Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny jak zamierzacie sie zabezpieczac? czy moze macie w planach rodzenstwo dla waszych pociech? Ja wiem, ze to jeszcze troche czasu ale ja juz mysle o jakiejs antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynalalala
Witam;) Ja mam termin na 1 października Ale mogę urodzić pod koniec września.;) i chciałabym :) Mam niski brzuszek wczoraj miałam pierwsze lekkie skurcze córeczka wierci się całą mocno ciągle co chwilę do wc siku, itd Ciekawe kiedy urodzę? Jak myślicie? Chcę w niedzielę lub jutro.Albo w poniedziałek rano kiedy Mąż będzie.Bo jest na weekend.Moje pierwsze dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore limetic, bo karmie. Ale planuje jeszcze okolo miesiaca karmic i potem przejsc na dwuskladnikowe tabletki. Jako ze rodzenstwa nie planujemy to zastanawiamy sie powaznie nad podwiazaniem jajowodow lub wazektomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanko odkad wyszlam ze szpitala mojemu synkowi ropieje jedno oczko. Polozna kazala przemywac wacikiem i przegotowana woda ale dzis mu bardzo zaczelo ropiec. Poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu tez ropieje, przemywam sola fizjologiczns, ponoć miesiąc tak może byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Limfa a ten limetic to od pierwszej miesiaczki? szczerze, to ja rowniez mysle o tak drastycznych rzeczach jak Ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczka przemywam sola fizjologiczna i nie ma żadnych ropek. Tylko trzeba używać sterylnych gazikow - każde oko osobnym - i myc od zewnątrz do kącików. xxx Rozalka - Limetic nie trzeba brać od 1 dnia okresu. Mozna zacząć w dowolnym dniu, ale pierwsze 7 dni trzeba sie dodatkowo zabezpieczać. xxx Alma - ja mam rodzeństwo, mąż nie, ale nie mam super kontaktu z rodzeństwem. U mnie nie tylko o poród chodzi, ale o cala ciążę. Teraz musialabym leżeć od samego poczatku a tego sobie nie wyobrażam. W czasie porodu pekla mi szyjka i mam ja poszyta, wiec na milion procent znów miałabym niewydolność. Teraz mimo leżenia urodziłam wczesniej, a w kolejnej ciąży mogloby być jeszcze gorzej. Nie wyobrażam sobie miec kolejnego wczesniaczka, bo to jednak jest ogromny stres. Decyzja o nieposiadaniu dzieci juz zapadła, teraz tylko myślimy jak to sobie zapewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
A my dzisiaj cycowy dzien. Mam problem z pokarmem i trzeba jakos pobudzic laktacje. A moze macie jakies sposoby na pobudzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Cześć dziewczyny, my nadal w szpitalu. Niby jest szansa, że dziś wyjdziemy. Michałek bardzo dzielnie śpi na tej lampie, tylko na karmienie go wyjmuję. Co do laktacji, to napewno mnóstwo płynów trzeba przyjmować. Mojej córci oko ropiało długo, przemywałam solą fizjologiczną, przeszło. O antykoncepcji zaczynam już powoli myśleć, słyszałyście coś na temat implantów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
My z synkiem idziemy dzis na pierwszy spacer. Jeszcze swieci słońce ale potem ma padać więc mam nadzieję ze wykorzystamy te ostatnie słoneczne chwilę :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) wczoraj wróciłam do domu z moim Maleństwem :) 5 dni nas trzymali :( w niedzielę w nocy odeszły mi zielonkawe wody,miałam bardzo słabe skurcze, oxy i jeszcze jakiś inny lek nie powodowało rozwarcia i po 10 godzinach męczarni zdecydowali o cc. już w środę byłam w super formie ale synuś miał podwyższone crp przez te wody i trzymali nas na obserwacji. no ale najważniejsze, że już mam Go przy sobie :) powiedzcie mi jak sobie poradzić z tym nawałem mlecznym bo zaczęło mi się wczoraj i po prostu rozsadza mi piersi :( od razu robią się twarde i bolą. Mały sporo je i jeszcze odciągam laktatorem, tylko wtedy wracają do "normalnej postaci". ile to trwa ? tak już zostanie czy to się unormuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anika po karmieniu przyłóż do piersi liść kapusty taki zimny z lodówki bardzo pomaga. limfa ja pierwszy raz rodziłam 3 lata temu, poród zakończył się kleszczami i też pękła mi szyjka, byłam bardzo mocno poszyta. Obecnie drugie dziecko ma 2 tygodnie i poród był idealny :-) bez nacięcia, bez pęknięcia. Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamusie i trzymam kciuki za mamusie które jeszcze nie urodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
U mnie tym razem nawał jest dość łagodny, synek dużo ssie. Laktatorem to odsysaj tak minimalnie, bo Ci się nadprodukcja zrobi i będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Mi niby coś tam leci ale nie jest to białe mleko tylko to pierwsze. Córcia się nie najada i niestety muszę dokarmiać mm, a chciałam tego uniknąć. Dzisiaj od godz.8 rano przewisiała na moim cycu a wraz głodna, że musiałam dać mm i dopiero teraz o 13.00 mi zasnęła. Myślę, że spróbuję laktatorem, ale czy to coś da? Jaka jest dobra herbatka, którą można teraz pić po porodzie, żeby dobrze wpływało na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy nawale mleka robiłam oklady z jogurtu naturalnego-na ręcznik papierowy rozsmaruj łyżką dość grubą warstwę jogurtu np sokolski i przyloz do piersi na ok 10 min aż sie zrobi twarozek, przynosi ulgę, potem jeszcze kolejne takie oklady jeśli jest taka potrzeba. Polozna w szpitalu pokazała mi ten sposób. Pomagalo. Ja pije herbatke na laktacje z herbapolu i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina, ale Ty dopiero urodzilas, na razie leci ci siara, wiec to jest jak najbardziej poprawne, ze corcia pije po troszeczku. Ma zoladeczek wielkosci malego orzeszka laskowego. Jesli teraz podasz butelke,'wlasciwy pokarm sie nie pojawi, bo twoj organizm nie dostanie sygnalu o potrzebie produkcji mleka. Na nawal to tak jak pisze Nika, dostawiac malucha jak najczesciej, ewentualny nadmiar sciagac laktatorem,'ale tylko troche - do poczucia ulgi. Xx Herbatek jest sporo: laktosan, lakto-fix (obie z herbapolu), bocianek, albo herbatka z rossmanna - oczywiscie wszystko napary w torebkach, a nie te granulowane,'ktorych glownym skladnikiem jest glukoza. Xx My dzis wychodzimy do domu, tylko ze jest weekend to na wypisy do wieczora trzeba czekac, bo malo lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trądzik przemywam naparem z szałwii i rumianku.od wczoraj widzę lekką poprawę;)))co do ropiejącego oczka to moja córka tak miała - skonczyło sie na wizycie u okulisty i 2 antybiotykach. bardzo wazne jest prezemywanie oczka ale tez "wyciskanie" ropki.nie wiem jak to opisać.....jednym palcem przesowamy od dołu noska do kącika oka (TAK MI OKULISTKA POKAZAŁA) wychodziła wtedy ropa z kanalika.dopiero po takim zabiegu mozna oczka zakrapiać i przemywac.w innym wypadku takimi zabiegami jeszcze bardziej zatyka sie kanaliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Dokarmiamy raz dziennie bo inaczej mała wcale by nie spała. Mam nadzieję że jak zacznę odciągać laktatorem sytuacja się poprawi:( Bardzo chcę karmić piersią, ale jest mi też szkoda małej, bo widzę że się męczy, krzyczy płacze i nie śpi z głodu:( oczywiście najpierw jest próba cyca ile się da a dopiero później mm. Teraz się boję, że to zakłóca laktację:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina, a jakbys lezala z mala, to ona przy cycu Zasnie? Moze po prostu pitrzebuje Twojej bliskosci? W szpitalu lezalam z taka babka, ktora w ogole nie kumala co robic z takim malym dzieckiem, maly plakal, na chwile go przystawiala i jsk tylko wypuscil brodawke, odkladala go i za chwile ryk od nowa, a ona zamiast go przytulic wziac na rece, to nad nim stala i gadala do niego. Taki bobasek, to ma prawo ssac i co 10 minut na razie. A Ty lez z nim i odpoczywaj. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Potrafimy leżeć i trzy godziny i nic:( raz w nocy miałam dużo pokarmu bo aż sam wyciekł mi z piersi, ale od tamtej pory tyle co mała zje, a wczoraj nawet się nie najadła, musiałam podać troszkę mm. Teraz się najadła i smacznie sobie śpi. Nie wiem czym to się ma. Odciągam troszkę laktatorem, ale zaraz muszę jej podać:( piję też herbatkę z Herbapolu na laktację, nie wiem może jeszcze potrzeba czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
dziewczyny, mam pytanie dotyczące podawania wit D oraz D+K. Zapisałam sobie kiedy i co podaać i gdzieś zgubiłam tą kartkę, a pamiętam, że coś tam od 8 doby było, a potem inaczej. A więc jak podawałyście ww witaminy swoim noworodkom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Chyba od trzeciego miesiąca samą D się daje, muszę też sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak pisze alma tyle ze jak ktos karmi mm to nie podaje witaminy k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinakotałek
Hej dziewczyny jestem Nowa i mam nadzieję ze jakoś mi pomożecie. . Owulacje miałam w dniach 18.09-25.09 kochałam się z moim partnerem 15przed owulacja a także 20-21 i dzień po owulacji 26 myślicie że mogło się udac? 2dni po owulacji miałam na wkladce 3 niewielkie kropy krwi .. ogólnie czuje się dobrze jedynie co mi doskwiera to dziwne ciagniecie lewego jajnika od kilku dni ale nie ciągłego, powiększenie piersi bardziej mi widać żyły i ból sutkow jak dotknie. . Co do śluzu jako takiego nie mam lejacego się tonami zdarzy się raz po raz biały kremowy ..Ale różnie piszą na forach. I nie mam problemów z zasypianiem: ) testowałam dziś rano ale test negatywny , miesiaczke powinnam dostać 7.10 .. a jak wasza pochwa w srodku? Jaka powinna byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka: witD+K podaje po 8 dobie życia aż do 3mz. Po 3 miesiącu zostaje tylko przy witD. Zgadza się? Czyli zle mi się wydawało,ze do 8dobry życia coś się podawalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie dokarmiam wcale, chociaż mleka dużo nie mam to małemu narazie starcza. Tylko Nocki są ciężkie bo karmie godzinę a mały śpi 1,5 do dwóch godzin i znowu karmie. Rano niewyspana strasznie :( mam chwilę zwątpienia czy nie dawać na noc mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×