Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość imiona_różne

Fontanna_Bibianna_Magnolia_Odolan_Gawor_Gaspal_czyli_imiona_2013

Polecane posty

Gość imiona_różne

Właśnie przeglądam popularne imiona nadane w Warszawie w 2013 roku.. Wśród imion, które zostały tylko raz nadane jest wiele "wyszukanych, ładnych, dziwnych, śmiesznych, obciachowych, wymyślnych" co tam sobie chcecie.. _ Zaskoczyło mnie imię Fontanna :) no dla mnie jakaś przesada.. i jak to zdrabniać? Mam nadzieje, że chociaz nazwisko jest normalne, bo np. Fontanna Ogórek czy Zając to jakoś dziwnie brzmi. Jest m.in. Aura, Ilia, Karla, Bibianna (!), Milla, Magnolia, Romualda.. ale jest tez jedna Sylwia, Jolanta, Aneta czy Beata. _ Dla mnie z tego zestawienia imion, o których pojęcia nie miałam, że są, albo nie spotkałam się z tym, żeby ktoś je nadał (a wyczytałam np. w kalendarzu).. to super jest imię Magnolia. Bardzo ładnie się kojarzy.. super.. _ Z męskich raz nadane m.in: Odolan, Gawor, Gaspal, Rufus, Zdobysław, Ferdynand czy Dionizy. Ciekawe jak rodzina reagowała na takie imiona.. czy coś mówili, czy odradzali.. a może to ktoś z rodziny podsunął takie nietypowe dziś imiona. _

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam jedna Bibianne, babka jest po 50tce prowadzi 'ekskluzywny' second hand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiona_różne
noo też się śmieję, do męża, że każdy roczniak to Zdobysław hihi bo wszystko chce zdobyć, wszystko chce mieć, wszystko chce zobaczyć, spróbować, dotknąć.. zdobyć chce świat hihi a i sławę taki roczniak ma w rodzinie ;) od dziś będę do synka wołała Zdobysławie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiona_różne
Znalazłam stronkę .. można zobaczyć popularność danego imienia (ogólnie) w Polsce, w Skandynawii i na świecie oraz sprawdzić zdrobnienia dla różnych imion.. wystarczy wpisać wybrane imię http://www.imiona.info ps.Zdrobnienie od Zdobysława: Zdeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) niezłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdobyslaw-Zdobys:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fontanna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milla- cudne, gdy będzie córka to to imię chyba wygra :) Jest śliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te różne dziwne.. Odolan, Gawor.. no dziwne.. ale jakoś z niczym się nie kojarzą.. ale Fontanna? ;) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja o Bibiannie słyszałam, ale nie znam osobiście nikogo o tym imieniu. A skrót to pewnie Bibi (jak marka szwajcarskich smoczków i butelek dla niemowląt) ;) więc jeszcze nie najgorzej. A Rufus to zachodnie imię i można zdrabniać Rufi. Natomiast Ilia to imię wschodnie i w dodatku MĘSKIE. To Ilia zawsze mi się podobało i gdyby nie końcówka -a, któa w Polsce kojarzy się żeńsko to pewnie byłoby strasznie popularne w dobie tych wszystkich Nadii i Aurelii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego chcesz nadać dziecku żydowskie imię? (Przy okazji z tych, które szukasz podoba mi się Avi - męskie - któe występuje samodzielnie albo jako skrót od 3 różnych imion (Avihu, Avigdor, Avram), no i trochę się kojarzy z formatem .avi ale co tam :) brzmi dobrze. Ari reż jest niezłe (skrót od Arieh, Ariel i jako samodzielne imię.) Mnie się podobają nordyckie - twardo brzmiące i mające fajne znaczenia po przetłumaczeniu. Nie cierpię słodkich dziecinnie brzmiących imion, które potem nie pasują dorosłej osobie. (Do dziś nie wyobrażam sobie dorosłego o imieniu Kacperek albo Patryk, albo Andżeliczka, Maja, czy Zuzia.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo mamy z mężem żydowskie korzenie. Mój syn to Aaron, córka Rachela. Dla chłopca podoba mi się Noe i Samuel, mąż nalega na Ezechiela. Dla dziewczynki nie mam bardzo pomysłu. Może po prostu Maria... A może Sara. Nie wiem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milla - śliczne:) Ilia - takie chyba córka Skrzyneckiej ma? Dorosłego Kacperka tez sobie nie wyobrażam ale Kacper owszem;) Tak samo jak Patryk (znam dwóch i nie brzmi dziwnie), Zuzia - dla dorosłej kobiety Zuza (podobało mi sie zawsze:) ). Za to Andżelika i Maja to faktycznie dziwne. Owszem można niby mówić Andżela (czy jak to tam sobie piszą;) ) albo Majka, ale i tak masz racje że kiepskie;) Mi się z takich "normalnych" imion podobało jeszcze Alicja:) A dla chłopaka zawsze ciężko było mi znaleźć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałam nazwać córkę Maria i powiem szczerze że jestem zaskoczona, wpisałam imię mojego synka (Jakub) oraz Maria i Maria jest bardziej popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rachela śliczne:) Sara - mój szef ma wnuczkę Sarę i ciągle powtarza jaki jest zły na córkę za to imię, bo co idzie z wnuczką na spacer i woła po imieniu to zlatują sie psy z całego miasta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo (nie obraź się) starodawne te imiona powybieraliście. Było sprawdzić w necie jakie się teraz nadaje w żydowskich diasporach na świecie (głównie USA i Izrael). Jest taka str. onlysimchas i tam masz różne zakładki, między którymi są births (narodziny) i bris (brit milahs/obrzez.), gdzie możesz być na bieżąco z aktualnymi trendami imiennymi. W zakładkach bar i bat mitzvahs też będą nie takie stare, ale już trochę sprzed lat, bo dzieciaki starsze (12/13 l.) Na str. jest wyszukiwarka z filtrem krajów. Jak zamierzacie może wyjechać to może warto dać jakieś popularne imię w społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze autorko tee
autorko tematu jaka ty glupia jestes:D Ty myslisz.ze w Wawie mieszkaja sami Polacy??jest masa dzieci urodzona w polsce z zagranicznym pochodzeniem.I co maja myslec krewni:D jak mama i tata sa na kontrakcie w warszawie,urodzi sie dziecko i dadza mu na imie Abelone. Dal ciebie szok,a dla skandynawow normalne imie. Pomysl o tym,ze czesc ludzi w PL jestutaj tylko przelotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam od Marii wolę wersję Marianna, bo mniej oklepana i kojarzy mi się z moją fajną babcią i fajną koleżanką. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilai to - powtórzę się - męskie imię! A Mila (ale przez jedno L) jest teraz bardzo popularne, ale mnie się nie podoba i kojarzy z krajami byłej Jugosławii (skąd zresztą pochodzi). To inaczej Miła. Nie wiem skąd pęd Polaków do nadawania imion o obcej pisowni mimo że jak wół mają głupawe znaczenie (np. Nadia = Nadziejka, Mila = Miła, Nikola = Mikołaj, Natasza = Natalka, Maja = Marysia i można tak jeszcze długo ciągnąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilia a nie Ilai*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakim cudem zapisano wam w USC Aarona przez Aa? W j. polskim to przecież Aron przez jedno A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednym A jakby trochę fajniej brzmi. Po prostu Aron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj pies to RUFUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilia to inaczej po Polsku Eljasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×