Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

autyzm co dalej

Polecane posty

Gość gość

chciała bym się dowiedzieć jak wygląda praca nad takim dzieckiem mój syn ma dwa lata w poniedziałek idę go zapisać na wizytę do psychologa i logopedy bardzo mnie martwi jego zachowanie, np nie odwraca się na swoje imię nie mówi prawie w cale oprócz kilku słów np ojej, ała, nie, tata mówi tito a mama w ogóle poproszony o powtórzenie próbuje ale mu wychodzi całkiem co innego, nie ogląda obrazków w bajeczkach tylko udaje że czyta, kontakt wzrokowy jest ale tylko wtedy kiedy on chce, często kładzie się na podłodze i przez chwilę leży, nie interesuje go zabawa ze mną czy w ogóle z kimś dorosłym uwielbia natomiast dzieci, udaje że rozmawia przez telefon, mówi dużo po swojemu i śpiewa piosenki i wiele jeszcze mogła bym wymieniać, chodzi o to że jeżeli zdiagnozują zaburzenia u mojego dziecka czego bardzo się obawiam, jak to będzię dalej wszystko wyglądało, znaczy rehabilitacja? czy jakieś zajęcia? Czy to można cofnąć?Ostatnio zauważyła że zaczął chodzić troszkę na palcach ale nie zawsze jak już to przeważnie na jednej nodze a na drugiej normalnie. Mam wrażenie że odkąd nauczył się chodzić (13m-cy) to jakby rozwój się zatrzymał wcześniej więcej próbował mówić itd. Jak czegoś nie może zrobić to często reaguje histerią kiedyś mówiłam o tym lekarce bo tak ma od niemowlęctwa to mówiła że poprostu jest niecierpliwy teraz już jej nie wirze i na własną rękę chcę umówić syna z psychologiem, tylko chciałbym wiedzieć jak to wszystko będzie wyglądać i diagnoza i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa dodam jeszcze że mały robi papa tylko wybranym osoba i na ulicy jak ktoś go zaczepi uśmiecha się tylko do wybranych osób na innych reaguje płaczem i próbuje uciekać jakby chciał iść dalej i żeby go nie zaczepiano a za dziećmi potrafi krzyczec na ulicy tak lubi. Tych których zna z którymi przebywa dłużej się nie boi podchodzi gada po swojemu, już sama nie wiem co myśleć bo ile bym nie czytała to objawów tyle że łatwo się pomylić, Czy ktoś może mi napisać jak wygląda takie diagnozowanie, czy będę miała tam przyjść z dzieckiem, czy wszystko opiera się na tym co opisuje matka? No i leczenie. Będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tu na kafe cały wątek o dzieciach autystycznych, przenies tam swojego posta, dziewczyny ci doradzą bo same przez to przechodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hoax
Masz calkowicie normalne dziecko. Wedlug mnie nie ma autyzmu tylko powoli rozwijajaca sie mowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem też. Matko to chyba naprawdę wina internetu. Naczytaja się te kobiety a później robią z dzieci Debili. No przepraszam za to wyrażenie, ale naprawdę tak to postrzegam. Moje dziecko też wybranym machali a na innych płakalo, uciekalo. Ale ja sue cieszylam bo nienawidzę jak stare , wypachnione sąsiadki zaglądaja do wózka. Brrrrr. Ja tez uważam ze Twoje dziecko jest w zupełności normalne. znam 3,5 latka który też nie mówi, ale ma jeszcze czas. Kobieto! Masz pewnie zdrowe, fajne dziecko, lekarz nie zaszkodzi ale nie doszukuj sue na siłę niczego! Będzie dorosłe i zapyta co z Ciebie za matka, ze widzialas w nim coś chorego. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow z tego co piszesz bierzesz pod uwagę autyzm? Pracuję z takimi dziećmi i jedyne co mogę doradzić to idź najpierw do poradni, a później zakładaj wątek na forum (jeżeli będzie to konieczne). Nikt nie powinien diagnozować Ci dziecka na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i oczywiście na podstawie tego co piszesz uważam, że jest zdrowy. A z mową jeszcze nadrobi, przecież ma dopiero 2 lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16;59 jaki ma czas kretynko czy ty wiesz cokolwiek o dzieciach. jak mozesz pisac takie brednie, ze dziecko ma jeszcze czas na mowę mając 2 lata, skoro kazdy dzień to rozwój mowy dziecka, a jak jej nie ma, to znaczy ze coś jest nie tak i nalezy jak najszybciej zacząc pomagać dziecku a nie czekać aż będzie miało5 lat i nadal powie tylko buu boze co za idiotki tutaj tak chowacie swoje tępe bachory, a potem na g**** po logopedach jak dzieciak kończy 6 lat i ani me ani be, albo jeden bełkot, bo przeciez dziecko miało jeszcze czas wieku 3 lat/.... wszytskie takie mądre, to czemu budzicie się dopiero wtedy, kiedy dziecko musi isc do szkołyi zaczynają sie schody, bo dziecko zamiast się uczyć to lata po logopedach pzrez tepe matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośc 17:10, ma czas na mowę do 3 lat wtedy trzeba się martwić, nie jeden lekarz mi to mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wątpię,by miał cechy autystyczne,mam dwulatke w domu i zachowanie ma podobne.poza mowa,rozgadała się z miesiąc temu,ale do tego czasu to mowa była nędzna,aż się zaczęłam martwić,że ona tak nic w tym kierunku i nagle pstryk i się odblokowala.idź do specjalisty,uspokoisz się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a lekarze akurat w tej kwestii g***o wiedzą mojej siostrze ciągle tak gadali wielcy pediatrzy, neurolog dzieciecy itp. i okazało sie, zę wielką krzywdę dziecku zrobili, bo mowa to nie tylko mówienie ale cały spektakl nawyków związanych z komunikacją tj. naśladownictwo, nawiązywanie kontaktu wzrokowego, słuch i wiele innych. moja siostra czekała do 3 roku życia i pediatra nadal mówiła, ze z dzieckiem wszytsko ok, ze ma jeszcze czas, ale ona się wkurzyła i poszła do logopedy, która zbadała budowę anatomiczną aparatu artykulacyjnego i okazało się, ze dziecko ma zbyt krótkie wędzidełko, które trzeba podciąć... dopiero po podcięciu dziecko zaczęło mówić sylabami itp. więc nie p[ierdziel. wielka pani pediatra, chyba czekałaby na logopedę do 20 roku życia dziecka a wy róbcie co chcecie, wierzcie święcie w tych swoich lekarzy z drugim dzieckiem siostra od razu pposzła do logopedy i też było wędzidełko do przecięcia, a mała zaczeła mówić o wiele szybciej niz siostrzeniec, z tym ze mała nie potzrebuje żadnej terapii, a mały tak, bo 3 lata, które siostra czekała spowodowały duże deficyty w jego rozwoju mowy, w zasobie słownictwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pisałam wszystkiego co mnie niepokoi oprócz tego co napisałam są jeszcze inne rzeczy np układanie klocków w rzędzie wogóle bawi się tylko tymi najmniejszymi i buduje z nich wierzę albo układa w rzedzie tymi większymi klockami się nie bawi, nie inetersuje się gdy go czymś zachęcam coś mu chcę pokazać olewa mnie jakby wogóle nie słyszał co do niego mówię choć wiem że słuch w porządku skoro odwaraca się na dzwięki jest jeszcze troche tych rzeczy np nie płacze kiedy się dość mocno uderzy nie płacze kiedy zedzrze kolana do krwi, lubi się miziać zwłaszcza po dłoniach, do każdej dziurki musi coś wrzucić, potrafi siedzieć godzine przy studzience kanalizacyjnej i wrzucać kamyczki to tylko niektóre rzeczy, wiem że mogę się mylić i mam taką nadzieję ale to że on ma jeszcze czas mówili mi lekarze już rok temu czas mija i nic się nie dzieję nie chce już dłużej czekać gdyby tylko o mowę chodziło to może i bym zwlekała. Dodam że młody urodził się CC po 12 godzinach po odejściu wód niby miał punktów 9 ale poród był niestety przekładany przez personel z powodu świąt i jak nam póżniej powiedziano już u innego lekarza który zlecał rehabilitację że musiał być niedotleniony. Był rehabilitowany od 3miesiaca do roku z powodu asymetrii i napięcia mięsniowego. Nie pisałam o innych objawach bo chce się udać do specjalisty w celu zdiagnozowania mam ogromną nadzieję że jestem przewrażliwona i wszystko będzie w porządku ale chciałam się dowiedzieć od kobiet które to przeszły jak to wszystko będzie wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jssvvvvvv
oczywiście lekarze potrafią tylko mówić, ze dziecko ma czas, bo mają w d***e twoje dziecko. jeśli sama o nie nie zadbasz nie oczekuj wiele i nie wierz im we wszystko, bo to w większości konowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jssvvvvvv
dziwię się, ze skoro był rehabilitowany z powodu napięcia mieśniowego nie miał odrazu logopedy, pzrecież to podstawa. jak dziecko ma zacząc mówić skoro wszystkie mięśnie artykulacyjne i przepona są ściśnięte i twarde jak kamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys nam rehabilitanka powiedziała żebym się z nim wybrała do neurologopedy bo mały nie brał nic do buzi bo może mieć coś z receptorami wokół ust czy jakoś tak ale powiedziała że ona nic nie przesądza tylko tak radzi powiedziałam o tym swojemu lakarzowi oraz lekarzowi z rehabilitacji powiedzieli żebym nie wymyslała bo dziecko prawidłowo się rozwija a rehabilitantka nie ma racji ja slepo wierzyłam skoro dwoje lekarzy mi tak mówiło dziś żałuje. Po roku lekarka stwierdziła że jest już wszystko w porzadku i prawidłowo się rozwija powiedziała że dziecko ma prawo być o trzy miesiące opóźnione czy jakoś tak a my go wyprowadziliśmy do miesiąca więc wszystko w porządku rehabilitacja dalsza nie potrzebna mały faktycznie wszytko robił miesiąc póżniej niż rówieśnicy np zaczął chodzi jak miał 13 m-cy. Rehabilitowaliśmy metodą vojty później bobat, był też masowany i faktycznie już po kilku masażach była ogroma różnica wczesnie nie dał się dotkną bo tak był pospinany że sprawiało mu to ból. Ale fakt mam wrażenie że jak był rehabilitowany to było wszystko ok a teraz mi sie wydaję że odkąd skończył rehabilitację to jakby się "zatrzymał". A czy to wszystko może mieć związek z tym napięciem???? Nie pomyslałam o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz jest norma dla 2 letniego dziecka? Pionowa wieza z 3 klockow i co maim niej 2 slowa z dobrym rozumieniem. Brak tych umiejetnosci moze swiadczec o zaburzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jssvvvvvv
oczywiscie, napięcie tak szybko nie mija, dziecko wymaga długiej rahabilitacji, bo najgorsze co można zrobić to zaprzestać jej gdy widać efekty, to właśnie gupi wielu ludzi, że juz nie widzą sensu rehabilitacji, bo pzreciez dziecko ruszyło jezykiem itp. a to złudzenie, bo niestymulowane mięśnie artykulacyjne mogą się zablokowac ponownie jesli nie zostały dokończone wszystkie etapy terapii. Logopeda też wykonuje masaże, neurologopeda to chwyt marketingowy niewiele wnoszący hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli zanim dostaniemy się do specjalisty wiadomo teraz swięta itd nie wiadomo kiedy wyznaczą nam termin w poniedziałek idę go zarejestrować to mogła bym powrócić do rehabilitacji w domu metodą bobat bo vojty w tym wieku to chyba raczej odpada, tylko nie wiem co bym miała robić bo wcześniej ta metoda mielismy takie rzeczy które on już umie plu na piłce to może na tej piłce znów spróbuję??? ... Z tego co wiem to dla dwulatka normą nie jest wypowiadanie dwóch słów a raczej już łączenie dwóch słów np mama daj ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas w poradni
jest logopeda i neurologopeda. i więcej ludzi/dzieci jest u logopedy, a ci co sa u neuro to przechodzą do tej logopedki. wspaniała osoba, pomogła dzieciom w takim stanie w jakim pani neurologopeda nie umiała pomóc, więc tytuły sa zbędne jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jssvvvvvvvv
możesz wrócić do ćwiczeń ale wszyttsko w formie zabawy, pzreciez mały nie musi wiedziec że ma teraz ćwiczyć, tylko przemycaj te ćwiczenia w czasie zabaw, najlepiej codziennie, wielokrotnie. dziwne, ze ktoś zakończył terapię bez wszystkich etapów, nie umiem tego ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jssvvvvvvvv
u 2-latka powinny pojawiać się już proste zdania, wypowiadane z sensem, np. mówi 'ja ide' i zbiera się do wyjścia lub pokazuje buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej...mam syna z podobnymi objawami, mały ma 20 miesiecy, od miesiąca nie daje mi spokoju totalnie, ale tak naprawdę , to niepokoiłam się od urodzenia,zwalałam to na fakt, że w czasie ciazy naczytałam sie o autyźmie. jesteśmy zapisani, na 9 stycznia, Pani psycholog prosiła o opinie od neurologa, ale nie moge się nigdzie dostać, wszystkie terminy zajete, Ogólnie wszyscy mówia, że jestem p******** szczerze bym sobie tego życzyła, niz mieć dziecko z autyzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny moje dziecko mialo tak samo.a nawet wiecej robilo.dzieci i doroslych uwielbial i lubi nadal.do corki mojej przyjaciolki przytula sie i caluje ja!!!palcem pokazuje.w wieku 2lat stwierdzono u niego autyzm:-( Sporadycznie reagowal na imie.kontakt wzrokowy wtedy kiedy on chcial.wspolne pole widzenia praktycznie zerowe.mowic mowil i mowi.malo ale dzieci w jego wieku tez tyle mowily.niektore wiadomo wiecej,ale nie odstawal.od grupy.polecenia z zycia codziennego rozumie.uklada puzle.sorter bezblednie!!!zna liczby od 1do 100.pokaze ale nie powtorzy.zna kolory.ksztalty.wszystko pokaze.ma 2lata i 3mies. Autorko nie sluchaj innych tylko swojej intuicji.lepiej raz isc do specjalisty nez potrzeby niz za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norma sa 2 slowa. Te 2 slowa oznaczja opoznienie mowy ale nie daja powodu do zmartwien jezeli chodzi o rozwoj umyslowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze ze moj z naoieciem nie mial problemow.nie uklada w rzadki zabawek itp.jak czyms sie zestresuje to kreci sie w kolko.ogolnke jest bardzo pogodnym,wesolym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porąbało was z tym autyzmem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaizuzka
'Norma sa 2 slowa. Te 2 slowa oznaczja opoznienie mowy' nad wyraz inteligentna jesteś i elokwentna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu mój tez ma tak ,że tuli i całuje inne dzieci, wiem ,że coś jest nie tak, instynkt mi to mówi, żałuje, że dawałam sie zwodzić ludziom, którzy nie maja o chorobie pojęcia, że tyle czasu straciłam, choć nadal się łudzę, ze, nie stwierdzą jednak autyzmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autyzm to nje choroba.to zaburzenie nieznanego pochodzenia...tym bardziej jak widzisz ze cos jest nie tak,nie sluchaj innych ze ma czas.u nas byl regres zaraz po 2urodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest jakaś moda na autyzm. Wszyscy doszukują się tego u swoich dzieci. Zamiast gdybania idź do specjalisty. Mój syn w wieku 2 lat mówił głównie po swojemu a po 3 urodzinach się rozgadał. Nie biegałam po logopedach i mowa sama przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×