Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Gość mila_mila
katarinka88, ale niespodzianka ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katinka 2931
wrocilam od lekarza, echhh ta NOrwegia, lekarz nie chcial mi w ogole zrobic sluchania tetna bo mowil ze najwczesniej wykryje w 11 tygodniu, ja sie uparlam ale za chwile zobaczylam sprzet jaki ma czyli echosonda czy jakis tam detektor plodu, a nie USG. dowiedzialam sie ze taki sprzet najwczesniej wykryje tetno w 11 tygdoniu, co innego usg ktore pokaze serduszko juz szybko. wyszlam zasmucona i wkurzona ze ciaze prowadzi tutaj lekarz ogolny, na szczescie wybieram sie prywatnie we wtorek i bede miala robione normalne usg, tylko jak tu dotrwac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanela nie chcę podważać kompetencji Twojego lekarza ale mam nawet poradnik w którym są opisane fakty i mity na temat ciąży i jest napisane że mitem jest to że na witaminach duże dzieci się rodzą. Ja w poprzedniej ciąży brałam tylko folik i syn 4 kg moje koleżanki po 3,100 dzieci rodziły mimo suplementacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _asienka_
a jak dziewczyny u was z zachciankami ;)? ja co i rusz zachcianki na slodkie mam (ale to przed ciaza tez lasuch na slodycze bylam) no i niezdrowe zarcie :) jakas pizza czy mrozone zapiekanki smieciowe :) dzisiaj za to rzucilam sie na truskawki! dalej za mna chodza ale nie mam kogo wyslac do sklepu.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz kolejny, ja w to akurat wierze, ale to tez wynika z relacji matek, które poznalam podczas pobytu na oddziale gin-pol, którego mój niekompetentny ;) lekarz jest ordynatorem. Ja w ciąży instynktownie rzucam wszystko co sztuczne skoro to co niezbędne mogę dostarczyć organizmowi w sposób naturalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienko, ja dzis również rzuciłam sie na truskawki i zjadlam polowe arbuza. Daleko jednak tym owocom bylo jeszcze do smaków lata ;) wiec jeśli idzie o truskawki niewiele stracilas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz też ordynator:) co lekarza to inna opinia no i co kobieta to inna opinia. Zaraz jade na badania krwi i moczu czekam tylko aż mój synek wstanie bo bez niego nie pojedziemy nigdzie. Nie lubię pobierania krwi... Co do zachcianek to ja tak owych nie mam tyle że wcinam w ramach niepalenia tonami ciasteczka zbożowe. Dzis też tona spraw do załatwienia bo w piątek do Niemiec wyjeżdżamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LissaM
czy moge sie dolaczyc, ja jestem w 6tc, termin mam na 19.12:) jestem po pierwszym usg na ktorym widac pecherzyk i malenki zarodek, mam skierowanie na wiele badan a nastepne usg za 2-3 tyg. co do objawow to mam mega bolace piersi , czasami bole w podbrzuszu , przy myciu zebow mam odruch wymiotny czego wczesniej nie mialam nigdy.. to byl moj 2 cykl staran. mam 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LissaM, witamy serdecznie i gratulacje. To Twoja pierwsza ciaza? mama po raz kolejny, powodzenia na badaniach. Tez tego nie znoszę, ale zwykle pobrania krwi to pestka przy krzywej cukrowej. Jak to wspominam do tej pory mam ciary i wiem, ze tym razem nie wykonam tego badania. milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie pojechałam na badania jutro to zrobię synek spał do 8,30 nie miałam sumienia go budzić, a byłam tak głodna ze hoho i zjadłam sniadanko.:P krzywa cukrowa na samo wspomnienie bierze mnie na wymioty nawet cytryna nie pomogła... mam jednak zachciankę winogron dzis juz chyba kilogram zjadłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki:) ja właśnie wyszykowana czekam na 12 i idę do pracy.. mam lenia dzisiaj, wstałam przed 10:) jeszcze tylko musze zjeść śniadanie, ale na samą myśl mi nie dobrze, w ogóle nie mam apetytu.... jeżeli chodzi o suplementy witamin, to ja również jestem jak najbardziej za! przed ciążą i teraz biore femibion1:) są to witaminy z kwasem foliowym, uważam że nie zaszkodzi swojego zapotrzebowania na witaminy uzupełniać tabletkami, ponieważ wydaje mi się, że dziennie ciężko jest uzupełnić wszystkie witaminy tak jak uzupełniają je suplementy, ale to jest tylko moje zdanie, a każdy robi jak uważa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możliwe123
cześć dziewczyny, zastanawiałam się długo czy dołączyć do tematu, ale ostatecznie wsparcie się przyda... wg ostatniego okresu datę powinnam mieć na 22 grudnia,teraz 6 tydzień, wszelkie objawy są, tylko, no... to moja 3 ciąża, dwie poprzednie straciłam, każdą ok 6 tygodnia. boję się zrobić test, boję się iść do lekarza, boję się powtórki z "rozrywki". Nie powinnam pewnie wychodzić z tym tutaj, psuć Wam humoru, ale potrzebuję wsparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe123 Witamy serdecznie. Nie psujesz nam humoru tylko dzielisz się swoimi obawami a to normalne. Z jednej strony sie nie dziwię że się boisz a z drugiej ja wolałabym wiedzieć niż jeszcze katować się psychicznie tą niepewnością. Ja robiłam 1test tydzien przed spodziewana miesiączka i była jedna kreska na początku było mi smutno ale zaraz się ocknelam że przeciez jeszcze tyle dni do okresu i że może jeszcze nie wykazać w dzien spodziewanej miesiączki dwie kreski i radość :) trzymaj się wierzę że tym razem wszystko będzie dobrze :) P.S polskie prawo w urzędzie skarbowym jest o kant same wiecie czego rozbić godzina latania opłat a i tak nie zalatwione bo im jednego druku brakuje... I niebu w UE jesteśmy chyba tylko na papierze bo na bank nie w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LissaM
tak to moja pierwsza ciaza wiec wszystko jest dla mnie nowe, nieznane:) nie wiem co myslec o mojej pierwszej wizycie . bo lekarz ani mnie nie zwazyl, ani nie zmierzyl cisnienia ani tez nie przeprowadzil badania ginekologocznego, jedynie wykonal usg na podstawie ktorego ocenil wiek ciazy i skierowal na badania krwi pod roznym katem. moja ciaza jest bardzo mlodziutka, moze dlatego, ma rowno 5 tyg a zarodek ma niecale 3mm wiec , moze jak juz uslyszymy serducho to wtedy zajmie sie mna jak nalezy. nie wiem, a jak bylo u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lissa M u mnie było badanie gin i usg ale żadnego mierzenia i ważenia pewnie za 2-3 tygodnie na wizycie to zrobi. Mojemu partnerowi chybaw dysk wypadl ale to taki loś że nie da się do lekarza zaprowadzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
Dziewczyny jestem po moim pierwszym usg i nie moge dojsc do siebie:-) widzialam moje male serduszko:-) ma juz prawie cale 3cm wazy 38 gram:-) jestem taka szczesliwa! Kazdej z was zycze takiego widoku:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tulipanea zobaczymy czy tak samo bedziesz twierdzic na temat witamin jak w pewnym momencie hemoglobina wyjdzie niska. Nie zawsze jest tak ze da sie wszystkie witaminy dostarczyc z pozywienia. Nie w ciazy. Ja mimo dwoch ciaz w pierwszej i drugiej mialam niskie zelazo pomimo zjadania bardzo duzych ilosci warzyw i owocow. Narazie jestes n poczatku. Aha i moje dzieci mimo suplementacji urodzily sie z waga 3200 takze nie do konca jest tak jak piszesz. Jestes dopoero na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia aż się uśmiecham czytając takie posty:) prawie 3cm jak to dumnie brzmi :D moja przyjaciółka jest w 18tc wczoraj była na usg 3D dzis pokazała mi zdjęcie Zoski :) super już takie wszystko widoczne jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadowity gisciu z 17:40, nie kwestionuje zasadności suplementacji przy niedoborach. Sama pod koniec pierwszej ciąży musialam uzupelniac żelazo i bralam ferrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w tym bylo jadowitego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki wstajemy wstajemy :) P.S mam w domu osła cała noc jeczy że go boli e do lekarza nie chce jechać no osioł normalnie. Ledwie z łóżka wstaje i to najpierw na kolana potem jakoś się podnosi. Jeszcze chce jutro auto bagatela 600km prowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinka88
Czesc dziewczynki:) Jestem juz po wizycie u lekarza.Co prawda serduszka jeszcze nie widac bo za wczesnie i kolejna wizyte mam za trzy tygodnie.Odrazu dostalam zwolnienie i leki podtrzymujace...I teraz czekam do nastepnej wizyty jak malenstwo sie rozwinie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka89
hej :) ja też już myślę o zwolnieniu tylko nie wiem jak to jest. jakie są wasze doświadczenia i wasze zdanie jeśli chodzi o zwolnienia kiedy ciąża przebiega prawidłowo, a praca nie jest szkodliwa? czy mogę liczyć na zwolnienie tak jakby na życzenie tylko z powodu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co ci zwolnienie? skoro sama twioerdzisz ze prace masz lekką. nie jest przyjemnością ubierać się malować i wyjść do ludzi ..????do 5 miesiąca to spokojnie możesz chodzic a ewentualnie potem na zwolnienie. już się nie dziwie czemu pracodawcy nie chcą kobiet zatrudniać kobiet do 40 bo ciągle zwolnienie macierzyński itd.. sama jestem w ciąży teraz 3 miesiąc i jeśli będzie ok to chce pracować do końca może 2 tygodnie przed sobie zrobię już przerwę... jak tylko lekarz pozwala to trzeba korzystać a nie dac zmaknąc się w domu w dresie i bez makijażu bo dla kogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy poszlam na zwolnienie rowne 2 tygodnie przed porodem. Uwazam, ze jesli kobieta czuje sie dobrze, a z ciaza wszystko w porzadku, pojscie na zwolnienie "na zyczenie" to nadużycie i wyłudzenie świadczeń. Oczywiscie inaczej jest gdy praca ktora sie wykonuje jest zbyt ciezka/szkodliwa dla kobiet w ciazy. Potem sie slyszy o leniwych babach co w ciazy od razu uciekaja na zwolnienie i leza i pachna a pracodawcy nie chca zatrudniac mlodych dziewczyn bo obawiaja sie takich ruchow z ich strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinka88
U mnie ciaza zagrozona wiec lekarz zapytal tylko gdzie pracuje,a jak powiedzialam ze w zakladzie produkcyjnym gdzie sie pracuje ficzycznie to odrazu wystawil zwolnienie...Jezeli mialabym lekka prace to napewno bym nie siedziala w domu,nie lubie bezczynie siedziec w domu i nic nie robic,a tu jeszcze trzeba lezec....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×