Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ameba80

Z innej beczki:"Prawo do zachówku"

Polecane posty

Gość Ameba80

Hej, Wierzą, że na forum jest wiele mądrych "forumowiczów/-ek" i może macie pojęcie w takim temacie jak prawo do zachowku po rodzicach. Mój mąż został obdarowany przez swojego dziadka mieszkaniem(darowizna). Dziadek ma dwoje dzieci, matkę mojego męża(córka dziadka) i jego wujka(syna dziadka), który będzie chciał na 100% skorzystać z prawa do zachowku(sądownie) mówiącego jeśli się nie mylę, że każde z dzieci dziedziczy po rodzicach w równej części. W tym wypadku córka 50% mieszkania i syn drugie 50%. W sytuacji gdy dziadek zrobił darowiznę w formie aktu notarialnego na mojego męża a swojego wnuka, gdyby syn i córka dziadka chcieli iść do sądu po swoją część(zachowek) wnuk dostaje 50% mieszkania bo został obdarowany a syn i córka dziadka po 25% co daje razem 100%. Pytanie jest następujące: Czy tak jest faktycznie z tym procentowym podziałem jak napisałam i przez jaki czas za życia dziadka lub po jego śmierci( o ile taki czas istnieje) dzieci dziadka mogą się sądzić z moim mężem w tej sprawie. Bardzo proszę o konkretne wpisy a z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×