Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwód. adwokat z rodziny

Polecane posty

Gość gość

Rozwodzie się z mężem. Mamy dziecko. Jego kuzynka ma męża adwokata. Jego kuzynka to moja bliska przyjaciółka od dwóch lat. Ona zna całą sytuację. Oni jedyni są po mojej stronie reszta rodziny uważa, ze rozród jest mojej winy. Wypada mi poprosić go, żeby bronił mnie przed sądem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona nie, ale on ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że mój mąż będzie chciał odebrać mi mieszkanie, auto-dosłownie wszystko. Chce mieć dobrego prawnika. Muszę mieć gdzie mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech ci kogoś poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie może, bo jest z rodziny? Ja jestem radcą prawnym i reprezentowałam swoją siostrę cioteczną w sprawie rozwodowej. Inną kwestią jest to, czy nie będzie Cię to krępować, że ktoś z rodziny będzie zawodowo zaangażowany w sprawę. No i pozostają kwestie finansowe. Ja osobiście wolę prowadzić sprawy obcych mi osób, niż kogoś z rodziny czy znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry nick aprops Modliszki:) a jak w temacie to proponowałbym kogoś obcego.. zawód zobowiązuje ale wiedza pozostaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie etyka zawodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Etyka? A gdzie jest naruszona etyka zawodu, gdy reprezentuje się kogoś z rodziny? Zasady etyki adwokata czy radcy nie zabraniają być pełnomocnikiem kogoś z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyna przeszkoda etyczna wynikająca z zasad etyki to taka, gdy np. stroną przeciwną mocodawcy radcy lub adwokata jest osoba, z którą ten adwokat lub radca pozostaje w bliskich stosunkach. Wtedy można mówić o naruszeniu zasad etyki. Jak ktoś ma wątpliwości, proszę zajrzeć do art. 22 Kodeksu etyki radcy prawnego. Zasady etyki adwokata są podobne, ale nie wiem dokładnie, jak to jest unormowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypuszczam, że on wie wszystko. Bo wszytko wie jego żona. Całą prawdę, a nie tak jak cala rodzina. Ona pomaga mi jakoś sie ogarnąć, pomaga przy dziecku. Chociaż sama ma pół rocznego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram modliszkę - należy brac kogoś obcego. ja tez bym sie nie podjęła rozwodu w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a poza tym - zauważ autorko, ze to jest adwokat z rodziny męża, z którym chcesz się rozwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie732
także jestem za tym, by korzystać z takiej pomocy niezależnie. Sama miałam podobny przypadek i wolałam zwrócić się do specjalisty ( http://www.kancelaria-mrozek.pl/ ) mimo,że mam prawników w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumcyyk
Jaki to wstyd, ludzie robicie sobie dzieci a potem skoro już musicie się rozejść to nie umiecie tego zrobić z klasą... Ech, biedne wasze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia90
Moim zdaniem powinnaś skorzystać z pomocy adwokata, który nie jest w żaden sposób spokrewniony ani zaprzyjaźniony z rodziną. Z tego co wiem ta kancelaria zna się na prawie rodzinnym http://poradyprawne-kancelaria.pl/ i na pewno ci pomoże. Rozwody są trudne ale trzeba to jakoś przeżyć. Radzę ci pogadać z rodziną bo będziesz potrzebowała oparcia w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do spraw rozwodowych polecam ci skontaktować sie z adwokatem Panem Mariuszem Wysockim z kancelarii we Wrocławiu http://adwokatwysocki.pl/. Adwokat zajmuje się prawem rodzinnym. Udzieli co również fachowych porad na temat pozostałych kwestii które zazwyczaj towarzyszą rozwodowi- podział majątku i alimenty na dzieci. Takie rozprawy będziesz miałam przed sobą i musisz mieć dobrego adwokata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy rozwodzie miałem pomoc prawnika https://grzybkowskiguzek.pl. Gdyby nie ludzie z kancelarii to pewnie musiałbym wyjechać za granicę od razu i się przekwalifikować, bo bym nie ogarnął z alimentami. Moja żona chciała alimenty na siebie, chociaż była zdolna do pracy. Ogólnie masakryczna sytuacja. Za prawnika zapłaciłem trochę, ale nie żałuję, ani jednej złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Wiesz co... tak na mój gust to lepiej jednak pójść do kogoś obcego niż kłócić rodzinę. Rozwód niech będzie sprawą tylko między Wami. Nie mieszajcie w to innych osób i nie stawiajcie ich w takiej sytuacji. Ja do rozwodu wzięłam adwokata Michała Dziedzica i szczerze mówiąc był tak fantastyczny, że czułam się przy nim naprawdę pewnie i przy okazji miło, bo to nie ten z tych gburowatych prawników, tylko naprawdę uśmiechnięty prawnik, znający się na rzeczy. Dlatego może lepiej skorzystaj z takiej opcji i daj rodzinie odetchnąć 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×