Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ciekawy23

Przykłady waszej biedy upokarzające lub nie

Polecane posty

Gość ale na kompa to jest
A nie lepiej ratować przed wyrzuceniem? Albo myśleć, zanim się coś wywali? Raczej nie przeleżały te bułki w śmieciach dwa tygodnie, a wyrzucając je dzień wcześniej raczej miałaś świadomość, że krucho z kasą i szamą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie zapytuje
ja większość ubrań musiałam "donosić" po starszej siostrze, nigdy nie byłam na koloniach czy obozie - ale to mi nie przeszkadzało jakoś szczególnie. Bardziej drażniły mnie te ubrania:D Tym bardziej że miałam całkiem inny gust i wszystko musiałam sobie przerabiać;/ No i nie było za bardzo prezentów na święta, dostawaliśmy po czekoladzie, czasem coś do ubrania (rajstopy, czapka albo szalik). Ale zawsze było co jeść, nigdy jako dziecko nie byłam głodna, jak było bardzo krucho to mama wiozła mnie i siostrę do babci na wieź i tam byłyśmy przez kilka tygodni a czasem nawet miesięcy. Na wsi zawsze było co jeść, a mama w tym czasie odkładała jakieś grosze... Pamiętam jak na wsi też zaczęło być biednie, trzeba było sprzedać konia i krowy i zostało tylko kilka króli i kur, a w mieście było nie lepiej, bo mama zaczęła pracę na zmiany, a ojciec poszedł siedzieć. Wtedy babcia wymyśliła nam potrawę - chleb z jabłkiem (normalnie jabłko pokrojone w plastry i chleb), albo gotowane jabłka, jabłka prażone i tak większość posiłków, ponieważ jabłek było kilka worków z sadu :P Ale naprawdę nie wspominam tego jakoś traumatycznie, miałam może z 4 lata wtedy i nie bardzo wiedziałam czemu ciągle jemy jabłka a smak dzieciństwa to dla mnie właśnie ten chleb przegryzany jabłuszkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seraphinka1
Bieda każdy ma swoją jak widzę po znajomych i niekoniecznie w materialnym tego słowa znaczeniu.Rodzice alkoholicy,brak zdrowia to tylko niektóre przykłady.U mnie kiedyś było dobrze ojciec pracuje za granicą zarobki były o wiele lepsze i pracy było też dużo, dziś zjechało się pól europy jak nie lepiej i kryzys nastąpił w międzyczasie oszczędności który zgromadził (na remont mieszkania) zostało ukradzione, matka się zapożyczała bezmyślnie bo było jej mało(nie jakoś kolosalnie ale jednak) ojciec spłacił do tego zadłużyła mieszkanie gdzie też trzeba było spłacić i co na dzień dzisiejszy nam zostało: mieszkanie kawalerka przedzielona na 2 pokojowe bo była duża niewyremontowana brak paneli (gumoleon) brak płytek w łazience jak w jakichś slamsach wstyd kogokolwiek zaprosić ze znajomych chociaż oni wiedzą ale jakoś mi wstyd po prostu żeby tak wyglądał dom.Matka bez wykształcenia o inteligencji dziecka siedziw domu i pracy nie ma do tego jeszcze mam brata nieletniego który w cale do pracy się nie kwapi bo niby gdzie a ojciec śle pieniadze nam na alimenty i mi na uczelnie abym skończyła miała lepsze życie była wykształcona i co pilnuje rachunków muszę mieć na dojazdy i jeszcze musze utrzymywać z tego matke i brata bo co jak w domu lodówka świeci pustkami a jeść coś przecież trzeba i atmosfera grobowa... Mam dość tego ale tłumacze sobie że może jakoś to si,e wszytsko ułoży że będzie lepiej żeby móc jakoś funkcjonować że ludzie mają gorzej nie raz jemy kluski lane z solą bo nie ma co bo pieniędzy ciągle brak i tak wegetjemy od pierwszego do pierwszego to smutne nic sobie nie kupujemy żadnych ciuchów wszytsko stare już zniszczone ale trzeba chodzić bo co, kosmetyki aby najpotrezbniejsze z najniższych półek żadnych wakacji żadnych nadziei na to że będzie lepiej chodz się nie poddajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiszka
ale na kompa to jest - ja te bułki uratowałam w kuchni biura, które sprzątałam, wyrzucili je tamtejsi pracownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale na kompa to jest
=> sie zapytuje - "na wieź", serio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie zapytuje
=> sie zapytuje - "na wieź", serio?? x "s" i "x" są bardzo blisko na klawiaturze kochana:) Robię dużo błędów ort. ale takie kwiatki to czysty przypadek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakas debilka chwali sie ze zrobila 3 prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbieralam pety,butelki za butelki moglam kupic chleb.Kotlety z ryzu bo byl dodalam pasztet z puszk drobiowy,mieso z budki dla psow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Linoleum w domu to zaden wstyd tak mieszkam bo mi sie podoba tak samo plytki w lazience.Stac mnie nie zakladam bo nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nosze rzeczy po tatcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam słabego laptopa, to upokarzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam słabego laptopa, to upokarzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam biedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
idiotyczne sa te wasze teksty w stylu: "ale na kompa to jest", "ale na internet stać", bo przeciez gdyby nie mieli tego internetu to ani cv nie wysla ani nie zbajda pracy, zupelnie odcieci od jakiejkolwiek kultury, ani dzieci lekcji nie odrobia, bo teraz trzeba odrabiac przez kompa i takich przykladow mozna wymieniac i wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tego nie rozumiem, moze sadza po sobie bo maja jakies drogie nowe laptopy, jak mam zwykły stacjonarny PC co nie jest wart 100 zł, monitor dostałam za paczke kawy... kiedys słyszałm porade, zeby laska sprzedała komputer co był wart 50 zł i ze bedzie miałą na bułki... LOL A nie miała pracy, wiec miala zamienic komputer na kilka bułek i nie miec mozliwosci szukania pracy ... jacy ludzie sa głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duzo pisac nie chce wracac przypominac,teraz tez bywa roznie,trzymac sie najdalej od chwilowek bo one pograzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duzo pisac nie chce wracac przypominac,teraz tez bywa roznie,trzymac sie najdalej od chwilowek bo one pograzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto doswiadczyl biedy bedzie szanowal kazda zlotowke ,jest przyslowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto doswiadczyl biedy bedzie szanowal kazda zlotowke ,jest przyslowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nosze do szkoły rzeczy z pracy taty bo są za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dalej ciekawe to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Seraphinka z jakiego województwa jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo może mogę pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez jak byłam mała chodziłam w powyciąganych, starych ciuchach, ale szczerze, wtedy było trochę inaczej, dzieciaki w podstawówce nie ubierały się jak na wybiegi, zakładało się cokolwiek bo liczyła się zabawa i spędzanie czasu z przyjaciółmi.. Więc to mnie tak nie bolało Ale zawsze mi było szkoda że nic sobie nie mogę kupić w sklepiku szkolnym chociaż prawie każdy od czasu do czasu coś kupował, a ja nie miałam praktycznie nigdy grosza. Nie miałam też swojego rowera tylko po rodzeństwie, a niemal wszyscy wtedy dostawali na komunię. Na komunię zresztą miałam tez ubranie po rodzeństwie, które trochę się różniło bo reszta miała zamawiane wspólnie i wstyd mi było, że tylko ja mam inne. Na wycieczki szkolne prawie nigdy nie jeździłam, a jak już to zawsze musiałam żydzić i się pilnować, nie wydawać na głupoty bo miałam malutko kasy, podczas gdy wszyscy sobie kupowali pamiątki co chwilę, słodycze itd., nieraz udawałam, że nie mam ochoty np na lody bo mi było szkoda pieniędzy. WIecznie miałam najtańsze zeszyty, których papier był raczej szary niż biały ale to mi za bardzo nie przeszkadzało :P Najgorsze było to, że rzadko miałam coś nowego i ładnego, i raz się zdarzyło, że dostałam prześliczny breloczek metalowy, nic specjalnego ale dzieci takich nie miały, taki porządny i masywny, byłam z niego dumna, aż któregoś dnia koleżanki zabrały mi go i poniszczyły tak, że był cały zarysowany i wyglądał jak brudny.. Ale mi było przykro wtedy masakra, chyba się nawet poryczałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seraphinka1
Dajemy sobie rade uważam że nie mam co narzekać przyjdą wakacje to i praca się znajdzie zarobie na swoje potrzeby.Myślę że pomocy potrzebują biedniejsi ode mnie samotne matki,emeryci którzy szukają po śmietnikach wystarczy się rozejrzeć wokół siebie.Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jem ze śmietnika :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ach, no i u mnie się nigdy urodzin w domu nie obchodziło, że już nie wspomnę o robieniu imprezy urodzinowej, był w domu jakiś tort życzenia i tyle. Ale tego też mi nie brakowało, jakoś do dziś nie mam parcia na obchodzenie urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seraphinka1
Widzę że ktoś się podemnie podszywa!!!!! Mój mail jest z podziękowaniami jescze raz serdecznie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seraphinka1
Pierwszy raz się ktoś podemnie podszywa! Ludziom musi się nudzić nie pisałam tej widaomości odnośnie województwa,dziękuje jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×