 25, wizytę następna 17 i lekarz powiedział ze cc wtedy ustalimy ale nie wcześniej niż 22 bo teraz u nas cc ustala sie na 39 tydzień nie wcześniej. A poza tym nie ma go w weekend 19-21 więc będę sie modlić żeby nic sie wtedy nie zaczęło. A jakby do wizyty coś sie zaczęło dziać to mam po prostu dzwonić do niego na kom i bedzie wcześniej, a jak nie to czekamy jaknajdluzej sie da. Powiedział ze nawet teraz każdy dzień w brzuszku jest dobry dla dziecka. A tobie ustalił szpital tak wcześnie bo może coś sie dzieje, jakieś rozwarcie? Nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja mam termin na 27.09 a cc ustalone na 18.09. Mam się zgłosić do szpitala o 7 rano 18.09. Termin cc ustalałam w 36 tygodniu, żeby mieć wszystkie papiery, gdyby coś zaczęło się dziać i żeby przypadkiem komuś nie przyszło do głowy nakłaniać mnie do porodu sn. xxx Wczoraj byłam na ostatniej wizycie u mojej gin, według jej usg córcia waży 2700 (a w szpitalu 5 dni wcześniej wyszło, że waży 2919, więc rozpiętości są spore). Podobno waga (o ile większa niż 2500) nie ma większego znaczenia. Szyjka skrócona do 1 cm, rozwarcie 1 cm, organizm przygotowuje się do porodu sn. Teraz mam już tylko zgłaszać się na ktg - w czwartek (11.09) i w poniedziałek (15.09). Ta moja gin to naprawdę kochana osoba, wyściskała nas i prosiła, żeby na ściągnie szwów zgłosić się koniecznie do niej (a nie do szpitala) z Małą, którą bardzo chciałaby zobaczyć (Pani doktor nie może zrobić mi cc bo sama jest na urlopie rodzicielskim i do końca września przyjmuje tylko prywatnie). Oczywiście po porodzie też mamy dzwonić, czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Oczywiście, że po porodzie, jak przychodzi do malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Dziewczyny, tak się właśnie zastanawiam, że chyba trzeba awaryjnie pomyśleć o mleku modyfikowanym. Wybór jest chyba spory, co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam 3 buteleczki gotowego bebilonu po 90ml, tylemzeby w razie w dokarmic, a zeby nie kusilo, ze stoi w domu to latwo podac. Kosztuja ok. 3-4zl za butelke. Xx U nas termin wg usg na 29, a cc ustalone na 22, mlody tez wazy wg wczorajszych pomiarow 2700 i powiem szczerze, ze sie zmartwilam, bo pierwszy syn urodzil sie ponad 3.6, nie sadze, zeby maly nadrobil 900g w 2 tygodnie, tym bardziej, ze jestem chora. Xx Na gardlo moja gin mi polecila tantum verde, chlorochinaldin i plukanie gardla w mieszance zaparzonej szalwii z lyzka wody utlenionej. Na nos oczywiscoe woda morska, ewentualnie jak na noc naprawde mnie zatyka to nasivin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja dawałam nan1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mm to jakos mam zaufanie do Bebiko. Może przez to,ze jest od lat na rynku. Kompletnie nie ufam Nan, ale to chodzi chyba o koncern który go proponuje. Moje pierwsze dziecko chętnie piło Bebiko, wiec jeśli teraz bedzie potrzeba to zostaje właśnie przy tym mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pylasia no ja mam również termin na 25.09 ale chodzę do dwóch lekarzy ( jeden luxmed a drugi pracujący w szpitalu ) i z tego co wiem to wiadomo każdy dzień w brzuchu jest ważny ale przy CC bardzo ważne żeby nie ropoczeła akcja.... nie mam rozwarcia a datę wyznaczył mi mój lekarz który bedzie też przeprowadzał CC w szpitalu... ale może każdy ma inne zasady... więc u mnie to tak podobnie jak u Mandarynka84 KTG co pare dni w szpitalu (lekarz mnie wciska ):):):) i monitorowanie :) 11 się zgłaszam i beda mnie monitorować cały czas wiec pewnie CC bede miała 15 chyba że bedzie trzeba zrobić w piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
No właśnie moje bebiko nie chciało, a ten nan polecono mi w szpitalu, ale fakt, to było przed tymi aferami z mm. Jeszcze próbowałam podawać enfamil, ale to już porażka była totalna. Młodsza to wogóle z butli nic nie tknęła, nawet mojego odciągniętego nie chciała, na szczęście przez 4 miesiące dałam radę tylko piersią karmić Dziewczyny z terminem w okolicach 25.09., mi wczoraj gin wyznaczył tylko termin bastępnej wizyty dzień przed terminem, na żadne ktg nie kazał chodzić. Powiedział, że do terminu tu nie ma co, że wszystko jest w porządku. Fioletowe kółeczko, zaglądasztu jeszcze? Ciekawa jestem, czy urodziłaś i czy dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Owszem, dla lekarzy i zespolu operacyjnego wygpdniej jest, zeby nie zaczela sie akcja, ale dla maluszka, jesli juz w ogole mozna mowic o tym, ze cesarka jest dobra, znacznie lepiej jest, jesli zacznie sie wlasciwa akcja porodowa. Taki malec jest po prostu gotowy do wyjscia na swiat. A tak jak u nas, to wlasciwie nie wiadomo czy dziecko chcialoby sie urodzic po tym 39 tygodniu czy moze czekac jeszcze tydzien czy poltora. Ja sie teraz zaczelam stresowac, czy moze jednak nie opoznic tej cesarki wlasnie, zeby sie mlody jeszcze troche podtuczyl. Glowka niby bardzo nisko, ale szyjka dluga 29mm, lekko spulchniona tylko, bez rozwarcia. Na wczesniejsza indukcje porodu sie raczej nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Ja dokarmiam Enfamil premium lipil. Franek je chetnie, nie ma brzuszkowych problemow. Jedynie mam problem z piciem, bo przy mm trzeba dopajac a maly nie zbyt chetnie pije wode. Podawalyscie dzieciom jakies herbatki ziolowe? Najlepiej nie takie granulki, bo to sam cukier. Mozna dac taka zwykla rumiankowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny dzisiaj w nocy jest pelnia a w pelnie ponoc najwiecej porod jest bo ma jakis wplyw na nas :) ciekawe czy ktores urodza ja mam termin na 22 wrzesnia wiec nie licze na to ale moze wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny nie pisalam tu jeszcze ale mam pytanko dla tych ktore beda mialy cc , ja mam termin na 12 pazdziernik ale mam miec planowane cc w 38 tyg czyli ostatni tydz wrzesnia. pytanie czy wy co macie miec cc mialyscie robiony wymaz z pochwy na te paciorkowce? bo nie bardzo rozumiem po co sie go robi jak sie ma miec cc a mi lekarz bedzie go jutro pobieral dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enfamil to swietny wybor na początek. .ma najwięcej kwasow omega, jako jedynego na rynku nie trzeba dodatkowo suplementowac, a takie sa teraz zalecenia. Kwasy ma z alg a nie z ryb wiec tez najwyższe jakosci. Ma opinie drogiego ale teraz widzialam ze w Rossmann, super pharmie czy tesco jest naprawde w przustepnych cenach.warto poczytać troche o mm jesli nie karmi sie piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
Co do wymazu to chyba robią go teraz bez względu na rodzaj porodu. Nika to my sie naczekamy najdłużej bo naszym lekarzom sie nie spieszy :) Chyba ze ta pełnia coś przyspieszy. Xxx Jeśli chodzi o mm to od kilku osób słyszałam ze bardzo dobre jest nan 1 bo nie zawiera bodajrze glutenu (pewną nie jestem). Poza tym moja siostra karmiła kilka miesięcy bebiko i mała miała problem z kupkami a po zmianie na nan wszystko przeszło jak ręką odjął. Więc ja od razu nastawiam sie na nan, ale jeszcze nie kupuje. Jak bedzie prooblem z laktacja to męża wyśle do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie woczraj lekarka mowila, ze gbs pobiera sie rowniez przy cc - takie sa najnowsze zalecenia ptg tylko w innym troche celu, bardziej chodzi o to, zeby podac dobry antybiotyk, bo ten i tak sie standardowocprzed operacja podaje. Cos takiego, ale szczerze mowiac nie bardzo ja sluchalam, bo jestem nieprzytomna z choroby. Dziecko bylo do 10spokojne, a teraz az mnie kopniakami obudzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×