Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

dlaczego polacy to taki zazdrosny i zawistny naród

Polecane posty

Gość gość

zawsze wszystko komentują, krytykują, zazdroszczą i złożyczą. np możesz byc fajnym i równym sąsiadem ale jak już kupisz nowy samochód to już nie jestes fajny tylko bez względu na zachowanie się chwalisz i uważasz za lepszego, więc trzeba owy samochód skrytykować i nigdy w zyciu nie pochwalic, albo jak komuś się powodzi to albo pewnie robi lewe interesy albo kradnie. Matka siedząca w domu to od razu kura domowa której nie chce się ruszyć dupska do roboty, konkubinat od razu patologia, za jakiekolwiek odmienne zdanie polak by zbluzgał i zwyzywał. Mieszkam za granicą i to właśnie nikogo tak szeroko nie omijam jak własnie polaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uśmiechnij się :) tak jak ja w tej chwili do Ciebie, nie wszyscy tacy są, nie uogólniaj 👄 będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, takie zachowania nie leżą w krwi ale mentalności a mentalność jest jak choroba, zaraźliwa. Mały Polak obserwuje szydzących rodziców, sąsiadów innych sąsiadów itp itp, i uczy się zawiści . Też mieszkam za granicą i całe szczęście mam w towarzystwie bardzo sympatycznych , normalnych Polaków ale moja znajoma już nie i niestety jest to jej własna rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszedzie tak jest gdzie jes kapitalizm ludzie sie zmieniaja pod wplywem tego c*****egpo ustroju bo w tym ustroju licza sie tylko pieniadze ludzie robia sie wredni falszywi zlosliwi zazdrosni zawistni identycznie a nawet jeszcze gorzej jest pod tym wzgledem w Niemczech Holandii Austrii okropnosc ! takiej zawisci jak w tych krajach przeze mnie wymienionych nawet w Polsce nie doswiadzczylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mieszkam za granicą, popieram autorkę w 100% ma rację z tym że moim zdaniem te rodziny które swoją ciężką pracą do czegoś doszły i tacy rozumieją innych, nie uważają siebie za lepszych i jakos tacy są dogadani a ci co np pracują i większość kasy przepieprzają na ciuchy, chlanie i nie maja w sumie nic właśnie są najbardziej zazdrośni. nie pojmują że ktoś sobie na to zapracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś nie wierzyłam w taką zawiść bo sama zawistna nie jestem ale teraz odczułam to na własnej skórze, puki nie wyróżnialiśmy się było ok, teraz powodzi się nam trochę lepiej,( nie jesteśmy jakoś nadzwyczajnie bogaci), budujemy dom jesteśmy zdrowi i szczęśliwi to zaczęły się plotki, pomówienia, wyciąganie jakichś brudów z przed 10 lat. niczym nikomu nie zawiniłam, nie wynoszę się (bo i nie mam czym), nikomu nie dokuczam, na niczyjej krzywdzie nie żyję a i tak w oczy kolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jakby powiedzieć: dlaczego Polacy są brunetami? ja nie spotykam samych takich Polaków a chyba nie bierzesz za przykład kafe, gdzie większość hejtu jest dla zabawy, bo i forum jest dla zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cos w tym jest; ogladam ten program Ugotowani zarowno nasz i na BBC i powiem tak: jak w WB krytykuja: ze glowne danie bylo niezbyt smaczne, ze przystawka taka sobie, ze deser byl calkiem super - to najczesciej dostaja ocene 7 (zeby dostac 5 czy 4 to trzeba klotni i docinek z calego tygodnia chyba) a w polskim jest tak: atmosfera byla super! fajnie wymyslil/a to/tamto; glowne danie nie powalilo ale bylo smaczne, przystawka pyszna a deser mile zaskoczyl - daje mocną 5....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciu1111
tak jest jak mowisz z tymi ugotowanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smieszy mnie jak ktos pisze ze to przez kapitalizm. W normalnym kraju jak ktos widzi osobe, ktora odniosla sukces to tez chce to zrobic. W Polsce to kwestia wychowania. Niestety niemcy i rosjanie niszczyli inteligencje i teraz w Polsce w niewielu miejscach podczas wychowania ludzie uczeni sa normalnosci. Tak samo jak wszyscy narzekaja jak jest zle i malo zarabiaja a pracuja na czarno albo polowe wyplaty dostaja pod stolem. To nie jest normalne. Ja pracuje, zarabiam i stac mnie na placenie podatkow, chociaz to boli. Podatek dochodwy, pozniej place jeszcze vat i akcyze, dodatkow przy zakupie podatek od wzbogacenia i na koncu podatek Belki od oszczednosci... Czy ten kraj jest normalny?!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kapitalizm niszczy w ludziach solidarnosc ta zakala 21 wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, nie ma słowa złożyczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo najpierw była komuna stąd potem głupie porównania i zapaść pomiedzy czasami gdzie wszyscy mieli po równo z czasami gdzie jedni mają inni nie. W krajach gdzie dobrze było od lat, komuny nie było , ludzie nie mają takich dylematów i nie odczuwają zawiści wobec innych w takim stopniu jak u nas w kraju. Na zachodzie jak ktoś ma cos fajnego to nikt nie pyta skąd i za co w Pl jak się cos fajnego u kogoś zauważy to od razu do krwi idzie zastrzyk nienawiści bez powodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Polak nie przyzna się, że jest mniej zaradny, pracowity, wykształcony od sąsiada więc wniosek jest jeden sąsiad ma więcej bo ukradł albo jego żona robi loda szefowi albo dostał spadek po nieznanej cioci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorszy typ polaków to kafeteryjne szczekaczki, jest tu kilka takich, które czepiaja się wszystkiego: konkubinatu, nieochrzczonych dzieci, niewierzących mam, nie karmiących piersią mam, samotnych mam, nastoletnich mam, po 40-stce mam i tak do rana moge wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo Polacy to lenie chcą zarobić i się nie narobić a jak coś nie wychodzi obwiniają wszystkich wokół a nie siebie samego,zazdrość przemawia przez każdego nie tylko przez Polaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem gdzie wy zyjecie ale ja mieszkam w niemczech i tutaj obojetnie ile mieszkasz przebywasz obojetnie na co cie stac to sasiedzi zwasze sa zawistni wredni i zazdrosni gdy sobie cos nowego kupuje to jest tak podly narod ze polacy przy nich to swiete osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to w*********j do Polski jesli uwazasz ze Niemcy to wredny narod kutwo ty. Niemcy to na mapie chyba widzisz. bo ja od wieki wiekow w Niemczech zyje i znam samych super milych Niemcow ktorych gwono to interesuja co ja mam a czego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety proponuję zobaczyć wszystkie portale o gwiazdach a tam dopiero jest fala hejtów ;/ Czy my na prawdę nie umiemy nic docenić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteśmy jacy jestesmy ponieważ ze względu na nasze świetne położenie geograficzne bez przerwy Polacy musieli być w gotowości do walki, jeżeli walczysz to musisz byc agresywny w jakiś tam sposób. Zauważcie że często odbieramy czyjeś zdanie za atak, a to tylko czyjeś tam zdanie o nas . Jestem dumna z naszych korzeni! Wolę to niż oziębłość, sztuczna uprzejmość i chore głowy Niemców. "Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Je!bac to co mysla inne swiniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkalam długo zagranica i tam jest to samo wiec nie pisz autorko , ze tylko u nas sa tacy ludzie. W pracy jeden drugiego to by w lyzce wody utopil. Na porządku dziennym były donosy, obgadywanie i podkładanie swini. Polacy wcale nie sa tacy najgorsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ja  z  12 44
""Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi..." X Boze jakie to piękne! Ja jestem dumna z tego , ze jestem Polka. Wiekszosc narodow do piet nam nie dorasta a nasi faceci sa super mescy i naprawdę fajni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te specjalistki od zagranicy i od psychiki innych nacji chyba tylko w TV te kraje widziały :P . Francja chociażby ...zawiść od zawsze o wszystko juz 200 lat temu podczas rewolucji masa ludzi zginęła przez donosy bo ktoś zazdroscil a to majatku a to , jak był niebogaty papierów szlacheckich itp . Potem czasy wojny -to wiadomo co sie działo nie tylko w Vichy :) , po wojnie straszna zawiść , bardzo silne związki komunistyczne z hasłami rozp*** burżujów itp .Silna progresja podatkowa od pokoleń z ostatnią reforma z słynną ucieczką Depardieu do Rosji przd podatkami :P:P Tradycyjne palenie aut to było jeszcze przez inwazją Arabów , niszczono samochody lepszych marek z zawiści ...długo by pisać .Szwecja to juz w ogóle ..tam by sie podusili, kraina donosów o wszystko .Zwł na obcych Polak jak sie dorobi i żyje lepiej jak przecietny Szwed ma przechlapane . Zresztą miedzy soba też -znajomy opowiadał jak jego współpracownik Szwed mowi że zazdrosci (!) Polakom że moga sobie kupować co chcą i żyć po swojemu bo on choć go stać nie kupi np. Porsche bo go zaraz sąsiedzi zagryzą a w pracy zaleją jadem ...oczywiscie z fałszywym uśmieszkiem na ustach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berlinczyk
Nie tylko polacy ale cala europa wschodnia,słowianska to ludzie z zacofanych wioch, jak warszawa,budapeszt,praga,moskwa,belgrad,kijów,i inne wioski słomiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kurcze ale wy światowe jesteście. A jakie na poziomie Łohoho :classic_cool: A autorka to tak omija polaków, że aż na forum weszła niezagraniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam pojęcia dlaczego jesteście takim zazdrosnym i zawistnym narodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALFRED

NJGORSI SA LUDZIE Z WIOCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A może spróbujcie tych ludzi zrozumieć. Odnieść się do nich z empatią, że życie ich nie rozpieszczało dlatego reagują ludzki sposób, a nie w boski i wspaniałomyślny. Nie każdy jest świętym o benedyktyńskiej cierpliwości na ciężkość i niesprawiedliwość tego świata. Nie każdy jest kowalem własnego losu bo nie każdy startuje z równej pozycji. Są pewne utrudnienia w życiu poważne, które ludziom którym wszystko wychodzi ciężko sobie wyobrazić. Świat jest brutalny, ciężki, bezlitosny i ciężko w dzisiejszych czasach nie zgorzknieć, nie wpaść w depresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×