Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

prośba o radę zakup pierwszego mieszkania

Polecane posty

Gość gość
do gość sytuacja faktycznie praktycznie identyczna :) kupowałaś mieszkanie bezpośrednio od właściciela czy przez pośrednika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc z 22 24
Kupilam przez agencje nieruchomosci, mieli wyłączność na to mieszkanie. Ogloszenie pojawilo sie w sieci to od razu wysylalam maila z rezerwacja, cena byla niska bo wlascicieli scigal komornik i chcieli sprzedac zanim lapy na nim polozy. Oni zdążyli a my mieliśmy m5 taniej niż normalnie. Za taka cenę balabym sie kupić bezpośrednio od wlascicieli, tym bardziej ze to byl pierwszy raz a cena sugerowała jakiś przekret. A tak wiedzialam ze agencja to posprawdza. Ja jestem bardzo zadowolona, nikt mi nie powie ze od dewelopera lepiej - lepiej to jest wtedy kiedy za mamy kredyt mozna wygodnie mieszkac a nie na odwrót. Porównując ceny u dewelopera w moim mieście mialabym 2 pokoje - ok 55m2 za kwotę dwa razy wyzsza ale czy lepiej? Deweloperzy u nas budują na pograniczach centrum miasta, czesto przy obwodnicach lub centrach handlowych. Ja mieszkam 8 km od centrum, na gorce z widokiem na miasto, a przed blokiem mam pola i solidny lasek. Jest gdzie wyjsc, szkole mam pod nosem. Musicie sie zastanowic czego chcecie, czy większy metraż czy nowe mieszkanie. Mniejszy kredyt (przy dwójce dzieci chyba wskazany) czy zobowiązanie do końca życia. Mnie Np cieszy ze mój kredyt za jakiś czas sie skonczy, nadplacamy wiec licze ze zamknę sie w 7 -8latach a nie 15, moi znajomi nawet o tym nie myślą. Jest jeszcze jedna kwestia - w każdym mieście jest inaczej, porównaj gdzie są mieszkania deweloperskie, czy jest blisko szkola, park, plac zabaw, czy to cale osiedla czy pojedyncze budynki. A najwazniejsze cena - roznica pomiędzy metrazem i kwota w każdej z opcji. Bloków typu 10 pięter nie bralam pod uwagę, u mnie w mieście potracily juz gwarancje i teraz nadzór co 5 lat pozwolenia wydaje na ich istnienie, mieszkam na Śląsku, są szkody górnicze wiec balam sie ze za 10-15 lat nas wysiedla, wyplaca grosze i zaproponują w zamian jakieś rudery. Chcialam mieszkanie które potem mogę sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arch1
odpowiadając na posty powyżej - nie ma co uogólniać. Czy mieszkanie nowe, czy w rynku wtórnego trzeba kupować rozsądnie. W przypadku mieszkania nowego trzeba zwrócić uwagę na poprzednie realizacje dewelopera, czy jest dużą firmą, a nie jakąś firmą krzak, czy ma prawo własności do działki, na ktorej buduje (czasem okazuje się, że trzeba dodatkowo wykupić działkę). Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć (kupowałam mieszkanie od dewelopera), że przy dobrym jego wyborze nie ma problemu. Akt notarialny załatwiliśmy szybko, usterkę załatwiono jeszcze przed odbiorem mieszkania. Na odbiór mieszkania zawsze warto wziąć osobę, która się na tym zna - architekta, dobrego wykończeniowca, czy kogoś podobnego. Jeśli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego - ok, fajnie, bo są tańsze. Ale trzeba mieć na uwadze, że tak samo jak w mieszkaniach nowych od dewelopera coś może ciec, mogą być poważne usterki itp o których sprzedający chcący się pozbyć mieszkania nam nie powie. Wielka płyta też jest niestety głośniejsza od obecnych technologii budowlanych ( nie mówię, że te nowe są super ciche, bo oszczędza się na materiałach dźwiękochłonnych, ale zawsze ciut cichsze). Poza tym wielka płyta to często krzywe ściany (chyba, że właściciel sam je wyrównał np za pomocą gładzi). Życzę, sby wybór okazał się dobry i żebyście byli z niego zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrażynkaWol
Bardzo dobra porada koleżanki poprzedniczki. Mam wielu znajomych, którzy borykali się z podobnymi opisanymi przez Nią problemami. Ostatnio nawet Siostra miała problem z gruntem, deweloper okazał się najwzyczajniej w świecie mówiąc wprost - oszstem...całe szczęście ja kupowałam mieszkanie od firmy, która mnie nie naciągnęła. Mieszkam, póki co, nic się nie dzieje i nie działo niepokojącego, oby tak dalej, czego Wam także życzę. Z moich doświadczeń więc deweloperskie mieszkania są ok, tu kupowałam, jakby ktoś chciał wiedzieć: http://www.milowicz-development.pl/?zrealizowane1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam od dewelopera 12 lat temu i do tej pory nie odkryłam żadnych wad. Nawet w standardzie miałam parapety botticino (tak, już wtedy), więc myślę, że kupując mieszkanie należy robić to rozsądnie. I nie patrzeć tylko na cenę, bo może się później różnie dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam mieszkanie od dewelopera http://www.mpd.net.pl/ i nie narzekam jak wszyscy. Myślę że podstawą jest sprawdzenie wcześniej jego inwestycji projektów wykonań z jakich materiałów budują a przede waszystkim przed odbiorem wystarczy wziąć z sobą odpowiednią osobę która zna się na robociźnie i powie wam co mogłoby być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferuję rzetelną i sprawną pomoc w odbiorze mieszkania w Warszawie i okolicach. www.odbiorybudowlane.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka159
My szukamy mieszkania na własną rękę na http://buku.pl/map Wcześniej korzystaliśmy z pomocy biura nieruchomości ale nie podobały nam się ich propozycje i zrezygnowaliśmy z nich. Podoba nam się wiele mieszkań ale jest sporo czynników na które musimy zwracać uwagę (lokalizacja, cena itd) Ostatnio np. bardzo spodobało nam się mieszkanie w Poznaniu na Śródce. Niestety było na parterze a my mamy złe doświadczenia z mieszkaniem tak nisko. Wolałabym pierwsze lub drugie piętro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeprowadzić się do nowego mieszkania pomogą wam Przeprowadzki Kubalak: -usługi transportowe krajowe i międzynarodowe, -kompleksowe przeprowadzki krajowe i międzynarodowe, -przeprowadzki firm oraz osób prywatnych, -przewóz mebli, sprzętu RTV i AGD oraz nietypowych ładunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam dom nie mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla tych co jeszcze zastanawiają się: miałam w wielkiej płycie i było OK, ale było za małe, wiec kupiłam nowe, ale z rw, niestety jest głosniej i chłodniej niż w starym. Ale klatka bardzo ładna :) Od developera bym nie kupiła, widziałam jak budują blok koło mnie :o Sami wódowlańcy, więc wyobrażam sobie jak prosto stawiają ten blok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha ha ha. A myslisz ze wielka plyte czu w latach 90 kto te bloki stawial. Ci sami wodowlancy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym się własnie tak jak juz któras z Was kochane skłaniała do zakupu przez biuro nieruchomości, chociażby np tutaj - www.brokernieruchomosci.pl moja znajoma właśnie ma za sobą taką inwestycję, zadowolona. Jakos tak mam wrażenie, ze to lepsza pomoc, zwłaszcza dla osoby która nie jest do końca zorientowana na rynku nieruchomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też korzystałam z agencji nieruchomości, wcześniej sobie upatrzyliśmy dwa mieszkania na www.city-szczecin.pl i drugie okazało się tym wymarzonym :) Od początku byliśmy zdecydowani na rynek wtórny, bo wcześniej wynajmowaliśmy w nowym budownictwie z 2007 r. bodajże i było dużo niedoróbek, poza tym zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak już będziecie odbierać mieszkanie to koniecznie wezwijcie kogoś do pomocy np http://kierownikbudowyjozwik.pl/ lepiej sprawdzić dokładnie mieszkanie ze specjalistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo cennych porad na tym forum można znaleźć. Od siebie mogę tylko dodać, że warto popytać się znajomych, rodziny przez kogo i gdzie kupowali swoje mieszkanie. Taka poczta pantoflowa, nie da się ukryć, jest najlepszym doradcą. Ja właśnie z mężem szukaliśmy w ten sposób dobrego developera, który nas nie oszuka, który nie sprzeda nam mieszkania z wadami itp. Znajomi polecili nam Apro Investment. Spotkaliśmy się z developerem, obejrzeliśmy mieszkanie (mąż trochę zna się na budowlance, więc mogliśmy ocenić, czy rzeczywiście wszystko jest ok.). No i mamy fajne mieszkanko w Toruniu. Nie bójcie się pytać o wszystko, zaglądajcie wszędzie, gdzie tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym się zdecydowała własnie na dewelopera w sytuacji autorki. dobry standard, mieszkanie dobrane do wymagań, spłacić się da jakoś z czasem. Sami mamy mieszkanie kupione dzięki www.polskidom.pl i mieszka się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof_P
Wszystko trzeba przeanalizować na spokojnie, bez emocji. To bardzo poważna sprawa za zakup będzie miał konsekwencje na długie lata. Developerzy nie są tacy straszni, jak w każdej branży są i tam tak zwane czarne owce. My także jesteśmy na etapie poszukiwań i w tej chwili przeglądamy takie oferty http://askosa.pl/ kto wie może uda się w tym roku wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto skorzystać z programu dofinansowania MDM. Ja dowiedziałam się o nim od znajomej, która również z niego skorzystała i jestem w trakcie załatwiania formalności. Odsyłam do strony po wszelkie info: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie szukam jakiegoś sprawdzonego dewelopera z Torunia. Apro o którym wspomniano wyzej i zajrzałem do nich widze ze sa jeszcze do sprzedania mieszkania na osiedlu 4 sfery. Jeśli bylby tutaj ktos kto kupowal mieszkania z tego osiedla to proszę napisac swoja opinie. Jakby ktos mogl jeszcze polecic jakies ciekawe inwestycje w Toruniu to piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up ! Uwaga na trolle reklamowe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym wyjsiem jest warian numer dwa, od razu wieksze, mozecie sobie je wyremontowac i tez bedzie piekne. Od dewelopera bym nie brala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim kupi się mieszkanie lub dom, warto pomyśleć o dofinansowaniu MDM, dzięki któremu można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania. To są spore pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. Warto zapoznać się z wszystkimi benefitami, jakie oferuje program: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednym z rozwiązań jest udział w programie dofinansowania MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Można otrzymać duże dofinansowanie. Myślę, że warto się zdecydować, bo każde pieniądze przy tak dużym wydatku jak kupno domu czy mieszkania mają ogromne znaczenie. Zwłaszcza przy późniejszej spłacie kredytu. Warto zajrzeć na stronę programu i poznać warunki: http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-w-prog ramie-mieszkanie-dla-mlodych-wymagaja-zmiany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Program dofinansowania MDM to dobre rozwiązanie. Ja dostałem całkiem sporą dopłatę, co umożliwiło i przyspieszyło wszystkie sprawy i formalności związane z kredytem i kupnem. Na ich stronie wszystko jest dobrze i klarownie przedstawione: http://mieszkaniedlamlodych.com/program-miesz kanie-dla-mlodych-podstawowe-zagadnienia-cz-1-najczestsze-py tania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można znaleźć ładne mieszkanie w korzystnej cenie u dewelopera, u http://www.gryfdevelopment.pl/ widziałam wiele interesujących ofert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Program dofinansowania MDM to dobre rozwiązanie, żeby spełnić swoje marznie o własnym domu. Ja dostałam całkiem sporą dopłatę, co umożliwiło i przyspieszyło wszystkie sprawy i formalności związane z kredytem i kupnem. Na ich stronie wszystko jest dobrze i klarownie przedstawione: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajny też jest psgdeweloper.pl. Solidni, uczciwi i bezproblemowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasiappp
moja droga z pewnością wariant trzeci będzie dla Ciebie i Twojej rodzinki bardzo korzystny :) ja kilka lat temu skorzystałam z programu MDM w Radomiu i do dziś jestem bardzo zadowolona. Doradcy z Partner Dom Development pomogli nam dokonać wyboru i przedstawili nam wszystkie możliwe warianty. Cały zaciągnięty kredyt był jak najbardziej najlepszym pomysłem na świecie i dziś nie musimy się o nic martwić, mamy gdzie mieszkać i wychowywać naszą małą córeczkę :) zajrzyj może na ich stronę, a znajdziesz coś dla siebie w Radomiu albo dowiesz się czegoś więcej o MDM :http://partnerdom.pl/mieszkania-przy-staroopatowskiej/finansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×