Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak odbarwić garnek

Polecane posty

Gość gość

Proszę o pomoc - zniszczono mi garnek ze stali nierdzewnej, dosyć kosztowny. W środku został przypalony - brud udało się zmyć, ale niestety brązowo-czerwone odbarwienie zostało. Tak samo na zewnątrz garnka - bok i dno jest brązowe. Czy da się usunąć te przebarwienia? Czytałam o occie,ale niestety nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
slyszałam o occie, słyszałam o obierkach z ziemniakow. Ale może spróbuj takim grubym druciakiem wyszorowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ten sam problem. Polałam garnek mleczkiem do czyszczenia i zostawiłam na noc. Potem użyłam ściereczki, takiej a'la druciak i wszystko ładnie zeszło. Podobną sytuację miałam ze stołem nierdzewnym takim właśnie: http://emaks.pl/stol-nierdzewny I mleczko też pomogło;) Potem trzeba tylko dobrze wymyć i opłukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję, spróbuję z tym mleczkiem bo ten garnek po prostu brzydko wygląda. Brudu nie ma, tylko ten okropny kolor. Dzięki! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieddronka
Moge c***olecic stare wybrobowane metody. Stosuje je zawsze na swiezo przypalony garnek. Nie wiem czy pomoga na przebarwienia. - Sol z odrobina soku z cytryny - Soda - Proszek do pieczenia - Proszek do zmywarek Do sody, proszku do pieczenia itp. mozesz tez dodac soku z cytryny(2:1). Nastepnie pozostaw tak garnek na cala noc. Rano dolej troche wody i zagotuj do wrzenia. Na plamy i przebarwienia sprobuj politury do stali nierdzewnej. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeżeli to jest nieduży garnek to można go włożyć do wielkiego gara zalać wodą i wsypać niezawodnego "wiziru do białego" i gotować to kilka minutaa póżniej wyszorować pomagając sobie mleczkiem wypłukać i gotowe. Często używam takiego sposobu,kiedy przypali się emaliowany garnek lub odbarwi.Świetnie też czyszczą się na błysk sztućce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, na pewno wypróbuję te sposoby. Bardzo mi pomogłyście, dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×