Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

termometr rtęciowy czy bezdpotykowy??

Polecane posty

Gość gość
na allegro spokojnie kupisz kilka sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie codziennie miewam do czynienia z 40 stopniami, więc ciężko stwerdzic, ze to jest 40, a nie 38,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na allegro są rtęciowe. Kupiłam w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tutaj ktoś twierdził, ze myśli, ze dziecko miało 38 stopni a miało 40. I podły termometr mało dziecka nie zabił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to nie wiedziałam, że są na allegro, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za zdzierstwo, w aptece rtęciowe były po 1-2 zł a tu najtańszy 5,99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie lepszy jest taki douszny a nie bezdotykowy? Pytam, bo w najbliższym czasie muszę jakiś termometr dla dziecka kupić. Znalazłam taki brauna, douszny, pomiar 1-sekundowy. Ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam rteciowy i uwazam, ze jest najlepszy. Mam tez elektroniczne niby owulacyjne 2 microlife to za kazdym razem pokazuja inna temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaOla
Naprawdę rtęciowy Wam odpowiada? Ja po urodzeniu dziecka kupiłam bezdotykowy z Microlife i na nic bym go nie zamieniła. PRzecież rtęciowym tak trudno zmierzyć temperaturę u niemowlaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temperatura a nie jakas tempka,jak ja nie lubie takich zdrobnien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenkaee
Fajną alternatywą jest model Non Contact. Niemiecki producent, długa gwarancja, no i najważniejsze że mierzy od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermionkaaaa
Ja to się bardzo cieszę że rtęciowe termometry odeszły w zapomnienie. Miałam w dzieciństwie niefajna przygodę z pękającą rtęciówką. Teraz na szczęście są lepsze, elektroniczne i bezpieczniejsze sprzęty. Ja używam od paru miesięcy modelu NonContact. Niemiecka konstrukcja od Geratherm, z 5 letnią gwarancją. Fakt, że za taki bezdotykowy termometr trzeba zapłacić więcej, ale jest to inwestycja na lata, a bateria póki co trzyma bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarakasin
Szybko i dokładnie nam mierzy póki co NonContact. Jeszcze nie widziałam żeby jakiś pomiar przekręcił itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska88
Mi odpowiada pod każdym względem termometr nonContact kupowałam go w sieci jakiś czas temu po promocji i działa płynnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinkss
Może Mini Temp będzie Ci odpowiadał, mały ale mierzy dobrze. I też jeśli chodzi o cenę to jest jedna z lepszych alternatyw jeśli szukasz bezdotykowego termometru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez polecam Mini Temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie te bezdotykowe są zupełnie bezużyteczne - mam taki za ok. 150 zł, i mierząc trzy razy pod rząd, uzyskuje trzy różne wyniki. Często różne o jeden stopień lub więcej. Mam taki zwykły, nie rtęciowy tylko z alkoholem i sprawuje się świetnie. Strzepywanie nie jest żadnym problemem, bo te termometry mają opakowanie typu "butterfly" - wsadza się termometr do opakowania, łapie za tą ruchomą końcówkę i macha nim przez chwilę. Farmaceutki mogłyby się douczyć jak to działa, a nie twierdzić, że termometry są "jednorazowe" - ja też uzyskałam w aptece informację, że ciężko je strzepnąć i dopóki sama się nie domyśliłam jak to działa to trochę się namęczyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajnym wynalazkiem jest nasz nonContact dużo ułatwia, mierzy w ciągu sekundy, zapamiętuje wyniki, warto coś takiego mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avx
Mam termometr Minitemp od paru tygodni i mierzy nieźle, na pewno dużo szybciej niż mój poprzedni dotykowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagabb
Od jakiegoś czasu używam Non contact i cały czas mierzy ładnie, nie psuje się, wyświetlacz jest czytelny, fajne są też te alarmy dźwiękowe jak podwyższoną temp złapie, od razu wiadomo że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn22
Wygodny jest nonContact z podczerwienią, nie ma tu większej spiny z mierzeniem nie trzeba dziecka wyginać w cztery strony swiata zeby termometr ulokowac bo wszystko się odbywa zdalnie z paru cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się jak mierzy Mini Temp, duży wyświetlacz mimo że sam aparat jest wyjątkowo delikatny niewielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydaje mi się nonContact odkąd nam się drugie dziecko urodziło, tutaj gorączkę mierzy się w sekundę...już szybciej się chyba nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takim mniejszym termometrem z podczerwienią jest Mini Temp, jak ktoś potrzebuje modelu o mniejszych gabarytach to ten jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Największym plusem termometrów z podczerwienią jest dla mnie to że są higieniczne, nie rozsiewa się na nich bakterii po całym domu, ja mam modle Noncontact długa gwarancja, długa żywotności baterii, mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tradycyjnego pomiaru gorączki nadaje się classic xl, moja mama sobie zażyczyła na prezent, więc jej kupiłam :) Wygodnym patentem jest tutaj powiększenie wyników, widać stopnie bardzo wyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnie mi się korzysta z classic xl, termometr jest klasyczny, ale o tyle nowoczesny że bezrtęciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecę termometr BabyTemp+kompres żelowy mini od Sanity w ramach takiej pierwszej pomocy domowej na gorączkę ;-) mi to bardzo ułatwia życie, wynik mam w ciągu sekundy, okład jest wygodny, rzeczywiście schłodzony, długo te zimno zatrzymuje w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doradzałabym termometr nonContact mierzy przez podczerwień zdalnie, także nie trzeba nigdzie czujnika sobie podkładać – pod pachę, w ustach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×