Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość Maszeńkkaa
AnkaP83 i Kola! Jakie cudowne powroty na forum! Ja Was kojarzę z początków mojego zainteresowania tematem KD, kiedy tylko czytałam forum. Strasznie się cieszę, że Wam się udało i trzymam kciuki za rozwiązania :) AnkaP83, czy mogłabyś napisać coś więcej na temat jelit? Ja też mam z nimi problemy, w ciąży się pogłębiły. Nic na to nie brałam. Straciłam dwie ciąże i jeśli kiedyś podejdę po raz kolejny do KD, to muszę się zająć też jelitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam ogromny problem z jelitami. W PL męczyłam się z tym 3 lata... Diagnozowano wiele przypadłości.. w czerwcu zeszłego roku (po wizycie m.in. w łodzi, gdzie juz kładli mnie na stół na stomię) trafiłam do Austrii - dziś wszystko działa jak w zegarku. Powodem wszelkich problemów u mnie była endometrioza, która ulokowała się na zakręcie jelita doprowadzając do skrajnych anemii, zaparć kilkunastodniowych, a o bólach nie wspomnę... a dziś jestem ty... i idę właśnie do apteki po testy - już nie doczekam do badania krwi w poniedziałek. Myślicie, że jakby cos było, to test już pokaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość matematyk
Smutasku - estradiol nie ma jednej normy. W cyklach owulacyjnych jego poziom jest zmienny. Na początku cyklu jest nisko, ale w miarę wzrostu pęcherzyka Graffa jego poziom szybko rośnie, by osiągnąć szczyt w okresie owulacyjnym. Przyjmuje się, że każdy dojrzały pęcherzyk wytwarza około 300 jednostek (kobiety po stylumacji owulacji w IVF mają nieraz wyniki po kilka tysięcy przed punkcją ). Bardzo pomocne jest zrbienie usg jajników (monitoring cyklu) równolegle z badaniem estradiolu. Wtedy można zaobserwować tempo wzrostru pęcherzyka i porównać z poziomami estradiolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalie Hej Dziewczyny.. Przestraszyłyście mnie nie na żarty pomysłem "utajnienia" się.. Podczytuje Was od jakiegoś czasu. Wiele się dowiaduję i przezywam z Wami.. Dzięki Wam dojrzewam też do podjęciu decyzji o KD. Myślę, że takich jak ja jest znacznie więcej, więc nie znikajcie.. To niesamowite jak można się przywiązać do kogoś zupełnie go nie znając.., albo znając lepiej niż ktokolwiek, bo przecież piszecie o sprawach najważniejszych.. Jagoda - "znam" Cie jeszcze z poprzedniego forum i gdy w październiku dowiedziałam się, że jesteś w ciąży, aż się popłakałam z radości.. ;-) Wszystkim Dziewczynom, którym się udało bardzo serdecznie gratuluję a pozostałym bardzo mocno dopinguję.. Ja jestem po 2 poronieniach na własnych komórkach, próbuję raz jeszcze, ale wiary niewiele mi zostało.. A dodam jeszcze, że w Artemidzie jest taniej, bo wszyscy pracujący tam lekarze zatrudnieni są w szpitalu państwowym, więc nie ponoszą tylu kosztów, co inne kliniki.. Pozdrawiam Was bardzo mocno.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc mam zakupione 2 testy. i siedzę z nimi w ręku jak głupia... poranne siku - już za późno... a czy luteina nie będzie miała wpływu na wynik testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMargarytka
Dordonowa dzisiaj jest Twój 10 dpt? Może na test jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w poniedz tydzień temu miałam ET :( ale 1 kreska jest bordowa a drugiej ani śladu :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMargarytka
Przykro mi :( ja dwa dni temu robiłam betę w 9 dpt i też wyszła ujemna. Jeszcze łudzę się, że mogła być późna implantacja, bo wiadomo nadzieja umiera ostatnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMargarytka
A jakie miałaś zarodki? U mnie transfer w 3 dobie, 6 i 7 komórkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dordonowa ja robiłam test w 14 dpt. I druga kreska była prawie niewidoczna. A beta w 12 dpt była 83. Wiec zrobiłabym betę pojutrze ;) i pamiętaj - jeszcze nic nie jest jeszcze przesadzone ;) trzymam kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze 2 zarodki zamrożone. czarne myśli i brak chęci na wszystko... i teraz nie wiem czy lepiej podać oba za jednym razem, czy podzielić je na 2 próby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W którym tygodniu zaczął Wam się cokolwiek zaokrąglać brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMargarytka
Widzisz Dordonowa bądź dobrej myśli, albo leć na betę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Dordonowa moglo byc za wczesnie - badz dobrej mysli bo jest szansa. X Witaj Natalie ! X Anka:) X Kola, jak Jagoda pisze, dzieki, ze dzielisz sie tu nadzieja :) X Jagoda, nawet nie wiesz jak dobrze slyszec, ze u Ciebie tak wspaniale wszystko sie potoczylo :) U mnie na razie troche stresu i frustracji brrr ale nie chce juz narzekac. Wlasnie, niedlugo drugie urodzinki Forum! Czy Jestes w stanie policzyc ile ciaz juz mamy? Nie moge sie doliczyc... Duzo- a bedzie jeszcze wiecej . Dzieciaczki chyba latwiejs policzyc X Taida? X Roma jak Malutka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer84
Roma- na pewno bedzie dobrze. Moja przyjaciolka w zeszlym roku byla w ciazy z komplikacjami i od razu miala powiedziane, ze jej synka lekarze wyciagna juz w 32 tygodniu. Chlopak jest dzisiaj okazem zdrowia. Z Twoja coreczka tez tak bedzie. Kola, AnkaP- pamietam jak na poczatku mojej drogi z KD przezywalam Wasze podejscia i porazki, mimo ze zniknelyscie z forum mialam nadzieje, ze sie nie poddalyscie. Jak widac na naszym przykladzie- jezeli sie czegos bardzo bardzo pragnie to marzenia predzej czy pozniej sie spelnia. Zycze Wam bezproblemowych porodow i zdrowych dzieciaczkow. Mimika- Tobie tez zycze tego samego. Nika- ciesze sie, ze z Twoim synkiem juz dobrze, pisalam do Ciebie, ale nie odpowiedzialas i martwilam sie, ze cos jest nie tak. Jagoda- kiedy USG na ktorym poznasz plec? A wracajac do starych kadedetek- wie ktos moze jak potoczyly sie losy Onewish?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dordonowa - na sikaniec to za wcześnie! Zrób betę tak jak lekarz kazał i wtedy będziesz miała miarodajny wynik....dla 3-dniowych zarodeczków to mogło być za wcześnie co do wieku z usg - mój dzidziuś np jest większy niż wynikałoby to z terminu zagnieżdżenia, teoretycznie powinien chyba był się zagnieździć w około 6 dobie, ale prawdopodobnie zrobił to dzień lub 2 wcześniej...inny zarodek mógł zagnieździć natomiast później, tak w każdym razie to rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13: Natalie ... miło , dziękuję :) Zuza, ale w końcu nie doczytałam, masz już datę ET?? AniaP... los potrafi się odwrócić... :) :) Dreamer ucałowania dla Ciebie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Jagoda, jeszcze daty nie mam ... ale juz zaczynam wariowac bo to kwestia kilku tygodni i mam nadzieje, ze sie nic nieprzewidzianego nie wydarzy, co by moglo przeszkodzic albo opoznic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Dziewczyny ja ostatnio zamilklam ale to dlatego, ze czuje całkowita niemoc. To już końcówka. Jeszcze w listopadzie powinnismy byc już we czwórkę. I Roma Musi byc dobrze. Myśle o Tobie i Twojej córeczce ciepło. I Jagoda Strasznie sie cieszę, ze wszystko ok. I Koła, Ania Jak fajnie, ze sie pojawiłyście i takie dobre wieści przynosicie. I Mandarynko Jak fajnie, ze mnie znalazłaś. Kiedy masz termin? Chyba tez na listopad? Czy będzie trzecia córeczka czy pierwszy synek? I A Jagoda obiecałam Ci wcześniej newsa wiec słowa dotrzymuje. Lonia jest w kolejnej ciazy. Znowu naturalnej i idziecie łeb w łeb o ile mi sie lekko tygodnie nie pomyliły. I Wszystkim życzę wytrwałości. Każda z nas doczeka sie małego cudu tylko pytanie ile każdej z nas potrzeba na to czasu i siły. I Zuza Zaraz Twój czas. Ile zarodków zabierasz? Ja będę rodzic a Ty masz ładnie zachodzić w ciąże :) I Monalisa Daj jakiś znak życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie nurtujące mnie pytanie.. czy jest jakies badanie, które wskaże, czy ja w ogóle jestem w stanie być w ciąży? Jesteśmy po kolejnej nieudanej próbie... może ja po prostu nie jestem w stanie zagnieździć zarodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalie Hej Dziewczyny.. Dordonowa - nie trać jeszcze nadziei !!! Roma77 - u bliskich znajomych urodził się chłopiec 780 gram a dziś biega jak wszyscy rówieśnicy! Taida i Jagoda - bardzo ucieszyła mnie nowa ciąża u Lonii.. ;-) Nie wiecie może, co słychać u Coconut i Gerwazy Malinowski?! MamaAntka - co do Artemidy, to pytali o jakieś preferencje przy wyborze dziewczyny? I jak dowiedziałaś się, że maja program z KD?, bo mnie ten dr Sz. w lutym, kiedy miałam in vitro nic nie wspominał o takiej możliwości.. Czy w Gamecie w Łodzi dają możliwość wyboru koloru włosów, czy oczu dawczyni? i czy teraz in vitro z kd też jest wstrzymane? Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny bardzo serdecznie.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Gamecie lekarz ogląda Ciebie i męża i widzi jaki kolor włosów i jaki kolor oczu musi mieć dawczyni, tak żeby dziecko było jak najbardziej podobne do Was. Możesz się oczywiście np upierać, że dawczyni ma mieć np. niebieskie oczy, płacisz - wymagasz :) Dordonowa, chyba nie ma takie badania...a ja w każdym razie nic o tym nie wiem. Zrób sobie jeszcze betę w poniedziałek... Czytałam jakiś czas temu artykuł o niepłodności i tam było napisane, że dużą odpowiedzialność za powodzenie odgrywa psychika,np. często pary które po latach niepowodzeń decydują się na adopcję i zapisują w kolejkę zachodzą w ciążę niespodziewanie bo odpuszczają, bo już mają tą myśl, że jak nie w ten sposób to inaczej się uda. Sama znam przypadek dziewczyny, która 2 lata nie mogła zajść w ciążę - zapisała się na rządowy program i czekała w kolejce. Przestała się "starać" o dziecko bo nastawiła się na in vitro...no i niespodziewanie zaszła naturalnie w ciąże...więc może czasem tak jest, że po prostu chcemy za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie niestety tylko proces wchodzi w grę :( więc ciężko o "nieplanowane" zajście (nie mam jajowodów) podejrzewam, ze każda z nas chce tak bardzo jak ja.. i nawet jak chwilę odpuści, to potem wraca ze zdwojoną siłą... dziś pochmurnie nie tylko za oknem.. czeka mnie ciężka rozmowa z rodziną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śpieszcie się rodzić dzieci, ustawy tak szybko odchodzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Natalie, ja jechałam do Artemidy już z założeniem KD. Mój lekarz leczący dał mi namiar na doktora Sz. i zapewnienie, że to dobry specjalista. Tak więc na wizycie po prostu powiedziałam od razu o KD i już. Nie podawaliśmy żadnych preferencji co do Dawczyni, dla nas ważny był cud w postaci Dziecka, a czy będzie miało oczy brązowe czy niebieskie... to sorry, ale to drugorzędna sprawa. Nawet nam to nie przyszło do głowy, ale może można ? nie wiem. Za każdym razem mieliśmy komórki z dawstwa jak już wcześniej pisałam. x o 17 usg :) trzymajcie kciuki proszę !!!!! z nerwów ogryzam palce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalie: MamaAntka nie zrozum mnie źle, chodziło mi tylko o to, że oboje z mężem mamy blond włosy i wolałabym, żeby dziecko również takie miało.. Dziękuję za informację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, spoko Natalie :) Nie oceniam nikogo broń Boże ! Po prostu takie było nasze stanowisko. A każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×