Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiktosiailama

Jak pasteryzować mleko modyfikowane

Polecane posty

Gość wiktosiailama

Czy ktoś wie jak zapasteryzować mleko bebilon peptii 1?moje dziecko było kilka tygodni w szpitalu i podczas tego pobytu miało bardzo ladne kupki w sensie nie rzadkie i nie śmierdzące,teraz po powrocie do domu kupki są zielone,śmierdzące i rzadkie.Wiem,że w szpitalu mleko bebilon pepti i wszystkie inne mleka dla dzieci były pasteryzowane,przez co kupki "szpitalne"były ładniejsze.Jak pasteryzować takie mleko? ile minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktosiailama
??? nikt nie wie jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manul
jak pasteryzowac, chcesz je gotowac? takiego mleka sie chyba nie da pasteryzowac, z reszta kazdy pasteryzacja powoduje redukcje witamin, wiec nie widze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktosiailama
nie rozumiesz pytania.....właśnie o to chodzi ,że mleko w szpitalu było pasteryzowane ,ale ja nie wiem jak to zrobić ....wątpię żeby gotować,raczej podgrzewać butelkę w garnku z goracą wodą ....widziałam w kuchni na oddziale taki gar i tam były wszystkie butelki dla maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktosiailama
ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IdddiotkaaaaaaJESTEŚ
Zwariowałaś? To chyba prowo, bo można być głupim, ale żeby aż tak?! Mleka modyfikowanego nie wolno nawet za bardzo podgrzewać! To że widziałaś butelki w garze nie oznacza że to była pasteryzacja!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze tylko podgrzewały a nie pasteryzowały ty mamuśka u góry weź nie obrażaj kogoś jak ktos chce sie coś dowiedzieć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie podgrzewaly a nie pasteryzowaly. Ja tez w szpitalu widzialam butelki z mlekiem w garnku i one byly podgrzewane bo nie wyobrazam sobie 40 podgrzewaczy albo jednego i podgrzewania po kolei. Mleka mm sie nie pasteryzuje. Moze dziecku nie sluzy to mleczko i trzeba zmienic? Czasami problem pojawia sie po dlugim czasie stosowania jakiegos produktu. Zapytaj lekarza najlepiej o te kupy to moze poleci inne mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja zwariuję.. jaka pasteryzacja? _ Mleko przygotowuje się bezpośrednio przed podaniem, a jeśli dziecko w ciągu 30 minut nie wypije, to się je wylewa!!! _ Może Ty źle przygotowujesz mleko? Może dajesz jakieś podgrzane z lodówki? No nie wiem..a może to różnica w wodzie, na której robione jest mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula2809
No właśnie też bym chciała się dowiedzieć jak je spasteryzować ;) i dobrze mama pyta! właśnie wróciłam z dzieckiem z oddziału gastrologicznego gdzie Bebilon Pepti DHA był poddawany pasteryzacji a wiem gdyż takiej informacji udzieliła mi Odziałowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
???? przecież takiego mleka się nie gotuje! wprawdzie pasteryzacja,to tylko doprowadzenie do stanu wrzenia,nie gotowanie,ale pierwsze słyszę...no...może w szpitalu,żeby zminimalizowac ryzyko chorób,ale w domu???? po co? skoro masz wysterylizowaną butelkę i do tej butelki wlejesz przegotowaną wodę i czystą miarką(możesz ją wyparzyć) wsypiesz mleko,to po kiego dzwona jeszcze sterylizować całość??!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko w szpitalu to gotowa mieszanka mleczna dostarczona przez producenta w buteleczkach hermetyczne zamkniętych. U producenta jest ono poddawane pasteryzacji i jest na wodzie zdemineralizowanej. W szpitalu nic już z tym mlekiem nie robią. Niestety w warunkach domowych nie ma możliwośc***asteryzacji bo wartości odzywcze "zginelyby". U producenta przed tym procesem mieszanka jest dodatkowo wzbogacona aby po pasteryzacji miała skład identyczny z mlekiem w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt kobiecie nie pomoże, tylko wypisujecie swoje mądrości z opakowania mleka. W szpitalu mleko jest jakos specjalnie przygotowane i trzymane w lodowce, potem ogrzewane w podgrzewaczu w 50 st, ale tez nie wiem jak konkretnie oni je przygotowuja. Jak traficie z dzieckiem do szpitala, to sie dowiecie, ze tak jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mleko w szpitalu pasteryzują, dwa dni byliśmy i rzeczywiście kupki lepsze były a i powiedziały panie o pasteryzacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×