Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Gość tajska
Cytrynovo czuje, ze raczej nici z tego wyjda, bo dostalam tradzik na brodzie, a zawsze tak mam przed okresem- tzn pojawia sie tradzik:/ podswiadomie czuje, ze raczej nie wyszlo. tak, jestem wytrzymala:D ilez ja w zyciu testowalam, bo myslalam, ze jestem w ciazy, a okazalo sie, ze to byly dluuugie cykle...ehh :D ale dzieki, ze wierzycie we mnie:) taka tam dziewczyna dzieki za info. ja tez mieszkam kilkadziesiat km od Lodzi i naprawde jakbym miala rodzic w Lodzi to nie wiem gdzie...u mnie w miescie tez nie ma rewelacyjnych warunkow, chociaz kadra troche zmienila sie, ale duzo znajomych, ktore rodzily, to mialy jakies komplikacje, ze zle porod odebrali (w sumie wszedzie tak moze byc). ode mnie lekarze ginekolodzy, ktorzy maja wylacznie prywatne gabinety, to odsylaja tylko do Matki Polki. w klinice Barlickiego slyszalam, ze tam to jest dopiero multum studentow. moj tata w Barlickim byl operowany na hemoroidy (chyba?), to kurcze ile studentow ogladalo jego tylek;D ale mial ubaw... taka tam a gdzie chcesz rodzic? myslalas nad tym? ciekawe w ktora strone od Lodzi mieszkasz:) ja blizej w strone Piotrkowa Tryb., ale w Piotrkowie nie chcialabym rodzic. czesc osob rodzi tez w Opocznie, ale znam tez takie kobiety, ktore mieszkaja w Belchatowie i rodza wlasnie w Matce Polce. trudny wybor, ale jeszcze o tym nie mysle:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajska ja mam z pracy opiekę w luxmedzie, ja nie pisalam o prywatnych wizytach bo one zazwyczaj od 80 do 150 zł kosztują a o abonamencie właśnie np. w luxmed czy czymś takim gdzie za miesięczna oplata masz wizyty i badania w cenie ze moze to bardziej by sie opłacało. Ja mysle ze spróbuje do tego medeora, tam trzeba sie na wizytę w 36 tyg umówić (z tego co mi koleżanka mówiła to ze 2 m-ce wczesniej trzeba dzwonic). Tylko tam na NFZ może być tak ze jak nie ma miejsc to i w dniu porodu Cie odesla ale w takim przypadku trzeba w publicznym szpitalu i tak rodzic :) ja nie wiem czy madurowicz czy matka polka, tak jak kiedyś Ci pisalam o obu wiele złych opinii slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytam wszystkie ciezarowki o to, bo chyba nigdy nie pytalam - jak chcecie rodzic? czy tradycyjnie na fotelu ginekologicznym, czy moze w wodzie albo w kucki? macie jakies mozliwosci, co do wyboru jak powinien wygladac Wasz porod? widzialam kiedys na jakims programie, ze kobieta "na pieska" rodzila...podobno najlepiej jest rodzic w wodzie albo w kucki, bo wtedy dziala grawitacja i dziecko szybciej wychodzi, a w wodzie ddziecko nie doznaje szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anii pamietam nasza rozmowe:) to czekam w takim razie, jak bedziesz blizej porodu i co wybierzesz i czekam oczywiscie na same relacje z porodowki:) ale fakt faktem, ze porod porodowi nie jest rowny i Ty mozesz byc zadowolona, a inna kobieta nie bedzie. ewentualnie mozna poczytac opinie w necie, czy na roznych forach, gdzie chwala sobie porod w Lodzi, ale tak jak mowie sa rozne gusta. uciekam od Was i zajrze pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja juz po wizycie, ale duza ta moja dzidzia!! nawet w calosci jej nie udalo sie uchwycic:) wszystko jest w porzadku ale plci jak nie znam tak nie znam....ech, chociaz gin powiedzial na poczatku ze nic z tego, ze sprzet nie pokaze, ze troche jeszcze za wczesnie ale na samym koncu powiedzal ze bardziej by sie sklanial na chlopczyka...wiec pytam na ile to pewne i uslyszalam ze 51% na chlopczyka, reszte na dziewczynke, eeechhhh zadna pewnosc, teraz mam dylemat czy isc jutro do tego gin na nfz., jesli sie zdecyduje to co mu powiedziec? ze po co przyszlam? skoro inny lekarz prowadzi moja ciaze. czy powiedziec prosto z mostu ze chcialam sie dowiedziec o plci? Martucha to teraz meza z lozka nie wypuszczaj:) cytrynovo ja dlugo odczuwalam w podbrzuszu podobne bole do okresowych, ale jak zaczelam brac luteine to wszystko przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka tam dziewczyna korzystając z pogody póki jest :) ja dużo nie wychodzenia chyba ze rano lub wieczorem bo normalnie upały źle znosze a teraz wole nie ryzykować. Co do studentów w matce polce to trzeba rodzić w weekend wtedy ich nie ma :) jak lezałam kiedy miałam zabieg usunięcia pustego jaja to pojawili sie dopiero w poniedziałek na obchodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goalka cieszę sie ze wszystko w porządku :) możesz powiedzieć ze chodzilas prywatnie a teraz chcesz na NFZ i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Ja jestem tak zalatana że nie mam kiedyś się podrapać. Odebrałam klucze od sklepu i normalnie jestem przerażona tym pomysłem :P Czy w ogóle na czynsz zarobię, czy w ogóle ludzie będą kupować. Wrocilam do domu na jednej nodze poodbierac dostawy i jadę zaraz po meble az do gdyni. A gorąco jak na złość się zrobiło jak w piekle po śmierci Tajska to czekamy jutro :P Goalka ja tam czuje że u Ciebie synek bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no wlasnie za duzo osob obstawia chlopczyka dlatego mysle ze cos w tym musi byc. mylace sa dla mnie objawy i zachcianki. mam wstret do kwasnego, do miesa. a pozeram owoce , warzywa i sloooodycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynovo
Dziewczyny co do opieki medycznej podczas ciąży to powiem Wam, że skłaniam się do wykupienia pakietu w placówce EnelMed w Krakowie. za 130zl miesięcznie mam praktycznie wszystko nielimitowane, a przede wszystkim endokrynologa i ginekologa. Tym bardziej bedzie to dla mnie oplacalne ze wzgledu na to, ze co 2 tygodnie musze byc na wizycie zarowno u jednego i drugiego plus do tego badania tarczycy i inne. A tam w tym pakiecie jest wszystko co kobieta w ciazy potrzebuje zrobic i wielki plus jest taki jeszcze, ze wizyty mam z dnia na dzien umawiane. A tak na nfz zdazylabym chyba urodzic zanim dostalabym sie na kolejna wizyte do endokrynologa ;D a jak prywatnie to nie wspomne o wydatkach na wizyty i badania.. Któraś z Was dziewczyny może ma coś takiego wykupione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
Goalka no może akurat będzie chlopczyk :-) narazie prowadzi :-) Martucha gratuluję pęcherzyka :-) teraz dzialajcie przez kilka dni ostro :-) Ale u mnie upał :-) rozplywam się :-( z moim pecherzem coraz gorzej,jutro idę do przychodni i pewnie dostane antybiotyki. Nawet nie wiem jak i gdzie go sobie przeziebilam. Miłego wieczoru :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynovo najlepiej poczytaj sobie opinie o lekarzach którzy tam przyjmują np. na znany lekarz. Jak dla mnie to cenowo wygląda to nieźle ale najlepiej jakby Ci odpowiedział ktoś kto konkretnie w Krakowie tam korzystał. Goalka a co w końcu z Twoimi wynikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Enel Med podobno jest bardzo dobry do prowadzenia ciąży, ja abonemntów nigdy nie miałam, to wszystko ładnie pięknie na papierze a potem okazuje się ze i tak połowę trzeba dopłacić i kombinować, już wolę iść prywatnie za stówe i mieć spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pesteczka to pewnie zależy jaki abonament czy trzeba dopłacać, ja nigdy jeszcze za nic nie dopłacałam. Trudno też powiedzieć ze jakas konkretna przychodnia będzie dobra a jakas gorsza, w prywatnych w większości na wizyty sie nie czeka ale dużo zależy od lekarza. Tak jak u mnie do mojej lekarki zapisy są na 2 m-ce do przodu i nie ma terminów, a są takie lekarki do których masz termin z dnia na dzień ale ja do takiej w życiu bym nie poszła bo kilka razy musialam i wiem juz dlaczego są dostępne z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
O Enel Medzie to akurat tylko słyszałam, ja zawsze do LuxMedu chodziłam i od ręki były wizyty tylko fakt lux med jeden z droższych mi się wydaje, a teraz się przerzucam na tą przychodnię koło mnie pod względem ginekologa znaczy się. Bo resztę chyba zostawię w lux medzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dzięki. Działamy działamy :P :D Tajska pytałaś o ten pęcherzyk... Na wcześniejszej wizycie byłam w pn 8 dni wcześniej. We wt miał 19mm więc 8 dni wstecz mógł mieć z 3mm. Wydaje mi się że był za mały żeby go wypatrzyć w "tłumie" innych pęcherzyków, ale szczerze to o to nie pytałam bo byłam tak podniecona że mało mnie to interesowało :P a inna opcja to mógł się gdzieś schować tak jak kiedyś brzoskwinka opowiadała o takiej sytuacji. Najważniejsze to spytałam się właśnie o to jak szybko rośnie (2mm/ dzień ) i kazał do końca tyg się starać. :) Pisałaś jeszcze że czujesz się jak na @ Spokojnie dziewczyny ci mówiły że też myślały ze okres idzie a tu fasolka :D będzie dobrze. :) Ja przed usg też czułam sie jak na @ ale wiedziałam że to za wcześnie. Tak w ogóle to szłam do tego gina taka zrezygnowana że już po owu i że powie mi że ciałko zółte już widać a tu taka informacja :D :P Daj znać jak zrobisz test :* trzymam kciuki. Może teraz my dołączymy do góry z podobnymi terminami ;) Taka tam dziewczyna korzystaj z ciepła. ;) U nas dziewczyny dzisiaj tak lało że masakra. Piwnice pozalewane, drogi, podwórka. Z wioski do wioski nie dało się przejechać. Chyba znowu coś idzie, a mój mąż za jakimiś częściami do auta pojechał :( Cytrynowo do puki nie ma plamień i krwawienia to spokojnie. Macica musi się jakoś rozciągnąć. Aaaa... Tajska co do porodu, chociaż ciężarówką jeszcze (chyba) nie jestem, ale się wypowiem, to mi chyba najwygodniej byłoby na kucąco. Ale nie będę wydziwiać jak mi powiedzą żebym gdzieś siadła czy się położyła... :P W moim szpitalu chyba takiej wygody nie ma. Kobiety chodzą po korytarzach z rozwarciami i wrzeszczą z bólu :P Nie no szczerze to nie zagłębiałam się w ten temat bo rodziłam przez cc to już się nawet naturalnym porodem nie interesowałam, ale taka pozycja by mi chyba najbardziej pasowała. Goalka idź i powiedz po prostu że twój lekarz ma słabszy sprzęt i że chciałaś skonsultować się z innym lekarzem i już. Przecież ci nic nie powie że masz iść do swojego :P Swojego męża nie wypuszczę do końca tyg teraz :P do wyjazdu do HL :D Pesteczka trzymam za ciebie kciuki :D Musi ci się wszystko udać. Jak się pierdoli to wszystko na raz i na odwrót :P będzie dobrze... Brzoskwinka dzięki ;) ja też miałam problem z pęcherzem, ale tylko raz na początku i już później spokój był. Tak w ogóle wczoraj mecz był no nie?? Też miałyście takie szaleństwo w domu?? Mój mężu wczoraj tak się zrobił że w nocy nic go nie ruszało to wzięłam swoje kosmetyki lakier do paznokci i go wymalowałam :P :D gratis mu jeszcze napis na klacie zafundowałam "więcej nie piję!" :D Kochająca żona ze mnie :P Dzisiaj jeszcze ani kropelki piwa nie tknął :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Martucha hehehh dobre z tym wymalowaniem :D Prawie brechnelam śmiechem w autobusie. Jadę po meble do Gdyni i wzielam laptka bo to kawał drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajska, tak mój mąż też nie widzi. Mamy zasiłek pielęgnacyjny 150zł i rentę socjalną no i oboje pracujemy. Jeśli chodzi o dziecko, to z powodu niepełnosprawności nie przysługują nam dodatkowe pieniądze, ale wiem z opowiadań koleżanek, że jest potem zwrot kosztów jeśli chodzi o przedszkole, więc dobre i to, Ale ja to mam dobrze, bo mój mąż pracuje z domu, więc po porodzie będzie mi łatwiej. Wiadomo, będzie pracował, ale zawsze będzie w domu, więc jak coś, to będę mogła liczyć na niego i nie będę sama z dzieckiem. Taka tam dziewczyna korzystaj z lata i świeżego powietrza. Może i faktycznie jeszcze po tym zabiegu wszystko tam się ustawia, no zobaczymy jak w tym miesiącu będzie. Apropo tego monitoringu, to u mojej lekarki wizyta stówę kosztuję, więc jakbym miała tak ze 2 razy w miesiącu chodzić, to trochę jest. Nie wiem jak to jest na nfz, ale podejrzewam, że po roku starań bezowocnych może tak, ale szybciej to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynovo ja korzystalam z enelmedu ale we wroclawiu i mam porownanie z lux medem. niebo a ziemia. oczywiscie na korzysc enelmedu. podejrzewam ze podobnie jest w krakowie anii moje wyniki sa ok, morfologia idealna natomiast leukocyty obecne w moczu mialam 1-3 a norma to 0-5. wiec jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Goalka skoro lekarz jest ok to chyba nie ma sensu isc jutro o innego i zmieniac lekarza. ciesze sie ze na usg wszystko ok. Martucha gratuluje pęcherzyka działajcie działacjie;) Tajska plis zrób ten test bo sie nie doczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska
jak bede miala mozliwosc to jutro zrobie test, a jak nie to najpozniej w piatek;) w ogole powiem Wam, ze dostaje delikatne bole w macicy i poboli chwile i przechodzi. takze zobaczymy...kusi mnie czy nie isc do tesco i zobaczyc, czy nie ma testow, ale zalezy jaka pogoda bedzie, bo niestety nie mam polaczenia az takiego dobrego i z buta musialabym isc do sklepu. pytanie, czy sa te testy, bo u mnie tesco to taki burdel:/ ale nie wiem, czy jutro nie zrobie testu z racji tego metformaxu, ktory biore. mam wrazenie, ze raczej nic z tego nie wyszlo:/ bede miec w razie czego jeszcze 6 cykli przed soba wlacznie z lipcem i koncem grudnia. a jak Wy czujecie sie ciezarowki?? Pestka i co u Ciebie? pozalatwialas wszystko?pozytywnie? podekscytowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tajska nas przetrzyma do końca :P A i tak będą dwie kreski :P Czuje się jakby czołg mnie przejechał dopiero o 21 wróciłam do domu, ale meble do sklepu kupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tajska padam w poprzek . Dzisiaj jedynie klucze odebrałam, meble kupiłam, teraz dogrywam transport na jutro. Jutro planuje to zwieźć trochę poukładać . W piątek urzędy, kasa fiskalna, i planuje na poniedziałek otwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Momi myslalam, ze macie wieksza pomoc od panstwa:/ nie wiem, czy jest jeszcze cos takiego, ale moja babcia z racji tego, ze ma jaskre, czy zacme, to robila remont w mieszkaniu, ktory musial byc dostosowany pod osobe niewidzaca, czy niedowidzaca (chodzi o antyposlizgowe plytki, kabina prysznicowa odpowiednio dostosowana itp). nie wiem, czy staraliscie sie o cos takiego? pamietam, ze moja babcia razem z dziadkiem wzieli ekipe, ktora robila remont, bo musieli miec na wszystko faktury, zeby zwrot kosztow dostac, czy cos takiego. do tego musieli miec dowod, ze wszystko robia pod osobe chora. caly remont kosztowal ich 12 tysiecy, a dofinansowania dostali 10 tys., wiec dolozyli tylko 2 tysiace, a to nie jest duzo. tak mi sie przypomnialo o tym i pisze Ci, bo moze warto zainteresowac sie tym tematem o ile jeszcze nie robiliscie takiego remontu. moj tata z racji tego, ze nie doslyszy, to mial dofinansowanie na laptopa. nie pamietam, jak ten program nazywa sie, ktory daje dofinansowania. chyba na laptopa 2 tysiace dostalismy i jak dobrze pamietam to, co 5 lat mozna starac sie o kase na laptopa. naprawde az cholera mnie bierze, ze tak ignoruje sie ludzi w potrzebie. nie dosc, ze chodniki, czy w ogole sklepy nie sa dostosowane pod osoby niepelnosprawne, to jeszcze dostaje sie liche zasilki od naszego kochanego panstwa. tak samo slyszalam, ze nie raz nie chca wpuszczac do sklepow, czy urzedow osoby niewidzacej z psem-przewodnikiem:/ albo brak wjazdow w miejscach publicznych dla wozkow inwalidzkich:/ ehh...Momi pelen podziw, ze dajecie sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pesteczka oby wszystko dobrze bylo i zebys na tym naprawde dobrze wyszla:) ostatnio rozmawialam z kolezanka, ktora akurat zajmuje sie czyms innym niz Ty, bo jest kosmetyczka. mowila, ze 10 lat pracuje w zawodzie, a od 2, czy 3 lat ma swoj gabinet kosmetyczny. mowila, ze jednak wiecej ludzi przychodzi do jej gabinetu niz jak zarabiala dorywczo w domu i np. kolezanki do niej przychodzily albo kolezanki polecaly ja dalej i inne przychodzily dziewczyny. jednak swoj lokal to jest cos tylko niestety koszty utrzymania moga byc kiepskie, bo na to duzo kasy idzie:/ koncze, bo chce obejrzec kolejne odcinki the walking dead sezon 2;P polecam- ciekawe;) ps....nie chce was trzymac w niepewnosci, a po prostu czuje, ze nie udalo sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
tajska ja to czasem wychodzę że lepiej być menelem i żulem niż chorym w tym kraju, bo najgorsze żule dostają pomoc, z mops-u zasiłki , mieszkania komunalne a na leczenie ,pomoc osobom chorym niepełnosprawnyn to kasy nie ma, te śmieszne zasiłki to śmiechu warte jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tak koszty, ale akurat mam sporo osób które często pytają o sklep, nie tylko z Trójmiasta, ale na przykład w wakacje przyjechać. Wiesz i zawsze ktoś przyjdzie odebrać jedna rzecz to przy okazji może coś kupi . Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale na pewno lokal , nawet nie sam sklep , miejsce stacjonarne , podnoszą znaczenie , ludzie wtedy traktują cię jakoś poważniej , jakoś inaczej to zauważyłam odbierają , niż jak kogos przyjmujesz w przedpokoju , zabijając się o stertę kartonów. Poza tym ja też muszę wyjść z domu takie siedzenie nie jest dobre, ja jestem niby przyzwyczajona ale kumpel co mnie zna 10 lat mówi,że mózg mi się widzi ,że lasuje, że mi odbija, że powinnam trochę zmienić otoczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ale wy duzo piszecie :) anii84, cytrynovo : czuje sie dobrze pomijajac ,ze od tej goraczki puchna mi nogi i w ogole ciezko mi sie pracuje ,ale niestety to sa uroki lata. Objawy hmm nie wiem czy powinnam ,ale zjadam dziennie pol sloiczka musztardy i parowki i pije ogrom wody. A tak to chyba nic nowego. Dziewczyny powiedzcie mi ,bo jeszcze nie dzwonilam do ksiegowej jak to jest z chorobowym na dzialalnosci gospodarczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kniass a płacisz duzy zus? jesli tak to nie ma problemu choc napewno beda cie kontrolowac bo na działanosci robia to w 99% przypadków wiem od znajomych. a jesli płacisz mały zus to musisz przejsc na duzy zapłacic 3 skłądki czyli 3 miesiace duzego i dopiero mozesz dostac 100wypłacalne zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×