Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak oszczędzać pomocy

Polecane posty

Gość gość

Powedzcie mi jak mam to robić? Mój mąż zarabia 3000-3500 zł, a ja dostaję 1500. Mamy 7-miesięczną córkę. Co miesiąc nie udaje nam się odłożyć więcej jak 200 złotych. A chcielibyśmy więcej, nie da się po prostu. Na wszystkie opłaty idzie nam miesięcznie góra 2000 zł (w zależności czy mamy rachunek za prąd, ubezpieczenia samochodów). Na jedzenie wydajemy góra 1200 zł, dochodzą tu też ubrania, chemia, kosmetyki, i tak nigdy nie wiadomo gdzie wsiąkają pieniądze :(. A i mleko, kaszki, pampersy, zabawki i ubranka dla dziecka - 500 zł. Robiłam już listy zakupów, fakt to dużo daje, nie marnujemy też jedzenia, d**ereli też nie kupujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jakim miescie mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od razu po wypłacie podziel kasę na pół i jedną część przelej na konto oszczędnosciowe. I zapomnij o tych pienadzach. My tak robimy od lat i świetnie się taka metoda sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to miasto w woj.śląskim - 150 tys mieszkańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh...chciałabym tak. Ale jak połowę wolnych środków odłożę to bieda aż będzie piszczeć. Już prędzej w grę wchodzi 1/3 do odłożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to odkładaj 33 lub 25 procent. byle regularnie. i od razu po wypłacie. i tych odłożonych pieniędzy nie uwzględniaj w wydatkach - traktuj je tak, jakby ich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziel pieniadze na tzw kupki rachunki jedzenie i chemia ubrania losowe zdarzenia Jak macie razem ok 5000 to np Rachunki 2000 Jedzenie i chemia 1500 Ubrania 300 Losowe 500 A reszte co zostanie na rachunek oszczednosciowy.tak samo jak te losowe jak nic nie wypadnie to na koniec miesiaca wplacaj na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie 5 tys na 3 osoby, to dosc duzo jak na male miasto. My w Warszawie wydajemy na zycie plus mieszkanie 3500 k i specjalnie nie oszczedzamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mam na życie 2500 z czego opłacam mieszkanie (najem ) 500 zł plus opłaty około 500 zł co daje już 1000 ! A inne opłaty to 400 zł z czego mam na życie 1100 i żyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dodam, e też mam dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta reszta co mi zostanie to 500 zł a nie 1000, bo nie doliczyłaś dziecka które kosztuje mnie ok 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy ok.3000 zł z czego ok.1200zł oplat. dziecko 5 lat. i nic nie odkladamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie odkładam bo nie mam z czego, życie ważniejsze wolę robić tak by syn nie chodził brudny i głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fcghjk
a my mamy 25 i odkładamy 18 dalej: licytujmy się! :) tylko, że autorce w ogóle nie o to chodziło! Umiecie czytac ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcemy rozpocząć oszczędzanie od codziennych zakupów żywności, warto poznać kilka skutecznych sposobów, które pomogą w skutecznym odkładaniu pieniędzy. Porównywanie cen, poszukiwanie promocji, lista zakupów i inne wskazówki znajdziecie na portalu Zafinansowani.pl: http://zafinansowani.pl/zarzadzanie-pieniedzmi/domowy-budzet-zamien-chaos-na-oszczednosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paciap
a probowalas zmieniac dostawce pradu? w moim przypadku to dalo ogromne oszczednosci. zmienilam dystrybutora energii elektrycznej na firme axpo i to wystarczlo zeby co miesiac placic niskie rachunki za prad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urbexa
moj sposob - zmiana dostawcy prądu. zuzywam tyle samo energii elektrycznej a rachunki za prad przychodza znacznie mniejsze niz wzcesniej. moze i u ciebie to sie sprawdzi. ja wybralam firme axpo bo moim zdaniem maja najlepsza oferte na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest dużo. Można oszczędzać na jedzeniu, opłatach za mieszkanie, ubraniu, a nawet na dojazdach do pracy. Przeczytaj sobie nasz artykuł z poradami o tym, jak skutecznie oszczędzać https://szybkagotowka.pl/Finanse/sposoby-na-oszczedzanie-pieniedzy-przy-niskich-zarobkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×