Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy da się nauczyć języka obcego w tydzien

Polecane posty

Gość gość

Witam!!! Czy da się nauczyć języka obcego w tydzień ? Chodzi o to abym mógł czytać bez problemu książki w tym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ktoś dać jakieś porady z Was kto opanował w dość dobrym stopniu język obcy jak w ogóle zacząć. Jak zrozumieć samą składnie języka obcego > ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakiego chcesz się nauczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaja sobie robisz, nie? 5 lat intensywnej nauki do poziomu B2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytalam o geniuszu co w tydzien sie nauczyl szwedzkiego, ale to jakis poliglota, zna chyba 15 jezykow i zrobili taki eksperyment jak szybko nauczy sie nowego języka, no i sie okazalo, ze w tydzien go tak dobrze opanowal, ze spokojnie wszystko rozumial. Poza tym to gej więc może ma jakies kontakty z diablem i wiedza mu wchodzi przez tylny otwor, kto to wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 lat do poziomu B2? Chyba Ty żatujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się. Chyba że to będą kolorowanki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie podstawowe. Ile słówek wykorzystuje przeciętny obywatel danego kraju do porozumiewania ? Na pewno nie jest to 1000 słów reklamowane w internecie. ? Ja stawiam na 4-5 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D nie no, czytać książki oczywiście, że nie ale zasady wymowy, podstawy podstaw, może jaką bazę gramatyczną (ale po co) na pewno można wyjść poza poziom "Jak masz na imię" ale bardzo ważna w nauce języków jest długotrwałość ekspozycji na język i powtarzenie, więc bez sensu robić to w tydzień no i wierzę, że ktoś może w tydzień się nauczyć zadziwiająco dobrze jeśli zna już np. 8 języków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OK, 3 lata do poziomu FCE. Intensywna nauka. 5 lat, to tak w wolniejszym tempie. Ludziom sie wydaje ze jak znaja pare slowek to znaja jezyk. Moze inaczej definujesz pojecie 'znajomosc jezyka'? Jesli chodzi ci o znajomosc 200 slowek, umiejetnosc zapytania o droge i zamowienia w restauracji itd, to rzeczywiscie, pare miesiecy wystrarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego sie w ten tydzien checsz nauczyc? O jezyku, ale nie uzywania jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludziom sie naprawde wydaje, ze znaja jezyk. znasz go, jesli potrafisz w tym jezyku przeczytac ksiazke, zrozumiec****odsumowac, wysluchac wykladu, poprowadzic konwersacje na dowolny temat (tegoz wykladu na przyklad). Oczywscie bez bledow gramatycznych i z wymowa, ktora jest calkowicie zrozumiana przez rodzimych uzytkownikow jezyka. Good luck, jak Wam sie to uda w 2 lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja np. znam dużo słówek ale i tak nie potrafię się nauczyć języka. Zdarza się, że próbuje czytać artykuł w internecie w jakimś języku znam wszystkie słówka w zdaniu a i tak nie potrafię sobie w myślach przetłumaczyć tego zdania :( to mnie bardzo martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie, bo nie na tym to polega. Trzeba rozumiec wyrazenia idiomatyczne i gramatyke. Mozna to poprawic przez robienie testow do egzaminow Cambridge, czytanie ksiazek, czasopism. I trzeba myslec w tym jezyku, nigdy nie wolno tlumaczyc, bo to skazuje na niepowodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajcie jakies rady, czyli jak sie nauczyc? ksiązki? filmy? jakies programy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Języki to trudna sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko, w roznych formach. Ma cie to interesowac, bo jak bedzie to przymus, to nie ma sensu. Ja np robilam testy do CPE, czytalam ksiazki, ogladalam filmy w wersji oryginalnej, wszystko co sie da. Codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zrozumieć fonetykę ? Jak się jej nauczyć ? Sama transkrypcja stanowi dla wielu poważny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadnego języka nie da się tak szybko nauczyć:) moim zdaniem najszybciej można nauczyć się na jakimś kursie np w http://www.snatch-school-legnica.edu.pl/ nauka języka obcego wymaga czasu i zaangażowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej zacząć od piosenek w tym języku z tekstem czyli np. lyrics. potem przejść do filmów z napisami (subtitles) TAKŻE w tym języku, nie po polsku i do książek, potem trudniejsze tzw. talk shows. żaden program cię dobrze języka nie nauczy i nie można się na stawić na efekt w pięć sekund, ja na samą naukę angielskiego i nie takiego angielskiego od siedmiu boleści po szkole polskiej, tylko tak, żebym rozumiała, czytała i sama mówiła, na to poświęciłam ponad 5 lat. teraz się już tylko "dokształcam", czyli trudniejsze słówka, podręczniki dla high schoolu, historia Wysp i Stanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe pomysły macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tydzień nie ale w 2 tygodnie pewnie tak jak ktoś jest zdolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba jakis żart.. język obcy w tydzien? Absolutnie nie... język wymaga czasu, żeby go dobrze opanować. Ja dwa lata sie w szkole uczyłam i na kursach w http://www.warszawa.oei.org.pl/ a nie sądze,że umiem perfekt, mimo że nauczają naprawde dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dużo dało słuchanie audycji radiowych w j. holenderskim ale przez słuchawki, słuchałam jak leci, reklamy, prognoza pogody, piosenki ( holenderszczyzna ogólnokrajowa ;) ), audycje i rozmowy ze słuchaczami ( tu juz czasem dialekt, zależy skąd kto dzwoni ;)) Ale to pomaga w osłuchaniu się z językiem, nie w nauczeniu się go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos tam sie mozna nauczyc w tydzien,ale na bank nie perfekkcyjnego mówienia. Koleżanka z Danii przyjechala do Polski juz z jakąś tam znajomością polskiego (jej rodzice są Polakami) , ale i tak zapisala sie jeszcze na kurs do http://www.makilen.pl/ zeby doszlifować sie, bo robila wiele błędów gramatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×