Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Pylasia nie wprowadzaj w bład dziewczyn. Wit. D i K podaje się od drugiego tygodnia życia (czyli 8 dnia) niemowlętom karmionym piersią. Dzieci karmione mieszanką dostają tylko wit. D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaanulka
Witam 24.09. Przyszla na swiat moja corka Joanna 3650 54cm porod wywolywany poniewaz wody odeszly o 16 zolte jak kisiel prawie jak galaretka pomylilam z czopem sluzowym do szpitala bez zadnych boli czy dolegliwości pojechalam o 20 godz.tylko dlatego zeby zapytać co to bylo i czy wszystko ok bo bylam 5 dni po terminie.Okazalo sie ze trzeba szybko rodzic po braku rozwarcia i 4 godzinach mocnych skurczy co 3 min, odeszlo wiecej wod juz zielonych wiec szybka decyzja o cc.Corka zdrowa 10 punktow dzis dopiero nas puscili bo z agoraczkowalam ale ze mna ok a corke mam jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszny koccur ja wstałam na 2 dzień i poszłam sama do poguły zeby mi cewnik wyciagneła.wołałam ciagle tabletki przeciwbolowe chociaz ten paracetamol mało dawał. jakos jak juz sie łazi to jakoś pojdzie.gorzej sie polozyc i nie ruszac to bedzie masakra.mnie tym razem najbardziej dały w kosc bole głowy.na tą chwilę jestem 3 tyg po cc i jeszcze coś tam chwilami zaboli;///ale wiadomo to nie to co na poczatku.kiedy miałaś cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu wczyyaj sie w moja wypowiedź. Napisałeś to co ja. A nieraz juz pisalysmy ze przy mm nie podaje sie wit k. Ja juz 2 tyg i 2 dni po cesarce a brzuch boli nadal, jest odretwialy i majtki muszą być luźne bo jak nie to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocur, ja teraz ze wzgledu na kaszel odczuwam ciagniecie szwow po jednej stronie, ale poza tym czuje sie normalnie, dzis 5 dzien mija. Bardziej niz szwy dokucza mi popunkcyjny bol glow, dle to powinno minac dzis lub jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cesarke w środę. Chodzi mi o to kiedy znów poczulyscie,ze wracają wam siły na takie codzienne rzeczy. Ze można wyjść na spacer, ogarnąć dom itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocur, mysle, ze dziewczyny i po sn nie czuja sie super na tyle, zeby z odkurzaczem biegac. Kochana, masz teraz polog - 6 tyogdni na lezenie z dzieckiem z lozku i nic nierobienie, po to zeby organizm zregenerowal sie po ciazy (nie tylko o sama cc chodzi). Wiem, ze ciezko zyc w balaganie, ale nie ma co sie zabijac. Ja sie po pierwszej ciazy zarzynalam, zeby w domu bylo ladnie, czysto, obiad itd. - a teraz mam wylozone, ganiam meza do wszystkiego, a samA robie tylko niezbedne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ja po cc 5 dnia czulam sie juz ok ale brzuch bolal przy wstawaniu bardzo i maz mnie podnosil w nocy bym wstala do dziecka bo z lezacej pozycjinnie moglam wstac na siedzaca! Bol minal 10 dnia znacsy sie juz nie bolal az tak ale czulam brzuch! Po 2 tyg juz super a teraz po miesiacu juz nie pamietam o nim tylko blizna mi o tym przypomina:) najgorzej bylo wstawac w pierwszych dniach! Panienki po sn biegaly kolo swoich dzieci a ja balam sie brac syna na rece by sie nie wywrocic z nim! Ogolnie panie po sn wyglwdaly jakby im nic nie dolegalo a ja sie toczylam do lazienki ciezko mi bylo dojsc w szpitalu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Moje dziecko dopiero zasnelo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wy. Na polu rodziłyście??? Przecież takie informacje jak dawkowanie witamin dostaje się przy wypisie ze szpitala. Ciemne krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co za cesarki mialyscie... wszystkie noje kolezanki w 3 dobie juz smigaly jakby nigdy cc nie mialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
Spoko,była dziś polozna i wytłumaczyła ciemnej krowie co i jak z witaminami ;) Dziś sie czułam znacznie lepiej! Doprowadzilam się do ładu, gości przyjęłam :) Ciężko w nocy,gdy po kilku godzinach trzeba wstać do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Po cc widze, że to różnie bywa, zazwyczaj pirwsze 3 dni są straszne, później jest coraz lepiek, ale rana ciągnie jeszcze kilka tyg. Moje koleżanki różnie przechodziły, jedna czuła się szybko dobrze, druga cierpiała długo. Co do sił po porodzie to dużo zalezy od wyników krwi. ja w pierwszej ciazy miałam 9 hemoglobiny i czułam się bardzo słabo jeszcze kilka tygodni. Miałam problem nawet z prowadzeniem auta. Do tego zima, kilogramy i ogólnie czułam się beznadziejnie. Teraz hemoglobina 12 i na prawdę czuję ze mam siłe, do tego wyglądam i czuję sie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
ja właśnie biorę Tardyferon, więc może stąd to osłabienie. Jeśli chodzi o samą ranę po cc to nie jest źle - nie boli tak bardzo. Bardziej bolą mnie plecy i kręgosłup, ale to przez to że chodzę jakaś taka pokurczona i nie mogę się porządnie wyprostować. Kurde, cieszę się że mam to już za sobą - nigdy więcej porodów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xagnete
Ja jestem po cesarce i nigdy wiecej nie chce rodzic tym sposobem. Może sam poród nie boli ale to co dzieje sie po jest okropne. Wczoraj minęło 2 tyg od mojej cesarki i teraz dopiero zaczynam żyć dobrze ze mi rodzice pomagają bo bym sobie nie dała rady z dzieckiem. Półtora tyg urzymywala sie gorczka która w nocy nasilała sie do 40 stopni. Raz nawet w domu nie czułam i sie na łóżko posikalam bo tak bolało. Nie polecam cc chyba ze trzeba kroić w razie zagrożenia życia dziecka lub matki. Tak czy inaczej urodziłam pięknego 3 kg synka i momentu przyjscia go na świat nie zapomnę nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam pierwsze dziecko naturalnie, teraz zaczęło się naturalnie a skończyło cc i jak miałabym porównywać to oba porody to masakra! Człowiek się czuje jak przejechany przez czołg i psychicznie i fizycznie. Takie przynajmniej ja mam odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xagnete
Ja tez zaczęłam naturalnie i sie zatrzymało na 7 cm rozwarcia. Prawie jakbyś urodziła naturalnie i jeszcze brzuch rozcięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
ja dotarłam do 7 rowniez...nie wiem jak jest dalej ale do tego momentu tez nie było lekko...wyłam z bólu i rzygałam jak kot...mimo tego uważam że cc była gorsza..tzn ten bol pooperacyjny. ten bol porodowy odczowa sie zupełnie inaczej...człowiek jest w takim amoku...odczowa silny bol ale przezywa go inaczej....ze swiadomoscia ze niedlugo to minie.po cc czlowiek zastanawia sie kiedy to się skonczy.po wszystkim moge smialo powiedziec ze skurcze porodowe się zapomina.bolu pooperacyjnego nie.niestety jesli kiedykolwiek zdecyduje sie na 3 dziecko nie bede miala szans na poród naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Hej, U nas spokój, jakby dziecka nie było. W nocy 2 razy budzimy się na karmienie, w dzień tak co te trzy godziny przepisowo. Wczoraj była położna, wszystko ok. Dziś pierwsze próby z butelką chcę przeprowadzić, ciekawe, co mały na to powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Hej. Jak dzieci na świecie to mamy mniej czasu na pisanie:) Moja Tosia właśnie zasnęła, ale muszę przyznać że mamy z tym duży kłopot. Czytałam że normalnie noworodki śpią po 18 godzin a mojej do takiej ilości niestety sporo brakuje. Wieczorem zasypia ok północy budzi się o czwartej na cyca i śpi do ok 8.30 potem jak się wybudzi to nie śpi tak jak dziś do 13.30 od czasu do czasu przytnie komara ze smokiem w buzi ale jak wypadnie to płacz. Zastanawiam się czy głodna, czy ja coś źle robie. Wieczorem kąpiel o stałej porze budzimy wcześniej i dalej to samo. Już się obudziła czyli spała całe 20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któreś maleństwo ma kolki? jesli tak to jak sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzidzi nie ma narazie kolek, ale polozna mi powiedziala, ze w razie czego to podawac priobiotyki, ponoc lepiej dzialaja niz te inne kopry wloskie czy espunisany, bo one powoduja szybsza prace jelit co jest niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Mój kolki nie ma, ale straszny głodomór z niego, więc często ma taki nadęty brzuszek. Pomaga przytulanie i delikatny masaż. Potem zazwyczaj kupka i spokój. Cały czas wydaje mi się żółty, ale podobno ma jeszcze prawo. Położna była i mówiła, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny od kiedy klasc maluszka na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Nika, moj na twarzy i bialka oczu wciaz zazolcone, ale lekarka przy wypisie w szpitalu powiedziala, ze tym sie nie nalezy sugerowac. Niepokoic powinno jednak zazolcenie dolnej czesci ciala, od lini pepka w dol. Misiaczek poki co tez bardzo spokojny. Jakby dziecka nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie mi przy wypisie też tak mówili, że z oczu to wogóle na końcu zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie pytanie; jestem trzy tyg po porodzie moje krwawienie jest juz slabe koloru ciemnego jak koniec okresu, ale dziś zobaczylam na podpasce kawalki skrzepow dosc duze i zaczelam sie martwic, bo myslalam ze to juz sie konczy, polozna mowila, ze macica juz jest pieknie obkurczona, wiec skad te skrzepy? jak jest u was? Boje sie cxy nic mi sie nie dzieje ogolnie czuje sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×