Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość natka2233
OOOO ewelina to znowu mamy wizyte w ten sam dzien u gina:) hehe Jak mi sie juz ciagnie dziewczyny, mam dosc poprostu - szukam na sile zajec ale naprawde koncza mi sie pomysly. A rady rodziny typu lez, odpoczywaj i korzystaj z tego poki mozesz mnie juz denerwuja bo usiedziec w miejscu nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość koniec lipca
Ja tez mam wizyte jutro:) Pospalysmy juz sobie z corka 1,5 h i teraz obiadek gotujemy. Jakos senna dzis jestem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
poszlam do sklepu po wode i ledwo wrocilam taki mnie zlapal skurcz w pachwinie, az mi sie nogi uginaly:) ja tez zaraz nastawiam rosolek:) A dziewczyny powiedzcie to prawda ze do porodu trzeba calkiem wydepilowac miejsca intymne? bo ja pierwsze slysze a takie info znalazlam na innym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
całkiem to pewnie nie, ale przykrócic, a w miejscu gdzie jest rozwarcie to warto wygolic - powiem wam ze ciezko juz tak samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
no ciezko ale ja mimo wszystko wole z lusterkiem i nie powierzylabym tego mezowi- tak jak slyszalam ze niektore robia. A w ogole po kapaniu to ostatnio jestem taka zasapana ze musze robic w trakcie przerwy:) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez ostatnie dwie noce mialam bolesne skurcze ale tak jak powiedzial mi lekarz czekalam okolo 2 godziny czy przejda, czy sie nasila, niestety minely chociaz byly regularne co okolo 5 min i juz sama nie wiedzialam co robic :( w srode mam wizyte ciekawe co gin mi powie, bo dodatkowo dwa dni temu dosc mocno wymiotowalam. Troche sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Aleksandra może akurat już się zbliża wielkimi krokami:) Trzymam kciuki żeby tak było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka wiesz co u mnie w szpitalu przy przyjeciu gola miejsca intymne. Mi tez jest ciezko golic dlatego zeby bylo ladnie moj maz to robi i powiem wam ze superr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra spokojnie wymioty to objaw zblizajacego sie porodu. Ja teraz odpoczywam bo cos zle sie czuje jakos tak slabo i kreci mi sie w glowie wiec leze. Na dodatek dostalam biegunke wiec mysle ze moze wkoncu sie kiedys zacznie. No tak jutro wizyta i mam nadzieje ze uslysze ze rozwarcie jest wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam nadzieje, ze pojutrze na wizycie bede juz miec wieksze rozwarcie a jak na razie czekam spokojnie, bo jedynie odczuwam twardnienie brzucha ale to pewnie normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Ewelina to jestes odwazna:) ja bym sie swojemu nie dala ogolic (szczegolnie ze sam sie zawsze pozacina na twarzy):) Fakt, że trzeba się nameczyc ale z przerwami dam rade:) Trzymam kciuki żeby powiekszyly Wam się te rozwarcia i w koncu sie zaczelo:))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo to i ja swojemu mezowi w zyciu bym marzynki do reki nie dala zeby mi pomogl!!! zreszta jak sie goli regularnie to jest wtedy minutka roboty i juz. od samego poczatku gole sie co 2 tyg, bo wizyty co 4 takze co 2 to akurat wloski dosc krociutkie, a calkiem lysa do lekarza nie pojde xD hehhe mialam dzisiaj ktg, i znowu nic. termin rowniutko za tydz, a nast wizyta za tydzien we wtorek. pierwsza ciaze mialam zagrozona, przelezana, i ledwo wytrzymalam do poczatku 38tyg, a tu prosze, nawet jednego objawu zblizajacego sie porodu nie mam!! bylam wprawdzie bardzo senna...ale mi przeszlo i od kilku dni znowu zyje pelnią zycia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaDWOCHsynkow
post wyzej to bylam ja, zawsze zapominam sie podpisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Ja mam nadzieje ze moja jutrzejsza wizyta u gina to ta ostatnia:)))))ile bym oddala zeby znac date kiedy to wszystko nastapi:) Kurcze niby nie przytylam bardzo, mam nie za duzy brzuch a i tak w tamtym tyg puscily mi pod brzuchem rozstepy. W takie upaly to sie chyba kazda blizej terminu modli o porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zjadłam obiad ale coś mnie zemdliło i teraz mi niedobrze ja muszę mieć tez podkłady do szpitala. Też jestem jakaś zmeczona jak wyszłam z psem na dwór to mnie taka kolka złapała niewiem skąd to bo przecież chodzenie w żółwim tempie nie powoduje kolek. Ja też nie dam mężowi się ogolić chociaż ostatnio sie pytał czy mi pomoc potrzebna bo widział jak się mecze ale co jak co tego i obcinania paznokci u stóp to nikomu nie dam hehe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktorejs z was odszedl juz czop sluzowy??? Bo mi sie wydaje ze nie wielka ilosc wlasnie pojawila sie na mojej wkladce. Takie cos ciagnace sie i na dodatek bezbarwne. Sory ze pisze o tym ale w pierwszej ciazy wypadl na porodowce wiec nie widzialam jak i co teraz czytam ze moze nawet dwa tygodnie przed porodem wypasc. Lub moze zaczac sie porod. Boze daj zebym wytrzymala do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czop śluzowy to dla wielu kobiet w ciąży wielka zagadka spędzająca im sen z powiek. No bo jeśli nie wiesz jak wygląda czop śluzowy, to skąd możesz wiedzieć, że własnie odszedł i powinnaś zgłosić się do lekarza? Odejście czopu śluzowego zwiastuje zazwyczaj poród. Zacznijmy od wyjaśnienia sobie, czym jest czop śluzowy. To "korek" tworzący się po zajściu w ciążę u ujścia szyjki macicy. Jego zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza macicy przed wtargnięciem do niej drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących wiele różnych infekcji. Czop śluzowy powstaje z wydzieliny pochwowej (śluzu), której w czasie ciąży jest więcej i jest gęstsza. Jak wygląda czop śluzowy? Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy.Pod wpływem skracania i rozwierania się szyjki macicy przed porodem czop śluzowy wypada (może to nastapić nawet na dwa tygodnie przed porodem lub już na porodówce). Gdy czop śluzowy będzie odchodził, zobaczysz go jako śluzową, bezzapachową, wydzielinę pochwową, która może być podbarwiona krwią (dochodzi bowiem do rozerwania drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, która w ostatnich tygodniach przed porodem jest znacznie bardziej rozpulchniona i przekrwiona). Czop śluzowy odchodzi: co cię może zaniepokoić? Jeżeli wydzielina z pochwy staje się nagle wodnista, może to świadczyć o pęknięciu pęcherza płodowego i sączeniu się płynu owodniowego. Zbyt duża ilość krwi w wydzielinie może być wynikiem różnych niebezpiecznych powikłań ciążowych, np. odklejania się łożyska, zagrażających życiu dziecka. Zmiany wyglądu i zapachu wydzieliny mogą być również objawem infekcji dróg rodnych. Odejście czopu śluzowego: czy jechać do szpitala? Odejście czopu śluzowego bez towarzyszących mu innych objawów rozpoczynającego się porodu nie jest wskazaniem do natychmiastowego zgłoszenia się do szpitala. Powinnaś jednak odwiedzić lekarza prowadzącego, by sprawdził stan szyjki macicy i dokładnie określił rodzaj wydzieliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz od dwoch tygodni mam taka wydzieline bezbarwna lub lekko zoltawa, mam ja codziennie. Mowilam o tym lekarzowi a on na to, ze czasem tak bywa w tym okresie ciazy i nic poza tym mi nie powiedzial. Myslalam ze to czop ale chyba to niemozliwe zeby odchodzil mi tyle dni, wiec nie wiem jak powinien wygladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Ja tez niestety nie wiem, fakt czasem duzo tego sluzu ze mnie wypada ale czy to to to nie mam pojecia:) hehe dochodze powoli do wniosku, że ja nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to my chyba wszystkie nie wiemy. Ja czekam spokojnie sobie czy cos bedzie sie dzialo. Jak narazie to pachwiny mnie bola. Znajac zycie to postraszy i przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pozostaje nam nic innego jak czekac :) a jak myslicie ile dni po terminie wywoluja porod, czy to zalezy od szpitala, wynikow ktg i skurczow, czy jest jakas zasada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra to zalezy od lekarza ktg skurczy rozwarcia. Przewaznie wywoluja miedzy 9 a 14 dniem po terminie. W moim przypadku w pierwszej ciazy rozwarcie bylo tylko 2 cm wiec zakladali mi balonik on rozszerza do 4 cm. Pozniej na drugi dzien wywolywali. Ale nic nie dalo wiec 2 dni odpoczynku i znow oksytocyna. I poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz kazal mi 7 dni po terminie zglosic sie do szpitala i wlasnie ciekawa bylam czy to juz taki ostateczny termin na wywolanie ale ostateczny to pewnie te 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra to masz tak jak ja 7 dni po terminie do szpitala. Ja juz w sobote musze sie zglosic bo minie. No zobaczymy ktora pierwsza urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie teraz cos zaczyna w dole brzucha bolec ale tak delikatnie. No i w pachwinie tak mnie zlapal skurcz ze az lzy mi polecialy. Czekam na meza z pracy ma wrocic za pol godziny. O i brzuch mi twardnieje teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina czop to jest właśnie taki galaretowaty śluz mi wypadł dzień przed porodem ale tez można 2 tygodnie przechodzic chociaz u Ciebie to raczej bedzie że nie długo się zacznie bo jesteś po terminie :-) Natka nasz śluz to jest taki rzadki bynajmniej ja mam a czop jest właśnie jak galareta bezbarwny lub czasem może być podbarwiony krwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Fakt karolcia ja tez mam taki rzadki bialy, lekko rozwodniony i tylko czasem nitki gestego. Jakos wszystkie musimy wytrzymac, a najwazniejsze to to zeby nasze okruszki urodzily sie zdrowe:) Ja w koncu skonczylam porzadki, czuje sie bardzo dobrze, poogladam jeszcze tv i powoli spac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×