Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jaka pościel dla noworodka do łóżeczka

Polecane posty

Gość Mamuśka123
Moje dzieci od maleństwa przyzwyczajone były do spania w łóżeczku w śpiworkach. Super sprawa, jeśli maleństwa to akceptują, ale moim zdaniem jest to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Gdybym miała kupować pościel do łóżeczka szukałabym pościeli z certyfikatami. Np. tu http://www.kamkryst.pl/posciel-do-lozeczka-c-2_57.html mają takie pościele z opinią Instytutu Matki i Dziecka, co z pewnością jest bardzo ważne dla zdrowia Maluchów. Warto poszperać i poczytać w sieci przed ostatecznym wyborem pościeli, jaką kupimy do łóżeczka naszych dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola C
Pytania o różnice pomiędzy rozmiarami jest trochę dziwne - różnica jest tak mała, że nie ma żadnego znaczenia w praktyce - no chyba autor/autorka pytania jest niezwykle drobiazgowy. Co do sensowności stosowania pościeli już od urodzenia: Ile mam tyle będzie opinii. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że nie każde dziecko lubi spać w śpiworku lub pod kocykiem. Pościel to też rozwiązanie, które niekoniecznie sprawdzi się w każdym przypadku i od razu po narodzinach. Kwestia indywidualnego podejścia i wypróbowania co maluchowi najbardziej odpowiada. U mnie prawie przez pierwsze pół roku wystarczył zwykły kocyk bawełniany ale akurat to były ciepłe miesiące, dopiero w 6 miesiącu przyszedł czas na kołderkę. Z perspektywy czasu warto też zwrócić uwagę na prawidłowy dobór poduszki i moment kiedy ją wprowadzamy - bo jak się okazuje jest to bardziej istotne dla rozwoju malucha niż wielkość i wybór formy okrycia. Znalazłam ciekawy wpis na ten temat, z którym zgadzam się niemal w całości. Żałuje tylko, że nie znalazłam wcześniej nic na ten temat - po prostu nie szukałam bo nie wiedziałam, że prawidłowy dobór poduszki jest aż tak ważny. Naprawdę warto przeczytać http://hippo-sklep.pl/blog/jaki-rozmiar-poduszki-dla-dziecka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiśćie, że jest bardzo duża różnica w praktyce jeśli chodzi o rozmiar pościeli... jednak 100x 135 to nie to samo, co 60x90... aczkolwiek w ogóle nie rozumiem, po co noworodkowi pościel... jest całkowicie niepotrzebna... są rożki, kocyki, śpiworki... pościel jest dobra powyżej roku... a swojemu dziecku zmieniłąm pościel na większą dopiero niedawno.. gdy już miało ponad 2 lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola C
Pytanie dotyczyło wyboru pomiędzy rozmiarem 90x120 a 100x135 - według mnie różnica żadna. Dodatkowe 15 cm długości kołdry i 10 cm szerokości dla niemowlaka nie ma najmniejszego znaczenia. Dla starszaka zresztą też. Co do reszty: nie ma co narzucać każda mama doskonale rozpozna w jakich warunkach jej maluch będzie się najlepiej czuł. To bardzo indywidualna kwestia i nie można z góry tego przewidzieć. Co do tego że noworodek nie potrzebuje pościeli - zgoda - bawełniany lub akrylowy kocyk wystarczą w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KryśkaR
Hej, właśnie szukałam pościeli dla mojego bobaska ale widzę że nie jest to taka prosta sprawa. Wydawało mi się, że to wystarczy kupić kołderkę i poduszę z poszewkami, ale widzę że teraz można kupić jakieś cuda baldachimy, ochraniacze i inne bajery. Szczerze mówiąc to nie wiem co wybrać nie chciała bym wydać jakiś wielkich pieniędzy ale nie chce też oszczędzać na dzieciaku żeby mi później na starość nie wypominał :). Spodobał mi się taki wzór http://senna-sowka.pl/galerie-wzorow/posciel-dziecieca-mix-bialy-czarny/ nie wiem tylko czy zakup białej pościeli jest dobrym pomysłem - pościel może być zaraz ufajdana jakimś jedzeniem i nie tylko :D (w sumie już się nie mogę doczekać). W tym sklepie jest wiele innych wzorów które mi się podobają. Proszę o poradę doświadczone matki na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej pościeli do łóżeczka nie chce nakupić głupot bo mi teściowa nie da żyć, a jej nie chce pytać o zdanie bo mi każe kupić pościel z jakimiś śmiesznymi misiami albo innymi dziwadłami. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 111
Mam taką pościel dla dorosłych 2x2,20 i nie polecam Po pierwsze bawełna była i jest sztywna, po drugie wzór taki sobie - jak dla dzieci to nie ma szału ani nie jest fajny ani kolorowy, a po trzecie to zwykła bawełna jeśli sobie przypominam to nawet nie miała atestu oeko-tex może dla tego że dla dorosłych. Co do ceny to dawno nie kupowałam małej pościeli więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KryśkaR
Ale czytałam gdzieś że dla dziecka pościel to właśnie powinno być z bawełny. To z jakiego materiału powinna być pościel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola C
Poszewki / powłoczki nazywane pościelą powinny być z bawełny 100% bez domieszek poliestru. Koniecznie zestaw pościeli musi mieć oeko-tex 100 czyli potwierdzony certyfikatem proces produkcji bez użycia sztucznych szkodliwych barwników i innych substancji uczulających. Jesli kupisz powłoczki z poliestru i nie daj boże poduszka tez będzie z poliestru nie dziw się że dziecko będzie wstawać rano ze spoconą główką lub mokrymi włoskami. Przy pościeli z bawełny zjawisko pocenia nie jest tak intensywne bo tkanina naturalna zapewnia odpowiedni przepływ powietrza lepszy niż w przypadku syntetycznej. Wkład czyli kołdra i poduszka (wypenienie pościeli) dobiera się w zależności czy dziecko jest alergiczne czy nie. Jeśli jest alergiczne to włókna syntetyczne z poszyciem bawełnianym lub z policottonu. Jeśli silne alergie np. na roztocza lub AZS to koniecznie z możliwością prania powyżej 65 stopni. W przypadku wypełnień o tak wysokich dopuszczalnych temperaturach prania nawet do 95 stopni pościeli z poszyciem bawełnianym raczej nie kupisz najczęściej będzie to policoton 50/50 lub 65/35 % ale to jest zrozumiałe i wynika z faktu że 100% bawełna często prana w tej temperaturze mocno się odkształca i szybciej się starzeje. Z wypełnień to najlepiej kupić pościel Hollofil Allerban lub coś podobnego co blokuje rozwój roztoczy. Według mnie warto dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić porządną kołdrę. W końcu będzie służyć codziennie przez kilka lat. Warto też odpuścić sobie te najtańsze kołdry poszyciem ze 100% poliestru. Większość dzieci na takich poduszkach i obleczkach będzie się pocić - sprawdzone na skórze moich maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaa12
O dzięki wiele mi się wyjaśniło bo dla mnie wypełnienie i poszewki to było to samo a jeszcze z tymi poszewkami i wypełnieniami dla alergików to już w ogóle jakaś ciemna magia. A z tym poceniem to musze sprawdzić poduszki mojej Vikusi jutro bo chyba masz rację odkąd przeniosła się do nowego łóżka z nową poduchą zwykle budzi się z mokrymi włoskami. Nieźle jesteś zorientowana w temacie, skąd ty o tym wszystkim wiesz?? Skończyłaś studia na takim kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola C
:P nie, skończyłam ekonomię. Moje studia w dziedzinie pościeli wyglądały tak: jedno dziecko, drugie dziecko , rok pracy w sklepie z pościelą :) Przeczytaj dokładnie co jest na metce tej poduszki tylko nie poszewki ale poduszki. Jak będzie napisane poszycie 100% poliester to zmień na próbę poduszkę do spania na taka z poszyeciem z bawełny 100%. zostaw ją na kilka dni i obserwuj czy mała ma rano spoconą głowę - zakładam, że nie jest chora lub przeziębiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KryśkaR
Wow dzięki Mariola czyli tak jak myślałam bawełna najlepsza, a co do poduszek widziałam w kilku sklepach że wypełnienie uszyte jest z materiału mikrofaza i są one nieco droższe - co to jest ta mikrofaza podejrzewam że jest to jakiś sztuczny materiał ma jakieś lepsze właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola C
Nie wiem dokładnie o co pytasz czy o wypełnienie czy o poszycie :) wypełnienie raczej nie może być zrobione z mikrofazy bo mikrofaza, mikrofibra, mikrowłókno lub microfibre (są różne stosowane zamiennie nazwy) to syntetyczna czyli sztuczna tkanina o bardzo dużej gęstości z włókien poliestrowych /poliamidowych. Jego zaleta to niska cena oraz fakt że tkanina jest bardzo delikatna w dotyku i jednocześnie wytrzymała. Wadą jest skutek dużej gęstości tkaniny czyli mała przepuszczalność powietrza i wilgoci. Poszycie takie jest polecane głównie dla alergików ale sądząc po ofertach w marketach to w tej chwili najbardziej powszechny materiał z którego robione są kołdry i poduszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos dobrze zauwazyl noworodek ma miec ciemno cicho i ciasno i ciepło, przynajmniej przez pierwsze dwa miesiace, tak wlasnie powinny byc zawijane niemowlaki a nie jakies koldry, ma sie czuc tak jak w brzuchu matki, poczytajcie sobie trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie pościel to przesada, przez pierwsze miesiące wystarczy kocyk. Nasza Pani doktor nie zalecała aby trzymać opatulone dziecko dłużej niż przez pierwsze 1-2 tygodnie. Mówiła że to wystarczający czas aby maluszek przyzwyczaił się do nowego otoczenia. Argumentowała też że przetrzymywanie go w beciku lub rożku przez dłuższy czas i krępowanie mu swobodnych ruchów nawet w trakcie snu i odpoczynku może doprowadzić do zaburzeń w rozwoju sensomotorycznym czyli wolniejszego wykształcania i rozwoju mięśni szkieletowych co może doprowadzić do tego że dziecko zacznie później chwytać, raczkować a nawet chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaa12
Mariola - jesteś wielka Poduszka była faktycznie z poliestru, zamieniłam na bawełnianą Viktorii przestały się pocić włosy w nocy. Teraz już wiem że muszę jej kupić nową Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KryśkaR
Witam, Chwile mnie tu nie było wszystkim dziękuje za poradę ja kupiłam jednak tutaj http://szwalniasnow.pl/produkt/posciel-dziecieca-135x100cm/ . Z wszystkich pościeli które oglądałam ta wydaje mi się najładniej wykończona. Sprawdziłam również atesty tak jak pisałyście. Wszystkie moje znajome sikają :)jak widzą tą pościel jestem mega zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mantra098
Pytanie powracające jak mantra. Szkoda, że taki maluszek nie potrafi mówić jaką lubi pościel. To wszystko kwestia prób i sprawdzianów w jakiej pościeli dziecku najwygodniej. Dla mnie jest jasne, że nie może to być chińszczyzna, najlepiej kiedy to będzie polska pościel. http://www.wyjatkowaposciel.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezłe ceny biorąc pod uwagę wysoką jakość pościeli ekologicznej i materaców mają na stronie www.ekomaterac.pl. Od czasu do czasu robią akcje promocyjne, ostatnio był rabat 15 procent, więc zawsze coś. Dodatkowo tanio wychodzi u nich dostawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjątkowa pościel wcale nie jest wyjątkowa - w ogóle nie mają wzorów dla dzieci - a o takich tutaj rozmawiamy, a jak mantra powraca reklama strony a ekomatera ma odjechane ceny. Wygląda na to, że z jednego pytania zrobiła się tutaj wielka tablica reklamowa i tylko patrzeć jak za chwile pojawią się nowe reklamy pościeli w tym razem w niskich cenach. Mariola C - dzięki za cenną wskazówkę o poduszkach - u mnie też pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duży wybór rzeczy do spania w opcji eko mają na stronie www.ekomaterac.pl. Ja tutaj zamawiałem akurat pościel dla synka, z bawełny, bez chemii. Ale są też materace, ponoć bardzo dobre z owczej wełny...ale to może za jakiś czas przetestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owcza wełna ma nieprzyjemny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie mówiłam że będzie reklama ekomaterac :)))) a pytanie było zdaje się o pościel nie o materace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie nazywajmy szamba perfumerią" owca po prostu śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo fajne pościele dla dzieciaczków są w sklepach internetowych teraz :) sama kupiłam moim maluchom do przedszkola żeby miały ładne na lezakowanie :) wiecie, dzieci jak to dzieci lubią mieć bajerki :) polecam sobie zerknąć na te http://www.babymeble.pl/posciel-dla-dzieci-k70/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broszkos
Proszę - http://soccer-shop.pl/53-posciel-dla-dzieci Nie twierdzę, że od razu ma być z jakimiś motywami, bo ważniejsza jest jakość, ale czemu te motywy miałyby się nie pojawić? Dziecko właśnie w ciekawych kolorach będzie wyglądało najlepiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu pojawiają się linki do tego sklepu - bo raczej post powyżej nie jest w temacie a szczególnie że te z sockershop się nie nadają dla noworodka do łóżeczka - idzie gdzie indziej spamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaś reklama, czy kafeteria to słup ogłoszeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×