Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Misssssia

Jestem w 12 tygodniu ciąży czuje delikatne ruchy maluszka

Polecane posty

Gość gość
serio serio ? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź sobie wygoogluj jak wyglada dziecko w 12 tygodniu. Ta mala istota to jeszcze sama galareta, ktora owszem macha nozkami ale czy moze moec tyle sily, zeby kopna mame i ona to odczuwa przez grube powloki bruszne ?? Juz nie mowiac o tym, ze dziecko w tym wieku ma mase miejsca w macicy , nic go jeszcze nie ogranicza, jego konczyny nie sa przycisniete do scianek i ono sobie pływa .Na pewno niczym w nic nie kopie, bo nie ma jeszcze czym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 17 tyg.i od paru dni czuje takie jakby bąbelki. Ale w 12 tyg?no nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Missssia
Pisałam już że nie czuję tego gdy położę rękę na brzuchu tylko czuje to w środku! Możecie pisac co chcecie JA WIEM,CO CZUJE i to moje maleństwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ci wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w drugiej ciąży czułam ruchy w 13 tygodniu a w 14 byłam już pewna, że to nie były jelita :P W pierwszej ciąży czułam w 16 tygodniu, więc też dośc wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Missssia
Jak dbasz tak masz ...najwidoczniej tak! Ludzie którzy nie potrafią słuchac swojego ciała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwny jest fakt,że te moje jelita poczułam w dwunastym tygodniu i czułam je już do końca ciąży a po porodzie znów ich nie czuję:) a może ja już nie mam jelit.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
puknij się, 12 tydzień wariatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jeśli jesteś bardzo szczupła raczej nie możliwe że to ruchy maluszka, ja mam bardzo cienką skórę na brzuchu i lkarz powiedział ze szybko mogę coś poczuć nawet koło 16-17 tygodnia, i tak się stało i czułam szybko ruchy ale to był jakiś 17 tydzień.Pamiętaj że dziecko jest wtedy bardzo nisko i jeśli czujesz coś na granicy pępka itp to jelita nie dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla autorki to i tak nie ma znaczenia, za głupia i nie rozumie, ona pewnie już czuła ruchy na tydzień po zapłodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ginekolog powiedziała że pierwsze ruchy malucha można poczuć już w 15 tygodniu ciąży a jeżeli macica rośnie w przód a nie wszerz (wąska budowa macicy co można poznać po wąskim , spiczastym brzuchu ciążowym) to pierwsze ruchy , nawet widoczne gołym okiem da się zaobserwować już pod koniec 14 tygodnia. W 12 tym tygodniu można poczuć trzepotanie w dole brzucha i to też są słabe ruchy płodu. Moja Mama mówiła do swojego lekarza że coś jej się dzieje w brzuchu (była wtedy pod koniec 12 tygodnia licząc od ostatniego okresu) że czuje jakby jej żaby bulgotały a lekarz się zaśmiał i powiedział że wyczuwa powiększoną macicę i że to nie żaby tylko ciąża (to byłam ja, czyli drugie dziecko mojej mamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka miesięcy temu śmiałam się z dziewczyn jak opowiadały że na początku ciąży miały buchania gorąca albo ślinotok (ja w pierwszej ciąży czegoś takiego nie znałam) oraz że usypiały na stojąco (ja miałam energię za dwóch), sądziłam że wymyślają i pieszczą się. Dziś jestem w drugiej ciąży i czuję to samo plus wymioty i przestałam już z kogokolwiek drwić. Autorko, człowiek uczy się z własnych doświadczeń a że większość ich wogóle nie ma więc co się dziwisz takim wypowiedziom ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Ja czułam ruchy na przełomie 13/14 tc, takie delikatne łaskotanie. Na początku nie byłam na 100% pewna, że to ruchy, bo to była moja pierwsza ciąża, wydawało mi się za wcześnie, ale lekarz powiedział, że szczupłe osoby mogą wyczuwać ruchy wcześniej. I faktycznie to było to :) Bo łaskotanie nie ustawało, ciągle je czułam, aż potem zaczęło się zamieniać w kopniaki, dokladnie w tym miejscu, gdzie czułam wcześniej łaskotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5razy rodziłam jestem szczupła ale w życiu nie wyczulam ruchów w 12 tyg. Zawsze koło 20 tyg. W trzeciej ciąży wydawało mi się że koło 15 tyg synus kopie ale lekarka się zaśmiała tylko i mówi to ruchy jelit dają takie odczucie to za wcześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 2 tyg będzie temat" moje dziecko stuka rytmicznie w mój brzuch" mówi już do mnie.. jest takię mądre :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Missssia
No i jednak są osoby które też tak czują. Fajnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w 14 tc i juz od 2 tyg codziennie przez jakis czas odczuwam wewnetrznie (nie przez skore brzucha ;)) ruchy dziecka. tydien temu mialam pierwsze przeswietlenie i dziecko tak machalo nozkami i raczkami ze lekarz nie mogl ladnego dzjecia zrobic :d kazdy ma inny organizm i kazda ciaza tez jest inna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może to przepowiednia że sraczki dostaniesz? Bo sraczka jak miłość nie wiesz gdzie cie zastanie czy w autobusie czy w tramwaju nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sa naprawde jelita, w ciazy sie wsluchujemy w swoj brzuch i kazde pukniecie nam sie wydaje kopniakiem... To normalne ze dziecko sie rusza na usg. Z tego co pamietam macica wewnatrz nie jest mocno unerwiona i ruchy odczuwamy badziej na skorze i sasiednich narzadach... A jelita potrafia kopnac, smyrac, bulgotac, muskac... Ja czulam kopniaki cale poltora roku miedzy ciazami i od samego poczatku drugiej ciazy... To znaczy ze to tez dziecko:)? A czasem to byly kopniecia jak w zaawansowanej ciazy. Nie jest tak ciezko sie pomylic wbrew pozorom. W 12tc macica jest wielkosci duzej pomaranczy czy pomelo, nie ma mozliwosci poczuc ruchow malenkiego jeszcze dziecka, za to jelita pracuja ze wzmozona aktywnoscia i te ruchy jelit sa odczuwalne w calym brzuchu. W pozniejszej ciazy latwiej rozroznic co to dziecko a co nie. No ale niech kazdy uwaza jak mu lepiej, jak kogos ciesza te ruchy to niech sie cieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak jest przedmowczynio. Nieraz nie bedac w ciazy czulam takie poruszenia w brzuchu jakby to dziecko sie przesuwalo. Smialam sie nawet z tego. Tez jestem szczupla. ;) Poza tym nie ma mozliwosci czuc caly czas dzieciatka w tak wczesnej ciazy, jak np w 30 tyg. I na koniec. Kazdy plod fika i sie rusza, nim jeszcze to poczujemy. Dodam, ze ciaza to stan gdy wszystkio sie w organizmie zmienia. Od wielu tygodni odczuwam to o czym pisza niektore panie. Z tym, ze nie myle tych bulgotan, laskotan i jeszcze czegos z *******.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vingi
Ja pitole..jakie kopniaki?! Niektorzy tu myla ruchy dziecka w zaawansowanej ciazy z delikatnym laskotaniem wewnatrz brzucha plodu pod koniec 1 trymestru.. Ja w 1 ciazy poczulam ruchy dziecka dopiero ok 18 tyg. W drugiej juz pod koniec 12 tyg.. i sorry ale wiem czym jest bulgotanie w jelitach, a czym sa ruchy plodu, bo juz w 2 ciazy umiem to rozroznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia gość
Misiaaaa, nie przejmuj sie tymi niskich lotow opiniami. Ja wlasnie szukam w necie opisow matek, ktore tez czuja tak wczesnie jak ja a jestem obecnie w 12 tygodniu. To moja druga ciaza i w pierwsze czulam ok 16 tyg. Teraz czuje, jak sie spokojnie poloze, ze dzidzus lekko laskocze w srodku. Ewidentnie zadne jelita i nie dam sobie tego wmowic. Nie czuje tego gdy chodze, siedze itd. Tylko i wylacznie gdy poloze sie spokojnie, glownie przed snem. Wiec to mozliwe. A te, ktore sie z ciebie smieja pewnie wziely sobie do serca, ze szczuple kobiety czuja wczesniej a ze same sa pewnie slonicami na wypasie to i zal dupke scisnal. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to jak najbardziej możliwe :) Ja na początku ciąży czułam dokładnie to samo , teraz będąc już na finiszu czuje każdy ruch , czkawkę i kopnięcia Franka :) Trzymajcie się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 12 tyg ciazy i takze czuje delikatne muskanie w brzuchu , to moja druga ciaza , tez myslalam ze to nie mozliwe a jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 12tc? Ja pierwsze ruchy i to delikatne poczułam w 20tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poczulam w 17 ale w 12 to niemozliwe, medycyna nie odnotowala takiego przypadku, dziecko jest zbyt male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem w stanie uwierzyć, bo sama w 2 ciązy poczułam w 14. Jak ktos jest badzo szczupł i na dodatek to kolejna ciąża to mięśnie tez nie są juz takie zwięzłe i moze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena1213
Proszę się nie śmiać z autorki postu, bo może pisać prawdę.Jestem w 13 tyg ciąży i nie czuję delikatnych ruchów tylko zdecydowane i mocne aż boli.Co więcej leżąc na plecach widzę ruchy dziecka,jak przechodzi z lewej strony na prawą.Dla niedowiarków i kobiet które uważają że jak ktoś przechodzi ciążę inaczej niż one same to jest to nieprawda mogę wysłać zdjęcia jak bobas mi już fika po brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×