Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lila111

Przyszłe mamy z Podlasia :) 2014

Polecane posty

Gość ciezarowka 86
czesc dziewczyny.. my szczepiliśmy hexą 6w1. Płaciliśmy chyba 190 zł za dawkę w przychodni... ukłucie w udo. Lila, a jak to u Ciebie wyszło? lila , jeśli większość pokarmu stanowi mleko sztuczne to k się nie podaje jest w mieszance... Zapytałam o dawkowanie, bo ostatnio w aptece usłyszałam rozmowę pacjent - farmaceuta , ze wit D najbezpieczniej do 3 m-ca zycia... Zdziwiłam się, bo wydawało mi się że to jakoś dłużej pediatra kazał podawać. Zapytam, jak teraz będziemy na szczepieniu. Ciekawe ile u Nas licznik na wadze pokaże :). To co jeśli chdzi o spotkanie to może po nast weekendzie jak Mon27 bedzie dyspozycyjna, by udało się w końcu spotkać w komplecie? :) Mon27 mój syn Franek, a Twój? Dawidek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
A sorry dawkowanie ??! ja to mam te kapsulki twistt czy jakos tak wiec jedna kapsulka jedna dawka :-) Ja szczepilam 5w1 infanrix placilam 108 zl za szczepienie i rotarix na rotawirusy to jest doustnie i placilam 285zl i sama kupowalam szczepionki w aptece w miescie bo u nas pewnie drozej by wyszlo Nastepne szczepienie gdzies za 6 tyg i tak samo infanrix i rotarix jak dobrze pamietam bo tak samo szczepilam starszego to na rotawirusy podaje sie dwie dawki a 5w1 3badz 4 i chyba tak samo jest z 6w1 i panstwowymi :-) Przez pierwszy rok jest tych szczepien troche ale potem juz z glowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Ta, moj Dawidek:) obudzil mnie po 7 na jedzenie, poszlam do kuchni nagrzac mleko, wracam... a on spi. i teraz dalej spi a ja siedze a przeciez tez mogłabym spac !! juz sie nie kladlam bo myslalam ze za pare minut sie obudzi ale nic. a ja zanim zasne to dluzej niz drzemka by wyszla. Ciezarowka a ile razy karmisz w nocy? ja slyszalam ze przy modyfikowanym to dzieci całe noce przesypiaja. Jakos trudno mi w to uwierzyc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_86
lila, ja tez w kapsułkach podaje.. są chyba jeszcze kropelki? ja tez sie zastanawialam nad tymi rotawirusami ale nie zaszczepilam. \te szczepienia to trudny temat. mon27.. mały zasypia na noc ok 19 +\- i budzi sie ok 2 badz 3 a pozniej ok 5 , 6 .. a jak u \was ze spaniem? mon27 zapomniałam zapytać o wasze kupki?:) pojawiły sie? lila, u Was jak z częstotliwością? ja cały dzien dzisiaj czekałam na kupę :), zawsze byla rano a tu zonk :), ale na wieczór się pojawiła... dziewczyny ale ta pogoda mnie dobija.... raz gorąco , raz zimno,, ja i tak mam problem z ubieraniem syna. Zastanawiam się czy nie za grubo, czy nie za chudo... zagladam do innych wózków i szukam podpowiedzi czy w miare dobrze ubralam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
U nas ze spaniem to bardzo roznie. ale najczesciej co jakies 3 godzinki, 2,5. a jak cos sie przestawi to i 4 pospi ale to wyjatki jakies. Kupki ... ech, dzis juz czwarty dzien jak nie ma, jak bylismy przy okazji pępka ostatnio w dsk, to tam babka mowila, ze on jest tlusciutki i duzo je to dlatego jego uklad pokarmowy sobie nie radzi. a jak juz sie wydluzy i bedzie robil raz na tydzien to trzeba do nich znowu przyjechac. Co do szczepionek to rzeczywiscie, zdania są bardzo podzielone dlatego my zostalismy przy tych podstawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
No z tym ubieraniem to rzeczywiscie problemowa sprawa. Tym bardziej ze ta pogoda sie tak zmienia. Tez zagladam w wozki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Witam Laski :) Z kupa to wykrakalam !!! wczoraj przez caly dzien nie bylo nic ! i sie zastanawialam czy za duzo slodkiego zjadlam czy to moze przez szczepienie !? A dzis z godz temu jak karmilam zacza baki puszczac i robic kupke i mysle pewnie body beda obrobione z tylu wiec jak polozylam na przewijak i sciagnelam spodnie to nie wiedzialam za co sie zlapac !! bylo wszedzie jej... w pampersie nawet suchego miejsca nie bylo ! CO do spania to od 19-20 spi ladnie do 22 a potem po 24 i jak juz jest po polnocy to co godzina badz dwie pobutka dzis wstal po 1 w nocy po 2 po 3 i po 5 i juz nie chcial spac :( A z ubiorem to tez roznie bywa na poczatku jak sie urodzil to go przegrzewalam juz to wiem a teraz juz lzej ubieram a jak nie jestem pewna to zawsze mam kocyk ze soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
A wiecie co do szczepionek to podawalam mu rotawirusy i bardzo mi na tym zalezalo bo dla starszego tez podawalam i powiem wam ze nie wiem czy to pomoglo dla starszego ale przez te 4 lata co juz ma goraczkowal z 3-4 razy ale to jak zabkowal i teraz jak mial ospe. Biegunke mial z 4 razy i wymiotowal tez z 4 razy ale to zazwyczaj bo cos mu zaszkodzilo wiec wiedzialm ze mlodego tez chcem. Pneumokoki sa za drogie wiec chyba zrezygnuje teraz a podam po drugich urodzinach podam i meningokoki tez potem i chyba jeszcze dla starszego podam pneumokoki bo jak dziecko jest starsze to daje sie mniej dawek i jest duzo taniej :) Troszke sie rozpisalam ale chyba nie macie nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
A dziewczyny a powiedzcie czy odzywala sie do wsa kobieta z banku krwi pepowinowej? proponowala 50 % znizki na przechowywanie i bon ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
tak, do nas odzywała się ale ja nie wchodzilam w szczegoly. Ja juz u mamusi, malutki poplakiwal i kupy dalej nie zrobil, biedactwo tak sie meczy :/ jakos zasnal narazie. Ide i ja chyba, chociaz dla mnie te wstawanie i potem zasypianie to tak ciezko ze moze lepiej poczekam na nastepne karmienie i dopiero pojde.. Dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 86
czesc dziewczyny, jak sie miewacie? zmeczona jakas jestem po dzisiejszym dniu. Mało spania w ciagu dnia było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
CZesc Ciezaroweczka :) A ja dzis spalam bardzo dobrze maly zbudzil sie i 1.30 a potem o 5 !!!!! rekord w spaniu ale powiem wam ze jak sie zbudzilam o 5 to az nie moglam uwierzyc ze tyle spal ale moze dlatego bo przez caly dzien spal tylko z 3 razy po 1 h. Dzis na bioderka idziemy. A JAk wasze malenstwa ?? CHyba zaraz u was drugie szczepienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 86
u Nas dzisiejszej nocy pobudka była po 4 ,oby już tak zostało. szczepienie jutro mamy. Nawet nie chce mi się o tym myśleć! lila z bioderkami wszystko ok? kupiłam ten preparat na ciemieniuchę w ubiegłym tyg , walczę z tym. Lila, a powiedz kiedy można podawać kleik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
CZe MOn27 chyba dobrze wypoczywa u mamy , ze sie nie odzywa :) U nas bioderka ok :) maly nawet sie nie skrzywil i nie plakal :) Ja z ciemieniucha wlaczylam ze starszym bardzo dlugo a z mlodym byko jej malo wiec sie ciesze :) Cieazroweczka trzymam kciuki za szczepienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 86
lila, bardzo dziekuje za kciuki, dzien minal jako tako. Mały trochę marudził , najlepiej było na rączkach,, Dziewczyny, my na wadze przekroczyliśmy 7 kg :), długi weekend pogoda moglaby byc lepsza. Jak mija Wam czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Czesc dziewczyny :) ja już po wakacjach u mamy. Miła odmiana była, bo ja tu duzo sama a tam ciagle ktos.. Ciezarowka nasz tluscioszek 6800 ja to sie boje ze az za szybko na tej wadze przybiera.. za to ja jak ges wyscigowa niedlugo bede. My teraz walczymy z odparzeniem i plesniawkami.. ech zawsze cos;) Pozdrawiamy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Witam kolezaneczki :) U nas ok chlopcy zdrowi :)Straszy ma wolne od przedszkola dlugi wekkend:) A dzis mamy wesele :) Zostawiam chlopcow az nie moge w to uwiezyc !!! zawsze wszedzie ze starszym na kazde wesele jezdzilam a teraz zostawie i bede co 2 h przyjezdzac do domu na karmienie :) A wiecie kto bedzie pilnowal moich chlopcow ? Mezczyzna :) ojciec chrzestny Tymonka :) no fakt bedzie z dziewczyna i jest jeszcze moja mlodsza siostra :) hihi wiec sa trzy nianki do dwojki dzieci :) Mon27 ja zawsze na odpazenia uzywalam SUDOCREM ale z mlodszym na poczatku mialam takie odparzenia ze nie pomagal wiec kupilam LINOMAG czerwony i po dwoch dniach bylo super ! A z plezniawkami nie mialam zbyt duzo do czynienia ja przecierwlam pielucha tetrowa w srodku jak widzialam ze cos jest :) Dobra spadam do kosmetyczki :) papappap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarówka86
czesc dziewczyny :) My jeszcze na długim weekendzie. odpoczywamy. :) u nas jest noc przespana, pierwsza pobudka była o 6 rano. masc na odparzenia alantan plus , niedroga i naprawdę skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Lila jak tam po weselu? juz i ja bym chciala na jakies isc, a mamy dopiero we wrzesniu. Z odparzeniem juz dalismy rade, z plesniawkami z reszta tez :) chcialam zmienic juz smoczek w butelce dla malucha, bo ciaga ten sam co w szpitalu jeszcze.. wyprobowalam juz przerozne, to normalnie zjada 120ml w cztery minuty, zjada - sie wlewa w niego a nie zjada. a z tamtej starej je ponad 10 min na pewno. wiec chyba na razie zostaniemy dalej przy starej. Ciezarowka a jak u Ciebie z tymi butelkami? ile czasu wcina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 86
lila, właśnie, mów jak po weselu? wybawiłaś się? jak dzieci i pilnujący ? ;) Mon27.. u nas też coś ok 10 min, na razie też nie będę zmieniać smoczka, bo z większego nie nadąży pić.. My w ten weekend mamy wesele, jedziemy z synem, bo bardzo daleko i boję się na tak długo zostawić... tym bardziej, że nie będzie możliwości przyjechać w godz jakby coś się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
No na długo to tez bym nie zostawila :) a my we srode na kontrole bioderek znow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Czesc Wesele ok tylko kapela zamulala :) DZieci dobrze dopilnowane przyjechalam dwa razy na karmienie malego a potem o 1 juz wrucilismy :) Fajnie tak wyjsc i byc tylko z mezem :) My juz bylismy na bioderkach drugi raz wszystko ok teraz po piatym miesiacu wizyta a jak chodzilam ze straszym to bylo w 6 tyg w 3 miesiacu i jak dziecko zacznie chodzic a teraz troszke inaczej. FAjnie ze tez bedziecie mialy wesela :) zawsze to jakas odskocznia :) A Mon27 jak szkola ? zdane egzaminy ?juz masz wakacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Niby człowiek potrzebuje takie odskoczni, ale i by sie chcialo miec odskocznie i malego nie zostawiac a to raczej sie wyklucza :) Tak, ja po egz, nie znam wyniku ostatniego ale powinno byc ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie Mon27 ze juz po egzaminach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Jak tam babeczki? mi syn w nocy wstawal 4 razy nie wiadomo po co :p a teraz znowu sobie spi .. Juz ta pogoda mogłaby się porawic bo lato minie z tymi wiatrami. A jak wasze plany na wakacje?? my myslimy w Bieszczady na jakis tydzien wyruszyc z malutkim, ciekawe jak malemu sie spodoba.. czy da troche sie zrelaksowac rodzicom. Tylko ciekawe jak sobie tam poradze z moim nieodlacznym laktatorem :D Mleka mam chyba ciagle tyle samo to raczej nie zaniknie jeszcze za szybko. Podbijam temat o spotkaniu:) (ta podbija co na spotkania nie przychodzi) mozemy u mnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
witam My juz mamy kupione bilety i we wrzesniu lecimy do Belfastu do mojej siostry. Wlasnie wczoraj odebralam paszporty :-) Trzeba gdzies pojechac i sie wlasnie odprezyc :-) Co do spotkania to mi wszystko jedno bo ja dojade wszedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka 86
czesc mamy.. My jeszcze nie wiemy czy urlop w ogóle bedzie wiec poki co nie mysle o tym. Poza tym jak któraś z Was wspomniała pogoda nie zachęca do planowania wyjazdu... my się powoli pakujemy na wyjazd na wesele. Nie chce mi się jechać bo to szmat drogi. Mon 27 mi to spotkanie pasuje gdzieś w centrum, bo niezmotoryzowana. Mon27 jak wizyta kontrolna na bioderka? a co z pępkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
cze Ciezaroweczka mojej zabawy :-) Mysle ze spotkanie po niedzieli moze pogoda sie poprawi :-) Wlasnie Mon27 jak wizyta na bioderkach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Hej, bioderka ok. teraz za 2 miesiace. A pępek do poradni jakos kolo 10 lipca, ale według mnie się zmniejszył, dzis sie wybieramy wieczorem do Kosciola bo swiecenie dzieci :) a tak to nic nowego, rutynka :)) No ciezarowka, musisz zobaczyc malego Lili fote do paszportu hehe. P.S ja w pół zmotoryzowana, auto i prawo jazdy są, ale tylko wybrane trasy do jezdzenia hehe, wstyd się przyznac :p Pozdrawiamy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Haloo czy tylko ja tu zagladam :)) my dzis przy niedzieli sami, zaraz bedziemy sie zbierac do Kosciola. a potem to nie wiem... Podjelam decyzje ze od wrzesnia wracam do pracy na pol etatu a na polowie bede na macierzynskim. Troche bede miala dni bardziej zorganizowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×