Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

ile kosztuje budowa domu?

Polecane posty

Gość gość
wy wszyscy zaciągacie tak wysokie kredyty na budowę domu? po pół miliona kredytu aż do śmierci? :O nie, dziękuję, chyba wolę spać spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy ze dzialke mielismy swoja od rodzicow dostalam. 6 lat mieszkalismy i zapierdzielalismy za granica we dwojke. Duzo sobie odmawialismy i odkladalismy miesiecznie 5 tys eur rocznie 60tys euro czadem mniej ale zawsze 50tys sie dalo czyli masz 200tys zl rocznie razy 6 lat milion na koncie byl. I dom wybudowany szybko i bez kredytu:) a ceny domow sa rozne. Bo nie kazdy robi ogrodki podworko ogrodzenir. A jesli nawet to ceny tez sa rozne. Moje podworko bylo wykladane kostka granitowa dokladnie 200m do ulozenia plus murki itp wysLo 40tys ogrodzenie 40 tys elewacja 15tys bo ocieplony juz byl. A siostra ukladala tez ok 200m ale jakas inna tania kostka brukowa i bez zadbych wysepek czy murkow z kamienia i jej podwirko wyszlo niecale 15 tys. Ogrodzenie mamy oklucia metalowe rzezbione klinkier grogi a oni zwykla siatke i nie wiem czy 5 tys dali za to. Elewacja my dajemy tynk a oni tylko maluja i koszt 1/4 tego co my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My budowaliśmy dom 134m. Bez piwnicy, z użytkowym poddaszem. Wykończone mamy prawie wszystko, oprócz dwóch pokoi bo są pomalowane tylko na biało i połoźone panele ale na razie nie są nam potrzebne bo jesteśmy z mężem tylko we dwójke, dziecko si urodzi we wrześniu. Braliśmy 220 tys kredyty i jakieś 50 tys włożyliśmy sami wcześniej. Teraz powoli zabieramy się dopiero za podwórko ale to już powoli z wypłaty będziemy odkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak słów! :o Jedni przekuwają uszy, a inni mają metalowe okŁucia. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu 15:14 marmur jest ale srebra nie hehe same schody na pierwsze piętro kosztowały 10tys .juz nie wspomnę o tarasie ,zadaszeniu jego itd ,same zadaszenie i szyby 15tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też planujemy,póki co tylko 200tys mamy a gdzie tam reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem po co wam te domy marmury granity schody po kilkadziesiąt tysięcy i miliony wydanych pieniędzy. W domu się mieszka a nie robi go pod publikę. Stać nas bylo na dom za milion ale po co? Mamy 110 m2 bez podpiwniczenia zwykla kostkę brukową ogrodzeniezwykle z lepszej siatki w ocynku z brama przesuwna w domu okna zwykle łazienki normalne plytki gres i panele 60-120 za m2 kuchnie metod z Ikei i system besta plus paxy. Wyszlo nam wszystkiego 260 tysięcy z tym ze dzialke mieliśmy. Maz jest kierownikiem buudowy wie na czym naiwni nowobogaccy przeplacaja. Ludzie którzy nie maja pojecia o budowie domu nie powinni się brać za to bez pomocy i doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mowiac to ciecie kosztow przy budowie domu wcale nie jest takie proste. jesli chcemy miec budowlancow, dobry projet i wykonczenie z dobrych materialow to nie jest tak prosto. jednak przy wykonywaniu duzej ilosci pracy samodzielnie na pewno bedzie o wiele taniej. trzeba jednak wtedy zaopatrzyc sie lub pozyczyc rozne sprzety np do podnoszenia ciezarow www.suwnicabramowa.pl/ takie rzeczy sa potrzebne kiedy wykonujesz wieksze prace z ciezarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek1234aa
Koszty budowy domu są bardzo różne - zależą między innymi od wielkości domu, wybranych materiałów. Przydatne informacje znajdują się na tym blogu: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można też poszukać gotowych domów, w Szczecinie non stop są budowane nowe osiedla, ja widziałam wiele ciekawych ofert na domy, m.in. u http://www.tlsdeveloper.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można też poszukać gotowych domów, w Szczecinie non stop są budowane nowe osiedla, ja widziałam wiele ciekawych ofert na domy, m.in. u http://www.tlsdeveloper.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SPIIIIERRDALAJ z tym spamem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto pomyśleć o dobrej ekipie budowlanej, by potem szybko nie wchodziły w grę koszty remontów. ;) U mnie budowę domu zleciłem firmie Wiecha z Częstochowy, która ze swojego zadania wywiązała się naprawdę rzetelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niecale 300 tysiecy, ale to zalezy od wyposażenia oraz standardu, wiadomo. Może po prostu zapytaj u jakichs ekspertow od wyceny? Cos mi się takiego przez Google przewinęło www.ekspertyzy.waw.pl powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno w dużej mierze zależy od wyboru ekipy i odpowiednich materiałów budowlanych. Od firmy http://www.czarnieckiliny.pl/ można zaopatrzyć się w mocne liny jutowe które na pewno mogą się przydać podczas budowy domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia90
Nas budowa wyniosła ok 300 tysięcy. W cenę wliczyłam m.in koszty wynajęcia minikoparka z młotem Wrocław - http://www.koparkawroclaw.pl/ Najlepiej usiądź na spokojnie i zrób kosztorys całej budowy. Pewnie nie uda się wszystkiego dokładnie wyliczyć ale będziesz wiedział +/- ile cię to będzie kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zwrócić uwagę na ogrodzenie. Ja swoje montowałem w Płotbud i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością, solidnością i wytrzymałością mojego ogrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie robiąc kosztorys budowy często zapominają o instalacji odgromowej. nie wiem czemu bo przecież chyba dobrze czuć się bezpiecznie we własnym domu. taka firma która będzie to robiła musi naprawdę porządnie wykonać projekt i potem wg. niego wszystko wdrożyć. a takich firm na naszym rynku jest niestety niewiele. ja swoją robiłem w fhu partner. jak na razie wszystko działa jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam skorzystanie z uslug firmy, która zajmuje się wycena takich rzeczy. Ja osobiscie moge polecic Ci www.ekspertyzy.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
budowa domu to jedno, a badanie gruntu to drugie - to też jest bardzo istotne. myślę, że powinnaś wcześniej skontaktować się z geologiem - np. www.kadlubowski.waw.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zależy od wielkości i materiałów z jakich budujecie dom. Warto się zastanowić nad zrobieniem jakichś rzeczy samodzielnie. Im więcej zrobicie samodzielnie tym lepiej, bo mniej kosztów. Jednak pamiętajcie, że jeśli będziecie dźwigać ciężary to trzeba mieć www.suwnicabramowa.pl/ jest bardzo przydatna na budowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z cenami bywa różnie. Trzeba znaleźć odpowiednie produkty, pomyhśleć na czym możesz oszczędzić. Pamiętaj jednak, że niektóe rzeczy muszą być najwyższej jakości, np beton. Musi być najlepszej produkcji, obejrzyj ofertę www.stambet-bud.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy jaki itp, jak już będziesz miala caly plan to wystarczy pojsc do rzeczoznawcy takiego jak ten www.ekspertyzy.waw.pl i wszystkiego się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za budowę z firmą liczy się 10 tys za jeden m2 tylko za materiały i jeszcze budowa. Jak budujesz gospodarczo to oczywiście tego nie płacisz, no ale trzeba czasami czekać kilkanaście lat na to, aż wybudujesz sobie dom. Na pewno lepiej si,ę opłaca brać firmę. Firma prawie jeszcze raz tyle co za same materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałem się na ogrodzenie panelowe Płotbud. Mam je już ładnych parę lat - nie rdzewieje, nie niszczeje, jest solidne i w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale reklam. ..... My mamy dom w konstrukcji szkieletowej 110 metrów parterowy z garażem Stan deweloperski 230 000 zł wykończenie 100 000 zł bez szaleństw to wykończenie ale nam się podoba Zrobiliśmy tyle na ile nas stać Z czasem może zrobimy ładny ogród kostkę. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zamontować ogrodzenie panelowe Płotbud - jest bardzo dobrej jakości, trzyma się latami, nie niszczeje.Wiem, bo sam je mam już 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zależy od tego czy dom jest drewniany czy murowany i w ogóle od jakości materiałów. Jeśli ktoś poszukuje wysokiej klasy drewna, to zdecydowanie warto się skontaktować z http://tartakjejkowice.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
350 tys bez dzialki, dom 110 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×