Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Gość gość
A chleb ostatnio też piekłam - kilka dni i ciągle był świeży. Muszę wypróbować z innej mąki, bo piekłam z krupczatki a razowa o wiele lepsza tylko córka nie bardzo chce taki, ale pomału musi się przekonać. Do tego dodaję słonecznik, simie, płatki owsiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia grudniowa mamusia
Pierworodne mamusie a boicie się porodu? Bo ja jednego dnia myślę,że spokojnie każda mama musiała to przeżyć,a innym razem straszne lęki mnie dopadają. Jak to jest z Wami? Co do karmienia to jakoś nie wyobrażałam sobie,że nie będę mogła karmić mojej niuni,wydaje mi się to takie oczywiste,a teraz przez Wasze posty zastanawiam się jak to będzie z tym pokarmem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_81
U nas z chorowaniem problem jest taki, ze moi rodzice pracuja w szkole i wszystkie zarazki potem w domu mam. Fakt, ze nie mieszkamy razem, ale codziennie sa. Dlatego na wszysto szczepilam Hanie. No ja wlasnie chleb z maki zytniej z siemieniem, platkami, slonecznikiem, dynia. Moja byla od poczatku uczona chleba razowego, graham itp, biale pieczywo moze od roku dostaje albo pol. Zaczelam od platkow owsianych, jogurty naturalne, kefir, maslanka, owoce sama dodawalam. Wedline tez sama jej robilam. Ciasta i ciasteczka tylko domowe byly. Teraz ma 2,5 no to na 2 urodziny poznala smak czekolady. Najlepsze bo gada jak kataryna ale pielucha nadal. Teorie o nocniku opanowala, ale nie daje sie posadzic. Latem sikala po nogach i zero reakcji:/ licze, ze dzidzi odda pieluszki i smoka;-) Kaczke mam od kolezanki, przepis tez mi dala, jutro moj debiut, bo mielismy rocznice slubu i robie obiad:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia ja bym chyba chciała mieć tą niewiedzą co to znaczy poród, ale pamiętaj im bardziej boli to finał coraz bliżej a jak się zacznie to już nie ma odwrotu :) Każda inaczej go znosi, niektóre mamy szybko zapominają a inne jak ja pamiętają... ale zdecydowałam się na drugie, więc da się przeżyć ;) Kasia wszystkiego naj z okazji rocznicy? Którą macie? My niedługo 10-tą ;) Stara baba ze mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_81
To u nas dopiero 4 rocznica:-) W srode mam wizyte, juz sie po malu stresuje czy wszystko ok. Mloda jest nisko, bo np jak usiade na wc a ta kopie u dolu to na udach czuje. Boje sie czy znowu nic sie nie skraca czy nie bede musiala znowu fenoterolu brac i tej calej reszty. Jutro koncze 28tc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
hej dziewczynki ja ostatnio mam syndrom wicia gniazdka :) kupiłam w zeszłym tyg 2 komody na allegro ale jak przyszły to akurat mój mąż nie miał czasu ich złożyć bo pracował do późna i wracał zmęczony że nie miałam sumienia jeszcze go gonić do składania. po 3 dniach oglądania kartonów postanowiłam sama je choć rozpakować i tak krok po kroku złożyłam w 5 godzin sama własnoręcznie komody :) mój mąż nie wierzył własnym oczom jak wrócił do domu powiem wam też że ostatnio coraz częściej myślę o porodzie zaczynam przypominać sobie jak to było za pierwszym razem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi lekarz kazał się już spakować a ja pewnie jak za pierwszym razem ostatecznie spakuję się jak skurcze się zaczną. Byłam wcześniej spakowana tak nie do końca a jak przyszło co do czego to zapomniałam co spakowałam i od nowa wrzucałam co było pod ręką. W ogóle swoje skurcze, które zaczęły się ok 22-23-ciej przespałam do ok 5 rano tzn. poszłam spać i skurcz budził mnie co ok 15 minut (sprawdzałam tylko na zegarku i dalej do spania) - jak się w miarę wyspałam to skurcze były co ok 8-10 min to stwierdziłam, że może wypada już jechać ;) Teraz też twierdzę, że mam duuuużo czasu jeszcze :) Nie wiedziałam co mnie czeka, więc miałam pełen luz. U mnie raczej brzuch jest wysoko. Chciałam Wam wczoraj wrzucić fotkę, ale wyrzuciło mi jako spam, więc nie wiem jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kinga złożenie komody wcale nie jest łatwe, więc szacun :) Ja nie potrafię czytać tych wszystkich rysunków z instrukcjami i nigdy nie wiem co do czego, ale widać dla chcącego nic trudnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
a w którym tygodniu ciąży jesteś że lekarz kazał ci się spakować? co do komody to okazuje się że nie taki diabeł straszny jak go malują ja też mam brzuch wysoko mały kopie mnie najczęściej po żebrach i mam potworną zgagę od jakiś 5 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin mam na grudzień z om a z usg z wagi na koniec listopada, więc nie wiem co mu się tak spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
no to bez sensu już teraz pakować się do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, sorki że Wam wejdę w rozmowę ale jestem tegoroczną styczniówką i nie tak dawno temu przeżywałam to co Wy teraz :) Gdyby któraś z Was szukała wyprawki dla dziewczynki w bardzo dobrym stanie to zapraszam na moją aukcję, 51 elem. Użytkownik Allegro: alexandra1978 Mam też koszulę nocną L-kę, jednorazowe majtki poporodowe XL z Babyono i duże płaszcze ciążowe jeden mało używany a drugi wcale nieużywany bo praktycznie nie mieliśmy zimy. Płaszcze jesienny i zimowy z Bonprix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_81
Dzisiaj mialam wizyte. Dziewczyna jak ta lala. Lekarz wszystko posprawdzal, wszystko w normie. Szyjka wysoko i zamknieta. Waga ok. 1300g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia grudniowa mamusia
To na spakowanie torby jeszcze dużo czasu,ja na razie jeszcze o tym nie myślę,a komodę chyba fajnie się składało? I jaka duma musi być :) mi się zaczął 28 właśnie ale na wagę boję się wejść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
najbardziej dumny to był mąż i szczęśliwy że nie musi ich składać ja niestety utyłam dużo bo u lekarza okazało się 12 kg na plusie ale w pierwszej ciąży przytyłam 17 więc teraz będzie pewnie porównywalnie tym bardziej że już waga powoli przystopowuje więc do końca już dużo nie powinno mi dojść mam wysoko brzuch przez to ciężko mi oddychać i mam często zgagę ale cóż jakoś damy radę do końca już niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia grudniowa mamusia
Kinga no uznanie w oczach męża to chyba najlepsza nagroda? :) Ja na początku bardziej dbałam o to co jem,a teraz się zapuściłam trochę i znowu ogarniam jadłospis :) Mi mówią,że mam nisko brzuch..tak to mi nie przeszkadza,tylko trochę jak się garbię i wiadomo przy spaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014___________Polska północna___24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987____________Wielka Brytania____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa______Niemcy__________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama____Pomorskie_______29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia______________Dolny Śląsk_______28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea___________Polska zachodnia__28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1__Małopolska______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_____________Wielkopolska_____33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka katinka2931_________Norwegia_________29 lat____I ciąża____15.12.2014____chłopiec Goalka______________Dolnośląskie______28 lat____I ciąża____18.12.2014 kajdek______________???_____________???______II ciąża____19.12.2014__dziewczynka mama_po_raz_drugi__Dolnośląskie______22 lata___II ciąża____21.12.2014__dziewczynka kinga19870210_______Lubuskie_________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec mamamusia_________Dolnośląskie______21 lat____II ciąża____25.12.2014 tymcia________________???____________???______II ciąża____29.12.2014 kadi86_____________Wielkopolska______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
hej dziewczynki, dzis z mezem bylismy w kinie od dawien dawna na ... pszczołce mai :-) z nasza 3,5 letnia łobuziara :-) była ktoras z was na 3d jak tak to w ktorym tygodniu? ja mam teraz prawie 26tc i zastanawiam sie czy juz isc czy jeszcze poczekac, z starsza corka bylismy w 29tc i bylo super ja widac, wygladała tak jak sie urodzila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kadi idź teraz lub poczekaj góra tydzień, dwa, bo to chyba najlepszy moment. Miałaś szczęście z córką, bo ok 30tc już rzadko kiedy dobrze widać tzn widać ale jak mam porównanie z pierwszą córką to zdecydowanie 26, w 30 twarz ledwo co się mieściła na wydruku i dziecko już jest mocno ściśnięte i na prawdę dużo szczęścia jak nie będzie niczym zasłonięte. To chyba zależy jeszcze od wielkości dziecka. Trochę jestem w szoku, bo jeszcze tylko ok dwa miesiące i będzie akcja ;) Dużo szybciej mi czas mija niż w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
no ja też już jestem w 30 tyg i nie wiem kiedy to zleciało cóż myślę że jeszcze 5 tyg i uszykuję torbę do szpitala bo biorę pod uwagę poród przed czasem z powodu nadciśnienia pierwszego synka urodziłam 3 tyg przed terminem a jak u was było w pierwszych ciążach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam 2 tygodnie wcześniej, niedługo 4 urodziny córki i to też nie wiem kiedy zleciało - niedawno taka malutka a teraz jak coś powie to czasem w pięty idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
Ja moja corke urodzilam tydzien po terminie i na dodatek mialam wywolywany, na koniec postanowili ze bedzie cesarka, zle znosilam bol i w tym porodzie postanowilismy ze ustawimy sie na cesarke, mala wazy 1200g i jest dwa tygodnie do przodu, jutro zadzwonie na 3d i sie umowie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
no widzicie ile mam tyle różnych porodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajdek
Ja z pierwszą córcią wstrzeliłam się prawie w termin - rodziłam 2 dni przed terminem ustalonym przez lekarza, a poród miałam szybki na szczęście. Teraz mam nadzieję będzie podobnie, bo na święta chciałbym być już z małą w domciu. Nie wyobrażam sobie świąt w szpitalu, choć mam dwie koleżanki, które rodziły w wigilię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia grudniowa mamusia
Kajdek ja mam termin na Wigilię,ale myślę,że wszystko odbędzie się wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
ja mam termin na 21 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_81
A tu znowu taka cisza:/ Przedwczoraj do 1 pieklam chleb, pycha wyszedl. Lalunia mi szalala po jego zjedzeniu. Wczoraj tak mnie plecy bolaly masakrycznie, pewnie moje kontuzje sie odezwaly. Paracetamol wzielam, ale malo co pomoglo. Dzis odpuscilam, tylko prasowanie koszul bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia grudniowa mamusia
No cicho dość;/ ja byłam wczoraj u położnej,brała mi krew na żelazo i przeciwciała,mierzyła brzuch wydaje mi się,że za długo i powiedziała,że łożysko jest za wysoko,ale nie ma się czym martwić i że będę mieć dodatkowe usg w 36tyg,mam też ulotki o szczepionkach,dziewczyny na co będziecie szczepić maluchy,a co odradzacie ? P.S. Jak któraś z Was aktualnie przebywa w Szkocji i piecze ciasta to ja się chętnie zgłoszę na testera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
kaska możesz napisać mi przepis na chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem anty jakimkolwiek dodatkowym szczepieniom. Ale wybierając mniejsze zło szczepie tylko podstawowymi. Jak będziecie mieć chwilę to wpiszcie na you tube szczepienia Jerzy Jaśkowski lub prof. Majewska - filmiki o szczepieniach otwierają oczy. Może to za dużo powiedziane, ale już kilka razy spotkałam się ze stwierdzeniem, że kiedyś okaże się, że szczepienia to była zbrodnia przeciwko ludzkości. Lepiej byłoby gdyby szczepienia mogłyby być w późniejszym wieku, bo przy tak małym dziecku nie jest się w stanie dostrzec cofnięć w rozwoju czy innych nieprawidłowości. Ogólnie trudny temat i dużo by można pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×