Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy umowę zlecenie mogę przerwać w każdej chwili bez konsekwencji

Polecane posty

Gość gość

jak to jest ? mogę ? zamierzam pidpisać umowę zlecenie na 3 mieisące ale jak znajdę lepszą pracę to chciałabym zrezygnować z tej pracy co mam podpisać na dniach umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak chciałam zrobić i zaczęto mnie straszyć wypowiedzeniem 2ty powiedziałam że to nie jest umowa o prace a jak zrobia mi problemy pójde do sądu pracy jako praca na umowę miała wiele znamion umowy o prace- miejsce pracy czas od do itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy. jesli w umowie bedzie zapis o okresie wypowiedzenia to nie mozna z dnia na dzien, chyba, ze za porozumieniem stron, na ktory pracodawca nie ma obowiazku sie zgodzic. jesoi nie ebdzie zadnego zapisu normalnie mozesz zwolnic sie z dnia na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwedoble
Ja zerwałam umowę zlecenie z dnia na dzień. Ale nie miałam w umowie zapisanego okresu wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj mnie poinformowano że jak się zdecyduję pracować w ich firmie to w środę podpiszemy umowę zlecenie na 3 msc ale jutro jeszcze dopytam co i jak to jest praca fizyczna na 8 h oani mówiła że dużo dziewczyć wcześnie rezygnuje ale jak wcześnie to nie wiem. dali mi za godzinę 5,50 :( po odliczeniu paliwa zostaje mi 25 zl dziennie :( płakać mi się chce ale co zoribć... muszę się modlić by znalesć coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wspolczuje, to wyzysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto prawda
umowe zlecenie mozesz zerwac z dnia na dzien, czyli pod koniec pracy mozesz powiedziec, ze jutro juz nie przyjedziesz i nie ma znaczenie czy w umowie zlecenie masz wpisany okres wypowiedzenie czy tez nie wazniejszy od zapisu w umowie zlecenie jest prawo pracy, ktore mowi jednoznacznie ze w umowie zlecenie nie ma okresu wypowiedzania sama zerwalam tego typu umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oto prawda- co za bzdury opowiadasz, przecież umowa- zlecenie nie ma nic do prawa pracy, to umowa cywilnoprawna i każdy zgodny z prawem zapis może się w niej znaleźć. Jeżeli pracodawca zapisze że potrąca np. 50% wynagrodzenia przy natychmiastowym zerwaniu umowy, a pracownik się na to zgadza to koniec dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto prawda
do 10.02.14 NIEPRAWDA, mialam UMOWE zlecenie z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia, wypowiedzialam umowe z dnia na dzien bez zadnych konsekekwencji, wczesniej konsultowalam to z Rzecznikiem praw obywatelskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto prawda
macie tlumoki, dawajcie sie robic w babmuko pracodwca:) Sąd Najwyższy stwierdził, że umowa zlecenia zawarta na czas oznaczony może być wypowiedziana przez każdą ze stron w każdym czasie (art. 746 k.c.). Jak wynika z uregulowań zawartych w kodeksie cywilnym (umowa zlecenia) zarówno dający zlecenie jak i je przyjmujący mogą wypowiedzieć zawartą między nimi umowę. Ustawodawca nie przewidział w tej kwestii żadnego rozróżnienia w odniesieniu do umowy zawartej na czas określony lub nieokreślony. Zatem czego ustawa nie rozróżnia należy traktować w taki sam sposób. Mimo że zasadą jest, iż umów terminowych nie można wypowiadać, ustawodawca dopuszcza takie wypowiedzenie w stosunku do zawartej umowy zlecenia niezależnie od jej rodzaju. Czytaj więcej na Infor.pl: http://www.infor.pl/prawo/forum/thread/60684,OKres-wypowiedzenia-a-umowa-zlecenia.htm##ixzz2swwiGw1d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pisz bzdur. umowa zlecenie nie podlega kodeksowi pracy bo to umowa cywilnoprawna i jesli podpisujesz ja z takim zapisem to znaczy, ze sie na to zgadzasz i akceptujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto prawda
do 10.02.14 poczytaj sobie o tym:), a potem sie wypowiadaj, rozwiazywalam taka umowe, wiec wiem umowe zlecenie mozna rozwiazac bez okresu wypowiedzenia baj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Oto prawda ma tu rację. To,że jest to umowa zlecenie za warunkach cywilno-prawnych to DALEJ jest pewną formą umowy o prace.A to że jest to umowa cywilno-prawna to umożliwaia pracowawcy na to iż wpisał tzw ,,drobnym druczkiem" te kary od odstąpienia od umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodnie z kodeksem cywilno- prawnym umowę zlecenie można przerwać z dnia na dzień. Prawo jest nadrzędne w stosunku do jakichkolwiek zapisów w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 10.02.2014 o 19:59, Gość gość napisał:

Ja tak chciałam zrobić i zaczęto mnie straszyć wypowiedzeniem 2ty powiedziałam że to nie jest umowa o prace a jak zrobia mi problemy pójde do sądu pracy jako praca na umowę miała wiele znamion umowy o prace- miejsce pracy czas od do itp

10/10

Mozna zerwać w każdej chwili, a jak zaczną straszyć powiedz ze ty pójdziesz na skargę do pip bo ta umowa ma wiele znamion umowy o pracę której Ci nie dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×