Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Gość laurkachmurka
Tajska nie wydziwiasz, na takie wyoprawy raczej się nie wybieraj. a pogoda ogolnie w tym roku zap[owiadaja kiepskie desczowe lato i kilka dni upalnych i na razie im się to sprawdza bo większość czasu od maja do dziś padało albo było średnio a tych uplanych to może z 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anii ja bardzo bym chciala jechac nad morze. w gorach tez jest swietnie, bo gdzie nie pojdziesz to z kazdej strony masz inny widok itp. juz mowie swojemu M, ze ja mu kilka razy poszlam na reke z gorami, to on powinien mnie tez zrozumiec i jechac ze mna nad morze:) czy deszcz, czy nie, to wiem, ze nawet chcialabym posiedziec na plazy i wsluchac sie w fale morza:) negocjacje trwaja!:) momi nie zalamuj sie miesiaczka tylko pomysl, ze nowy cykl to nowe starania i wszystko jest mozliwe:) laurka ja tak mialam, ze moj gin poszedl na urlop i 14dc dopiero mialam robiony monitoring. 4 tyg to nic! a jakbys na 1 wizyte czekala 4 miesiace?! autentycznie taka babka u mnie w przychodni w szpitalu tyle czekala i lekarz zalozyl jej karte ciazy z data wstecz...myslalam, ze prywatnie gdzies leczyla sie przez ten czas, a okazalo sie, ze to jej 3 ciaza i nie ma pieniedzy na leczenie prywatne. to dopiero hardcore czekac 4 miechy! Brzoskwinko ja mialam ustalone tak miesiaczki od pierwszego plamienia, poniewaz moje okresy kiedys byly bardzo skape i moj ex-gin tlumaczyl, ze w moim przypadku nawet plamienie jest okresem...nie mialam krwawien tylko plamienia mniejsze, czy wieksze i to niestety byla moja miesiaczka:/ ten sam lekarz powiedzial mi tez, ze z roku na rok moze byc gorzej i zebym szybciej myslala o ciazy. to bylo jakies 3 lata temu, czyli bylam w Twoim wieku mniej wiecej. dla mnie to bylo za wczesnie, bo poszlam na studia i mielismy uzgodnione z moim M, ze najwczesniej planujemy pod koniec 1 stopnia moich studiow, bo chociaz mam juz wyksztalcenie, a mgr gdyby cos to 2 lata, wiec latwiej zrobic mgr w 2 lata niz jakbym miala robic inz w 4 lata;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laurka no wlasnie tak mi sie wydawalo, ze w gory to nie jest wskazane a juz bardziej chodzi o te szlaki...np wg mapy obliczysz, ze szlak w jedna i druga strone wyniesie 8h, a my idziemy np 10h, bo robi sie przerwy po drodze na jedzenie, na zalatwienie potrzeby- sikanie...jeszcze w zeszlym roku mielismy taka sytuacje, ze zabraklo nam wody i wlalismy wode ze strumyka w butelke, to niech nas przykladowo wezmie biegunka na szlaku od tej wody:/ oszczedzalismy sie z jej piciem, to jak pocilismy sie, to wyobraz sobie, ze sama sol z nas wychodzila, a nie ze sol z potem tak jakby organizm byl odwodniony. a jakby doszla do tego biegunka przez picie wody ze strumyka, to jeszcze szybciej czlowiek odwodni sie. kocham gory, ale czasami bardzo meczace bylo schodzenie, bo kolana mi wysiadaly...chyba w zeszlym roku jak dobrze pamietam poszlismy do Jaskini Mylnej, to czasami trzeba bylo chodzic w niej na czworaka, to cos mi w prawym kolanie strzelilo i pozniej nasze wyprawy w gory tez na tym cierpialy:/ wiem, ze sa rozne sytuacje w zyciu, czy w domu, jak ktos juz ze soba mieszka, ze druga polowke bardzo poznaje sie, ale na szlaku wierzcie mi, ze wychodzi czesto prawdziwe oblicze czlowieka w sensie, czy pomaga drugiej polowce, czy niesie pomoc, wspiera, pociesza itp. i czy przede wszystkim znosi marudzenie ;P Pestka dzieki za zaproszenie- mila jestes:) no zobaczymy jeszcze, co wyjdzie z urlopem, bo jak faktycznie bede w ciazy to zostaje morze i nie ma bata. jeszcze nawet terminu nie mamy zaklepanego, bo czekamy jak skonczy sie projekt w pracy u mojego M, bo wczesniej nie da rady jechac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynovo
Dzieki Kniass! Tsh wyszlo mi 3 :/ i ft 4 w gornej granicy i żeby nie przeszło w nadczynność i żeby tsh się nie zablokowało to mam na kolejne 2 tygodnie brac 50x5 dni w tygodniu, 25x2 w tygodniu, a po 2 tygodniach kontrola i ewentualna modyfikacja po wynikach... :/ mam nadzieje, ze zbije wyniki...myslalam, ze mi wieksza dawke da, ale podobno ze wzgledu na ta ft 4 nie ma takiej potrzeby narazie. a jak Ty sie czujesz? Anii - to moja ulubiona sałatka ;) będzie Ci smakować! dorzucam czasami do niej jeszcze pestki dynii lub słonecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tajska jak coś to nie ma problemu pisz. Zadupie tu jest ale jak samochodem to dacie radę, można nawet wyskoczyć nie do trójmiasta na plazę tylko moja siorka mówiła bliżej jest na Stegnę , Jantar . Łóżko jest , pościeli mam od groma z luzem i ciut . Ręczników też nie trzeba brać mam zapas wszystkiego. Kuchnia do dyspozycji . Ja będę teraz sama do przynajmniej 10 sierpnia się nikt nie wpisywał w grafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynovo ja tez mialam tsh 3 , ale przed ciaza bralam 50 a teraz 100x5 i 150x2, jutro mam gina i endokrynologa. Mi dosc szybko idzie tsh do gory. Po poronieniu mialam wynik taki ,ze zanim zaczelam sie leczyc takiego nie mialam . Ale teraz czuje sie dobrze na tej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goalka walcz o swoje, a chodzi mi o zwolnienie lekarskie!!!! co to kuzwa za lekarz dziwolag??!! to u mnie w bylej robocie dziewczyna miala prace biurowa, a na zw poszla bardzo szybko (niby problemy z ciaza)...ale mi sie wydaje, ze specjalnie wziela zw, bo w pracy trwal wielki projekt, ktory obejmowal nasze miasto i taka nerwowka panowala, wiec nie dziwie sie jej...jeszcze ludzie do domu zabierali prace- czyli pisali pisma. wyobrazasz sobie wynoszenie dokumentacji zakladu, bo chodzi o przestrzeganie terminow? to jest nielegalne wynoszenie pism, a ludzie tak robili, bo inaczej zaklad duzego dofinansowania by nie dostal, bo w pracy nie bylo czasu na odpisywanie na pisma...a dofinansowanie to bylo na iles milionow zlotych. masz prawo isc na zw, bo pracujesz w zlych warunkach, czyli pyly, roznego rodzaju wdychanie pylow i zapachow substancji, ktore uzywacie w gabinecie. jeszcze do tego dochodzi niewygodna pozycja i narazenie na choroby zawodowe....jest dobrze poki jest dobrze, ale niech cos Ci sie stanie (tfu tfu), to kto za to odpowie? sa stanowiska pracy, ze niekoniecznie mozna wziac zw, ale sa tez takie, zeby najlepiej isc na zw od 1 miesiaca ciazy. myslisz, ze ktos widzi Twoje zaangazowanie i docenia, ze pracujesz w ciazy?:/ nie wiem, czy pracujesz u kogos, czy masz cos swojego, ale jak pracujesz u kogos, to ta osoba tylko chce zebys na nia robila, a Twoje zdrowie to zajmuje dopiero ktores miejsce:/ napisz, jak bedzie na usg i co wywalczylas w kwestii zwolnienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka Tobie to widac, ze brakuje towarzystwa ;);) wzielabys swojego chlopa za uszy i zagonila do siebie ;P albo siostrze zabierz dzieci ;P Zmykam i odezwe sie pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynovo
Kniass a mialas badane ft4 teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynovo nie teraz nie, jutro bede u endo to pewnie mi przepisze, chociaz ja mialam w normie ft4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Dzieciaki są na obozach , a 19 jadą z babcia. Młoda od dzisiaj rana szaleje we włoskim Cesenatico jest zadowolona dzwoniła już do mnie. A ja najprawdopodobniej jutro dostanę wreszcie kiredyt nie tyle ile chciałam ale na czynsz , umeblowanie i kasę fiskalną starczy jak się zepnę . Zaraz dzwonię zaklepywać lokal finalnie . Tajska mnie nic nie bedzie brakować terz do grudnia kwitnę w pracy , jak ruszę ze sklepem to przepadnę na amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Jeśli to jedynie młodego będę odbierać z Niechorza jak nie wytrzyma, i będę zabierać do siebie, takie mam niejasne przeczucia mętne , no ale zobaczymy jutro rano jedzie na swoje pierwsze kolonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , gosc pytal czy juz teraz chce isc na zwolnienie, pisalam we wczesniejszym poscie ze chcialabym isc od pazdziernika , nie teraz. Tajska no wlasnie zrobilam zamieszanie w klinice, teraz moze moj gin bedzie na fochu, ale z drugiej strony dobrze wiedziec teraz ze nie planowal mi dac do konca l4. nie wyobrazam sobie pracowac w 7 miesiacu w moim zawodzie. teraz mi jest ciezko a co dopiero pozniej. cytrynovo super wiadomosc!! gratulacje, teraz dbaj o siebie i zaraź ciaza jakas nasza staraczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Cytrynova no tak jest obojętnie jaka kreska i czy później zniknie to się liczy, mi moja ginekolog też mówiłą że nie ważne jaka ta druga ale jeśli cokolwiek się pokazę to nie ma opcji zeby nie było ciąży. To teraz Tajska dawaj ten test rób że no :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg mam kochana moja w srode:) pisalam o tym dzis rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeju widze ze słonce nie słuzy eheheh;P sorki zle doczytałam;) Goalka ja tez max 7,5 miesiaca planuje pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
Wszystko jest w porządku dziewczyny :-) dzidzia cudna<3 na początku lezala sobie z reka pod broda a potem fikala krecila sie, machala raczkami i nozkami,szkoda ze jeszcze nie moge poczuć tych fikolkow :-) cudowny widok :-) to koncowka 12 tygodnia,w srode zacznie się 13 :-) wiecie co jak dzisiaj zobaczylam moja kruszyne to jakos tak mi odrazu wpadlo do glowy ze to chlopczyk :-) jejku moglabym codziennie na usg chodzic <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynowo, gratulacje, no to teraz niech wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, że tak szybko zareagowałaś. Rybcia, myślałam, że już zrezygnowałaś z pisania na forum. Mam nadzieję, że dotrwasz w spokoju do podpisania umowy i będziesz mogła z czystym sumieniem powiedzieć o ciąży w pracy. Goalka, a jak usg u Ciebie? Apropo tej pracy w ciąży, to ja np uważam, że jeśli kobieta czuje się dobrze i praca nie grozi jej ciąży to lepiej żeby pracowała, jestem przeciwniczką brania zwolnienia na wszelki wypadek bez powodu, kiedy np praca nie obciąża organizmu i nie zagrażża dziecku i kobiecie. No ale wszystko ma swoje granice i są sytuacje, kiedy ze względu na bespieczeństwo lepiej nie pracować i lekarz powinien to wiedzieć. Co on Ci goalka powiedział, że pracujesz w bespiecznych warunkach? Ech, jedni przesadzają w jedną stronę, a drudzy w drugą. Wiadomo, że pod koniec ciąży to praca np w sklepie czy inna w niewygodniej pozycji jest uciążliwa. Ja też kiedyś słyszałam historię, że kobieta pracowała w sklepie, gdzie wiadomo, dużo się stoi, chodzi itp, to też lekarz jej nie chciał dać zwolnienia. I to nie tak, że ona chciała się lenić tylko jakoś pod koniec ciężko jej było, to powiedział nie i koniec, musiała lekarza zmienić. A tak z innej beczki dziewczyny w ciąży dużo przytyłyście już jeśli można zapytać? Nie wiem czy Wam pisałam, ale mam taką koleżankę, która na dniach rodzi i mówiła, że w ogóle nie przytyła. Waży tyle, co wtedy kiedy zaszła w ciążę. Ma nadwagę, to może dlatego. Mówi, że z boczków i pupy jej zeszło, a brzuszek się uwydatnił i podobno mówią, że ładnie wygląda. To jak urodzi, to będzie mniej ważyć niż przed ciążą, a przed ciążą ważyła chyba 80kg czy jakoś tak. Nieźle, dzidziuś ją odchudził. Jak kiedyś przeczytałam, że ktoś tak ma, to myślałam, że ktoś głupoty wypisuje, ale widocznie to prawda, że tak może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już doczytałam Goalka, że usg w środę. Tak mi się wydawało, że pisałaś kilka dni temu, że w środę, ale jak przeczytałam rano, że masz wizytę, to pomyślałam, że coś mi się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka, super, to tylko czekać do następnego usg kiedy płeć poznasz. A jak synuś to jakie imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Brzoskwinka no to super :D Też tak czuję ze u Ciebie będzie synek. Ja na L4 nigdy żadnym nie byłam, ale też nie wiem wiadomo że jak praca stojąca, czy szkodliwa to pewnie ze lepiej wziąść wcześniej niż póżniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka super;) cudny widok nie? ja tez mam jak ty ze mogłabym codziennie na usg chodzic albo chociaz raz w tygodniu;) Momi tez tak mysle jak ty ze przesada jest branie L4 ledwo po zobaczeniu 2 kresek. jesli praca nie zagraza ciazy to do 5,6 miesiaca spokojnie mozna pracowac. Rybcia a kiedy ta umowe dostaniesz dokłądnie? i od razu nastepnego dnia powiesz o ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Momi nie myslelismy jeszcze nad tym :-) ale podoba nam się filip,Fabian i Dominik :-) Laurka cudownyyy :-) a tyle trzeba czekać do następnego ;-) Pesteczka :-) :-* A i z usg termin narazie wychodzi mi dzień wcześniej niż z om , 20 styczeń <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Dostałam kredyt :D wprawdzie nie wielki ale na początek wystarczy . Boże jaka jestem otumaniona i zestresowana, normalnie w szoku jestem. Jak jeszcze z facetem się ułoży to chyba wyjdę z siebie i stanę obok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Pesteczka, dobre wiesci:) powodzenia Brzoskwinka ciesze sie ze wszystko jest ok! z tymi tygodniami to idziesz jak burza:) tez mam przeczucie u ciebie ze bedzie chlopczyk. ale wiesz, to taka zgadywanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIĘŻARÓWKI Laurkachmurka________26 lat______19 tc________05.12.2014 evilinka_______________30 lat______19 tc________01.12.2014-córka Goalka________________28 lat______17 tc_______18.12.2014 taka tam dziewczyna ____27 lat______13 tc________styczeń 2015 rybcia1987_____________27 lat______9 tc_________21.01.2015 brzoskwinka14__________21lat______11tc_________21.01.2015 anii84__________________30 lat______10 tc________02.02.2015 STARACZKI tajska_______________23lat_______6 cykl staran_______________10.07.2014 martucha020290______24 lata_____3 cykl starań_______________22-27.07.2014 karnataka____________27 lat______10 cykl staran_______________3.08.2014 momi86 _____________28 lat_______ 3 cykl starań______________ 01.08.2014 margaret112 _________30 lat________8 cykl starań______________ 01.08.2014 papi11______________22 lat________3 cykl starań______________19.05.2014 ryba88______________26 lat________9 cykl staran______________ 04.06.14 Czarnulka2013_______29lat________3 cykl starań______________26.05.14 Gość_M_____________32lata______~7cykl starań______________~01.06.14 Miranda454__________24lata_______1cykl starań_______________19.05.2014 Karola300____________30 lat_____3 cykl starań_______________16-24.07.2014 Madalena84__________30 lat________5 cykl starań_______________29.06.2014 kniaas_______________23 lat________2 cykl starań_______________28.06.2014 kikutełek____________24lata______1 cykl starań_______________05.06.2014 ma7usia____________27lat______2 cykl starań_______________06.-10.07.2014 Mirabella1983 _________31 lat ____ 4 cykl starań _____ 17-20.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
evelina zamien sie z laura w tabelce,ty masz pierwsza termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×