Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pierwsze pianino pytanie

Polecane posty

Gość gość

Witam! Mam 18 lat, zapisałem się na kursy gry na pianinie w szkole yamaha. Chciałbym grać utwory typu Yiruma. Zastanawiam się jakie pianino kupić. Mogę wydać około 2000 zł, więc w tej cenie mam yamaha p-85, lub coś z serii dgx. Co moglibyście mi polecić? Czytalem ze dobrze kupic cos z sterowana klawiatura i podlaczyc przez midi do komputera. Czy to dobry zamiennik takiej yamahy p-85?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yamaha w tej cenie będzie bardziej zabawka niż instrumentem. Polecam przy takim budżecie piano Orla cdp-10, tak przykładowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honorata12
Gość a co dla Ciebie jest ważnego w takim pianinie? I dlaczego akurat stawiasz na Yamahę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak szukasz czegoś taniego i pomimo tego żeby nie był to zbyt duży plastik, to polecam Casio CDP-130. Od początku istnienia tej serii zmieniło się wiele, a 4 z kolei model oferuję znów więcej niż konkurencja. Dobra klawiatura w połączeniu z bogatą barwą fortepianu bazująca na samplach akustycznych instrumentów. Także cena bardzo przystępna jak na model dla początkujących. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honorata12
Adell, a Ty sama grasz na tym modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak gdyby tak nie było to bym nie pisała o tym pianinie, a potrzebujesz jakiś informacji albo porady w kwestii fortepianu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tot y chcesz kupić organy a nie pianino człowieku weź nie obrażaj pianina bo chyba nigdy w życiu nie widziałes prawdziwego tylko jakieś elektroniczne g****a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honorata12
gość wyluzuj :) Nie obrażaj autora wypowiedzi, widocznie ma jakiś powód dla którego chce wybrać pianino cyfrowe a nie klasyczne :) P.S. czy mógłbyś się podpisać nickiem, bo jak nam się zrobi 15 gości, to nie będzie to fajna rozmowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na zakończenie powiem tylko, że moim zdaniem przy dzisiejszej zaawansowanej technologii można i w pianinie cyfrowym dostać wszystko czego możesz oczekiwać od dobrego pianina akustycznego tj.: młoteczkową klawiaturę, dobre brzmienie z opcją ustawień różnych barw fortepianu ( imitacje efektów akustycznych) oraz świetny design.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jest teraz takiego ciekawego na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę to nic nie zastąpi instrumentu akustycznego, ale alternatywa w postaci cyfrowych piani jest dość rozsądnym kompromisem. Casio ostatnio wypuściło kilka nowy modeli z serii privia na które warto zwrócić uwagę. Jednym z ciekawszych jest PX-160, w którym zostały w stosunku do poprzednika PX-150 wzbogacone brzmienia. Zwłaszcza fortepian teraz rewelacyjnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×