Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bacala

jaki domek kupiliście w Uk

Polecane posty

Gość wańka mwstańka
a co ty myślisz że ja nie wiem co to 50/50% ? wykupuje 50% domu a drugie 50% płaci czynsz taka oszczędność że kredyt ma niższy procent i mniejsze raty chyba mniej zapłaci od 150 tyś niż od 300 tyś prawda? czynsz za tę drugą połówkę jest mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna ze młyna
czy przeprowadzał ktoś z was remortgage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trakszes
Hmmm... a jakie nieruchomości tam się buduje? Spotykane są projekty w takich klimatach - http://archon.pl/ ? Czy raczej budownictwo jest prowadzone w całkowicie innym stylu? Wyjaśnijcie mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W uk nie ma domów, tylko zagrzybione stodoły z maleńkim ogródkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kredytu braliście na domy i na jakich warunkach? jaki % o okres spłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja planuję kupić dom na obrzeżach dużego miasta (ok 400 tys), 3 bed + livingroom, 2 łazienki, kuchnia osobna bo nie lubię łączonej z livingiem, przynajmniej jedne spory boxroom. metraż jakoś 100-110 m kw bysmy chcieli. To koszt minimum 320 tysięcy obecnie ... kredyt dostaniemy. zbieramy deposit. mamy na razie nieco ponad 70% wymaganego minimum depozytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba mieć nieźle naradę by za 320 tys funtów kupować zagrzybiona rudere w uka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba mieć niezłe kompleksy żeby tak zionąć jadem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzis kupiłam ( a własciwie zlozylam oferte która zostala zaakceptowana także jeszcze wszystko przede mna..) semi-detached 3 bed dom z dużym ogródkiem za 180k. Cena spoko zwłaszcza za miasteczko w którym mieszkam jest niestety bardzo pożądane i kupując dom trzeba niestety wyjść ponad żądaną cenę co i ja musiałam zrobić bo było kilka innych ofert na niego. Ciesze sie i jednoczenie boje ale mam niezlą prace wiec powinno byc ok. Zastanawiam sie już nad urządzaniem, wiadomo, wedle swojego gustu. Trzeba go tez odświeżyć i pomalować w środku. Czy ktoś sprowadzał meble z Polski? Słyszałam ze wiele firm juz wysyla do UK swoje towary. Może ktos ma jakies doświadczenia pod tym względem? Styl angielski rzadko mi sie podoba a jeśli już to cenowo póki co poza moim budżetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co moze byc niebezpiecznego w wmuanie grzejnika.. przeciez to nie bojler frajerzy tylko placa za takie drobiazfgi i dobrze bo mozna sobie dorobic :) najlepszy ten tekst o sprawdzeniu czy kran nie kapie jakby to mialo wplynac na decyzje lub obnizec cene ;) smiesznie sobie poczytac jak kobitki pisza o swoich wielkich "doswiadczeniach" z zakupem domui remontami pewnie wasza funkcja ogranicza sie do wybrania niesraczkowatego koloru wkiblu :) jak bojler z****** ny to nawet lepiej kateraz kupuje chate i mam juz taki model vallianta ktpry znajomi maja w polsce rachunki to smiech na sali a teraz wynajmowalem pokoj lol babka z takim bojlerem to niedlugo zbankrutuje biefma hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P.s Do babki post wyzej wpisz sobie w googlach polska hurtownia materialow budowlanych to ci wyskoczy sporo linkow dowoz czesto gratis duzo rzeczy w dobrych cenach inne bzdety jak wieszaki sufitowe do regipsow to na e buyu za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka, ze survey nawet to dokladne nie zawsze cos wykaze, a pozniej wejdzie firma budowlana z remontem i oni znajda wiecej. Domy sa stare, sa niespodzianki... Akurat maz jest budowlancem i on kilka razy jezdzil ze znajomymi, ktorzy kupowali dom, zeby spojrzec 'swoim' okiem. Ale to tez nie znaczy, ze wszystko zobaczy. My mamy kupione swoje lokum od dawna, jedno wynajmujemy. Na co zwracac uwage: pytac o pozwolenia jesli jest loft czy extension, pytac czy jest gwarancja na okna, certyfikat na elekryke, gas itp. Odradzam mieszkania, bo czesto lease jest obwarowana specyficznymiu warunkami, ale nie zawsze, w mieszkaniach tez dochodza dodatkowe oplaty pozniej jak service charge czy ground rent. Zapytac mozna o sasiadow, oczywiscie wlasciciele moga o nich zle nie mowic, bo chca sprzedac, ale mozna zapytac chociaz czy to rodziny, czy np wynajmowe domy obok stoja. Waznym dla mnie elementem jest odleglosc do metra/pociagow, ale takze odleglosc do dobrych szkol, jesli ktos planuje lub ma dzieci. Dla kogos moze tez byc wazne miejsce parkingowe lub czy dom jest przy cichej ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gwarancja na okna? dobrze ze istnieje cafeteria bo inaczej sam bym na to nie wpadl buhaha przeciez tu wiekszosc okien nawet nie ma mechanizmu zamykajacego wewnatrz niby co mialoby sie zepsuc ... w ogole to tak glupio brzmi ze az ciezko uwierzyc ze to napisalas wyobrazam to sobie w polsce np a gwarancje na okna pan ma ? aha nieaktualna od dziesieciu lat yhymm to nie kupujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"czy przeprowadzał ktoś z was remortgage " wejdz sobie na mojawyspe forum masz dwa watki jeden to "ja mam to juz za soba kupno domu" drugi to remortgage wlasnie znajdziesz tam wszystko czego szukasz a gdybys czegos nie wiedziala zyczliwi ludzie odpisza w ciagu jednego dnia jest tam babka ktorej sprawia to chyba duza przyjemnosc I ma naprawde duzo wiedze w ten temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myje zeby raz dziennie
szope w ogrodzie sobie kupilam i mieszkam bo ceny jak z kosmosu w UK zwlaszcza Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocham Cie UK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos tu wyzej sie nasmiewa z gwarancji na okna, to akurat sie wypowiem. Ja kupowalam dom kilka lat temu i okna w nim byly wymienione 3 lata wczesniej. Gwarancja na okna standardowo jest 10 letnia i skorzystalismy akurat z tego, bo okna pod wplywem nagrzewania sie od slonca przez kilka tygodni nam sie rozszczelnily jakby - byc moze uzywam nie fachowej nazwy. Dzieki gwarancji wlasnie, ktos tam z tej firmy przyjechal i je 'ustawil'. Takze ja akurat uwazam, ze warto to sprawdzic, bo gwarancja moze byc wazna i wtedy wizyta jest za darmo. Gdybysmy nie mieli papierow od sprzedajacego na okna, to bym placila za taki przyjazd. Na okna sie sprawdza tez, czy jest tzw FENSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak nie ma jakiegos dokumentu sprzedajacy (nie dotyczy to gwarancji na okna, ale wtedy wiadomo, ze sa ponad 10 letnie jesli jej nie ma) to wtedy bardzo czesto mozna zarzadac, zeby zrobil serwis elektryki lub gazowy. Aczkolwiek, czy sprzedajacy sie do tego ustosunkuje to inna sprawa, zalezy komu bardziej zalezy - kupujacemu czy sprzedajacemu. Powinien byc natomiast ceryfikat na gas i elektrycznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srac na UKA. Dobrze ze juz mieszkam w pięknej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×