Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Maluszek i jego wyprawka

Polecane posty

Gość gość

Dzień dobry a raczej dobry wieczór Paniom. Wziełam się za robienie listy i chyba mnie ogarneło jakieś szaleństwo. Mam ogromną prośbę o zerknięcie na tą liste fachowym okiem doświadczonych mam :) Z góry dziękuje. A maluszek ma się urodzić około 15 czerwca CIUSZKI W ROZMIARZE 56: - body kopertowe długi rękaw 4x - body kopertowe krótki rękaw 4x - śpiochy 4x - body 4x - koszulka 6x - pajacyk 4x - pajacyk piżamka 4x - półśpiochy 4x - czapeczka 4x CIUSZKI W ROMIARZE 56/62: - okrycie kąpielowe 4x - rajstopki 4x - rękawiczki niedrapki 4x - skarpetki bawełniane 4x - skarpetki frotte 4x CIUSZKI W ROZMIARZE 62: - śpiochy 9x - body długi rękaw 6x - body krótki rekaw 6x - body 6x - koszulka kopertowa 6x - pajacyk 6x - pajacyk piżamka 4x - spodenki 6x - półśpiochy 6x - sweterek 4x - bawełniana czapeczka 3x - śpiworek do spania 2x INNE - kombinezonik 2x - czapeczka bawełniana 2x - cieplejsza czapeczka 2x - rękawiczki 3x AKCESORJA - wanienka 1x - bawełniane myjki 2x - płatki kosmetyczne 2x - szczoteczka + grzebyczek 1x - patyczki 1x - gaziki jałowe - aspirator do noska typu katarek 1x - proszek do prania białych ciuszków 1x - proszek do prania kolorowych ciuszków 1x - sudecrem 1x - krem na każdą pogodę 1x - krem przeci odparzeniom 3x - oliwka 1x - szampon 1x - mleczko nawilżające 1x - chusteczki do pupy 1x - żel do mycia 1x - bepanthen 1x - pampersy nie mam zielonego pojęcia jakiej firmy - woreczki na brudne pieluszki typu paklanki 3x - pieluchy flanela 15x - pieluchy tetra 20x - kosz na brudne pieluch + wkłady 2x - łóżeczko 1x - materac 1x - moskitiera + stelaż 1x - łóżeczko turystyczne 1x - komoda 1x - szafa z półkami 2x - przewijak 1x - wózek 1x - torba do wózka 1x - termometr 1x - sterylizator 1x - 4x butelka 125 ml - 4x butelka 250 ml - termoopakowanie podwójne 1x - termoopakowanie pojedyncze 1x - elektryczny podgrzewacz 1x - szczoteczka do mycia butelek 1x - pojemniki na smoczki 2x - łańcuszki do smoczków 3x - pokrowiec na przewijak 4x - becik 2x - pozytywka z karuzelą 1x - podkład do przewijania 6x - mata edukacyjna 1x - leżaczek bujaczek 1x - moskietiera do wózka 1x - folia przeciw deszczowa do wózka chyba już w komplecie z wózkiem - foteliki do samochodu 1x - kocyk 3x w różnych grubościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w rozmiarze 56/64 nie kupowałabym wcale. Łapki niedrapki wystarcza 1 ja wcale nie uzywałam, kombinezon wystarczy 1 , używałąm dady i moim zdaniem lepsze od pampersów. lista ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomniałąm dodać, chociaż jak dla mnie kosz na pieluchy, i woreczki na pieluchy zbędne, podkłady do przewijania też nie używałam nawet przewijaka po miesiacu, bo przewiałąm gdzie popadnie ale jak chcesz to kup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu Ty:) pamiętam Cię z wczoraj / przedwczoraj :) myślisz, że znajdą się kolejne głupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę, że zrezygnowałaś z ciuszków w rozm. 50 i czapeczek wiosennych x 6 (dobrze pamiętam?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko za dużo czapek to raz. twoje dziecko rodzi się w czerwcu więc na dobrą sprawę potrzebna Ci jest 1 czapka. Przecież dzieciom się czapek nie zakłada :o chyba, że ma być wystawione na slońce, ale w wózku chyba raczej nie... I... po co Ci 2 kombinezony?:D Odpuśc też koszulki- do niczego. Zapewne Twoje dziecko będzie korzystac z samych body krótkich plus ewentualnie śpiochy, czy sam pajacyk cienki. Nie kupuj aspitratora do nosa! najgorsze co może być bo nie wyciągniesz dobrze glutów. najlepsza jest końcówka do odkurzacza lub gruszka z cienka koncówka. Za dużo też masz kosmetyków- im mniej tym lepiej. Do czego gaziki? lepsze waciki, bo sa bardziej miękkie (np do oczu) Sterylizator też sobie odpuśc. Im mniej sterylne warunki tym dziecko zdrowsze. potem od byle czego będzie zapalenie jamy ustnej itd. butelki wystarczy myć i wyparzyć raz jak są nowe. Becik zdecydowanie 1 o ile w czerwcu w ogóle skorzystasz... Termoopakowania- w lecie niepotrzebne- wystarczy tetrówka. Podgrzewacz... dla mnie zbędny wydatek. po co 3 łańcuszki do smoczków? generalnie- wszystkiego za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jednak czerwiec, nie lipiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 21:58 od kiedy my jesteśmy na ty nie przypominam sobie żebyśmy przechodzili na ty Gościu z 22:00 źle pamiętasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A JEDNAK:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 21:58 od kiedy my jesteśmy na ty nie przypominam sobie żebyśmy przechodzili na ty - nie rozśmieszaj mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łał :D po pierwsze to ja bym nie kupowala tylu ciuszkow rozm 56, bo zapewne nawet ich nie użyjesz :) poza tym jak maluszek ma większe ciuszki to mu wygodniej. następna rzecz jest taka, że mój od razu miał 62 bo był 57 długi :) kremprzeciw odparzenion - zdecydowanie jeden wystarczy, ja na przykład nie uzywam wcale, maly sie nie odparza. bardzo rzadko cos sie pojawi wiec wtedy smaruje sudocremem. nie kupowalabym mleczka nawilżającego - skoro masz oliwkę na początek wystarczy, lepiej kupić malo kosmetykow, bo malenstwo moze miec na jakas firme uczulenie. chusteczek dom pupy kupilabym wiecej paczek niz jedna. co do pampersów - musisz sobie zobaczyc jakie sie sprawdza. ja na poczatku mialam huggies, potem przeszlismy na pampersy oryginalne i tak zostalo. po co bepanthen? chyba że na Twoje brodawki to ok. :) taka ilość pieluch tetrowych i flanelowych nie jest potrzebna. chyba ze chcesz w tym malucha trzymac. ja mialam 5 pieluch tetrowych i 2 pieluszki flanelowe - na tyle czesto przy maluchu puszczasz pranie ze spokojnie to zdąży wyschnąć. zamirzasz karmic butelką czy piersią? jak piersią to aż tyle butelek nie potrzeba. termoopakowanie - po co dwa? torba do wózka zazwyczja jest przy wózku jak kupujesz. łańceuszek do smoczka - 1 wystarczy. moze sie okazac ze maluszek odrzuci smoka po 3 tyg jak moj, poza tym na poczatku lancuszki do niczego sie nie przydadza. mate edukacyjna mozesz spokojnie kupic pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośc z 22.04 co ty gadasz moje dziecko się urodziło 57cm a 56 uzywałam ponad miesiac a kombinezon 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie co spadajcie na drzewo wcinanć banany bo tylko do tego się nadajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie obrażaj się, jutro założysz kolejny taki temat, tylko popraw te AKCESORJA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam wolalam zeby dziecku bylo wygodnie, a nie żeby mu bylo przyciasno w ciuszkach. dziecku bez roznicy, a jak są większe to raz ze wygodnie a dwa ze latwiej niewprawnymi jeszcze rekoma malenstwo ubrac. a co do 57 cm Twojego dziecka - to moze sie pomylili? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypchaj się sianem nie zrobje Ci tei przyjemnoścj to do goscja z 22:11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trudno, przeżyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze , ja rodze 14 kwietnia i musze sie ogarnac brrrr, w sumie mam tylko spiochy, body, czapeczki, 5 pieluszek tetrowych,pampersy, butelki, smoczki, lozeczko, posciel, sudocrem, musze dokupic aspirator do noska, reczniki, mleko na wszelki wypadek i jakas cienka kurteczke, jutro jade po kocyk, i chyba to by bylo na tyle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa i tu Was jeszcze zaskocze (ja pisalam o tym ze ciuszkow na 56 nie mialam) - otóż moje dziecko ma 10 miesięcy a nie mamy w domu aspiratora do noska. polozna powiedziala ze bez sensu i miala racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widać, że nie czytają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że okryć kąpielowych zdecydowanie za mało, ja kupiłabym 7 - na każdy dzień tygodnia, rękawiczki na czerwiec bardzo się przydadzą, cieplejsze czapeczki też, krem na każdą pogodę - szczególnie polecam ten na mróz i wiatr, w końcu czerwiec, środek zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomniałaś o pościeli do łóżeczka i wózka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre z ta posciela, ty autorko daj spokój z tymi kombinezonami czapkami itp wczoraj ktoś Ci napisał przemysl to z ty znowu o czapkach kombinezonach i rekawiczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 czapeczek ale chusteczek do pupy 1 opakowanie? a co do reszty myślę, że komoda i dwie szafy na to wszystko nie wystarczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślicie, że Autorka się nami bawi czy naprawdę jest to jej przemyślana lista zakupów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a krem z wysokim filtrem??? zawsze może wyjść słoneczko, może też nagle skoczyć temp. do 30 stopni i co wtedy zrobisz, krem na każdą pogodę odpada w takim przypadku, chyba że wymyślili taki uniwersalny - wiatr i mróz i upał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadajcie na banbusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żałuję że pokupowałam mase ciuchów bo pranie i tak robiłam i robię co 2 dzień. Okazało się że w większości dziecko nie chodziło ! Na przyszłość będę kupować po 4 body, 4 koszulki,4 bluzki i na tym koniec .Szkoda kasy na tuziny ubranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×