Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy zostałam naciągnięta w gabinecie stomatologicznym

Polecane posty

Gość gość

Mam kłopot stomatologiczny. Miałam wkład korono korzeniowy na zniszczonej piątce i nosiłam go pięć lat. Od trzech miesięcy zaczął się ruszać, był nieprzyjemny zapach i wiedziałam że zbliża się koniec. Umówiłam się na konsultację w celu wymiany wkładu. Na miejscu dentysta wyciągnął wkład i obadał korzeń, stwierdził że korzeń jest zbyt miękki, jest tam miazga i nie da rady zrobić nowego wkładu ponieważ przy takim miękkim korzeniu jest to rozwiązanie na parę miesięcy w najlepszym wypadku góra na rok. Stwierdził że niestety nie da się z tym już nić zrobić i trzeba wyrwać korzenie. I teraz tak, korzenie rwał mi z miejscowym znieczuleniem przez ponad godzinę, korzenie były tak mocno i twardo zakleszczone że miał mega problemy z wyrwaniem ale w końcu się udało. Ostatecznie powiedział że jedyna opcja to implant na który mnie nie stać albo most dwupunktowy i tutaj trzeba by było szlifować zdrową szóstkę i na nią nakładać koronę do której będzie doczepiona imitacja piątki żeby zapełnić lukę po braku zęba. Teraz tak sobie myślę czy nie zostałam oszukana i naciągnięta ? korzenie były bardzo twarde i miał problemy z ich usunięciem, wydaje mi się że nie było by problemu ze wstawieniem nowego wkładu lecz nie mam pewności gdyż nie znam się na stomatologii. Cena za most dwupunktowy to 1300zł która mnie przeraziła do tego chyba odlew musi być zrobiony 200zł. Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli postawił taka diagnozę na podstawie prześwietlenia, to raczej wiedział co mówi. Nie widzę powodu, dla którego miałby Ci wyrywać zdrowy korzeń, bo przecież nie miał gwarancji, że u niego będziesz robiła most. Zainteresuj się mostem na włóknach szklanych, Nie trzeba do niego szlifować zębów no i jest tańszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Most na wloknie szklanym? Napisz cos wiecej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOST NA WŁÓKNIE SZKLANYM Aby uzupełnić brakujące zęby w klasycznej protetyce lekarz musi oszlifować dwa sąsiednie zęby. Często w wyniku tej preparacji zęby obumierają i należy je leczyć kanałowo przez korony. Dlatego aby uniknąć szlifowania zębów wykonujemy most na włóknie szklanym. Szczególnie jest to ważne u osób młodych, bez zawiązków zębów stałych.obrazek Mosty na włóknach szklanych są alternatywą dla implantów. Mosty na włóknach szklanych mogą być wykonywane również bezpośrednio po usunięciu zęba, jako uzupełnienie tymczasowe. Dostawiany ząb jest przyklejany do zębów graniczących z luką przy pomocy włókien szklanych i odbudowany jest z materiału kompozytowego. Mosty na włóknach szklanych, bez szlifowania, są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych mostów i dla implantów. Z punktu widzenia pacjenta jest także bardzo ważne, że most na włóknie szklanym może być wykonany podczas jednej wizyty, a koszt takiej pracy jest znacznie niższy niż inne alternatywne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy most na wloknie szklanym to to samo co most athezyjny skalpczer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem asystentka stomatologiczna , podejrzewam ze rwanie trwało tak długo bo korzeń był przyrośniety do kości, nie sadze ze zostałas oszukana w koncu nie u niego musisz robic most

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy w przypadku kiedy nie mam już zęba i korzeni i odczekam z miesiąc aż rana się zagoi jest opcja u mnie zrobienia mostku na włóknie szklanym ? Czy musi być normalny mostek z piłowaniem piątki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ząb jest doklejany do sąsiednich zebów a w dziąśle na dole jak jest mocowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To rozwiązanie polega na przyklejeniu do zębów sąsiadujących z brakiem zębowym włókna szklanego i odbudowanie na nim korony kompozytowej. Taki ząb nie jest mocowany w dziąśle podobnie jak w przypadku mostu tradycyjnego. Jest bardzo ścisło umocowany w luce między zębami. Tego nie widać, ani nie ma też żadnego dyskomfortu z tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile kosztuje taka przyjemność w przypadku braku jednej piątki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwoń do gabinetu, który wykonuje taką usługę i zapytaj. Najlepiej umów się na konsultację, to Ci dokładnie powiedzą ile to wyniesie w Twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obecnie bez info dla pacjenta potrafią zdrowego zeba leczyć po to by mieć pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Było się skonsultować z innym. Każdy leczy jak umie a niekoniecznie jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha powód do wytrwania korzenia wkład koszt to góra 200+ korona 800 zł a most 1300 jest różnica i powód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam zakładany most z włókna szklanego u górnej czwórki. Koszt to 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam założony most kompozytowy z włókna szklanego na jedynce. Niestety u góry, przy dziąśle od tyłu mostu, jest mała szparka która powoduje straszne seplenienie. Czy to jest normalne przy tego typu mostach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola

Jak trwała jest naprawa zęba wloknem szklanym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×