Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość dordonowa
ja nie chcę aby dziecko kiedyś w piaskownicy usłyszało od innego malucha, ze jest z probówki albo nie nasze.. dzieci usłyszą co mówią rodzice w domach, a ci z kolei najczęściej uwielbiają takie ploteczki... a nie na co dzień spotyka się takie sytuacje.. także wolę aby nikt nie wiedział, komu nie ufam na tyle, ze swobodnie opowiem skąd cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dordonowa
na pewno będzie dobrze. Jest maleństwo, pokonało wiele przeszkód, pokona i to. a jak za szybko będzie chciało się przytulić - to musisz wierzyć, że będzie wszystko ok. Mój brat urodził się w 6 miesiącu i byk z niego że hoho... także trzymam kciuki, a Ty się nie martw.. pisz do nas o bzdurach :) to pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie pytam w jakiej pozycji kto dziecko zmajstrował, wiec nikomu nic do tego skąd się moje wzięło i też nie mam zamiaru nikomu mówić z otoczenia, lekarz jest wyjątkiem. Zresztą nasze dzieci biorą się z miłości i to takiej totalnej, że można im tylko pozazdrościć, bo chyba nie ma bardziej oczekiwanych na świecie istot :) Roma, Ty już niedługo będziesz miała swoją córeczkę przy sobie - będzie takie szczęście, że wszystkie problemy zejdą na dalszy plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A uprawiacie seks w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Roma! fajnie, ze sie odezwalas :) Bardzo sie ciesze, ze wszystko pod kontrola na ile to mozliwe. Czyli jeszcze 2/3 tygodnie I bedziesz tulic swoj Skarb - dobrze licze? I wtedy ten caly koszmar juz minie... X Matematyk to juz rozumiem udane ivf znaczy "udane!" - zacmienie jakies mialam ;) Duzy juz jest Dzieciaczek? Tez tak mysle, ze rodzenstwo jest wazne ale jak nam sie uda teraz to juz czasu zabraknie na drugie, bo po cesarce trzeba chyba dosc dlugo odczekac z kolejna ciaza... Szkoda, ze tak pozno dojrzalam do KD. Jak uslyszalam wtedy taka sugestie od lekarza, to pomyslalam, ze na glowe upadl - abstrakcja jakas to byla dla mnie poza tym wciaz wierzylam w moje komorki...potem myslalam, myslalam, czytalam, czytalam ... I w zasadzie to na prawde nie ma to juz dla mnie znaczenia - wazne aby bylo zdrowe bo nawet jesli mam jeszcze komorki to wiem, ze nie najlepsze Gabi ja probowalam na swoich komorkach I w Polsce I poza ale jesli chodzi o KD to zdecydowanie wole polskie geny ;) a I koszt jest duzo mniejszy. Tylko obawiam sie co teraz bedzie gdy PIS zacznie swoje rzady- Dziewczyny trzeba sie pospieszyc... Koala masz jeszcze duzo czasu jesli chodzi o wiek ale jesli chodzi o sytuacje polityczna to jak tylko poczujesz sie na silach, zacznij dzialac. Jak Dziewczyny radza, analiza z lekarzem, dodatkowe badania etc. Najlepiej umow sie do lekarza do ktorego masz zaufanie. Nie znam Salve ale na pewno maja jakies sukcesy na koncie, poza tym masz tam po co wracac. Choc jesli masz totalnego bloka I nie ufasz im, to mozesz tez przetransportowac zarodek do innej kliniki I tam miec transfer- oczywiscie wiaze sie to z dodatkowym kosztem I pewnie ryzykiem dlatego mysle, ze nie warto (ale mozliwosc jest) Dordonowa odwazna z Ciebie Babka! Jesli chodzi o invicte, to wg umowy (kilka miesiecy temu) jesli nie uda sie uzyskac ani jednego zarodka z KD to pokrywaja Ci kolejny taki sam program KD. Natomiast jesli uzyskalo sie tylko jeden zarodek, to daja 25% rabatu na kolejne podejscie. Czy mialas KD "na wylacznosc"? Myslalam, ze tylko mozna miec takie ze swiezymi komorkami a mrozone to ok 6 tylko ... Jesli nie uzyskaliscie ani jednego zarodka, to zdecydowanie wroc do nich z umowa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Zuza917 jakoś nie wyobrażam sobie żeby ktoś zajmował się tam głębszą analizą jakiegoś przypadku podczas 5 minutowego wizyty razem z rozbieraniem i usg.W Salce jest jak na linii produkcyjnej pach pach i następna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dordonowa
zuza - ja miałam program na wyłączność z dawstwa. mają taką możliwosć. Po akceptacji dawczyni poinformowano nas ile ma kom i moglismy podjąć decyzję czy chcemy program stand czy na wyłączność. Babeczka oddała 12 kom. Zaplanowaliśmy rozmrozić 6, a 6 zostawić. Ale w trakcie okazało się, że rozmrażają dopóki nie osiągną wyniku tej deklarowanej 6. I po rozmrozeniu były 2 zarodki - słabe bo słabe, ale były. Takie mi podano na 5 dobę. Więc żaden rabat, zwrot się nie należy. :( wynik bardzo mizerny... niespodziewany... ale nikt nam nie chciał odpowiedzieć na pytanie dlaczego. Rozumiem, że tak mogło się zdążyć, ale zabolało mnie, ze potraktowano nas jak byśmy po bułki przyszli i zabrakło... Pisaliśmy pisma.. i echo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Maszenkkaa tak brałam Acard,Fraxiparine,Progynove,Encorton, Prolutex,Utrogestan:-) Kiedy podchodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koala89 w salve faktycznie warunki są niezbyt ciekawe, ośrodek leczenia niepłodosci jest po lewej stronie od rejestracji więc tak naprawdę każdy kto wchodzi do kliniki obserwuje ludzi zmagających się z tym problemem. Dokucza to zwłaszcza jak jesteś z Łodzi bo co chwila wchodzi ktoś znajomy typu sąsiadka do okulisty, koleżanka z podstawówki do okulisty itp. Długość wizyt też pozostawia wiele do życzenia. W gamecie jest lepiej pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizuuu
koala ty nie panikuj i się nie obrażaj tylko wracaj do salve bo masz tam jeszcze jeden zarodek. tylko najpierw idź na wizytę do lekarza i zastanówcie się co mogło pójść nie tak. piszesz, że masz przeciwciała ale tarczycę w porządku. Jesteś pod opieką endokrynologa? jakie masz tsh? Ja miałam tak, że wyszły mi przeciwciała we krwi ale tsh w normie wiec gin powiedział, żeby to zostawić bo tarczyca jest w porządku. podeszliśmy do stymulacji i nic,nawet 1 pęcherzyk nie urósł. wróciłam do domu, załamałam się totalnie ale dużo czytałam. udałam się na wizytę do endokrynologa i po obrazie usg powiedziano mi, ze takimi wynikami to raczej nie wyjdzie stymulacja. po 2-miesięcznym tuning endokrynologicznym podeszłam jeszcze raz do stymulacji u innego lekarza i wyhodowałam 3 zarodki,niestety nie zostały ze mną ale to już inna historia. a twoja dawczyni ma już dzieci czy jest nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika329
hej full of hope ! My już skończyliśmy 8 tyg bober jest bardzo wymagającym dzieckiem bardzo mało śpi najdłuższa drzemka w dzień to 11 a na spacery chodzimy tylko po karmieniu i jesteśmy tylko do pory karmienia bo to straszny głodomór. Fajnie że na ciebie czekają jeszcze komórki my nie mamy żadnej bo dostaliśmy tylko 2 a na następne procedury nie wiem czy będzie nas stać i nie wiem czy ja dam rade przez to przechodzić 2 raz. Ja lekarzowi prowadzącemu nie powiedziałam ze to kd bo moim zdaniem ta wiedza jest mu niepotrzebna wystarczyła tylko info o in vitro. A na wizycie kontrolnej po 6 tygodniach od porodu powiedział żeby się zabezpieczać :) tylko się uśmiechnęłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :). Podczytuję Wasze forum od pewnego czasu. Moja krótka historia: przeszłam w ciągu roku 3 pełne stymulacje: pierwsza wstrzymana ze względu na brak odpowiedzi, przy drugiej uzyskaliśmy dwie komórki jajowe, transfer w drugiej dobie (niestety nie udany), trzecia jedna komórka jajowa, która się nawet zapłodnić nie chciała :(. Sugestia lekarza- KD. Ja jestem ZA, mąż również. W następnym tygodniu mamy wizytę w Gamecie w Łodzi u dr P ;). Powiedzcie mi tylko, czy orientujecie się, co za zmiany nastąpią po 01.11 w związku z wejściem w życie nowej ustawy?. Wiem, że podobno wszystkie kliniki w PL wstrzymają zabiegi IVF, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wariowałabym aż tak z tą ustawą....... kliniki musiałyby się zlikwidować zupełnie, gdyby miały wstrzymać inf. Oni z tego żyją..... A inf w końcu nie jest zakazane..... Wdrożą jakieś nowe procedury i tyle. Z czasem wypracują sobie metody, jakimi będą obchodzić prawo. Tak jak jest z całym programem dawstwa. Dawstwo tkanek w Polsce jest bezpłatne. A czy któraś dostała za symboliczną cenę inf z kd??? I tak samo będzie z tą ustawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tylko dr Radwan z Gamety mówił, że w związku z ustawą będzie jakiś okres przejściowy w listopadzie i w tym czasie transfery beda wstrzymane, ale też wydaje mi się, że to kwestia wprowadzenia nowych procedur czy jakiejś papierologii. Jeśli wybierasz się na pierwszą wizytę to i tak do transferu jeszcze trochę minie, więc możesz nawet nie odczuć tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dordonowa
Ja miałam transfer w poniedziałek i dopytałam się o co chodzi, bo w piątek zadzwoniono do mnie z inf, ze od 1 listopada na 2 tyg są wstrzymane transfery. co mnie głęboko zaniepokoiło. Więc powiedziano nam, że kliniki (wszystkie) muszę się ocertyfikować. i aby to mogło nastąpić, to muszą zrobić tzw inwentaryzację i porządek w papierach. Dlatego mają 2 tyg wstrzymania i na 14 listopada mają podejść do certyfikacji. Na nasze pytanie - czy jest możliwe że nagle za miesiąc czy dwa okaże się, że nie możemy skorzystać z naszych zamrożonych zarodków - odp nam "w żadnym wypadku". Czarnowidząc, gdyby był najgorszy scenariusz, że nasze władze dorwą się do tego tematu, to zanim doszło by do zmian to na pewno potrwałoby to długo. A poza tym (na chłopski rozum) - nie mogą ot tak zabronić in vitro, a co za tym idzie dawstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki wielkie za informacje ;) A możecie mi jeszcze powiedzieć, jak wygląda droga od pierwszej wizyty do transferu w Gamecie?. Bardzo się stresuję, a tu do wizyty jeszcze kilka dni :( Badania wszystkie mamy- od posiewów, cytologii, badania nasienia, przez zakaźne, kariotypy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi w Invicta powiedziano, ze nie robia zadnego wstrzymywania transferow w listopadzie- i mam nadzieje, ze dotrzymaja slowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za informacje ;) A jak wygląda droga od pierwszej wizyty, aż do transferu w Gamecie? Stresuje się bardzo, a do wizyty zostało jeszcze kilka dni :( Wszystkie badania mamy- od posiewów, cytologii, badania nasienia, aż do zakaźnych, kariotypów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że dr P zleci jeszcze jakieś badania, bo pamietam, że ja miałam dużo z invicty a mimo to jakies 2,3 dodatkowe mi zlecił. Omówicie jak ma wyglądać dawczyni i w zależności od tego, czy będzie miał kogoś do zaproponowania czy nie zleci Ci przyjmowanie leków od kolejnego cyklu i zacznie stymulację dawczyni. Jak pobierze jajeczka od dawczyni to potem kolejna wizyta na pomiar endometrium i jak wszystko ok to potem transfer :) no i oczywiście mąż musi zostawić coś od siebie w klinice :) najlepiej jak się wstrzymacie z seksem przez 2,3 dni przed wizytą i odda towar akurat jak będziecie na pierwszej wizycie :) tylko chyba trzeba wtedy zadzwonić i się umówić, żeby pokoik był wolny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala, na razie nie mamy kasy i chcemy trochę odpocząć od tematu, więc nie prędko podchodzę. Myślę trochę o Białymstoku, bo jest taniej, ale mamy tam dość daleko. Ale na razie zbieram siły, śledzę forum i przeżywam razem z Wami sukcesy i porażki :) A Ty kiedy jedziesz po swojego trzeciego Eskimoska? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baleboste, a jak jest z podejściem lekarza do pacjentki w Gamecie? Czujesz się traktowana indywidualnie, czy raczej supermarket, jak niestety w salve?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia123
Koala, strasznie mi przykro ze sie nie udalo. Napisz mi prosze czy Twoja dawczyni miala juz dziecko albo udane transfery? Ja nie podchodzilam do invitro po nieudanej probie, musialam sobie troszke odpoczac, moze podejde w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno pytanie, ostatnie ;) Jak wyglądają opłaty za zabieg w Gamecie? Jakaś zaliczka na pierwszej wizycie? Pytam, bo nie wiem na co się szykować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do relacji pacjent-lekarz w Gamecie to ja jestem zadowolona, mam nr do dr P i zawsze mogę do niego zadzwonić albo wysłać sms z pytaniem, nawet najgłupszym :) jeśli chodzi o płatności to z tego co pamiętam ja płaciłam połowę kwoty za całą procedurę po 1-szej wizycie i potem jak miałam informację, że jest dawczyni to wpłacałam resztę i jak doszła kasa do nich to ją zaczynali stymulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A całość ile wyniosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizuuu
w gamecie procedura na 7 komórkach to koszt 14250zł plus 1400zł transfer. Do tego dochodzą jakieś leki i ewentualne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Nie wiem czy moja dawczyni ma dzieci ani czy oddawała komórki z sukcesem.Ogólnie to strasznie dużo niewiadomych.Jak sam się człowiek nie wypyta to nic by najchętniej nie mówili.Może kiepskie miała dawczyn i komórki...Mój sen o 3 zębach(zarodkach które dotrwały do blastocysty), które mi wypadły w dzień punktacji dawczyni wielkimi krokami zaczyna się spełniać.U endokrynologa byłam w Salve TSH miałam 1,98, a po braniu leków Eutyrox 0,5x25mg 1,67.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dordonowa
Boli mnie brzuch, ciągle bym jadła i pocę się okropnie... To leki? (w pon miałam ET).. :( denerwuję się, że coś nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×