Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zofia811

Czy dieta mojego dziecka jest dobra ?

Polecane posty

Gość zofia811

Mala ma 15 miesiecy. Rano wypija mleko o 10 dostaje kanapke ,jajecznice jakies owocki ,twarog ,kaszka tak za 2 godziny jogurt a o 15 obiad. Zupy je najczeciej pomidorowa ,ogorkowa,rosol, spagetti,fasolowa. Drugich dan nie chce wogole jesc.O 19 tej dostaje mleko. Wydaje mi sie to troche monotonne.Ale nie mam pomyslow na gotowanie.Poza tym ona nie chce jesc stalszych posilkow tak jak drugie danie.Moze jakies opinnie ewentualnie porady.Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia811
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze to troche kiepsko ja karmisz.. ale twoja wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia811
Uzasadnij dlaczego. Nie czekam na krytyke ale dobre rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci lubią jeść monotonnie, potem poznają nowy smak i przerzucają się na niego. Nie masz co się przejmować, karm tak jak dziecko je i chce jeść. Nie ma co popadać w paranoje:) A że nie chce drugiego? ja nigdy nie chciałam zup, moja siostra kotleta- żadna z nas nie ucierpiała na tym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lubi tego, nie lubi tamtego to proponujesz mu 5 rzeczy na krzyż to jak ma lubić coś innego jak nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieso daj w zupie to nie musisz sie przejmowac ze nie je dwoch dan. A odstep miedzy nimi robilas? Bo podobno chodzi o to by dziecko mialo dwa dania warzywne. Mozna dac np.kasze z warzywami na drugie sniadanie. Ja daje jogurt albo na podwieczorek albo po sniadaniu przed spacerem a potem od razu zupa po spacerze przed drzemka.a drugie danie po spaniu,ale to roznie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze dla przykladu powiem Ci jak moja je. Jesr mlodsza od Twojej bo ma rok ale je wszystkotylko kanapek nie chce. Sniadanie 7-8: kasza owocowa na mm/jajecznica/paeowka z szynki/ nalesnik/racuch/twarozek z warzywami(np ogorkiem zielonym i rzodkiewka) Ok 10 jogurt lub jakis owoc Ok 12mleko i idzie spac Ok 15 obiad jesli chodzi o zupy to ogorkowa,pomidorowa, rosol, krupnik,kapusniak, barszcz bialy, zurek, barszcz czerwony i ukrainski, kalafiorow jarzynowa. Wiecej teraz nie pamietam Drugie to pierogi ruskie pulpety w sosie koperkowym ryba zapiekanki ziembiaczane lub makaronowe jajko sadzone. Do tego oczywiscie jakies warzywko. Pozniej budyn, kisiel, owoce albo cos innego jak wymysle Na sam wieczor mleko i spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz sprobowac dawac jej parowki z ketchupem... moja corka tez jest wybredna ale za parowkami przepada. Tylko mam na mysli dobrej jakosc***arowki. Zaskoczeniem bylo tez ze mala lubi fasolke szparagowa. Musisz proponowac jej rozne inne potrawy. Z czasem podpasuje jej cos z nowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia811
Problem w tym ,ze mala a 2 zeby dopiero. Jarzynowa zjada. Sprobuje dac zurek. Ogorkowa tez zjada nawet grochowa. Poprostu wyczerpuja mi sie pomysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja nie ma zadnego zeba a nawet surowe jablko sama gryzie. Obieram jej tylko ze skorki i przekrajam na cztery czesci a dalej mala sobie dziaslami radzi. Ale ona byla od poczatku przyzwyczajana do gryzienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia811
Nie no ona ugrysc ugryzie owszem i mieli w buzi godzine to wtedy jest ok gorzej jak kawaly polyka. Nie mam na to wplywu.Jabko zawsze dostawala nawet surowe warzywa marchew zeby sobie gryzla. Ale problem w tym ,ze bardzo czesto zaraz to polyka hehe. Slaralam sie zawsze jej dawac odpowiednie kawalki do wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby tu nic nie zmienia,tzn wiecej niz 2 a mniej niz 8. Bo przednie sluza do odgryzania a reszte rozcieraja dziasla. Dopiero jak wyjda trzonowce to one przejmuja role rozcierania. To ze dziecko polyka duze kawalki to po prpstu jest lapczywe. Moj ma 8 zebow. Jak ma chec to pociamka i polknie ale czasami jak odgryzie wielki kawal to lyka a potem rzyga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 16 miesiecy. 6- mleko z kaszka i idzie dalej spać O 8 wstaje 9- śniadanie (owsianka , omlet z żółtym serem, jajecznica , jajka na twardo lub kanapka ) 12- owoce, lub rogalik maslany raz na jakis czas 14-zupka na gesto i kubek soku 17-mieso lub ryba warzywa i do tego kasza ryz lub makaron 20- serek, nic innego nie chce jeść wieczorem W miedzy cczasie jak ma ochotę to jakies owoce lub chrupki kukurydziane. Raz na jakis czas kawalek gorzkiej czekolady. Do picia dostaje wode albo sok rozcienczony woda. Ma takie dni że nie chce pic samej wody wtedy dolewam mu troche soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zup moj uwielbia: brokulowa, szpinakowa, z cukinii , z zielonego groszku i ogórkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia811
Sprobuje szpinakowa zrobic.Zobaczymy czy zje. Nie daje jej drugich dan bo zwyczajnie nie chce. Mieso ma zawsze w zupie wiec dziabie jej na drobniejsze kawalki i zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jescze moj synek lubi z dyni zupke . ja jak mu gotuje to daj***ardzo duzo ziół bo on lubi intensywne smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama
Chyba mozna:-) nie jestem wprawdzie autorką ale warto się wymieniać wiedzą. Ja pisalam wcześniej o synku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama
Moj tez nie chcial jesc drugich dań dopóki nie pozwolilam mu jeść samemu. Oczywiście pomagam mu drugim widelcem ale juz mu to calkiem sprawnie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia811
julka2014 jasne po to temat zalozylam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂 Chcesz szybko i dużo schudnąć ?

Kiedyś miałam wielki problem z wagą, byłam otyła, próbowałam wiele diet ale nic mi nie pomagało, koniec końców trafiłam na tego bloga:

dietalux.wordpress.com

Znalazłam tam polecone, bardzo tanie tabletki na odchudzanie, zaczęłam je stosować i udało mi się schudnąć około 20 kg bez efektu jojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało tego jedzenia. Jak nie chce jeść 2 danie, to robisz z tego zupkę. Np. Pulpety w sosie pomidorowym, rozdrabniasz, przemycasz jeszcze marchewkę, pietruszkę itp., dolewasz jogurtu i wody i masz zupkowa konsystecje. Polecam przekąski owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, teraz idzie sezon, będą maliny, truskawki itd., można będzie robic koktajle, możesz dawać kaszki z owocami (owoce świeże lub musy, nie te sztuczne kaszki). Moja córka lubi tez kanapki, z twarozkiem i dżemem, z serkiem homo, z pasztecikiem dobrym jakościowo, z jajem otd., czasem zje naleśnika lub gofra. Ogólnie to uwazam, że tez bym mogła jeszcze więcej pomysłów wdrozyc. Córka ma tez 15mies. Teraz będziemy się przeprowadzać do nowego mieszkania, tutaj nie mam nawet piekarnika, bo się zepsuł więc myślę że niedługo to menu się rozbuduje o pieczone pyszności i jakieś zdrowe babeczki z owocami lub bulki własnej roboty.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×