Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość poezjao5rano

Proszę o pomoc w analizie wiersza

Polecane posty

Gość poezjao5rano

Witam wszystkich serdecznie! Czy może ktoś się pokusić o krótką analizę utworu „Pan Cogito szuka rady”. Chodzi także o określenie podmiotu, wskazanie odmiany liryki, wymowy utworu, budowy tekstu, wymienienia i określenia funkcji środków artystycznych… I przede wszystkim co wy sądzicie o tym utworze? W internecie nie odnalazłam jakiejś konkretnej analizy;( Jeśli nie znacie utworu, wklejam go: Tyle książek słowników opasłe encyklopedie a nie ma kto poradzić zbadano słońce księżyc gwiazdy zgubiono mnie moja dusza odmawia pociechy wiedzy wędruje tedy nocą po drogach ojców i oto miasteczko Bracław wśród czarnych słoneczników to miejsce które opuściliśmy to miejsce które krzyczy jest szabas ja zwykle w szabas ukazuje się Nowe Niebo - szukam ciebie rabi - nie ma go tutaj - mówią chasydzi - jest w świecie szeolu - miał piękną śmierć mówią chasydzi - bardzo piękną tak jakby przeszedł z jednego kąta cały czarny w ręku miał Torę płonącą - szukam cię rabi - za którym firnamentem ukryłeś mądre ucho - boli mnie serce rabi - mam kłopoty może by mi poradził rabi Nachman ale jak mam go znaleźć wśród tylu popiołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×