Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dla ludzi z poczuciem humoru

Polecane posty

Gość azalia_
Było wiadome, że Rosja nie popuści, taką ma już mentalność.O tym jaka jest mają jedynie pojęcie kraje z byłego bloku.Zachód historycznie nie dostał tak w d**ę jak my.Zresztą to ich nie dotyczy.Nasze położenie geograficzne jst beznadziejne.Właściwie jesteśmy kolejni po Ukrainie, o czym nagle sobie przypomnieli rządzący. Zresztą jeśli Rosja teraz by odpuściła, nie miałaby gwarancji czy inne krainy nie poszlyby w ślad Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chca sie zapisać, oczywiscie! My jestesmy najbliżej tego konfliktu, dlatego musimy uważnie obserwować co sie dzieje. Sikorski nie zrobi nic bez zgody sojuszników (bo jestesmy od nich zależni). W Polakach tkwi strach wspomnień poprzedniej wojny (dziadkowie, powszechny dostęp do informacji, mentalność powojennego pokolenia)... W porównaniu do `39 (chociaz to byl inny świat, inna polityka i bezpośrednie porównania sytuacji nie sa fortunne) jestesmy, mimo wszystko w lepszej sytuacji. To nie nas dzis napadają. To nie u nas pojdzie pierwszy front.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jako obywatele, w tej chwili możemy jedynie teoretyzować. A co ma być i tak będzie, bez względu na to co myślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta nasza niefortunna geografia moze znowu dac znac. Nato wzmocni granice unijne. Jesli Rosja nie zaspokoi sie wschodnia Ukraina i zacznie wojować z USA (a im dzis kolejna wojna nie jest potrzebna, Afganistan i Irak juz ich wystarczająco duzo kosztuje) to nam sie dostanie rykoszetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Ale w następnej kolejności.Jeśli faktycznie USA postawi tu swoje wojsko , to kto wie. Ale z punktu ekonomicznego niestety światu potrzebna ta wojna. Ewentualna pomoc Ukrainie weźmie się stąd , że zachodnie kraje zadbają jedynie o równowagę sił.Nie będą chciały, by Rosja się za bardzo bogaciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postawia, bo jestesmy granica Unii i Nato. Postawia na zapas, jak to określają - jako linia bezpieczeństwa (by pokazać Rosji dokąd moze sie posunąć?). Występują sankcje wobec Rosji. A oni zakręca nam gaz :) i tego sie nasz rząd obawia i nie chce konfliktu i stawia Unie na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Wszystko strasznie szybko się dzieje.A pomyleć że nie tak dawno było tam Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Narozrabiali a teraz latają.Myślę, że Putin w sumie ma niezłą polewkę, że wystarczyło wojsko postawić a niektórzy już szaleją ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co pierdziela w tv to jedno (to PR), a prawdziwy interes Polski leży gdzie indziej. I pomyslec, ze konflikt zaczął sie od chęci Ukraińców do przystąpienia do Unii. Bo to bylo powodem obalenia prezydenta (siłą wojowali, siłą caly naród ukraiński dostanie w tyłek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Ale z d rugiej strony jeśli pół Ukrainy nie życzyło sobie tej rozruby to też należąłoby to uszanować , co najmniej pół. W efekcie mogloby dojść do rozpadu Ukrainy.Ale jeśli nawet, to czy t zachodnia Ukraina byłaby zadowolona z nowej rzeczywistości? Mnie się wydaje, że może niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
I będą mieć pretensje do Polaczków, że naobiecywali im kokosów a tu nie ma niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bedzie dramat. Ukraińcy po zabijają sie sami. Pretensje beda miec do wszystkich. I my, znowu bedziemy na pierwszej linii. Jednak tak słaby kraj (jeszcze po rozpadzie) nie bedzie groźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Ukraińcy są silni, zawsze.Mają coś takiego w sobie.Ogólnie dziwny to naród.Pokazali sie odpowiednio podczas rzezi wołyńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Ale głupota polska jest porażąjąca. Historia powinna czegoś nas nauczyć, zwłaszcza polityków, którzy niby mają magistra z historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale to bylo w poprzednim stuleciu. Kraj po rozpadzie moze sobie za przeproszenie fikac. Jak rusza na Polskę z motykami i procami (bo to im po wojnie z Rosja zostanie), to ich Nato zatrzyma (ktore bedzie stalo caly czas, bo juz sie do tego przymierza). Polska jest częścią Unii. Zainwestowali w nas miliardy euro, do tego jestesmy czlonkiem Nato, wiec nie bedzie tak łatwo zlac jak w 39. Ich sie akurat nie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Unia to się chwieje od paru lat.Może będzie to okazja do rozpadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt tej wojny nie chce. Tylko Ukraińcy zrobili przewrót i myśleli, ze beda żyć dlugo i szczęśliwie. Nie przewidzieli, ze tak słaby kraj bez zaplecza nie poradzi sobie. Tak. Chwieje sie, ale poki co predzej sie Ukraina rozpadnie niz Unia. Mnie gaz martwi. Bo Rosja nas w ten sposób załatwi. Po co wojsko wysylac i ludzi tracić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Martini coś zamilkł.Boi się, ze w kamasze ruszy? Akurat 30 lat to dobry wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Wiecie co, znikam na dziś.Moja wolność nieubłagalnie się kończy.może i dobrze.Tylko dupa by mi rosła.A dzis kupiłam sobie wagę łazienkową, żeby się nie zapuścić.:D miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że byłem. Ja z wcześniejszych czasów. Dlatego nie trawię pedałków w rurkach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalia_
Ta kategoria A miała dzialać na naszą wyobraźnię? 👄 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padło pytanie, to odpowiedziałem zgodnie z prawdą. :D I w mundurze całkiem ciekawie podobno wyglądałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×