Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Gość gość
hej,bylyscie już na badaniach prenatalnych?Jakie macie wyniki?Jakie wyszlo wam ryzyko podstawowe i skorygowane?Mi wyszło pod : 1:1175 a skorygowane 1:2197. NT : 2.20 mm CRL 64,6 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
dzięki dziewczyny o porady syrop z cebuli piję i już jest trochę lepiej lekarz nakazał przede wszystkim się wyleżeć i wygrzać i już jest trochę lepiej a tak w ogóle to wracając do wątku dotyczącego brzuszka to u mnie już widać powoli że rośnie:) myślicie nad imionami dla swoich pociech? Mój syn dla chłopca wybrał Wojtuś a dla dziewczynki Lena lub Liliana a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu u nas CRL 54 NT 1,5, norma jest do 2,5 więc masz dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
czesc dziewczynki co tutaj znowu taka cisza? u was tez taki upal jest jak u mnie? jeszcze nie ma 10, a ja juz sie gotuje, ciekawe co bedzie potem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izzy1987
Płód miał 71.4 mm a NT 2.2 mm. List przyszedł tydzień pózniej ze ryzyko downa jest 1:19000 Badania robione w Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja wczoraj miałam wizytę dzidzia pięknie ssie paluszka rusza rączkami nóżkami wiercipięta mały :D ma 6cm :) badania prenatalne w przyszłym tygodniu mam. Upał niezły mamy ale lepiej taka pogoda niz deszcze dzien w dzien. Dzis wieczorkiem grill przy warce 0.0 % ;) Miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014____Polska północna____24 lata____I ciąża____04.12.2014 Izzy1987____Wielka Brytania____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa____Niemcy____25 lat____I ciąża____06.12.2014 Malkia___Dolny Śląsk_____28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea____Polska zachodnia____28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1____Małopolska____22 lata____I ciąża____09.12.2014 Goalka____Dolnośląskie____28lat____I ciąża____18.12.2014 mama_po_raz_drugi____Dolnośląskie____22 lata____II ciąża____21.12.2014 katinka2931____Norwegia____29 lat____I ciąża____24.12.2014 mamamusia____Dolnośląskie____21 lat____II ciąża____25.12.2014 _asienka____Mazowsze____23 lata____I ciąża____OM 24.02.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O zgrozo 33 stopnie w cieniu do tego cisnienie nie sprzyja... czuje sie dzis tragicznie słabo mi leze caly czas w lozku z nogami na poduszce. Mam nadzieje ze Wy kochane lepiej się miewacie. dzis zaczęłam 13tc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
ja z kolei nie radzę sobie z bólami głowy;( są chwilami nie do zniesienia....dziś zaczynamy 16 tydzień;) brzuszek już u mnie też widać ;) pozdrawiam i życzę powodzenia z znoszeniu tych upałów!;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
u mnie brzuszka nadal nie widac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaaaaaa
Czesc dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam:P u mnie od 3 dni straszne upaly, nie do wytrzymania. A jeszcze dzisiaj mam tyle spraw urzędowych do załatwienia.. ehh.. pozdrawiam was kobietki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
dziewczyny jak myslicie kiedy bedzie u mnie widac jakis brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
Nie pisałam tu jeszcze , żeby nie zapeszyć. Teraz jestem 13t1d. Termin mam na 15.12.2014 r. Tydzień temu byłam na badaniach prenatalnych i nt wyszło 2,3mm przy crl 65mm. Od razu pobrali mi krew do zbadania, za ten test z krwi musialam zapłacić 150zł, ale wole mniej więcej wiedzieć w którą stronę pójdzie ryzyko. Na razie z usg wynika 1:400. Kość nosowa jest ładnie widoczna, to pierwsze na co lekarz zwrócil uwagę. jutro będziemy dzwonić po wyniki z krwi. Poza tym odstawiłam już duphaston, ale acard i folik biorę nadal:) Mdłości ładnie przeszły, apetyt dopisuje, no i wyglądam jakbym w 5-6 m-cu była, od jakiś 2 tyg. nie da się już brzucha ukryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, tworcy wentylatora i klimy mają ode mnie nobla ;D Weronika nigdy nie wiadomo kiedy brzuszek się pojawi, każda kobieta ma inna budowe zalezy jak macica się rozciąga. Tusia znam te bole glowy z autopsji moj lekarz mowił ze mogę pyralginę brać byle nie za często. Kasia 81 witam w naszym skromnym gronie :) Moja znajoma rowiez pisze na kafe na forum z września i wczoraj jedna dziewczyna urodziła w 24tc... nie fajnie troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
no właśnie macica tutaj odgrywa znaczącą rolę moja postanowiła szybciej zacząć rosnąć i to ze jestem w ciąży rzuca się w oczy od razu.....mój lekarz też mówił o pyralginie ale to w ostateczności więc unikam jej jak ognia.....dla mnie najgorszy jest czas spędzony w te upały w pracy.... 24 tc....kurcze szybko.... Kaśka_81 serdecznie witamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
Witajcie, mąż nie wytrzymał i już wczoraj zadzwonił do kliniki i ryzyko skorygowane wyszło 1:3000 na ZD, na pozostałe trisomie jest jeszcze mniejsze. To dla nas cudowna wiadomość, szczególnie, że wcześniej z usg było 1:400. Ja o pyralginie nic nie wiem, ale wiem, że można paracetamol brć, czyli np.apap. No i przy tej ciąży dowiedziałam się,że nie wolno wit. C brać, tej sztucznej, soki to co innego. Mnie już drugie przeziębienie w tej ciąży męczy, właściwie to tylko katar i tyle. W niedzielę skończyłam też duphaston, ale przy tej pogodzie bóle glowy i tak nie mijają. Wiem, że nie wolno mi odkurzać, zero seksu i jazdy na rowerze. Dzisiaj zamierzam w końcu wziąć się za prasowanie, bo mąż pojechał w delegację i nie będzie mnie zato gonił. W poprzedniej ciąży nawet tego mi nie pozwalał. Dziewczyny, o brzuszki sie nie martwcie, ja w poprzedniej ciąży w 5 m-cu dopiero dostałam brzuszek, w całej ciąży przytyłam 8 kg, na początku schudłam ok. 2 kg. Tym razem od jakichś 3 tygodni mam już brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia2014____Polska północna____24 lata____I ciąża____04.12.2014 Izzy1987____Wielka Brytania____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa____Niemcy____25 lat____I ciąża____06.12.2014 Malkia___Dolny Śląsk_____28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea____Polska zachodnia____28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1____Małopolska____22 lata____I ciąża____09.12.2014 Goalka____Dolnośląskie____28lat____I ciąża____18.12.2014 mama_po_raz_drugi____Dolnośląskie____22 lata____II ciąża____21.12.2014 katinka2931____Norwegia____29 lat____I ciąża____24.12.2014 mamamusia____Dolnośląskie____21 lat____II ciąża____25.12.2014 _asienka____Mazowsze____23 lata____I ciąża____OM 24.02.2014 Kaśka81_______Wielkopolska_____33 lata_____III ciąża______15.12.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katinka2931
Cześć dziewczynki, ja już po kolejnym usg w 12 tygodniu ( na początku ubiegłego tygodnia). Jutro zaczynam 14 tydzień. Tutaj nie mogli mi podać milimetrów przezierności karkowej ale jeśli jest coś niepokojącego kierują na badania prenatalne. Kość nosowa jest ładna i przezierność prawidłowa, tyle mogłam się dowiedzieć mimo ze była to prywatna klinika. Ale żadnych konkretnych wartości. Tutaj kobiety kwalifikują się do badań prenatalnych dopiero po 38 roku życia a ja mam 29 wiec się nie kwalifikuje, dopiero musiałabym mieć skierowanie do specjalnej kliniki gdzie robią badania prenatalne, szok :/ . Lekarka mnie uspokaja, wszystko wygląda idealnie , duży wzrost dzidziusia i dostałam do domu zdjęcia 3d mojego maleństwa, na którym wszystko dokładnie widać. jest tez to coś co wystaje miedzy nóżkami i wygląda jak siusiak (wyraźnie to widać na usg 3d ) ale na tym etapie nawet dziewczynki narządy płciowe wyglądają jak siusiak. Tak powiedziała mi lekarka i faktycznie poczytałam i pooglądałam na necie i tak jest. Więc płci jeszcze nie znam :) Za wcześnie, o czym zresztą wiedziałam :) Poza tym oglądałam wszystkie narządy dzidziusia, serducho wali jak dzwon, pęcherz moczowy, zmierzyła każdy element, stopki, paluszki główkę, przepływ krwi. Badanie było bardzo dokładne, szkoda że nie wolno im zmierzyć przezierności ale powiedziała że jest perfekcyjna ( co za dziwny kraj :P ) Powoli zaczynam się rozglądać za ubrankami i wózkiem, kupie sobie całą wyprawkę jak będę w Polsce - większy wybór :) Jeszcze całkowity remont pokoju dzidziusia, echh ile będzie przy tym roboty, ale tym zajmie się mój mąż :) brzuch niby mam ale bardziej jak się najem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki :) na całe szczęście koniec fali upałów. Dzis moj wyjechał na 4 dni a ja już tęsknie tak się przyzwyczaiłam że jest ze mna 24h na dobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamusia
hej dziewczyny, wypowiadałam się tutaj troszkę i chciałam was zaprosić na forum grudniowych mam na stronie fajnamama :) zapraszam ponieważ, zaczełam tam zaglądać, pisać i temat naprawdę jest fajnie rozkręcony, dużo dziewczyn, niektóre są już doświadczonymi mamami w kolejnej ciąży:) zapraszam serdecznie:) szczególnie ciebie mama_po_raz_kolejny bo wydajesz się być symapatyczną osobą, jednak że ten wątek tutaj wątpie żeby się rozkręcił, a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie dziewczynki :) mamamusia ja oczywiście bardzo chętnie się dołączę, rad doświadczonych mam nigdy za wiele chętnie posłucham, tfu przeczytam ;) Bardzo dziekuję Ci za komplement :) No i moj jutro wraca:D cieszę się jakbym go miesiąc nie widziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
witam dziewczynki :) jak mija dzien>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
nie ma tu nikogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
Tak jakoś w ogóle tutaj cichutko:/ pewnie wszyscy odpoczywali w weekend:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
pewnie tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Dublin
czesc dziewczynki a ja jestem tutaj nowa :) w trakcie 15 tygodnia po badaniach prenatalnych i lekarz widział chłopczyka i ja też widziałam małego pisiaczka :) wierzę,że juz tak zostanie ale mamy tutaj bardzo dobre USG bo mieszkamy w Dublinie choc z poczatkiem sierpnia chcemy przeprowadzić sie do Gdyni, bo jednak wolę rodzić w Polsce. co ciekawe tutaj ciąża jest uznawana od 14 tygodnia dopiero , wiec caly czas pracuje w hotelu :) na szczescie dobrze sie czuje jedynie raz na jakis czas mam oslabienie z wymiotami ale moze bylo tak z 3 razy i wlasnie wczoraj byl ten dzien totalne oslabienie, nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale moja kolezanka ma tak codziennie wiec chyba powinnam byc szczesliwa:) a jak wy czujecie swoje bąbelki małe?? ja póki co nic jeszcze czekam i czekam :)) w poniedzialek zaczynam 16 tc wiec moze bedzie cos już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
halo dziewczynki co tu tak cicho? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
Hej mamuśki! a jak u Was z rozstępami??? mi pojawiają się straszne na udach...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
tusia u mnie tez rozstepy sie na udach pojawily, smaruje to oliwka dla dzieci podobno ma pomoc ale zastanawiam sie nad jakims balsamem. moze ktos cos poleci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
no ja też myślę o balsamie.... dziś wybieram się do apteki, mam nadzieję że kupię coś skutecznego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×