Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zasiłek macierzyński z PUP?

Polecane posty

Gość gość

Witam, moja sytuacja wygląda tak: Pracowałam ok 2 lat przez tzw, spółkę umowy tygodniowe, przedłużane co tydzień, ale w ciągłości, zaszłam w ciąże , jestem na L4 i mam wypłacane przez ZUS moja umowa wygasła, także nie przysługuje mi urlop macierzyński. Nabyłam prawo do zasiłku dla bezrobotnych, dowiedziałam się że PUP wypłaca bezrobotnym matkom (prawdopodobnie 20tyg), kiedy miałabym się zarejestrować jako bezrobotna? Nie wiem czy teraz mogę bedąc na L4 i majac wyplacane pieniazki z ZUS? Czy jesli zrobilabym to po porodzie mialabym szanse na macierzyskie z PUP? Czy ktoś byl w podobnej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w podobnej sytuacji. Jestem w ciąży, zarejestrowana w pup jako bezrobotna. Dostaje zasiłek przez 6 mscy i pytalam sie czy przysluguje mi macierzynski jako bezrobotnej. Uzyskałam negatywna odpowiedz. Nie przysluguje mi ani macierzynski ani jakiekolwiek pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego zarejestrowalas sie w PUP nie moglas pojsc na chorobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko bezpłatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jestes w ciazy to nie mozesz sie zatejestrowac w pup bo musisz byc w pelni gotowa podjac prace a wg nich ciezarna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy po porodzie mogę zarejestrować sie w urzedzie pracy i czy dostane kuroniowke? okres l4 wliczany jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W razie urodzenia dziecka przez kobiete pobierajaca zasilek lub w ciagu miesiaca po jego zakonczeniu okres pobierania zasilku ulega przedluzeniu o czas przez ktory przyslugiwalby jej zasilek macierzynski Jesli masz prawo do zasilku to mozesz zarejestrowac sie w kazdym momencie tzn przerywasz zwolnienie lekarskie i rejesrujesz sie w pup ( Ciaza to nie choroba:) w praktyce wyglada to tak ze nie zanosisz kolejnego zwolnienia do zus tylko bierzesz od nich zaswiadczenie jak dlugo bylas na zwolnieniu bo to sie wlicza do lat pracy Przelicz czy masz wiecej kasy z z zus czy wiecej bys miala z pup. Jesli korzystniejsze jest zwolnienie to ciagnij je i dopiero pod koniec ciazy zarejestruj sie w pup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ale bzdura,oczywiscie ze mozna zarejestrowac się w PUP jako ciezarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak się rejestrowalam w pup-ie to bylam juz w ciazy i wprost o tym powiedzialam i mnie zarejestrowali. Jeszcze uslyszalam, ze ciaza to nie choroba, wiec im to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna się zarejestrować jako ciężarna, ale nie na zwolnieniu lekarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Gdy zaszłam w ciążę pracowałam na cały etat,ale na umowę zastępstwo.Jak się dowiedziałam,że jestem w ciąży poszłam na zwolnienie to było w lipcu.Dowiedziałam się,że moja umowa kończy się z końcem grudnia i nie musi ulec przedłużeniu więc przeszłam na ZUS,dopóki nie dowiedziałam się od Pani pracującej w Urzędzie Pracy o tym,że jeżeli zrezygnuję z L4 i zarejestruję się jako osoba bezrobotna zdolna do pracy,a podkreślam,że jak to zrobiłam byłam w 37 tygodniu ciąży(raczej już nikt takiego pracownika nie zatrudni) i będzie przysługiwał mi zasiłek dla bezrobotnego bo miałam przepracowane 12 miesięcy,to jako osoba ze statusem bezrobotnej mam prawo po urodzeniu dziecka pobierać zasiłek macierzyński. Tego nikt nam nie powie w ZUSie bo Panie same o tym nie wiedzą. Ja się dowiedziałam dzięki znajomej,która pracuje w Urzędzie. Jeżeli nie zarejestrujesz się w ciągu trwania ciąży, a po porodzie nie masz tego prawa do zasiłku macierzyńskiego tylko normalnie przysługuje Ci prawo do zasiłku dla bezrobotnej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×