Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelajnaa

,rodzinne w niemczech

Polecane posty

Gość ewelajnaa

Proszę o pomoc,jak to jest z rodzinnym w Niemczech,moj partner pracuje legalnie w Niemczech,ja z synkiem jestem w Polsce,czy możemy ubiegać się o zasiłek nie bedac w związku malzenskim? proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że tak. Jeśli on jest ojcem, ma niemiecką umowę o pracę i płłaci w Niemczech podatki. Osobom zatrudnionym w polskich firmach i "oddelegowanym" się nie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
A ja bym chciala wiedziec czy wypelniajac wniosek o Kindergeld mam wpisywac swoje dane gdyz jest tam rubryka na dane wspolmalzonka a my slubu nie mamy i szczerze nie wiem co mam zrobic:/ Moze ktos tez byl w takiej sytuacji i mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ojciec dziecka ma wpisane go w lohsteuerkarte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
A co to takiego? bo pierwszy raz slysze ten zwrot:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli pracuje "na bialo" to musi placic podatki, wiec to jest karta podatkowa, gdzie wpisuje sie dzieci, nr klasy podatkowej, czy placi na kosciol, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli wpisal cale dziecko a nie pol (0,5 i ty 0,5) to on niech wypelni wniosek na KG, bedzie prosciej. Jesli tylko ty masz dziecko (cale) na lohnsteuerkarte to ty skladaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Tak,pracuje na bialo:) wiec mysle ze ma synka wpisanego,pozniej go zapytam jak zadzwoni bo akurat jest w Niemczech.Ale dalej nie wiem czy mam wpisywac swoje dane we wniosku o Kindergeld skoro nie mamy slubu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i jest wazne kto ma prawa rodzicielskie, macie razem czy tylko ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw zapytaj co ma w lohnsteuerkarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam jest rubryka na konkubinat, ale musi byc urzedowo potwierdzony. chodzi o to zeby Polacy nie wpisywali sobie dzieci sasiada i na nie nie brali KG, wiec uwazam ze bardzo dobrze sie Niemcy zabezpieczaja przed oszustami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze jedno ... jesli bierzesz rodzinne w Polsce na dziecko, to zapomnij o KG, Niemcy sprawdzaja bardzo dokladnie zeby nie brac z dwoch zrodel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Nie widze nigdzie rubryki na konkubinat,tylko dane wspolmalzonka:/ Zreszta jak mialabym niby potwierdzic konkubina urzedowo? W Polsce to raczej niemozliwe.W Polsce nie pobieram zasilku,kiedys pobieralam ale od kiedy moj partner pracuje w Niemczech nie skladalam wniosku w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
A prawa rodzicielskie mamy oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo tam nie pisze po polsku "konkubinat" ehhh, kobieto az specjalnie zaladowalam ten antrag jest rubryka "eingetragene lebenspartnerschaft" to wlasnie to, mozesz podziekowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj go w koncu czy ma dziecko wpisane w Lohnsteuerkarte, i czy cale - od tego trzeba zaczac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Zapytam jak zadzwoni i wtedy napewno tu napisze.Dziekuje za pomoc:)))) Kazda rada jest dla mnie cenna bo w tych papierach mozna sie zgubic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli nie ma to niech szybko wpisze, placi sie mniejsze podatki i dostanie zwrot Kinderfreibetrag, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
A co do konkubinatu-mam wniosek w jezyku polsko-niemieckim i nie ma tam slowa o konkubinacie;/ czyzby byly rozne druki? Bo juz mi rece opadaja.Moze ktos mi podesle na maila aktualne druki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
antrag auf kindergeld wygoogluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyje nazwisko nosi dziecko ? on musi miec metryke urodzenia, znaczy twoj chlopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci przebywajace w Polsce od 2014 nie przysluguje sie prawo do Kindergeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Wygoglowalam,prosze mi tylko powiedziec w ktorym miejscu jest rubryka na konkubinat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Niby dlaczego nie przysluguje? pierwszo slysze,moze nie jestem na bierzaco;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksymeno, bo trace cierpliwosc, juz pisalam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Nazwisko nosi ojca,jestesmy razem,mieszkamy razem tylko nie mamy slubu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam keidys rodzien w niemczech ale teraz juz nie ma :) www.youtube.com/watch?v=G4uoOwny5Uo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Wiem ze mozna stracic cierpliwosc ale prosze o wyrozumialosc:) Nie znam niemieckich przepisow i dlatego tu prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na czas obecny zasilki sa wstrzymane nie wiem co dalej bedzie ale antrag mozesz zlozyc i czekac nie tyle Ty- co Twoj maz musi go wypelnic co do konkubinatu odznacz partnerschaft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec kopiuje bo nie chce mi sie powtarzac xxxxxxx bo tam nie pisze po polsku "konkubinat" ehhh, kobieto az specjalnie zaladowalam ten antrag jest rubryka "eingetragene lebenspartnerschaft"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×