Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aga8219

Jak odstawić 17 miesięczne dziecko od piersi?

Polecane posty

Gość aga8219

Witam :-) mam z tym mały problem ponieważ mój smyk to przysłowiowy "cycuś mamusi". wiem że będzie ciężko zakończyć karmienie ale już wystarczy. Piersi bolą mnie już masakrycznie a mam wrażenie że im moje dziecko jest starsze tym częściej budzi się w nocy. Mamy tak z 5 pobudek na cyca. Jeśli znajdą się mamy które mogą mi coś doradzić jak przez to przeszły to będę wdzięczna :-) może są jakieś sprawdzone metody ;-) z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam kupic w aptece wyciąg z grejpfruta i posmarować piersi przed karmieniem. Nie zaszkodzi dziecku a smak go odrzuci. Sprawdzony sposób!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy sposób oddać babci jeśli je i pije normalnie poza cycem:) 2 dni i noce powinno wystarczyć:) to najszybszy i najskuteczniejszy sposób jaki znam:) możesz odmawiać ale musisz się przygotować że może być k***wsko ciężko:( przy 1 próbie 13mc masakra, płakał godzinę, przy moich nogach bo na ręce nie chciał:( odpuściłam, za 2 mc poszło prawie bezboleśnie:) i zamiast cyca proponuj coś innego:) życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie właśnie nic się nie sprawdziło, żadne smarowania, tabl na zanik laktacji, nic... dopiero babcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super gościówa
ja nie karmiłam, ale mama mi opowiadała co ze mną miała: wiem, że wsmarowała w pierś pieprz (mi to nie przeszkodziło), chyba piochtaniną też smarowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po prostu konsekwentnie podawalam niekapek z woda w nocy był taki wrzask jakby mordowala dziecko, rzucil się na podloge i krzyczał jak opętany trwalo to 2 noce i ustapil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie dlatego uważam że lepiej dać babci:) po co męczyć dziecko i siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8219
o rany... właśnie tego się boję :-( babcie odpadają niestety. Mam stuknietego sąsiada wiec jak będzie krzyk w nocy to bankowo mam w domu policję i opiekę społeczną :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 miesięcy to najgorszy czas na odstawienie, bo to kolejny rzut lęku separacyjnego, niesamowity skok rozwojowy. Ja bym przeczekała, na siłę nie odstawiała, kiedy dziecko potrzebuje piersi. Lepiej odstawić po roku lub przed 2 urodzinami jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 miesięcy to najgorszy czas na odstawienie, bo to kolejny rzut lęku separacyjnego, niesamowity skok rozwojowy. Ja bym przeczekała, na siłę nie odstawiała, kiedy dziecko potrzebuje piersi. Lepiej odstawić po roku lub przed 2 urodzinami jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8219
z jednej strony chciałabym go odstawić ale z drugiej strony nie. Lubie jak się przytula do mnie :-) natomiast mój pediatra już na mnie krzyczy że za długo karmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z jakiego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak to jest, nie podajesz dziecku w ogóle innego mleka? Nigdy nie pił mleczka z butelki? Ja mam 7 miesięczniaka, od ok 6 tygodni podawałam raz dziennie butelkę mm, po 5 mcu zaczęłam stopniowo prowadzać stałe pokarmy i dawałam 2 butle mm, miesiąc temu wróciłam do pracy i pierś dziecko dostaje tylko wieczorem i w nocy. Synek nawet jak jest głody to denerwuje się przy piersi, ssie ją tylko do zaśnięcia i z tego powodu trudno mi (choć bym chciała) go odstawić, on pewnie tego nawet nie zauważy, a mi jakoś ciężko :( Chociaż chciałam karmić tylko ok 1 miesiąca...ale duże znaczenie ma tez dla mnie wygoda, synek kiedyś przesypiał noce, ale teraz budzi się kilka razy, ale przystawiam go do piersi i po minucie zasypia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh. Ja mialam to samo. Chyba bard,iej mi było smutno ze to juz nie bedzue tylko mój synus :-). Ale tydzien przed drugimi urodzinami Powiedzialam dość. Traktiwal mnie jak smoczka. Pobudki w nocy co godzinę, zeby pociumkac. Posmarowalam musztarda, trzy noce poplakiwal, momentami histwryzowal, ale bylam juz tak zmęczona tym jego ciumkaniem ze sie nie ugielam. I w końcu przespalam całą noc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lutishas
to ja14:32:02 Półtoraroczne dziecko to już świadomy mały człowiek, łatwo nie będzie, koleżanka karmiła właśnie do ok 18 mcy i mimo, że dziecko ma 5 lat to pamięta, jak widzi mamę w staniku to się na nią rzuca :(, szarpie mame za bluzkę, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomysł z babcią genialny - niech się babcia męczy z wydzierającym się spazmatycznie dzieckiem :O a czemu by nie oddać tatusiowi, a samemu na ten czas gdzieś się ulotnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym rzucajacym sie na pierś 5-latkiem to Cie chyba trochę poniosło. Hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8219
daje mu już wszystko do jedzenia. Mleko czasem wypije ale częściej zjada kaszke. W każdym razie dzięki za rady. Pewnie będzie ciężko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmiłam do 16 miesięcy z tym ,że wczesniej juz w dzien wprowadziłam butelkę z mm, w dzien dostawał butlę a piers w nocy. w końcu postanowiłam odstawic zupełnie bo te nieprzespane noce mnie wykanczały. wzięłam do pokoju podgrzewacz z gotową wodą i jak sie obudził, najpierw podawałam wodę ale jesli nie dawał za wygraną szybko zasypywałam mleko. tak może z trzy , cztery dni i było ok, sama byłam zdumiona ze tak szybko dał się przekonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8219
moje dziecko nie da się oszukać ;-) jak daje mu butle w nocy to odpycha i mówi nie. Za chwilę wyjmuje sobie cyca i samoobsluga ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×