Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Gość weronikamalopolska1
dziewczyny co tu znowu taka cisza? kiedy sie w koncu topik rozkreci? :) mam takie pytanko, ale nie wiem czy sie doczekam odpowiedzi hehe :P czy opalac sie moge normalnie? jest taka pogoda ze ciagle siedze z mezem na sloncu, opalilam sobie nogi juz i ramiona a nie wiem czy brzuszek tez moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
no tak jak myslalam nie doczekalam sie odpowiedzi :) gdzie jestescie dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
co do opalania to nie radzę opalać brzucha i w ogóle nie siedzieć za długo na słońcu bo promienie UV przenikają przez skórę a do tego ciało się rozgrzewa a w ciąży i bez tego puls nam wzrasta to niebezpieczne dla zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
kinga dzieki za rade tak wlasnie myslalam :) ale jest taka piekna pogoda, ze az sie chce siedziec na sloneczku, przynajmniej ja tak mam, jestem bardzo cieplolubna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
Tak perfidnie opalac sie to nie , brzuszek przykryc czyms najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czujecie juz ruchy? jak tak to w jakim tygodniu poczułyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
ja jeszcze nie czulam zadnych ruchow, ale mam nadzieje ze niedlugo poczuje, bo jakos nadal mi ciezko uwierzyc ze tam w srodku mnie jest maly czlowiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weronika unikaj slonca ,plamy /przebarwienia mozesz dostac na twarzy mi moja gin w pierwszej ciąży powiedziała o tym ale niestety za późno bo plamy juz mi wyszly na czole i brodzie znikaja jak bledne a pierwsze slonce powoduje ich powrot kremy pomagaja na chwile ,mojej kolezance niestety nie pomagają wcale w lato czolo ma w szare plamy, to od hormonów jakie szaleja w organizmnie. Wiec lepiej zapobiegac . Ps tez jestem grudniowka i z grudnia rowniez .Powodzenia kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziewczyny poczułam pierwsze ruchy!!! Coś niesamowitego;) aż się popłakałam;) w niedzielę ... maleństwo wybrało sobie taki moment że akurat oboje z mężem odpoczywaliśmy ;)mąż oczywiście z zazdrości że ja poczułam zaczął mówić do brzuszka dmuchać na niego i nasz aniołek postanowił i ojcu pokazać ze istnieje! życzę każdej wam z osobna tych pierwszych ruchów mamuśki;) dla nie to był koniec 19 tygodnia;) kiedy skończą się te upały??! nie radzę sobie zupełnie z nimi dotychczas uwielbiałam lato, wakacje teraz jest to dla mnie tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
ten gość powyżej to ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
ja poczułam ruchy ostatniego dnia 16 tygodnia zazwyczaj ruchy dziecka czuć przy odpoczywaniu bo jak się ruszamy to dziecko najczęściej śpi a jak leżymy to się nudzi i wtedy kopie wszystkie mamy które już raz były w ciąży to potwierdzą co do opalania to można w miarę rozsądku posiedzieć na słońcu ale z zakrytym brzuchem ale oczywiście każda z nas jest inna i inaczej postępuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
Dzieki za odp :-) niby pisza ze w drugiej ciazy sie szybciej czuje ruchy ale ja na razie nic nie czuje, szukam sobie wlasnie stroju kapielowego i znalazłam gore ktora nazywa sie tankini chyba sobie kupie taki stroj bo fajnie zakrywa brzuch ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
kadi też używam tankini chyba że kąpię się w basenie w domu to wtedy wskakuję w zwykły 2 częściowy strój bo i tak widzą mnie tylko domownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika2603
Hej dołączam sie do Was :) Termin mam na 12.12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś zainteresowany rabatami to przekazuję: - rabat do www.cocoprojekt.pl o wartości 5% na hasło: coco - rabat do www.sklep.brzuchatki.pl o wratości 5% na hasło: box

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz już powinno być dobrze :) Monika-26lat- termin 12.12.2014 :) prawdopodobnie chłopak- Gabriel :) mam nadzieję że wiecej bedziecie pisac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkahh29
Witam wszystkie przyszłe mamy:) ja również spodziewam się bobo w grudniu..dokładnie 6.12. Dotąd wszystko było ok, badania idealnie, usg genetyczne w 12 tyg perfekcyjne (ponoć rzadko się zdarza tak niska przezierność karkowa jak u mojego bąbla) no ale na moje nieszczęście mój gin wysłał mnie jeszcze na badanie afp, które wychodzi mi za niskie już drugi raz...wizytę mam za kilka dni i zaczynam wariować...Naczytałam się, ze może to być oznaką zespołu Downa...ale z drugiej strony jest to sprzeczne z usg, samo afp ponoć nie jest też zbyt miarodajne... Miała, któraś z was to badanie i jakieś doświadczenia z nim związane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Afp? To jest test pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkahh29
Właśnie nie do końca, z tego co wyczytałam test Pappa obejmuje również afp ale też inne badania, które po konfrontacji ze sobą określają ryzyko chorób genetycznych. Samo Afp to białko, którego nadmiar MOŻE wskazywać na uszkodzenia układu nerwowego u dziecka w postaci rozszczepu kręgosłupa albo bezmózgowia, zaś zbyt mała jego ilość MOŻE sugerować zespół downa lub inną chorobę genetyczną...Ogólnie to wszystko jest gdybaniem, gdyż ponoć w 1-2 przypadków faktycznie jest coś nie tak. Po badaniu USG w 12 tyg lekarz który je robił nie zalecał mi robić tego pappa, gdyż stwierdził, ze mam tak dobre parametry, że ryzyko jest minimalne..ale mój gin musiał być mądrzejszy i wysłał mnie na to afp...wyszło za niskie i teraz nie wiem co dalej...zaufać usg i skonfrontować je ze zbliżającym się usg połówkowym, czy iść dać się dalej kłuć...wcale bym na to nie poszła gdybym wiedziała jak mało wiarygodne jest to badanie...teraz będę się zamartwiać;/ wizytę mam w piątek popołudniu i jeszcze nie wiem jak ustosunkuje się mój ginekolog ...ale najpierw dostane apopleksji z nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
Kinga z jakiej firmy masz tankini? fajne sa nawet w bon prixie ale nie wiem jak z rozmiarowka, niektorzy pisza zeby brac o rozmiar wieksze, sama nie wiem, zamowilam spodnie rurki i niestety rozmiar 38 okazał sie za duzy i nie ma efektu rurek tylko jakies worki ,masakra jestem zla bo szukalam chyba 3 dni a i tak nie takie jak chcialam brrryyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do nas po fajne,tanie,angielskie używane ubranka w świetnym stanie i nowe też mamy :) http://e-rafix.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
kadi niestety metkę wyprułam bo mi przeszkadzała więc ci nie pomogę ale kupowałam na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×