Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KINDERGELD...

Polecane posty

Gość gość
no przeciez pisalem :) ale oczywiscie wsciek nie ktorych nie pozwala na logiczne myslenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wstrzymali jej kasę na dzieci przebywające w DE, bo jedno dziecko ma w Polscce? co ty pieprzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wstrzymali bo syn. mieszka z babcia i jest zameldowany w POlsce a Ona z dwojka dzieci zameldowana jest w De wiec teraz sprawdzaja dlaczego Tak jest Musi to wyjasnic. Nie chca placic na dziecko przebywajace w Pl. Skoro Matka mieszka w De.TEraz kase dostanie tylko na dwojka dziec***anstwo nie chce placic na dzieciaki przebywajace Poza De.zrozumialas??? Ty wyzej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czemu wstrzymali jej kasę na te co mieszkają w DE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne ,do wyjasnienia :) ja jestem jak najbardziej za! dziecko mieszka w DE dostaje KG nie mieszka dostaje KG- polskie :) tak byc powinno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ach, jak wy tych Niemców kochacie! jak się martwicie o ich portfel, żeby tylko czasem żadnemu polskiemu dziecku ani jednego euro nie dali! a ja uważam, że ten esesmański pomiot powinien na każde Polskie dziecko po 1000 euro miesięcznie płacić w ramach reparacji wojennych i odszkodowania za napaść i zniszczenie kraju w 1939!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie martwi mnie narod niemiecki szkopski esesmanski jak zwal ta zwal ale poki Polak nie zacznie sie wzajemnie szanowac za granicami kraju i wspolnie sie wspierac to tych najgorszych s*******i zawistnych polskich sam bym wykopal na zbity pysk ! najwiecej kombinuja nawiecej kradna i sa najbardziej falszywi ! zazdroszcza tego co masz bo sami bieduja a jak takim pomozesz to jeszcze pozalujesz tak cie zalatwia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstrzymali bo dopatrzyli sie tego,Siostra Musste skladac Papiers wyjasniajace,przez to wstrzymali kase,ja w sumie tez Uwazam ze Powinni placic nur na dzieci w De.my czekamy Hut 8 m-cy na KG. Od tego roku bardziej sprawdzaja Ausländer i jest ich duzo,dlatego to sie Tak wlecze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile ty dziecinko jestes w niemczech ze juz zapomnialas po polsku ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche juz mieszkam:) man tez Klaviaturen niemiecka :):;);)jestem po 30 dla scislosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co ? klawiatura zmusza cie wpisywac niemieckie slowa bez ladu i skladu ? ps. tyle, ile ty masz lat - ja przebywam w niemczech - i nie mam problemu z jezykiem polskim, jak widzisz. wiec przestan na sile upychac te twoje musste, bo to smieszne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fazit czyli wniosek albo pisz wylacznie po niemiecku albo wylacznie po polsku inaczej sie osmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalam Tak specjalnie zeby zobaczyc Co napiszecie i jak Zwykle wychodzi Polska zazdrosc..a propo spotkalam ostatnio Polaka mieszkajacego tu od 30 lat i polowe Slow zappmnial juz po Polsku Fajnie laczyl niemiecki z polskim..wszyscy tu Strasznie sie na wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znaja... Ehhhh pozdrawiam wszystkich w Niemczech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale co mają powiedzieć osoby z okolic Sośnicy, Chebzia, czy Rozbarku, które każdego ranka powtarzają: Vater unser, ino żeby nom tego Harzviera nie zabrali dobre Nimce? On drżą, bo jak Kindergeld idzie do Polski, to dla nich mogłoby mniej zostać, a każda przecie rodziną tradycyjną, śląską obarczona, to i tego Kindergeldu w rodzinnym budżecie duży procent. Po co sie dzielić z Gorolami, niech ino tym przeflancowanym ze Ślunska na wszystko Stadt daje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsi to ci co po polsku "zapomnieli" a po niemiecku sie nie nauczyli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakini567
ostatnio te zasiłki i tak nie są wypłacane. oficjalna wersja jest taka, że się reorganizują, a tak naprawdę zapewne chcą ten proceder ukrócić. ja już nie miałam siły się z tym sama bujać i staram się teraz odzyskać zasiłek przez www.zwrotpodatku.edu.pl - tobie też proponuję się zgłosić do tego typu firmy, oszczędzisz sobie dużo nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobia to samo co zrobil Cameron w Anglii i bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej sobie zaoszczędzić czas, pieniądze i zgłosić się do firmy która zajmie się fachowo sprawa. Ja polecam kindergeld24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A według was jedne dzieci są gorsze od drugich? Skoro facet pracuje i płaci podatki - i nie siedzi na socjalu to mu sie pieniadze na dziecko należą. Inna sprawą jest jak np matka siedzi w PL na socjalach i patrzy tylko jak ściągnać z ojca kase ktory wynagrodzi jej trud wychowania dziecka. I pisza sprawy do sadow ze nalezy im sie niemiecki kindergeld [mimo pobierania zasilku w pl] bo ojciec dziecka pracuje za granica. Dodatkowo leca do sadow o zwiekszenie alimentow, podnosza je o 100% no bo sie nalezy... i wtedy taka oto kobieta zyje w 90% za pieniadze ojca, jak nie w 100%. No ale nalezy sie jej bo ma dziecko. A ojciec dziecka nie moze zabrac ze soba bo zaden polski sad nie odda dziecka ojcu, bo najlepiej mu przy matce. Dlaczego ojciec nie moze decydowac o tym w jaki sposob przekaze te pieniadze z Kindergeldu dziecku? A znam takie przypadki, ze matka siedzac w polsce bierze niemiecki kindergeld na 4 dzieci za ojca mieszkajacego w niemczech, a dzieci ojca nawet znac nie chca... przykre, prawda? A gdyby ojciec tu nie pracował to nie miałyby tyle pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
połowa należy się ojcu ,połowa Kindergeldu Matce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedni mówią tak, inni inaczej. Ja czytałem, ze od 2014 miało nie być kindergeldu na polskie dzieciaki i co? jakoś dalej jest. Każdy sąd uważa inaczej, tak samo jak każdy adwokat. Polska uważa tak, a Niemcy tak. Kto ma czas i pieniądze ten się sądzi, ale ile to trwa? rok, dwa, trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepisy są w opracowaniu zatem jeszcze trochę trzeba będzie poczekać. Fakt jest ,że zmienili już naliczanie wstecz zaległego KG. Od stycznia 2014 jest to max 2 lata wstecz. Co do przepisu tyczącego KG na dzieci zamieszkujące w PL, ustawa ma wejść od 2015 styczeń. Dzieci przebywające w PL nie otrzymają KG ,dlatego też wypłacanie KG obecnie jest wstrzymane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skad masz info ze styczen 2015? I co z ustawami unii europejskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie przyznają i warto składać. Mi niedawno wypłacili, a już nie mieliśmy nadziei. Dobrze, ze firma nam pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby chca zrobic tak, ze jak dziecko jest poza niemcami aby przyslugiwal mu kindergeld w wysokosci jaka przysluguje mu w kraju przebywania. Np tata jest w niem, mama z dzieckiem w pl to nalezalby sie tacie kg w takiej wysokosci w jakiej dostalby w polsce czyli ok 20e-25e. Niemcy najbardziej wk sie ze duza czesc kasy z kindergeld opuszcza niemcy i ze te pieniadze sa wydawane de facto poza ich granicami... w sumie sami byscie sie wkurzyli jakby w polsce byly "nieco" wyzsze zasilki i przyjezdzalby taki niemiec do pracy, rodzina z daleka a on ciagnie zasilki z waszego kraju i je wywozi za granice. PO i PIS by na to nie pozwolily na bank... no ale ze wg polski zasilek na dziecko w wysokosci 50-100zl i to tylko w sumie dla socjalu a nie dla ludzi pracujacych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja natomiast polecam kindergeld24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tej firmy http://www.euro-punkt.pl/ korzystaliśmy dwa lata temu i teraz znów się do nich zgłosimy. Polecam, profesjonalna obsługa i szybki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×