Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość minimini909

MAM SILNY INSTYNKT MACIERZYŃSKI TO SILNIEJSZE ODE MNIE

Polecane posty

Gość minimini909

W głowie ciągle pojawiają mi się myśli o dziecku, że chciałabym je przytulić, karmić, przewijać, chodzić na spacerki itd. Ogólnie chciałabym kochać dziecko swoje którego nie mam, widzę swoje koleżanki które już mają dziecko i robi mi się w duchu przykro że ja nie mam, gdy biorę czyjeś dziecko na ręce, przytulam to czuję się czasem jak matka, że to moje dziecko, często śni mi się że jestem w ciąży, lub rodzę albo że już mam swoje dziecko, że je trzymam na rękach, już zaczyna mnie to męczyć bo wiem że w tej chwili nie mam odpowiednich warunków na dziecko, co prawda mam chłopaka już od 3 lat, planujemy wspólną przyszłość i zamieszkać razem ale na to trzeba odłożyć trochę pieniędzy więc musimy jeszcze poczekać ale moje pragnienie się pogłębia, to jest silniejsze ode mnie nawet mówiłam to swojemu partnerowi on też by chciał ale musimy być rozsądni i trochę jeszcze poczekać a mam już 24 lata, nie wiem w sumie czy to dużo czy też nie jednak w tym wieku najczęściej zachodzi się w ciążę, ma dziecko, nawet młodsze mają, oczywiście nie patrzę na to że inni mają to ja też, nie ale mam to wewnętrzne pragnienie które rozpycha mnie od środka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strzel sobie z paltza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nigdy tego fenomentu nie zrozumiem ale z drugiej strony.....24 lata to dobry wiek, fajnie być młodą mamą, tylko co z kasą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup sobie pieska
możesz go ubierać, wyprowadzać na spacerki, potem kąpać, karmić, czesać, bawić się z nim, kupować zabawki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mia ta cara
wiem co czujesz ja taki instynkt mialam od zawsze.Jak mialam 16,17 lat marzylam o dziecku o wlasnej rodzinie.Urodzilam w wieku 22 lat ,planowane .Teraz mam 28 i wlasnie urodzilam drugie ,tez planowane.Jestem najszczesliwsza osoba na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieska już mam, nawet dwa i co z tego? kocham ****ardzo i traktuje jak dzieci ale to i tak nie to samo jak widzę takie małe niewinne niemowlę ludzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia ta cara ja też taki instynkt mam od dawna już w wieku 18 lat miewałam sny o dziecku ale nie było to jeszcze tak silne jak teraz, teraz to jest wręcz ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tępe rozpłodówy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gościa z a czego tu nie rozumieć? chyba po prostu przyszedł mój czas, natura mnie wzywa do przekazania swoich genów, tak to przynajmniej rozumiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie rozumiem bo nigdy tego nie czułam a mam 40 lat nigdy, absolutnie nigdy nie pragnęłam dziecka.....nie znoszę dzieci, niemiłosiernie wkurzają mnie myśl o chodzeniu z wielkim wzdętym ciążowym brzuchu wręcz mnie obrzydza, kobieta w ciąży wygląda jak alien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego rozpłodówy :O ja mam pragnienie posiadania jednego dziecka a nie tuzina i żeby mnożyć się rok w rok jak królik :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama twierdzisz że rozsądek jest ważny i że musicie odłożyć więc nikt nic mądrzejszego ci nie doradzi. Musicie swoje odczekać dla dobra własnego i dziecka. Nie ma przyjemności w opiece nad dzieckiem jeżeli nie stać cię na pieluchy, zabawki, spokojne życie. Dziecko można kochać gorąco ale i znienawidzieć codzienność jeżeli bieda zajrzy wam w rachunki, do talerza bo dziecko kosztuje a jak sie nie ma na to pieniędzy to zapomnij o instynkcie, on nie jest w tym wszystkim najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie nie masz po prostu tego instynktu, to trzeba czuć tak jak ja teraz czuję, a mam pytanie, jesteś jedynaczką? bo to może od tego zależy czy ma się jakieś rodzeństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że taki instynkt jest mega infantylny, wy traktujecie dziecko jak maskoteczkę i myślę także że macie jakieś deficyty emocjonalne, emocjonalność dzieci bawiącymi się lalkami.... sny o dziecku ? ło matko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ty masz potrzebę, ok ale nie zapomnij że nie masz doświadczenia, nie wiesz jak to jest mieć dziecko i nie mieć porządnych pieniędzy na nie, wtedy wszystko staje się trudne. Myśleć o dziecku nie mając go to coś innego niż myśleć o nim mając je , z całym kompletem jego potrzeb i żądań, wtedy życie staje się trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o tym dlatego ten instynkt staram się jakoś chować do kieszeni że tak powiem tylko mówię że on jest bardzo silny i uciążliwy. A też nie chcę od razu popaść w dzieci i klepać biedę jak większość bezmyślnych ludzi w tym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety trochę masz podejście do dziecka jak do pluszaczka, przeczytaj siebie: "przytulić, karmić, przewijać, chodzić na spacerki". A dziecko to więcej obowiązków i przyjemności. Przede wszystkim trzeba pamiętać że jest to nowy CZŁOWIEK, a nie dzidzia czy bobasek którego wystarczy przebrać i potulić. Kup sobie kotka, powinien zaspokoić twoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam to i usmiecham się bo nic innego nie jestem w stanie. Autorko, proponuję załagodzić potrzeby jakimś zwierzątkiem bo sam instynkt to nic innego jak pułapka , zegar biologiczny i najczęściej nie idzie on w parze z dojrzałością, stabilizacją itp. Masz 24 lata , spokojnie zdążysz mieć potomstwo . Ja pierwsze myśli o dziecku poczułam mając 27 lat, miałam wtedy już ustabilizowane życie ale swoją córkę urodziłam dopiero w wieku 30 lat. Obecnie oczekuję na drugie maleństwo i wiem że jestem na to dojrzała , nie miałam palącej potrzeby by tulić dziecko i chodzić z nim na spacerki , przychodzi dojrzałość i inaczej się odczuwa tego rodzaju potrzebę . W twoim wieku to coś jak czysto zwierzęca , biologiczna ciągotka a to za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie zgodzę się że instynkt macierzyński jest infantylny jak ktoś wyżej opisał, moim zdaniem jest to naturalne, i na pewno nie myślę o dziecku jak o jakiejś maskotce że chciałabym mieć, to rosło we mnie od dawna i na pewno to pragnienie nie powstało nagle tylko stopniowo, ktoś tu się bardzo pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* niż przyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale bardzo infantylnie to opisujesz.... aż się zastanawiam czy kiedykolwiek miałaś do czynienia z niemowlęciem dłużej niż 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
minimini ale po co ten temat? Przecież i tak musisz odczekać więc czego oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niczego nie oczekiwałam tylko po prostu chciałam to jakoś opisać bo być może są takie osoby jak ja z podobnym pragnieniem, chciałam się podzielić uwagami, spostrzeżeniami na ten temat,ot tak po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jak się czegoś nie ma to przynajmniej chce się o tym pogadać :D. Autorko, daj spokój bo napalasz się niepotrzebnie. To trochę jak obsesja a obsesja dobra nie jest w żadnym przypadku ;). Ja jak marzyłam o dziecku (miałam wtedy 28 lat) to wyobrażałam sobie jakie będzie miało oczy, włosy, jakie będzie jak będzie miało z dwa latka , jak będzie wszędzie dreptać i mówić Mama , tata :). Nie myślałam o przebieraniu, karmieniu itp , to były czynności praktyczne które trzeba wykonywać i tyle a jak się dziecko kocha to robi się to z przyjemnością choć i zmęczeniem. Taką postawę jaką ty prezentujesz ja miałam mając 5 lat, wtedy wyobrażałam sobie że będę kąpać i czesać swoją lalkę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kąpać i czesać lalkę a wyobrażasz sobie jak to będzie wstawać do dziecka co 3 godziny w nocy lub zmieniać pieluszki z kupką ? bo to takie realia a nie to co sobie wyobrażasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy tutaj piszą że posiadanie dziecka to nie tylko, karmienie, przewijanie, przytulanie itd. ale też wielka odpowiedzialność i że trzeba mieć odpowiednie warunki i kasę, przecież ja to wiem i do tego dążę żeby się bardziej usamodzielnić najpierw, ale zaznaczę od siebie małą uwagę że jest mnóstwo ludzi którzy nawet nie mają własnego domu, kasy nic, nawet często pracy, to już w ogóle ręce opadają, chodzą po zasiłki do mopsu, a jednak mają dziecko, często nawet więcej niż jedno, mało tego często wręcz mnożą się na potęgę i jakoś te dzieci wychowują, nie popieram tego i tego też najbardziej nie rozumiem takich ludzi, tu trzeba nad takimi ludźmi się zastanowić a nie nad tym że ja mam po prostu takie pragnienie które jest naturalne ale jednak rozsądek jest u mnie zawsze na pierwszym miejscu bo nie jestem zwierzęciem tylko człowiekiem rozumnym i dlatego nie mnożę się na potęgę byle jak i byle gdzie aby się tylko rozmnożyć bo to bezsensu a jednak wiele ludzi jest takich jakby "zwierzęcych" jeśli ktoś rozumie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ci ludzie pewnie nie mieli instynktu macierzyńskiego tylko nie potrafią stosować antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze mi tutaj ktos podpowie.. czy w ostatni dzien miesiaczki bylo juz tylko plamienie mozna zajsc w ciaze?skonczyl w srodku..cykl 29 dni a bylo to w 7 dni cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×