Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość lilka87
Sawa32 i inne dziewczyny ja słyszałam, że u nich (invicty) ciężko z komórkami. Dziewczyny przenosily się od nich do Invimedu zazwyczaj. I to nie jakieś pojedyncze przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja słyszałam, że u nich ciężko z komórkami. Dziewczyny przenosily się od nich do Invimedu. I to nie pojedyncze przypadki. Kurczę, te posty się dodają czy nie ;/ lilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia13, bardzo mi miło. Jak pisałam ten post Twojego jeszcze nie było. Juz sobie wszystko powiedziałyśmy :) Kamka powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OneWish- może warto zrobić badanie Test nasienia – SCD Test SCD (Sperm Chromatin Dispersion) to narzędzie do oceny odsetka plemników wykazujących zwiększoną fragmentację materiału genetycznego (DNA), która może być jednym z głównych powodów spadku płodności mężczyzny (in vivo i in vitro). Wysoki poziom fragmentacji DNA plemników mężczyzny może mieć decydujący wpływ na to, że wystąpi: • obniżona zdolność do zapłodnienia • nieprawidłowość w podziale zygoty i wczesnym rozwoju zarodka • częstsze wczesne i spontaniczne poronienie • podwyższone ryzyko uszkodzenia genomu • podwyższone ryzyko przeniesienia wad genetycznych na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny trochę doszłam do siebie po podróży więc mogę napisać coś więcej . Dziękuję wam wszystim za dobre słowo i kciuki. To prawda że nie ilość ale jakość się liczy i właśnie o to też się martwię... Mój m miał bardzo dobry wynik ostatniego spermiogramu a na opisie przy zaplodnieniu okazało się ze receptywnych plemników tym razem było zero . Przy oddaniu nasienia nie wszystko poszło tak jak trzeba i może dlatego.... Bardzo się tym przejelam ciągle siedzi mi to w głowie przeryczalam dziś cały dzień az zadzwoniłam do profesora który powiedział żebym się tym nie przejmowala ale ja jakoś nie mogę ...Warjuje już perwszego dnia nie wiem co będzie dalej ... Psychika mi już siada... One bardzo Ci współczuję wiem co czujesz doskonałe Cię rozumiem dobrze że jesteś aż tak bardzo silna osoba ze się nie poddahesz i ciągle próbujesz ... Ja zaczynam wymiekac te dwa razy i to mój koniec . Zaczynam tracić wiarę ... Widzę że innym się udaje i że to ma sens Ale zaczynam też myśleć że może Pan Bóg ma inny plan dla mnie ... Jeszcze nie wiem jak sie z tym pogodze ale będę musiała... Karolka Roma trzymam za Was kciuki. A wy jak sobie radzicie z tym czasem oczekiwania? Kamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka, Pisałam, że dla mnie to najgorszy czas - to oczekiwanie na betę. Niestety to mój już któryś nasty transfer więc wiem, że to różnie bywa a wręcz w olbrzymiej większości miałam zerową betę - dlatego może jakoś to znoszę. Wcale nie tak dobrze ale znoszę - jeśli Kamka masz fundusze to nie załamuj się zaraz po pierwszych potencjalnych niepowodzeniach. Bo tak naprawdę to przecież możesz być w ciąży a myślisz tak pesymistycznie. Głowa do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roma właśnie o te fundusze najbardziej chodzi. To nasza czwarta próba i utopilismy już dużo kasy nie chcielibyśmy się pogrążyć żeby potem mieć problemy a i psychicznie coraz gorzej to znoszę . Kamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka502
Pepe jak się czujesz? Już dawno nic się nie odzywałas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszeńkkaa
One, jest jeszcze test MSOME 6600 - polega na powiększeniu plemników 6600 razy i wybraniu tych o dobrej budowie (najlepszych). Wiem, że wykonują je w invimedzie i chyba jeszcze w 1-2 innych miejscach w Polsce. Może przy tych podejrzeniach warto spróbować? Pamiętam Cię z czasu kiedy czytywałam forum mając swoje podejścia przed sobą. Podziwiam Twoją wytrwałość , wierzę, że zostanie nagrodzona. Vitro, no to faktycznie musisz szukać dalej endokrynologa. Do Salve masz chyba daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka- zwykle po et czułam ekscytację.przechodzila po 2 dniach a potem robiło się nerwowo, na finiszu oczekiwania na betę to juz hardcore a w dniu bety majty pełne. Nie wiem czy aby nie pas startowy w majtach ze stresu ;) żeby nie świrować oglądałam seriale, po którymś et 3 serie "House of cards" :) książki, filmy i praca. To nerwowy czas, ale pamiętaj- każdy et ma szanse zakończyć się upragnionym sukcesem, a w planie B jest zarodek na zimowisku. Głowa do góry, nie znam Twojej historii, wybacz, bo rzadko tu bywałam, ale kibicuję mocno. Tobie i wszystkim Wam tu walczącym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu- dziękuję Ci bardzo za Twoją radę odnośnie badan mojego męża. Na razie mój mąż jest wściekły na klinikę i lekarza i zamierza zbadać kariotyp X Ja już wylizałam moje rany i już reazluzję tzw. Plan B. U mnie to chyba C ;) jadę do Provity w następny czwartek na wizytę kwalifikacyjną do AZ. Chciałam do dr Paligi, ale najblizszy termin to kwiecień, dr Mańka ma termin na 9 maja więc ponieważ to tylko kwalifikacja i podanie zarodków to jadę do dr Juraszka. I niech się dzieje. Jak mawia moja koleżanka "albo wszystko albo c**j" :) P.s. Jest tu ktoś z Provity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszeńka,bardzo dziękuję za info o nasieniu. Dziękuję Ci za ciepłe słowa, co u Ciebie? na jakim jesteś etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
One a wiesz ile kosztuje tam AZ i jaki jest czas czekania? W Czechach dwa zarodki 1700 euro i są od ręki. Mam historię podobną do Twojej, strata w 10 tygodniu z KD serduszko przestało bić i później dwa transfery z ciążami biochemicznymi. Wcześniej 5 procedur IVF na własnych komórkach i zero efektu. Został mi jeden zarodek z KD ale tracę nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
One dzięki za ciepłe słowa . Znam ten schemat po transferze o którym piszesz . U mnie było identycznie ale tym razem jest inaczej . Czuję jakąś ogromną złość w sobie na to wszystko . Jestem wściekła ...I nie dam rady nad tym zapanować i się wyciszyć już nie tylko dla siebie ale może dla kogoś ....Kamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - AZ w Provicie kosztuje tylko transferu czyli 1000zł. Wiadomo,że jak zarodek jest mrożony dłużej niż rok, a FSH przyszłej mamy jest wyższe niż 30 to należy skorzystać z AH, co dodatkowo kosztuje 500zł. Można wziąć 2 w tej samej cenie. Dla przykładu w mojej dotychczasowej klinice-Gamecie jest opcja AZ ale na zasadach po prostu dla mnie już nie do przyjęcia. Klinika życzy sobie opłatę za et (1400zł + AH 500) czyli 1900zł i to się nazywa "zwrot kosztów dawców" czyli nalezy opłacić koszt badań w kierunku chorób zakaźnych dawców. W najgorszym wypadku może to być kwota 1826zł co łącznie daje 3726zł za adoptowany zarodek. Same widzicie,że kwota powala. Przy odrobinie szczęscia ta kwota badań może byc niższa, ale przy moim pechu pewnie i tak kosztowałoby mnie to krocie. Przy wydanych 70tys na leczenie średnio mi się uśmiecha wydac kolejne tak duże pieniądze za 1 zarodek. Poza tym z całym szacunkiem do kliniki i do mojego lekarza, czas zmienić klinikę, podejście i ręce. Poza tym różnica w pieniądzach jest znaczna. Zależało mi by umówić się do dr Paligi, ale wolny termin kiedy dzowniłam w 2 lutego był na 30.03.... do dr Mańki, kiedy chciałam się umówić w poniedziałek miniony był termin na 9 maja, zatem umówiłam się do polecanego dr Juraszka. No i to tyle jesli chodzi o plany moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, nasza Kasia200kh ma sliczną córeczkę z ostatniego zarodka - wierz zatem w swojego :) x Kamka, głowa do góry!! Powodzenia, kciuków masz tu fool trzymanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
One jestem na stronie Provity i nigdzie nie widzę cennika . Cena faktycznie bardzo niska tylko pewnie zarodek od par leczonych i bez wyboru cech... A wiesz jak długo się czeka? My już też lekko wydaliśmy 70 tys. dlatego pomysl z AZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie tam jesCze. Dowiem się w czwartek. Zarodki są tez w Novum, Invimedzie i Gyncentrum. Za normalne pieniądze w Gamecie w Gdyni, gdzie jedna z bywalczyń forum ma cudną córeczkę a w lipcu urodzi bliźnięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informację, będę wdzięczna za informacje po. Pozdrawiam i trzymam kciuki za lepsze jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe 45
Hej dziewczeta Boze ile sie zadzialo podczas mojej nieobecnosci. Powiem szczerze mam duze zaleglosci,przejrzalam posty ale nie wszystkie, wiec bede miala prace domowa hehe. Zaczne od Vitro i One Wish.Dziewczyny zadne moje slowa nie zmniejsza Waszego cierpienia ale prosze nie poddawajcie sie bo ja tez dlugo walczylam ale w koncu sie udalo i Wam sie uda.Mnie pomogly modlitwy codzienne do Sw.Rity,do Sw.Anny i Matki boskiej Matemblewskiej. Kamka Ty juz po transferze jak tu sie doczytalam,.Trzymam kciuki kochana oby Ci sie udalo.Kto Ci robil transfer?? Tadzik co u Ciebie kochana,bedziesz miala transfer w marcu??? Karolka czy Ty jestes po transferze czy sie przygotowujesz??? CHce Wam powiedziec wszystkim,ze mimo ze nie pisze to mysle o Was codziennie.Zycze Wszyskim powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe 45
Ja za dwa dni zaczynam 13 tydzien.Skonczylam pierwszy trymester i wczoraj bylam na badaniu prenatalnym.Narazie wszystko wyglada dobrze.Dzieciaczki rosna jak na drozdzach,maja juz ponad 6 cm i tak sie ruszaly,ze szok.Mialam robione w 4 D wiec doktorek powiedzial mi ,ze duze prawdopodobienstwo ze bedzie chlopczyk i dziewczynka.Bardzo bym chciala ,zeby tak bylo ale to jeszcze czas pokaze.Dalej jest mi zle ,codziennie wymiotuje ale przynajmniej moge juz cos jesc****ic. Mam nadzieje ,ze nie dlugo mi to minie bo juz sie mecze dwa miesiace. Brzuch juz mi widac ,nawet bardzo,jestem w szoku ze tak szybko a zwlaszcza po wymiotach i moim samopoczuciu myslalam ,ze do 5 miesiaca nie bedzie nic widac.Tak mialam z moja pierwsza corka. Kobitki trzymajcie sie ,wierze ze wszystkim Wam sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje!! Ale jak to możliwe przecież z tego co pamiętam to miałaś podany jeden zarodek a przy podziale zawsze wtedy bliźnięta są tej samej płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepe- 13 tydzien!! Pięknie! Obyś czuła się coraz lepiej, a tak zaraz bedzie :) zastanawia mnie jednak to, czy jest możliwe by dzieci były rożnych płci przy podzielonym zarodku? Słyszałam, że w takiej sytuacji dzieci są jednej płci? X Gościu, masz jakis nick?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pepe kochana tak się cieszę że u Ciebie wszysto dobrze i ze się odezwałaś...Myślę ciągle o Tobie i żyje ta nadzieja ze Ci się udało w tej klinice to i może mi też się uda ...Ale wiadomo że może być różnie... Ile wychodowano Ci blastocyst bo nie bardzo pamiętam ?U nas sa dwie ale u nich nie ma oznaczeń jakiej jakości sa te zarodki tak jak w Polsce więc niby ładne ale tylko na słowo. W dodatu na spermiogramie receptywnych plemników mam zaznaczone O i martwię się więc jaka jakość tych zarodkow. Profesor mnie uspokaja żebym się tym nie martwila ale jakoś nie mogę . Tobie powiedziano coś więcej na temat jakości tych blastocyst? Z tego wszystkiego już tak byłam zdenerwowana ze chciałam wziąć oba. Zabrać co moje i uciec ... W takich nerwach mialam transfer ze tragedia... Wykonywał mi go ordynator MUDr.Stelcl. Odradzal oba jednocześnie i wtedy pomysłem i Tobie ze przecież któryś też może się podzielić i zgodzilam się na jednego . Bałam się ryzykować dla dobra dzieci...Teraz siedzę i wariuje ...Kamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pepe kochana tak się cieszę że u Ciebie wszysto dobrze i ze się odezwałaś...Myślę ciągle o Tobie i żyje ta nadzieja ze Ci się udało w tej klinice to i może mi też się uda ...Ale wiadomo że może być różnie... Ile wychodowano Ci blastocyst bo nie bardzo pamiętam ?U nas sa dwie ale u nich nie ma oznaczeń jakiej jakości sa te zarodki tak jak w Polsce więc niby ładne ale tylko na słowo. W dodatu na spermiogramie receptywnych plemników mam zaznaczone O i martwię się więc jaka jakość tych zarodkow. Profesor mnie uspokaja żebym się tym nie martwila ale jakoś nie mogę . Tobie powiedziano coś więcej na temat jakości tych blastocyst? Z tego wszystkiego już tak byłam zdenerwowana ze chciałam wziąć oba. Zabrać co moje i uciec ... W takich nerwach mialam transfer ze tragedia... Wykonywał mi go ordynator MUDr.Stelcl. Odradzal oba jednocześnie i wtedy pomysłem i Tobie ze przecież któryś też może się podzielić i zgodzilam się na jednego . Bałam się ryzykować dla dobra dzieci...Teraz siedzę i wariuje ...Kamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pepe- twój lekarz wie że to był jeden zarodek?? Byłabyś jakimś cudem naukowym żeby podzielił się na dwu płciowe bliźnięta, nie jest to możliwe, więc albo dwie dziewczyny albo dwoje chłopaków albo podane miałaś dwa zarodki, nie ma innej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pepe,nareszcie się odezwałaś:)Tak się cieszę,że z Maluchami wszystko dobrze.Twoja historia dodaje mi nadziei,moja Ty równolatko:)Pozdrawiam Cię serdecznie. Kamka,trzymaj się jakoś i postaraj nie zwariować.Wiem,dobrze komuś radzić,a sama zachowuję się podobnie.Już teraz boję się czasu po et,a jeszcze nie wiem,czy on będzie.Jestem czwarty dzień na estrofemie.Pasę nim endo.Tylko nim,bo jakoś tym razem odrzuca mnie od czerwonego wina i wszelkich orzechów.W poniedxiałek mam wizytę kontrolną. Vitro i OneWish,tulę Was mocno.Jesteście naprawdę dzielne. Pozdrawiam wszystkie Kadetki na wszystkich możliwych etapach naszej drogi do szczęścia. Tadzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
One od dzisiaj będę Zoja, to ja która wypytywała Cię o AZ w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aga
no dobra ! czesc dziewczyny ! czytam was tu od czasu do czasu ukradkiem i postanowilam sie przywitac :-) ... bo jestem tez na etapie " wariowania " :-) w przyszlym tyg jak dobrze pojdzie bede miala transfer w salve z kd . Dzisiaj bylam, na usg i mam 10mm endo w 9 dc .. chyba troche za duze ? pobolewa mnie brzuch i ogolnie czuje ze jestem napuchnieta do granic mozliwosci . zazywam 3 razy dziennie estrogeny i chyba do przyszlego tyg eksploduje :-) Trzymam mocno kciuki za was wsztstkie za tymi co dopiero sa w drodze do celu i za tymi ktorym sie szczesliwie juz udalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitro
Pepe skoro to 13 tydzień to jest szansa ze wymioty zaraz miną i tego Ci życzę. Kamka nie martw się nie pamiętam też która to kadetka ale miała ostatni zarodek najsłabszy jaki jej został i właśnie z nim zaszła w ciążę. Wiem ze łatwo mówić w końcu sama ostatnie dni przed testowaniem powoli ale skutecznie się nakręcłam. Ale czy któraś z nas potrafi przejść przez to bez emocji. Pewnie te dawki hormonów tez nie są bez znaczenia. Tadzik powodzenia w hodowaniu endo. Karolka co u Ciebie? Roma dużo spokoju i kciuki zaciśnięte. Ja czekam na okres zastanawiam się czy w ogóle go dostane skoro nie zawsze go mam. Tadzik jak szybko dostałaś po odstawieniu leków. Tak mi się spieszy. Teraz mam fazę ze kolejny transfer zakończę ciąża w prezencie na urodziny. A że to w kwietniu to nawet możliwe. Pomarzyć można ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×