Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Gość gość

Witam Pisze z zapytaniem odnośnie PCO. Stwierdzono u mnie nie dawno zespół policystycznych jajników. Zdziwiło mnie to troszkę ponieważ mam regularne miesiączki wraz z owulacją. Jak to możliwe i jakie jest prawdopodobieństwo że będę mogła zajść w ciąże. Wspomnę jeszcze iż robiłam usg i na każdym z 3 usg było widać pęcherzyk dominujący i za każdym razem pojawia się taki gęsty śluz. Proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To na jakiej podstawie masz diagnozę pco. Jak dla mnie jesteś zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna288
Miałam robione usg i było od 10 do 12 pęcherzyków a poza tym wyniki badań Lh wyszło 7,33 a fsh 2.10 i na tej podstawie lekarz stwierdził pco. Staramy się o dziecko ale jednak rezultatów nie widać. Byłam więc na wizycie u ginekologa i na usg i lekarz powiedział że jest ten zespół ale pęcherzyk dominujący jest i za 4 dni będzie owulacja. Dał mi inofolik i kazał mi to pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam robione usg i było od 10 do 12 pęcherzyków a poza tym wyniki badań Lh wyszło 7,33 a fsh 2.10 i na tej podstawie lekarz stwierdził pco. Staramy się o dziecko ale jednak rezultatów nie widać. Byłam więc na wizycie u ginekologa i na usg i lekarz powiedział że jest ten zespół ale pęcherzyk dominujący jest i za 4 dni będzie owulacja. Dał mi inofolik i kazał mi to pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak owulacji, rzadkie i nieregularnie miesiaczki i obraz na usg czyli duzo małych pecherYkow. Jeżeli masz dwie z tych trzech wymienionych wyżej cech tzn ze jesteś chora na pco. Ty masz jedna czyli bierz sie do pracy:) zbadaj tarczyce czasami daje podobny do twojego obraz usg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tarczyce miałam badaną tsh mam 2.66 ale to dlatego że stosowałam przez 6 miesięcy diete pod okiem dietetyka i wszystko się rozregulowało. Teraz już wszystko się unormowało i pod względem endokrynologicznym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tsh powinno byc bliskie 1 ! Ponad dwa jest zdecydowanie za duZe powinnas brać hormon tarczycowy na obniżenie. Tarczyca ma wpływ na regulacje hormonów płciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam u endokrynologa i powiedziała mi że hormony szaleją mi przez dietę ponieważ zbyt dużo schudłam w krótkim czasie. Dała mi jod do brania dieta nie była wzbogacona w jad. Wcześniej tsh było 3 z kawałkiem a po wdrożeniu jodu tsh spadło do 2,66 taki był wynik w listopadzie a teraz nie wiem bo nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×