Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zywienie 4 miesiecznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam napisze ktos przykladowe menu 4 miesiecZnego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miranda 38
moje jadło mleko modyfikowane, deserki ze słoiczka i soczki , na początku jabłkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle na raz? Pogięlo cie??? To kiedy zaczelas wprowadzac w 3msc skoro w 4 juz takie menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miranda 38
do tego gościa co wyzywa mnie od pogiętych : pediatria poradziła: soczki jabłkowe, jak pozna ich smak to deserki jednoskładnikowe: jabłka, marchewka itd. Moje dziecko nie ma żadnych problemów z brzuszkiem , je ze smakiem, super idzie nam rozszerzanie diety :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagość
Nasz synek ostatnio skończył 4 miesiące, po nowym roku chce wprowadzić pierwszy deserek w postaci słoiczka. Narazie jest na mleku mm Nestle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jak miala 4 miesiące to wprowadzałam najpierw marchewke, później do niej dodalam ziemniaka, następnie wprowadzałam jabłko. Zaczęłam od warzyw bo dużo osób mi tak radzilo, że jak dziecko najpierw spróbuje jabłka to później może nie chcieć warzyw, które już słodkie nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miranda  38
moje dziecko jak poznało smak potrawek mięsnych nie chce już jeść żadnych deserków :( . Jesteśmy zdziwieni bo właśnie wszyscy mówią żeby najpierw koniecznie podawać warzywa bo jak polubi owoce to nie będzie chciało jeść warzyw. U nas jest odwrotnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj skonczyl 3 miesiace i ppodaje mu soczek z marchweki ( tak kazala polozna) jest na mleku mm i troche na moim,ile wycigne tyle mu dam...narazie nie ma problemow z brzuszkiem, za kilka dni sprobuje sok z jabluszka...a w styczniu jakis deserek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje mając jak tylko skończyło 3 miesiące dostawało co jakiś czas troszkę jabłka (pierwsza łyżeczka bobovita) do spróbowania.. Gdy synek miał 3 miesiące i 3 tygodnie już codziennie dostawał zawartość połowy słoiczka i do tego mniejsza porcja mleka. Raz, dwa i zjadał cały słoiczek zamiast 1 porcji mleka. Po 5 miesiącu dawałam 1,5 małego słoiczka, bo bobovita i hipp na ten wiek robią tylko małe słoiczki. Jeśli chodzi o metodę wprowadzania produktów, to podawałam jak leciało..brałam z półki słoiczek i dawałam jedzenie.. nie czekałam kilka dni, żadnej tam przerwy między różnymi daniami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko mleko matki na ządanie. Dieta rozszerzana Baaardzo stopniowo od skończonego 6 mż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź gościu powyżej spadaj.. a potem same niejadki..i dzieci grube bo "mleko na żądanie" (czyli często mamusie dają co godzinę czy dwie) i do tego: z łyżeczki jedzenia nie.. zupki nie, mięsa nie.. tego nie... grudki nie.. tylko mleko... i potem piszą kobitki: moje dziecko nie chce jeść, dławi się grudkami itp.. no nic dziwnego, skoro przez pół roku nic innego oprócz mleka nie dostawały, a w następnym tylko jabłko czy tam marchewkę.. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos rozumie slowo menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A napisze ktos takie menu z godzinami i co jadl ile tego? Moj ma niecale 4 miesiace i od tygodnia co drugi dzien dostaje pol sloiczka marchewki z ryzem i jeden raz dziennie kaszke malinowa do mleka Kolo 7.30 mleko 150-180 10.30 mleko 180 13.30 pol sloiczka W zaleznosci ile wytrzyma potem podaje mleko czasami po 3 godz asem musze wczesniej 19.30 mleko 180 22.30 mleko 150 z kaszka I w nocy tez sie czasem budZi 2 razy ale daje mniej Wiem wiem duzo je ale tyle potrzebuje i nie da rady inacZej w miedzy czasie pije herbatki wode . Jest na nutraigenie wazy 7.700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze temat, syn niedlugo skonczy 4mc i tez bylabym wdzieczna za przykladowe menu dla dzieciaczka :) narazie jestem na etapie podawania soczku z marchewki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6:00-6:30 mleko 150 ml 10:00-10:30 mleko 150 ml 14:30-15:00 ok. 70 g słoiczka marchewki/jarzynowej/groszek/kalafior/cokolwiek 18:00-18:30 mleko 130 ml 23:00 mleko 150 ml Tak było jak miała 4 miesiące. Dziś kończy 5 miesięcy i tak: 6:00-6:30 mleko 150 ml 10:00-10:30 mleko 150 ml 14:30-15:00 ok. 110 g słoiczka jarzyn/marchewki z ziemniakiem/cokolwiek (dziś zaczynamy mięso) 18:00-18:30 ok. 100 g słoiczka owoców, popija wodą 20:30-21:00 mleko 150 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pani wyzej a ile dZiecko je i co jaki czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to się zastanawiam, czy któraś z was próbowała tych jabłek ze słoika skoro tweirdzicie, że jak dziecko najpierw zje jabłko, to nie będzie chciało warzyw :o Ono NIE JEST prawie wcale słodkie, jest kwaśne jak cholera- miliard razy słodsza jest marchewka z ziemniakiem :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czwartym miesiącu to u nas tylko marchewkę wprowadziłam, a tak to pierś, ale ja potem mleko z piersi przelewałam do butelki, mam taką z chicco step up która ma smoczek duzy w kształcie piersi, po to by odstawiać od piersi powoli i sie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×